За обречените деца и хорското бездушие!!!

  • 6 316
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Niamam dumi za tova koeto prochetoh.mnogo tajno mi stana.gorkite dechica.A,na MERYPOPINS,neka dashterichkata ti barzo ozdravee i da te radva.Az iskam da si osinovia dete,niama znachenie momiche ili momche moje i da e do 2 godinki,no kakavi sa tezi zakoni v Bulgaria neznam.Sled kato jiveesh v chujbina zanchi si chijdenec.Da,ama sam si bulgarski grajdanin,kakav chujdenec.Triabvalo mejdunarodno osinoviavane,kato chujd grajdanin,ato vzima pone 3 godini.Ako iskam da stane barzo,mojelo,ama da si vzema ciganche,romsko dete.Taka pravili chujdencite.Abe,neznam na kakav ezik da im go kaja,che sme bulgari i iskame balgarsko dete.Ako imate idei daite gi,neznam kakvo da pravia,umorih se da se boria s viatara.Na vsichki pojelavam Veseli Velikdenski praznici !!

# 16
  • Мнения: 583
 newsm45 newsm61 Не ме очудва хорското бездушие и човешката лошотия и злоба. Имам пресен пример за това как могат да обвиняват и се нахвърлят върху тези които са осиновени, а  тези малки душици, които с нищо не са виновни, са длъжни да изтърпяват това отношение, но  има господ и всичко лошо на този свят се наказва, рано или късно.

# 17
  • Мнения: 1 843
Ako iskam da stane barzo,mojelo,ama da si vzema ciganche,romsko dete.Taka pravili chujdencite.Abe,neznam na kakav ezik da im go kaja,che sme bulgari i iskame balgarsko dete.Ako imate idei daite gi,neznam kakvo da pravia,umorih se da se boria s viatara.

Имам. Като начало приеми, че децата са си деца, без значение от произхода.
Освен това, така правят и някои българи. А колко сме българи, българите е друга тема...

Отговора ми е офф темата, но така ме бодна в сърцето...иначе говорим за бездушие...

# 18
  • Мнения: 583
Самите ние не знаем дали сме чисти българи, и чак такива претенции, при положение, че искаш дете. Когато ни се обадиха да ни кажат,че има родено бебенце преди 7 дни, дали искаме да го видим, само попитах   как се е родило,защото ние чакахме доста дълго и знаех, че няма да стане бързо, и този шанс с нашето дете не бива да го изпускаме, дори не знаехме какво е, дали е момче или момиче, знаехме само че е здраво родено бебе.

# 19
Ако искаш да стане бързо не трябва да имаш претенции към етноса.Когато ние подавахме документите писахме , че нямаме претенции за етнос , а искахме детето да е със по светла кожа понеже бати е доста беличък и не искахме допълнително да го травмираме. Веднага ни предложиха дете, а от тогава за една година сме получили още 6 обаждания за деца, въпреки че са обявили че вече сме осиновили.Децата страшно се променят.Нашата госпожица също побеля и много се разхубави, на мой комшии който си осиновиха дете няколко месеца преди нас и което беше досто черничко сега е просто неузнаваемо.Не го бях виждала отдавна и снощи когато го видях просто се изумих от това колко е беличко и хубаво.

# 20
  • Aachen-Пловдив
  • Мнения: 89
Към flafi, макар че малко се отклонявам от темата:

Не знам кой ти е източника на информация, обаче много те е подвел.
Българския закон дава възможности на българите, постоянно живеещи в чужбина да осиновят по реда като всички българи, а не като чужденци.

Останалата част от постинга по темата не искам да коментирам.

А на дъщеричката на мерипопинз желая скорошно оправяне.

# 21
  • Мнения: 3 116
Момичета, просто нямам думи  newsm45 newsm45 newsm45

Това не са хора, това са изроди  #2gunfire

Точно тези дечица, които нямат майка и татко до себе си, да ги обичат, да ги гушкат, трябва да бъдат най-обгрижвани и обичани от болничния персонал  Cry И после ще ми стачкуват за по-високи заплати  #Cussing out


