oтносно храните които не трябва да ядем....

  • 2 524
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 616
Абсурден или не, освен посочените храни аз не конумирам и още сумати други алергенни и набедени за такива, млако и млечни почти не ям, откакто кърмя,  предразположени сме към алергии и не ми се правят експерименти, не се оплаквам, не е толкова страшно като вярваш, че го правиш за доброто на детето си!

# 16
  • Мнения: 46
Статията наистина е млако крайна. Да си призная и аз до съвсем скоро се ограничавах зверски от страх от алергии и колики. За последното диетата и ограниченията ми въобще не помогнаха. Малкия беше с ужасни колики, сега продължава да има газове, но нищо сериозно (пу-пу Simple Smile) Аз вече си хапвам почти всичко. Явно моите лишения не помогнаха с нищо, само дето цяла зима ядях само ябълки и банани и никаква пряса салатка, а нали и консервирани неможе...
Сега си мисля, че е най-добре да не се лишаваш от почти нищо, може само да се намали количеството на някой дразнещи продукти и алергени. Ако има проблем разбира се, да се реагира веднага.

# 17
  • Мнения: 7 418
Та въпроса ми е- колко достоверна е тази информация и откъде е изтеглена? Не би ли "изплашила" доста нови майки?
   Доста ''нови майки'' четат много повече от 1 статия.Всяка си прави изводи за себе си.
   Доста ''нови майки'' се водят според децата си!Наблюдават ги и според тях балансират храната си.
   Доста ''нови майки'' не живеят по учебник.Повечето са търсещи и образоващи се майки,нон стоп опресняващите информацията,която имат.
   Така че тук няма повод за притеснение  Grinning Grinning Grinning

# 18
Статията наистина е доста крайна и честно казано изобщо не виждам смисъла в нея. Най-често срещаните хранителни алергени са следните: житни, млечни, соеви, ядки, яйца, риба и "shell fish" - скариди, раци и тн. и поне по няколко от тях присъстват в тази диета.

Елиминационна диета/ограничаване на диетата на майката се прилага в случая, когато има съмнение за непоносимост към храна, която майката яде - типични признаци са екзема, запушен нос, обрив в областа на дупето, колики, nespokoen сън, т.н. или когато има семейна история на хранителни алергии.

Аз имам дъщеря с непоносимост към протеина на кравето мляко и съответно 8 месеца избягвам какъвто и да е млечен продукт, даже и в минимално количесто.

Според мен, когато детето не проявява признаци на непоносимост към майчината диета, е по-важно е да ядем разнообразна и пълноценна храна, а не сляпо да се спазва еди си коя диета.

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 00:00 от Ana-Mama

# 19
  • Мнения: 3 760
Кое е толкова стряскащо?  newsm78
Цитат
-пушени меса, кренвирши - силно канцерогенни; доказано вредни
-кетчупи и майонези -  Wink
-зеле - газогенно
-грозде - газогенно; съдържа вещества силно дразнещи стомашната лигавица
-сладки газирани напитки -  Wink
-всичко, съдържащо консерванти -  Wink
-пилешки и рибни бульони - според всички по-съвременни изследвания повечето шлаки и токсини от месото се отделят в бульона
-хайвер - силен алерген
-рафинирани въглеводороди - пасти, шоколад, каша от грис  Wink
-тиква, моркови - морковите съдържат доста нитрати; алерген са
-домати и краставици - акумулират много нитрати
-ягоди, банани, киви, портокал - алергени
От изброените само тиквата и сладките напитки (каквото и да значи това) леко ме озадачават. Иначе подобни диети имат само препоръчителен характер.
Моят хранителен режим през първите няколко месеца беше 20-на пъти по-строг. Но се налагаше - всички млечни продукти,  бобови, зелеви, подправки (вкл. лук); ядки и какво ли още не докарваха силни колики на дъщеря ми. С други храни въобще не съм експериментирала - кофеин съдържащи; такива с консерванти; съдържащи съмнителни неща.. Wink Има кога да пия кафенце, уиски и т.н... да похапвам стриди и хайвер... Защо да рискувам да докарам АБКМ на детето, след като мога да преживея някоя и друга година без кисело мляко и сирене?
За мен строга диета през първите 3 месеца и по-облекчена през следващите 3 е най-безопасното решение. А след като бебето е навършило 6 месеца майката да започне да експериментира с различни храни.
П.С. Добре е да се прави разлика между алергизиращи храни и такива, които предизвикват колики или просто са "вредни"... Първата група по-добре да се избягва...

# 20
  • Мнения: 791
Аз нямах намерение да се ограничавам - нищо че  бях чела подобни статии и тази преди да родя! Само че бебчо почна  с едни колики от 10-ят ден  Mr. Green и започнах да обръщм внимание на това какво ям и се оказа че му се отразява всяка хапка! Имаше храни които го дразнеха и му причиняваха колили, а когато пиех чай против колики - бебешки, но в по-голяма доза, коликите му след кърмене или липсваха или бяха слаби. Грах мога да си ям, но да не близна боб,гъби, яйца-мога до 1-2яйца на ден. А ако пия кафенце не спим и ревем  Cry а как го обичам! Ако пия сок от кайсия или праскова-дори и домашен, се изрива цеият, но реакция от банан и морков никаква.Спазвайки някакви ограничения коликите ни спряха преди да навърши 1 мес. Но  вчера и днес си носим последици от 1 чаша прясно мляко - въпреки че знаех че му предизвикват колики реших да проверя отново. Все пак не мога да се лишавам от това и онова за по дълго време, а държа да е кърмено бебе. Така че хранителният режим на майката зависи от бебето

# 21
  • Мнения: 1 117
Преди месец и половина и аз пуснах подобна тема.
Мамите с повече опит ми дадоха добър съвет !Хахвай си от всичко , което ти се иска , но с мярка. Бях изчела много за това КАКВО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ЯДЕ и се оказа ,че трябва да ям почти нищо Grinning. В момента кърмя успешно / дано така си продължи / , ям абсолютно всичко . Според мен бебче ще си покаже и ако нещо не му е добре мама ще спре да консумира храната , създала проблеми.

# 22
  • Станимака
  • Мнения: 123
Да, аз се уплаших от тези списъци и просто ги игнорирах. Т.е. ям всичко без да прекалявам.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт