Разкази за раждане

  • 3 511
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 033
Не намерих такава тема, за това пускам нова. Извинявам се, ако има.
Споделете как протече вашето раждане, от момента на влизане в болницата, до момента на изписване.

# 1
  • Мнения: 770
Не намерих такава тема, за това пускам нова. Извинявам се, ако има.
Споделете как протече вашето раждане, от момента на влизане в болницата, до момента на изписване.
Здравей те.
На 4 ти Ноември във 4.30 часа сутринта започнаха да ми текат водите.
Веднага станах събудих мъжът ми и му казах мило текат ми водите хайде вземай багажа и ме карай във Родилното.
Така и не бях решила къде точно ще раждам преди това бях изчела информация за всички родилни отделения във София.
Накрая казах на мъжът ми да кара към Шейново. Във 5.30 часа ме приемат  преглеждат ме правят ми ковид тест и ме настаняват във стая преди раждането където мериха тоновете на бебо и често ме преглеждаха за разкритие бях със 1.5 см.
5 ти Ноември сутринта правиха ми преглед след това клизма и така около 11.00 часа ме поставиха на система окситоцин опитаха да родя нормално но след известно време др ми каза че трябва да се роди бебо със секцио  защото главичката му е по на високо и нямало да мине през моя таз.
Казах щом е необходимо а й за да не се бавят се съгласих.
И така влязохме във залата за секциото и във 13.50  часа бебо се роди .
После ме поставиха във интензивното там бях до 10.00 часа на 6 Ноември.
На 6 ти щом излязох от интензивното ме раздвижиха и ме настаниха  във стая
Във стаята бяхме само 2 момичета.
На 6 ти следобяд вече моя бебо беше до мен.Бебчето беше до мен във часовете който бяха посочени .
Беше на изкуствено мляко във болницата
Бях без избор на екип и съм много доволна от екипа и всички от болницата.
На 8 ми Ноември във 16.00 часа ни изписаха и се прибрахме.
На 7 Декември бях на контролен преглед  всичко беше наред
След 6 месеца пак ме викат на контролен преглед.
Всичко е по здравна каса нищо не съм плащала дори с ориз теста.
Бебо вече е на 3 месеца и 1 седмица.
Аз се чуствам много добре.
Нищо не ме боли.
Мога да кажа че имах една страхотно и нормална бременност без киселини и повръщане.
До 3 ти Ноември пътувах и се разхождах без да се спирам
Със мъжът ми ходех на неговата работа
Той е електротехник на частна практика.
Пожелавам на всички жени такава лека бременност като моята....
Само забравих да вмъкна че не бях доволна че ме държаха с изтекли води дълго време можеха да изпуснат бебчето.
Но благодаря на  господ бог че беше къс нас и ни пази.
Сега бебчето ми е добре расте  и е здраво...

# 2
  • Мнения: 496
Термина ми беше на 6 октомври, 2019. На 3 октомври сутринта към 6 без 15 ставам до тоалетна и ми изтекоха водите. Събудих мм, взех си душ и тръгнахме към болницата. Приеха ме, прегледаха ме за разкритие и ми пуснаха системи. Започнах да се разхождам из коридорите. Често ме проверяваха за разкрие и слушаха тонове. Към 12-13ч ме прегледаха и казаха, че разкритието е между 5и 7 см, което много ме зарадва, помислих си "супер, значи до 16-17 часа ще съм родила". Да ама не. Нещо зациклих на едно място, болката ставаше вече по-силна и по-силна. Към 17ч ме прегледаха, пак си бях на същите см, а вече имах напъни. Минаха няколко гадни часове и към 19 часа вече легнах на леглото, не можех вече да вървя, не че можех и да лежа де. След малко вече получих разрешение да напъвам на леглото, също и клекнала до леглото. След няколко напъна ме преместиха на магарето, 10 минути и 1 епизиотомия и моя човек се роди в 20.02ч. Най-прекрасния, колкото и банално да звучи, всичко си струва и всичко лошо се забравя. Сега си спомням за този толкова труден ден само с усмивка и едно прекрасно усещане ❤️

За престоя в болницата, какво да кажа... Аз родих в държавна болница, не е като на хотел, но с бебето нямах време на обърна внимание на обстановката. Персонала беше ок. Трябваше да останем по-дълго, защото малкия беше на антибиотик. На 6тия ден ни изписаха.