# 22
  • София
  • Мнения: 1 444
Здравейте момичета,
изписаха дъщеря ми най-после и сега крепи леглото и нервничи у дома.Благодаря за подкрепата, която ми оказахте!!!
В понеделник оперираха малката Божидарка и казаха, че е минало много добре и вече е божа работа.Аз стоях при нея непосредствено след операцията, нахраних я, тъй като не беше яла 24 часа и беше озверяла от глад.Съответно нямаше кой да я нахрани, бяха ангажирани много санитарките, а малкото човече се дереше от глад.Два дни беше доста неспокойна, явно е имала болки или просто неудобството от тръбите, които стърчаха от централният източник, който и включиха.Та тя колко мръвчица е милата и тези тръбички изглеждаха по-големи от нея.Имах кратка схватка отново с моята "приятелка" за това, че пея на детето, но явно доста решителна и заплашителна е била физиономията ми, защото изчезна и не посмя повече да ме притеснява.Божидара толкова хареса да и се пее, че щом започна и веднага притихваше и ококорваше очички.Разбрах, че е от дома в Стара Загора.
Имаше едно момченце от дома в Хасково, което беше с една от лелките там за придружител.Момченцето също имаше някакъв проблем с главичката, защото е на 6 годинки а акаше и пишкаше в памперс.Оперираха го и него в понеделник.Не можете да си представите какво сладко и дяволито същество е, въпреки че е от ромски произход, но много сладко, палаво и хитро цигане.Лелката даваше вид, че много се грижи за него и милее за всички деца, увърташе се все около мен и много страдаше и се оплакваше, че го повели за операция без да и обяснят нищо, че му пукнали много вени, докато поставят абокат и т.н.Мислех, че е свестна жена, но докато чакахме да доведат децата от операционната, друга жена, с която бяха в една стая сподели, че лелката малко преди това била казала "какво го бавят толкова това тъпо копеле, да му режат главата на две, на три и айде, мангал, ще оцелее" Сподели и други подобни моменти и епитети, както и отношението и към момченцето в стаята.Стана ми адски криво, как се прикриват хората и колко са лицемерни.Разбра, че съм осиновена, че милея за децата с такава съдба и пред мен беше перфектната                                                                                                                                                                                                                                                                              , грижовна и милостива жена, а всъщност истината била съвсем друга.
Другото, което ме озадачи, казах ви за американката и фондацията, която плаща тези операции.Та освен тази възрастната, имаше и неин съпруг предполагам, една младажена, която е бременна с четвъртото си дете, сънародничка нейна и още двама, трима техни хирурзи.От наша страна с тях единствено е обвързан един възрастен лекар от отделението, който видимо тъне в разкош и явно печели от всичко това доста наеприлично.Аз, присъщо на прословутата ми наивност и вяра в добротата човешка и безкористността, отново се възхищавах на каузата.Оказа се обаче, че нищо не е даром и ей така хуманен акт на милосърдие към изоставените и болни деца.Не съм наясно точно каква е схемата, но самата възрастна дама от америка изрече, че колкото те били полезни на децата, плащайки за поставянето на тези клапички, толкова и децата били полезни за тях.Не зная как точно да тълкувам това, но има взаимна полза определено.Въпреки това все пак помагат на дечицата, които иначе няма да имат никакъв шанс.

# 23
  • Мнения: 3 116
Момичета, няма ли начин тези неща да стигнат до медиите  Sick

# 24
  • Мнения: 1 843

Хм. Може би са намесени пак пари от някакви фондове за подпомагане и т.н....
Наистина, по-важното е, че се дава шанс на децата, но с изядените парички могат да се излекуват още деца. Порочен кръг.
Медии хубаво, ама да не направят поредната сензация и после и тези пари да секнат?

Що касае лицемерието...ами мен това ме задушава и вбесява най-много. Затова тия дни съм малко нервничка. Предпочитам да нарекат детето ми 'цигане', ама от сърце, отколкото да му викат 'милото ромче', ама през зъби...примерно.

# 25
  • Мнения: 3 116
Всъщност идеята ми е не е да се вдигне медиен шум за оядените лекари, а за отношението на персонала на болницата към тези дечица  Sick Иначе за другото ДарЗаМен си много права Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 1 444
И мен това с ромчетата ми звучи адски фалшиво и тъпо.DarZaMen, извини ме за тъпия и неудобен коментар, но Иринка изобщо няма вид на цигане, а така ли е всъщност? Не влагам нищо лошо, извинявай отново за любопитството, знаеш колко я харесвам и затова съм изумена, страшна красавица е.
Сега ходих да видя Божидара, която е много добре, направо се възсановява с часове това дете.Спинкаше като ангелче, тя е много спокойно бебе по принцип, едно че е само на два месеца, когато общо взето само спане им е работата на бебчовците, но тя е адски спокойна, само спи и яде.Като усети бибата до устата си и започва едно яко дърпане, така смуче, че се чува в съседната стая..........голяма ламя.Занесох разни бонбонки в интересни кутийки и шоколадови яйца на момченцето Сами, това сладкото цигане за което ви писах.Той милия е доста объркан, не може да се оправи от упойките все още, защото се оказа, че в понеделник са му правили само пункция, но с пълна упойка, а операцията е била във вторник, отново с пълна упойка.Явно му е дошло в повече от тези упойки в два последователни дни.Не мога да разбера защо са го подложили на такава инвазивна атака.
А тези въртят адски далавери, но поне правят нещо за увредените дечица, което не е малко и съм склонна да си затворя очите за облагите им, но немарливостта на персонала, който е длъжен да се грижи за децата, това му е работата и бездушието и безхаберието на санитарките и сестрите е непростимо.Сега като ме видя тази, която е на смяна и грейна, веднага вика "Ох, добре че дойде да оправиш Божидара, поне тя да не ми е на главата, че ми писна".Е какво значи това, нали затова получава заплата, влиза в задълженията и, как и писна така, а не и писна да си получава парите в края на месеца?Попитах я защо не и е писнало да получава пари и дали ще си раздели заплатата с мен, котга и плащат да дойда и аз и реакцията беше доста остра, каза че ако много зная ще ме изгони..........колко удобно а

