приспособленията за кърмачки

  • 2 856
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 353
За компреси не съм чувала, но пък подплънките на Авент съм ги ползвала и вършат работа. Това колко време издържат зависи от това колко кърма ти тече. А помпата която си решела да купиш, може и да е добра. Аз лично купих тази, почти не съм я ползвала и не върши кой знае колко добра работа. За всеки вид ще получиш и добри и лоши отзиви, така че по добре прецени сама.

П.П. Видях компресите и мисля че може и без тях.

# 16
  • Мнения: 204
Помпата на Авент е много добра, а от подплънките на Чико съм много доволна - попиват доста и определно има нужда от тях. Досега не са ми пропуснали нито веднъж. Все пак зависи от това колко кърма ти изтича.

# 17
  • Мнения: 2 922
Компресите на Нук съм ги виждала и съжалявам,че не си купих - биха свършили добра работа при запушени канали.
Подплънки - Чико - много съм доволна.
Помпа Авент - но досега съм я ползвала само няколко пъти, когато имах запушване на каналите.

# 18
  • Мнения: 817
Izwinqvam se za latinicata.
Polzvam podplanki na chiko i pompa na avent.Pompata e val6ebna

# 19
  • Мнения: 2 467
[* подплънки за гърди-На мен ми трябваха първия месец.

* помпа за кърма- По-добре хубава  Peace Не разранява зърната. От болницата още ползвах на Evenflo със степени за регулиране на вакума. Почти нямах рагади.
Наложи ми се и ползвах няколко пъти и спринцовката на НУк. Мнението ми е - уред за мъчение  Crossing Arms Много е силен вакума и ми разказа играта на зърната.

* компрес за гърди- Не го знам това чудо. За компрес съм си правила памперс пълен с топла вода.

*силиконови зърна- Това е нужно ако имаш хлътнали зърна мисля...

*крем за зърна--Лансинокс Peace

# 20
  • Мнения: 630
Аз бих те посъветвала да си ги купиш тези неща след раждането като се ориентираш по-добре в ситуацията. Моята дъщеря отказа да суче от гърда и аз се изцеждах непрекъснато, затова смятам, че помпата на Авенто, която имах е една от най-ценните ми покупки. заслужаваше си парите отвсякъде. Подплънки -ползвала съм всякакви и не съм имала проблеми с тях. Успех.

# 21
  • Мнения: 2 332
Помпа за кърма - "Авент" - много е добра, преди ползвах на Чико - няма база за сравнение  Peace.

Подплънки - "Авент", за многократна употреба - в началото почти не го свалях.

Силиконови зърна - "Нук", много са добри, в началото бях с тях, идеята беше да не се разранят зърната много. Но - гледай да не кърмиш много дълго с тях, махни ги възможно по-бързо, защото наистина ще свикне с тях. С първата ми дъщеря се забавих с махането и ела да видиш как до година и почти 2 месеца си я кърмих само с тях...

Компреси готови не съм ползвала, като имах запушвания процедирах с топли кърпи, лед, зеле, цедене ръчно и с помпа... Дано не ти се налага!  Peace

# 22
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
* подплънки за гърди- ПОлзвах няколко месеца ... Първоначално за еднократна, а след това за многократна употреба на Авент, на мен ми вършеха чудесна работа /но тъй като не са евтини, все пак зависи колко много ти изтича кърмата/ ...

* помпа за кърма- И аз съм на мнение, че трябва да е хубава. Аз купих на Авент и определено направих удачен избор  Peace На по-късен етап се наложи да се цедя /вместо да кърмь/ и определено ме облекчи, въпреки че ако опра 2ри път до това решение, бих взела електрическа /но това само на по-късен етап и в случай, че не кърмя директно .../

* компрес за гърди- Взехси на Нук, но да ти призная честно кой знае каква работа не ми вършеше ... Иначе може да се ползва и като студен и като горещ /имаше нещо странно при затоплянето, така че предварително те съветвам добре да прочетеш етикета преди да го купиш  Peace/

*силиконови зърна- са ти необходими най-вече в случай на разранени зърна, а понякога и за хлътнали /но ми се струва, че за тях имаше по специални приспособления/ ...

*крем за зърна-- аз съм по-скоро за Гармастан  Peace Иначе от клиниката ми дадоха и български аналог - Пантогел ....

*кърпички за кърмачки на Чико - много ми бяха полезни  Peace и ги ползвах мнооого дълго време. Има малки пакетчета по 20 бр. и големи по 80 бр. Това са влажни кърпички, които ползваш преди /ако желаеш и след кърмене/, и по този начин не е необходимо да си миеш гърдите всеки път .... Много са практични /поне според мен  Peace/ и вършат чудесна работа в болницата ....

# 23
  • Мнения: 131
помпа за кърма авент- чудесна е

подплънки имах на чико и авент,но на чико са по-хубави

не съм ползвала компреси ,ама си купи,зашото е гадничко....аз какви ли не неща ползвах,не знаех ,че има готови компреси

хайде,леко раждане

крем за зърна - гермастан- великолепен е

# 24
  • Мнения: 2 332
Ако не ти се дават 80 лв. за помпа на Авент виж в "Продавам.." или в Продавалника - момичетата продават много запазени, почти нови помпи, за половината или по-малко пари... Аз така се сдобих с моята, и досега благославям тази потребителка!  Hug

# 25
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Аз имах помпа на Авент - добра е!
Силиконовите зърна не ми бяха особено от полза и малката не искаше да субе от тях и постоянно се изплъзват и все ме беше страх да не ги глътне.
Крем за зърна те съветвам да си купиш на всяка цена, аз когато търсих Гермастан по аптеките казаха, че нямало внос и имало някакъв нов продукт за тази цел, но на мен ми го даде една приятелка и наистина беше супер. Потърси го може да го внасят пак.
Подплънките ми бяха на Чико и наистина съм доволна от тях, попиват доста, а и на практика не можеш да излезеш без тях.
Друго не ми е трябвало и не съм купувала.

# 26
  • Станимака
  • Мнения: 123
Аз съм за помпата на Авент, подплънки на Чико и кремчето за зърна на Лансонох, друго не ти трябва.

 : newsm10
 Може помпата да е по-евтина.

# 27
  • Мнения: 390
Купи си което ти трябва след раждането.На мен подплънки не са ми трябвали-не съм купувала.Помпа пробвах от евтините спринцовки-нищо не капеше с тях-ама нищичко,купих си Авент-родих се-и при положение че се наложи само да цедя-не знам какво щях да правя без нея.Отидохме си веднъж на село,забравих я и веднага хукнахме на обратно-нямаше как да нахраня бебето..)))Силиконови зърна-може ако са ти хлътнали зърната и е трудно да суче-ама и това ще го видиш после...Виж крем за зърна можеш от сега да купиш,щото няма да се разминеш с болките-поне първоначално. Peace

Общи условия

Активация на акаунт