Отговори
# 270
  • Мнения: 1 288
добро утро!
доминика, досега гледахме клипчето поне 10-15 пъти  Crazy кейти като видя ади и започна да крещи: ела, ела... и да  й маха с ръчичка. после щом ади произнесе звук, кейти повтаря същото. умряхме от смях с баща й.
от вчерашните многочасови разходки вън плюс качване на пързалки и катерушки имам страшна мускулна треска на гърба, едва си движа ръцете. днес ще пращам таткото да омайва мамите на площадката. аз ще почивам.
пак ще пътуваме този уикенд, а ми се щеше да си остана вкъщи. ама работата преди всичко.
диди, стискам палци! дано вече му мине на ваньо. той може и от инат и обида да реве, ама ще свикне. там играе ли си с децата.
диди79, кейти онзи ден изяде една бърбонка (как се пише това) от пясъчника. аз си мислех, че лапнала камъче и като го извадих  Sick а по принцип не взима от земята. може би е видяла от друго дете и веднага да повтори.
дени_к, стискам палци. и аз трябва да ходя, поне на контролен и ми е много неприятно, все отлагам.
някой може ли да помогне с линк за това стихче за галеното мими или нещо подобно се казваше: имат си мама и татко дете и за детето си грижат се те. гледат го сякаш е цвете в саксия, всичко поднасят му те на тепсия.....не мога да се сетя нито точното име, нито автора.  newsm78
роман написах. хубав ден на всички!

# 271
  • Мнения: 9 910
юка, това ли е:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/814/89/
също любимо стихотворение от нашето детство Simple Smile

# 272
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
диди, стискам палци! дано вече му мине на ваньо. той може и от инат и обида да реве, ама ще свикне. там играе ли си с децата.
Не, Юка, изобщо не иска и да ги погледне другите деца, успокоява се само ако го пуснат да се усамоти в спалното. А навън в нашата квартална градинка си играе с децата. Явно голям стрес му докарах на горкото дете. Добро дете, ама не случило на майка....100% е сигурно, че от инат и обида реве.

# 273
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
привет
сердика поздравления за решението ви ... ще се радвам да се видим отново и престоя ви да мине без премеждия   bouquet
мече и аз се смях от сърце за светещите плодове и зеленчуци но наистина е жалко а и ме подсеща че да сега наще носеха по някое и друго селско килче ама май тази година няма да има нищо  Sad
доминика Ади е страхотна и ме развеселли много напомня ми и на Ема че и тя много ми помага в домакинстването - пере,чисти и вчера събира прането  Joy Joy аз съм на балкона свалям дрешките й и подавам една по една а тя отива и ги хвърля върху спалнята,после изхвърли всичко от скрина й и вместо аз да прибера праните дрешки стана така че подреждах целия шсафна ново  hahaha hahaha
диди дано бързичко свекне сладура та да не ви се свива сърцето с таткото  Grinning
симка радвам се че Роси се е оправила
тити аватар = сладур  bowuu ... а стихотворението го бях забравила но сега се сещам че го и знаех наизуст а баба ми ми повтаряше часта с маникюра и кюмюра като й отказвах да слизам до мазето с нея за помощ  Embarassed Embarassed ама аз много мразя да слизам там дори и сега  Blush

# 274
  • София
  • Мнения: 700
Диди, дано да свикне и другата седмица да е по-добре. Сърцето ми се свива като чета как тежко го приемат малчовците, но рано или късно е неизбежно. То за нас майките май страданието, че ги оставяме е по-голямо Sad
Това стихотворение за Мимето си го спомням много добре от детството ми Simple Smile
Тити, благодаря за линка  Hug
Сердика чудесно  и браво за решението!

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Симка, много се радвам за Роси.  bouquet
И аз много преживявам за дечицата, които са на ясла ве4е, а и другата седмица ще се обаждам за Росен. Директорката ми каза, че притеснението си било само за майките, след 15 мин децата спирали да плачат. В интерес на истината, когато подавах молба, несе чуваше нито едно детенце да плаче ( 10-11 часа ).
Иначе , доколкото съм чувала най- добре се адаптирали на възраст между 1г.6м. и 1г.8м .

# 276
  • Мнения: 3 089
и петранченият яслен ден не е започнал цветущо. сега ще ходя да си прибера детенце.

# 277
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Анеле, да не ти разбивам илюзиите, но моят син е пример, че не спират след 15 мин., а децата не се чуват нито, че се радват, нито че се сърдят, защото дневните им стаи са по-далеч от административната част и от коридорите с шкафчета. Аз вече се моля да настъпи момента, в който сърцераздирателно ще се разделяме, ще реве 15 мин. и после ще е спокоен. За сега действителнстта е друга. Честно казано и аз винаги съм си мислела, че майките драматизират нещата в повечко, но май не винаги е така. Вече няма да ви пиша за яслата на Иван, за да не ви натоварвам.  Всъщност ще пиша ако има подобрение на положението.

# 278
  • Димитровград
  • Мнения: 1 751
Моето момиче е много спокойно вече в яслата.След една седмица и на Ваньо ще му хареса.Добри деца дето викаш,Диди,ама не са случили на майки.Ако Едито и в понеделник е Ок,във вторник ще я оставя да спи на обед.Аз съм доволна от тукашната ясла-нахранена е,сменен и е памперса и дрехите също,ако се изцапа,което за 9 дни е било само веднъж.Изцяло е с чисти дрешки като я вземам.Просто за едни диванета(като моето) е по-лесно да контактуват с чужди хора и затова е по-лека адаптацията.
За лапането на боклуци-не мога да ви опиша и Еди как всичко събира и лапа.Ужас.Любимото и са фасовете.Затова я научих да носи всичко,което намери на земята,в коша.Правим всеки ден оборка на градинката,но друг вариант не виждам.Поне да има резултат като пипа боклуците.
Другото ново е,че сме подстригани късо,ама късо.Ето я и новата прическа: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=122602&photo=3 Едита много и беше интересно как я подстригват и стоеше мирно,което много ме учуди.

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Канеста, все едно гледам друго детенце, много е сладка и поне ще й е хладно на вратлето.
И аз замислям Росен да го подстрижа тези дни, но не с ножицата, а с машинката, много бързо му расте косата и след съмн е целият мокър.

Диди, в нашата ясла - групите и кабинетът на директорката са на една площадка, в която са и гардеробчетата на децата, а аз висях при нея поне 30-40 мин, НО  доколкото познавам детето си, ще е единственото да реве, докато го вземем. Надявам се Ваньо другата седмица да започне на свиква и да ви е по - леко и на двамата Hug

А моето дете рева досега 35 мин, без да млъкне и секунда, направо се задъхва и дави ( така се събуди ), нищо не помага Sad и изведнъж спря; за ядене пожела плодово пюре а кашата сутринта я пи от биберон - явно зъбите сани голямата мъка

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Е т'ва ве4е е върхът - току-що ми донесе една миризливка, влязла от терасата Shocked

# 281
  • Мнения: 3 089
диди - разбирам те. това, което мога да те посъветвам, е да пускаш двамата мъже сами да се водят и вземат. така ти ще си спестиш нервите, а детето ще вижда една усмиханата майка. така и така е взето решение - детето ще ходи на ясла и друг начин няма. по-добре е ти да си макс. спокойна, за да бъде и то такова. а че иван ще реве, ще реве. петра е вече 2-ра седмица, а вс еоще е много нещастна сутрин, когато стефан я оставял. искрено се радвам, че не я водя аз. но пък я вземам. и за 3-те дни, в които тази седмица съм я вземала, виждам плавен, но категоричен напредък.  например, днес ми я изкараха съвсем спокойна. казаха, че е яла сутринта, на обед, дрискала е, стоял ана гърне по малко /без да прави нищо/, играла си е, "пазарувала плодове", т.е. слагала ги в една кошница и не си е стискала грозното гумено котенце нон-стоп. явно върви към подобрение. лошото е, че отказвала да пие течности /защото сама не може а там сламки не дават - дават с лъжичка, а тя така явно не иска/. сега 2 дни ще я учим да пие от чаша. дано да схване, че вътре в стаите било 25 градуса. сигурно жабясва, милото. другото лошо нещо е, че не иска да спи - днес дремнала 15-тинаминути. ми като не ще - не ще.  да ми изтрайва до 8 вечерта, пък ако ще да спи през деня.

# 282
  • Мнения: 1 288
а пък катето се събуди с температура от следобедния сън. засега 37,7. дано не се качи довечера, че сме и без татко.  Cry а аз съм голяма паника.

# 283
  • Мнения: 505
Oх и мойта мина. То не боляло ама ич само дето умрях от страх ама....
За капак излизахме на разходка и така се прегрях, че.. беше страшна жега и чак бузите ми са червени. Горкото дете дано да е добре. Уж за един час а пък --ужас....Сега ме боли глава и не мога да спя. Отивам да се къпя и да лягам.

За боклуците- и ние лапаме много , ама само я вардя като падарин-няма начин!
На всички болни скорошно оздравяване и най-накрая да спират тия болести , че вече и кошмари имама ooooh!
Лека нощ.

# 284
  • Мнения: 811
Момичета, много се радвам, че Ади ви е развеселила!

Юка, дано спадне бързо температурата. И аз често оставам сама с Ади нощем, че татито дава и нощни смени. Та затова добре разбирам как се чувстваш! Спокойствие само трябва да запазиш и всичко ще се нареди добре Hug

Ще пусна ей сега нова тема, че тая е изписана до края!

Общи условия

Активация на акаунт