пресни картофи

  • 6 004
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
как ги приготвяте на мен задушени винаги ми стават разкашкани къде бъркам newsm78
Слагам малко мазнина на дъното на тавичка ...овкусявам картофките със сол (и подправки които в момента ще използвам).
Доливам малко водичка .
Слагам фолио и във фурната.
Когато са готови разбърквам внимателно с масло  и настъргвам кашкавалче eat

# 16
  • Мнения: 2 028
слагам картофките в йена с малко вода, олио, сол, бял пипер, захлупвам и бухвам в микровелето за 10-15 минути.... след това добавям копър и масло, разбърквам леко и ги слагам за още десетина минути... като са напълно готови, отхлупвам, слагам малко кашкавал отгоре, да се разтопи, става много вкусно Peace

# 17
  • Мнения: 258
Аз ги правя така- в плик за печене слагам 500г пресни картофки, 50 г масло,пресен чесън,сол, чер пипер, "Пикантина".Плика се надупчва и пека 1ч. на 200градуса. При поднасяне поръсвам с копър.

# 18
  • София
  • Мнения: 581
По същия начин като Златните калтофки на Лео, само,че накрая вместо лук  слагам пресен копър и пресен чесън.И във по широк тиган или тенджера за да не се разкашкат, най-добре тефлонов.

по този начин ги направих за обяд в тефлонов тиган  и  без чесън станаха страхотни newsm10
а толкова години съм опитвала какви ли не варианти но явно силата на котлона е много важна  newsm78
  newsm51 за Лео

Последна редакция: нд, 01 апр 2007, 16:04 от didimka

# 19
  • Мнения: 6 958
Ако питаш конкретно за задушени (поне така си мисля аз  Rolling Eyes) слагам им малко вода, копър и др. подправки според вкуса и малко маргарин, на изключително бавен котлон - първа или втора степен... и въобще не бъркам именно за да не се разкашкват... Когато станат готови и поохладнеят малко, тогава ги разбърквам и не ми се разкашкват  Peace

и аз ги правя така но ми загарят  newsm78
Пробвай в друга тенджера. И на мен преди ми  загаряха, но вече ги правя в един дълбок тефлонов тиган и няма проблеми.

Пробвай с малко повече водичка и масло на дъното и отгоре постави катрофената смес и т.н.  Confused А може и да ти е много силен котлона  (дори и да си на бавна степен)  зависи от печката ти или котлона там... newsm78

# 20
  • Мнения: 6 461
Аз ги правя така- в плик за печене слагам 500г пресни картофки, 50 г масло,пресен чесън,сол, чер пипер, "Пикантина".Плика се надупчва и пека 1ч. на 200градуса. При поднасяне поръсвам с копър.
Да така също ги приготвям ама пускам в плика и крехко пилешко...
та картофките като попият от пилешкия сос ....мале ,мале Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз досега ги задушавах на котлона, но ще пробвам, както сте писали в йенска тенджерка, да видя как ще е.   Flutter

Общи условия

Активация на акаунт