кога слагат катетар отдолу и боли ли

  • 2 372
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 790
ВЪобще не ме болеше. Нито слагането на упойката, а катетъра въобще не го усетих как са ми го сложили и 3 часа след раждането се усетих, че още не ми се е припишкало, а по принцип съм голяма пикла и чааак тогава осъзнах, че имам катетър  Blush

И аз така. Нищо не усетих, нито катетъра, нито упойката.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 424
ВЪобще не ме болеше. Нито слагането на упойката, а катетъра въобще не го усетих как са ми го сложили и 3 часа след раждането се усетих, че още не ми се е припишкало, а по принцип съм голяма пикла и чааак тогава осъзнах, че имам катетър  Blush

И аз така. Нищо не усетих, нито катетъра, нито упойката.
Peace Peace Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз пък въобще не усетих кога са ми сложили катетъра.Може би ако ми бяха казали:"Ето,слагаме ти го" щях да усетя  Simple Smile.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 227
.....по-гадно ми беше като го махнаха  ooooh!
Странно, аз се бях подготвила за нещо страшно болезнено (поне така ми бяха казали мамите, с които раждах), при махането, но не болеше хич. Моят катетър го сложиха след упойката и не усетих нищо.

# 19
  • Мнения: 5 362
Обикновено при секцио се слага катетър, до сега не бях чувала за катетър при нормално раждане.

Поставянето не боли, но не е приятно.

А като се сложи и упойката, съвсем не се усеща.
Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 3 408
Аз раждах с епидурална и не са ми слагали катетър.

# 21
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
По принцип катетър се слага при секцио. Не е приятно, но не боли и то се усеща само при поставянето.

 Peace

И мен не ме е боляло. Усещането е все едно пишкаш и е за около 2 секунди максимум. Нито слагането, нито свалянето боли. Леко раждане.

# 22
  • Мнения: 1 668
Не боли, има неприятно усещане, но не и болка, а и самата процедура по поствянето трае секунди.
Да ,съгласна съм с горното мнение а що се отнася до епидуралната эа, която прочетох по-горе ,че боли Shocked не съм съгласна мен хич не ме боля, но си эависи от анестезиолога ако е некадърен ще те боли и още как Naughty но аэ  ти я препоръчвам-няма да съжаляваш Peace

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Не Peace

# 24
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Обикновено при секцио се слага катетър, до сега не бях чувала за катетър при нормално раждане.

Поставянето не боли, но не е приятно.

А като се сложи и упойката, съвсем не се усеща.

Слага се катетър и при нормално раждане с епидурална. При мен беше така  Peace

Възможно е, не знаех!

# 25
  • Мнения: 999
Изобщо не го усетих.Не се притеснявай. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 616
Неприятно е, но не мисля, че е болка за умиралка, а и те слагат някакъв тип местна упойка,мен ме намазаха с нещо, за да анмалят чувствителността.После дращи малко , когато ходиш до тоалетната, но за два дни ще мине всичко.

# 27
  • Мнения: 32
Аз раждах със секцио и с епидурална, а катетърът са ми го сложили /без да ми кажат/, докато бях под упойка. После при пишкането е доста неприятно, но не и болезнено. А при ваденето също не боли.
Леко раждане!

# 28
  • софия
  • Мнения: 636
катетър се слеге при секцио. Боли, поне при мен беше така - това беше най-гадното нещо от цялото раждане. Болката след това не е нищо, но тази гадост ще я помня докато съм жива. Много зависи кой и как го слага катетъра. При мен не се получи от първия път и се наложи да го посдтавят втори път, плюс това ми го сложи някаква специализантка, която изглежда се учеше - после дойде моят доктор и той го постави и вече беше добре, но имам ужасен спомен. Но това е заради човека, който го слага така че не се тревожи, няма да боли ако човека има опит и знае какво прави.

# 29
  • Мнения: 4 111
Боли и като го сложат и като го махат, но става за секунда.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт