Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 5

  • 27 112
  • 388
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
запис Simple Smile

има ли запалени по африканските теменужки? аз имам лилава и прихванах от нея нова и сега трета ще садя, като ми цъфнат направо ми става страхотно, малки дребни и отрупани с цвят саксийки. чудя се дали да не изкарам на балкона (остъклен) и да наредя по плота между големите саксии по една теменужка или пък да ги разделя, на едно ямсто само малки саксийки, а големите цветя отделно...

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Цоцоланке, баш си е каланхое. Преди да се роди малката имах над 10 вида от него, все с различни листа. Припомни какво му е?
Моите цветя повечето са "крадени". Нали има повери, че крадено цвете лесно се хваща и вирее добре. Юката точно беше една съвсем малка издънка от едно заведение в Созопол, доста бързо порасна, за около 5-6 години. Другите са от познати, рядко купувам от магазин, много са изнежени нещо и все не успявам да ги отгледам.

Ванила, а какво е африканска теменужка?

# 17
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Цоцоланке това наистина е Каланхое. Моето стои на южен прозорец, но повечето ги гледат и на по-мрачно място.
Моят трилистник също така капа тази година. Не знам на какво се дължи, за първи път видях такова нещо.

Ва_ни_ла аз много харесвам теменужките. Бяха ми дали 2 стръкчета и уж едното трябваше да е розово, а другото лилаво, но накрая само лилави излязоха. И аз бучнах много листа и сега имам много теменужки, даже за 8 март едната цъфна и я подарих на майка ми. Засега не цъфтят много обилно. От скоро имам и една по-светло лилава, даже едно листо пусна коренеи във вода. Бързо се размножават и обичат топло и светло.

# 18
  • Мнения: 2 631
Хи-хи, колко позната история - да си краднеш цвете от заведение!  Joy
Понякога по толкова пъти съм ходила на въпросното заведение, докато издебна сгоден случай, да си крадна, че ако изчисля, май по-евтино е щяло да бъде - да си го купя цветето, ама идеята е важна! hahaha
Последно си краднах от .... терариум ли се казваше, където има в зоопарковете помещения с аквариуми със змии, мишки и др. подобни!? Thinking Една издънцича на едно кротонче, така ми намигашеее... Mr. Green

В анкетата гласувах - от всичко по малко.

Цоцоланке, и според мен е каланхое! Peace

# 19
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
На мен това ми прилича на каланхое.

Направо си е Каланхое.Аз също гледам от  три години и едва тази година нацъфтяха и то си го обяснявам защото ги сложих на перваза на спалнята на доста светло.Така че вече не съм сигурна че се гледа на по-тъмно.

За анкетата гласувах с от вс.по малко.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 877
микки, виждала си, другото им име е сенполия. чакай да изровя някаква снимка.

ето: http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.pozdravim.ru/de … 6hl%3Dbg%26sa%3DG
 моята е такава.

# 21
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
И моята едната е такава.

# 22
  • Мнения: 11 607
Крадли..... Mr. Green я кажете сега как да оправя каланхоето.... Расте едно високо, капят му листата, на светло е, нормална температура, не е цъфтяло до сега и се опасявам,че оплешивяването му ще го остави без ни един косъм, демек листо.....Не съм го местила....

# 23
  • София
  • Мнения: 1 877
ох болна тема с каланхоето..и аз изгубих преди време така едно, цъфтеше жълто...

# 24
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Ако му падат листата значи много го поливаш.Листата му са сравнително месести така че може да си позволиш да го поливаш по-рядко без да се притесняваш че ще изсъхне.Ако  е израсло високо и оголено просто отрежи старите клончета и младите ще тръгнат веднага.

# 25
  • Мнения: 11 607

Благодаря!  Hug

Какво стана с мандарините?

# 26
  • Мнения: 1 120
няма опция от всичко по много  Crossing Arms
живея в 2 къщи и това ми дава огромно поле за изява в цветарството  Mr. Green
във всяка от къщите имам около 20 цветя,без балконските.имах повече,но изснобарях в последната година и раздадох голяма част от цветя.оставих трудно гледащите се и по-екзотични.оставих няколко бенджита и други класически красавици.купих си още азалии  Blush до тук имам 5 саксии.една приятелка ми каза,че видяла синя азалия  Shocked сигурно е хибрид,но никъде не мога да я намеря
благодарение на една мама имам вече камелия.благодаря и много   bouquet

искам да ви попитам за едно цвете.мисля,че е папрат.листата са тънки и навити на спирала.все едно спирала от тетрадка,но зелено и дълго около 2 педи.много ми хареса.видях го в един магазин-струваше 2 лв.,изциганих се и не го взех,а сега съм намислила да го крада от едно гъзарско кафе.в това заведение кафето струва 3лв.да седнеме с мъжо и ще оставиме 10лв.питам,аджеба,има ли други скъпи на триците,евтини на брашното.сега ме е яд,ама вече не го продават в магазина  #Cussing out
ще помоля,ако някой го знае, да сподели как се гледа,че утре ще ходя да ''пия кафе''  Joy

# 27
  • Мнения: 4 916
Гласувах за цъфтящи цветя  Peace обаче на нашия балкон виреят само зелени.

# 28
  • Мнения: 1 233
Отдавна ви чета, но сега пиша за пръв път Wink Оня ден се развихрих с моите цветенца, бях ги позабравила покрай детето и с ужас установявавам, че почти всички са болни. Имат памуклийка - така ми обясни жената в цветарския магазин. Купих един спрей, напръсках ги, ама гледам, че тия бели гадинки още стоят. Дайте съвет за препарат някакъв, който е ефикасен, че направо ми се къса сърцето за тях - над 40 саксии имам и ако ги затрия всички направо не ми се мисли..... ooooh!

# 29
  • Мнения: 1 120
Отдавна ви чета, но сега пиша за пръв път Wink Оня ден се развихрих с моите цветенца, бях ги позабравила покрай детето и с ужас установявавам, че почти всички са болни. Имат памуклийка - така ми обясни жената в цветарския магазин. Купих един спрей, напръсках ги, ама гледам, че тия бели гадинки още стоят. Дайте съвет за препарат някакъв, който е ефикасен, че направо ми се къса сърцето за тях - над 40 саксии имам и ако ги затрия всички направо не ми се мисли..... ooooh!

каква е тази болест?за първи път я чувам  Thinking
опиши какво има по листата,ако имаш пусни и снимка.да нямаш предвид листни въшки,акари?

Общи условия

Активация на акаунт