# 27
  • Мнения: 677
marypopins,радвам се,че и твоето дете и Божидара са добре вече.
Бог ти прати най-добрият начин да помогнеш на изоставено дете.Хората са различни и понякога се чудя Хипократовата клетва за някои дали понякога не е само за да си изчистят душата,но това е друга тема.Радвам,се че все пак навсякъде има и много добри и духовни хора и се моля да стават все повече.
Днес като ходехме да се проврем с малкия под ПЛАЩЕНИЦАТА се оказахме в двора на черквата при люлките с изоставени деца от някой дом,бяха около 10,12 годинки.Те и ние двамата с моята любов.За стен път осъзнах какъв подарък ни е направил Бог в живота като ме е дарил мен с мама и тати и моето чедо с нас.
Нали знаете много от българите докато не се опарят не се сещат,че съществуват и други неща от собственото им его.Но какво да правим такъв е българския манталитет и не искам никои да обидя с това.
Да се молим за децата независимо къде и как ги виждаме те всичките са наши деца,щом сме сложени в този живот заедно на Земята в красива България.
Бъдете здрави.
 

# 28
  • София
  • Мнения: 1 444
Аз съм с нови впечатления, които ще споделя, макар с риск да ви дотегна, но съм толкова разочарована от видяното и то само в едно детско отделение.Представете си за какво иде реч в останалите, а в останалите болници, а в домовете в страната, не искам дори да мисля върху тези въпроси.
Писах ви, че заедно с Божидара има още едно бебе от Стара Загора, но то е на 6 месеца.Мисля писах, че имаше проблем с кожата, за който лекарите казаха, че не е болестно състояние, а алергично белене.Бебето се казва Кадъна, а аз се чудех защо му викат Кадънчето.Вчера ми дадоха да вляза и при нея, тя горката е страшно увредена, има много болести, освен операцията на главичката също е със заболяването на Божидара, но стъпалата и са много деформирани навътре, като едното краче е доста по-късо от другото, трагедия.Като видях кожата на лицето и направо щях да припадна, то не е белене, това са дебели кори, насложени пласт върху пласт, кори, направо нещо страшно.По-страшното е, че всичко това било алергична реакция от непоносимост към белтъка на кравето мляко, поради което трябва да яде само соево.До тук добре, няма страшно, защото аз лично съм наясно с това, малката ми дъщеря се роди с тази непоносимост и до две годинки е яла само соево мляко, правех всичко с него, вместо с другото.Страшното е това, че детето е докарано до тази свръх тежка алергична реакция, до това нечувано състояние, защото както ми каза сестрата имало няколко пречки-1-вата била, че соевото мляко е по-скъпо от другото 2-рата била че не се намира навсякъде и вместо в близкият магазин, трябва да се мине една пряка за да се набави и 3-тата причина, например вечерта било останало съвсем малко, никой не го е еня да зареди и вместо да си правят труда и да си създават главоболия да ходят до близката денонощна аптека тя-сестрата се озърнала, ослушала и забъркала в остатъка от соево мляко от обикновенното. Е това вече не мога да проумея, не мога да приема и не мога да простя.Попитах я ако касаеше нейното дете дали щеше да му даде фризолак с лека ръка или щеше да отиде и да закупи соевото.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Каза ми, че нямало база за сравнение, освен това дори тя да е стриктна и да дава на детето само соево мляко, то другите няма да то правят, а върне ли се в дома отново ще му се дава само това, към което има непоносимост.Там не им пукало изобщо, което явно е вярно, защото бебчето дойде в този ужасен вид от дома. Ето това е нашата действителност,  хорската хуманност, чувство за отговорност, но на такъв род хора дойде ли им неволята до вратата, то смятат че света им е длъжен и всички са им виновни и трябва да ги обгрижват и да им съчувстват. Спирам до тук поради ранният вече час, както и защото полза от възмущението ми за жалост няма                                                                                                                                                                 

# 29
  • Мнения: 921
Много ми е болно и мъчно, четейки всичко това. smile3518 Ако това е отношението на повечето хора (както изглежда от написаното от Мерипопинс дотук) към тези бедни душици, които не могат да разчитат на други грижи освен на лелките от дома, то ние сме нация, достойна за съжаление... И не е ли по-добре в такъв случай управляващите ни вместо да "измъчват" персонала на домовете да посвият пречките за кандидат-осиновителите (българи или чужденци - без значение), които имат достатъчно голямо желание (а и възможности) да се грижат за тези деца?!!
 Не знам, просто разсъждавам, защото в навечерието на големите празници (като Великден напр.) изведнъж започва едно показно милосърдие по медиите, свят да ти завие, а действителността била съвсем друга  newsm61

Общи условия

Активация на акаунт