Не наддаваме

  • 1 051
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46
мойта принцеса също от 3 месеца качва по 200гр..Доктора ме пита дали си хапва и като му казах колко яде и колко ака каза,че явно такъв си му е организма на детенце и ще бъде финна WinkТака , че споко просто всяко дете е различно

# 16
  • Мнения: 6 461
Не мисля чи имаш повод за притеснение.
Всяко дете наддава различно.

# 17
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
При всеки е индивидуално.Моят син например, първият месец не беше наддал нито грам,чак към средата на втория започна да наддава лека полека.Сега е около 9килограма и половина, но се чувства добре, много е жизнен и палав.Мисля, че няма да какво да се притеснявате.

# 18
  • Мнения: 4 784
Щом детето показва, че се чувства добре, мисля, че няма смисъл от притеснение

# 19
  • София
  • Мнения: 663
не се притеснявай. на 1г2м сме и сме 8кг и 76см. - малка манекенка Hug

# 20
  • Мнения: 2 746
От докторския справочник :
на 7 мес. - момичета средни данни
ръст 72 см /+ - 5 см/
тегло 8.900 кг / + - 1.5 кг/
Тези данни обаче трябва да се тълкуват от контекста на това какви са наследствените фактори.Ако мама и тати не са едри, високи хора, то съвсем нормално е и бебето да расте според тези параметри.Най-важното е, че бебето е здраво и щом се чувства добре, значи всичко е наред.Не се притеснявай, ще наваксате.

# 21
  • Мнения: 1 264
За последните 5 седмици Калоян ме наддаде само 100 гр. Така на 6м. е 7,100 кг, 68,5 см. Не се притесних от това, че както наддавше по 1 кг на месец, така изведнъж - само 100 гр. Ами става все по-жизнен, не стои мирен и за 1 минута, как да качи повече?

# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
Да споко има. Моя син на 6м беше 6225гр и 70 см дълъг...което го правеше още по-слаб да изглежда. Беше наддал 210гр. А той е момче и е роден преносен. 3100...няма защо да се притесняваш стига общото й състояние да е добро. да е бодра, жизнена, подвижна. По принцип недоносените деца в повечето случай вървят на килограми и ръст месец назад от таблиците, като се изравняват с останалите  към парвата години, а някои дори и в пубертета чак. Освен това има голямо значение и вие с мъжът ти колко сте едри, ако например ти си дребна и слаба не може да очащкваш бебе хипопотам...да те упокоя - на година и 3м синът ми най-после мина 9 кг - по-точно беше 9020гр Wink та не се шашкай, ако иначе е здраво бебето няма защо да се тревожиш. А и при все че с те в ниските проценти на килограмите, не сте "изпаднали" от таблицата Wink
,

# 23
  • Мнения: 1 555
Ооо, въобще не се притеснявай !!! Това пак си е надаване, не може да наддава по кило на месец вече, а и сега бебето е още по-актовно и е нормално. Важното е че си хапва добре и че ака всеки ден  Grinning  Искам да ти кажа че няма нищо общо с това че си родила месец по-рано, защото синът ми е роден 20 дни по-рано и това не му попречи да наддава !

# 24
  • Мнения: 3 069
Нищо му няма на детенцето.Радвай се, след като си хапва и е жизнено така му е добре.Моя Виктор като беше 10,640 кг. на 7 месеца да не мислиш, че е по-добре???Толкова беше затлъстял, че ни опънаха на диета на която той много се сърдеше в началото Joy

Общи условия

Активация на акаунт