# 3
  • Мнения: 5 255
Антибиотик се слага в бг задължително ако са минали повече от 12 часа от изтичане на водите, а раждането не е завършило. Изтеклите води могат да доведат до инфекция, защото бебето вече има досег с външния свят (през спукания мехур). Не съм чувала на недоносени бебета да им слагат антибиотик ей така, за всеки случай.

# 4
  • Мнения: 496
В нашия случай той се беше и нагълтал с води. Докторите си знаят работата, аз нищо не разбирам по тази тема.
Но е факт, че и на много мои познати, които родиха, бебетата им бяха на антибиотик, подари какви причини, не знам...

# 5
  • Мнения: 770
В нашия случай той се беше и нагълтал с води. Докторите си знаят работата, аз нищо не разбирам по тази тема.
Но е факт, че и на много мои познати, които родиха, бебетата им бяха на антибиотик, подари какви причини, не знам...
Мария не е редно да държат една родилка със изтекли води.
По този начин рискуват живота на бебето...Не я разбирам тази тяхна практика...
Мен във Шейново също ме държаха с изтекли води дълго време...

# 6
  • Мнения: 5 255
Е, чак да рискуват живота на бебето.....аз родих 36 часа след като ми изтекоха водите. Никой не е рискувал живота на бебето, бях си в болница, под наблюдение, периодично следяха тоновете. Затова медицински персонал следи раждането и преценява какво и кога да се направи.

# 7
  • София
  • Мнения: 661
Няма никакъв проблем да са изтекли водите (още повече, не си представяйте, че те изтичат всичките...). Не рискуват живота на бебето, когато ситуацията е контролирана - единствено се повишава рискът от инфекция (и, предполагам, затова назначават антибиотика). До 36 часа е съвсем резонно да се изчака.

# 8
  • Мнения: 496
В нашия случай той се беше и нагълтал с води. Докторите си знаят работата, аз нищо не разбирам по тази тема.
Но е факт, че и на много мои познати, които родиха, бебетата им бяха на антибиотик, подари какви причини, не знам...
Мария не е редно да държат една родилка със изтекли води.
По този начин рискуват живота на бебето...Не я разбирам тази тяхна практика...
Мен във Шейново също ме държаха с изтекли води дълго време...

Родих 13-14 часа след като ми изтекоха водите, мисля че е напълно нормално. До колкото знам до 24 часа е ок, а ето че жената по-горе е родила и след 36 часа. Всяка ситуация е различна, както казах докторите си знаят работата, със сигурност зависи от много неща. При мен не беше изтекло всичко, имах доста води.

# 9
  • Мнения: 54
Първото ми раждане беше тежко. Поне от моя гледна точка. Добре поне, че беше в Франция. Това през 2009г. месец септември в12.00 през ноща започна всичко и приключи на другия ден в 19,30ч. Няма да описвам на дълго и широко как. Аз бях се разписала, че неща епидурална упойка, но след нечовешки болки от контракциите не издържах и ми сложиха. Там израждат акушерките, като гинеколог се вика само в краен случай, какъвто стана и моят. В 19.00 на 13 сеп., след като установиха, че съм вдигнала 39градуса темп. тогава извикаха дежурният гинеколог, който ми направи епизотомия и с форцепс извади бебето, което беше момченце тежащо 3, 685кг.🙂
След това раждане се чувствах като бита с дърво и с такова навряно отдолу(с извинение) и хич не ми дремеше, че стаята, в която бяхме с бебето е като хотелска а грижите повече от прекрасни. Много зле ми беше. Даже ги заплаших, че не ми се живее. Влязох в ужасна следродилна депресия, която продължи около година след това.
С второ дете, слава богу нямаше такива дертове🙂 излезе си за около 6 часа и половина без стресови ситуации.

Последна редакция: нд, 21 мар 2021, 19:58 от didith@abv.bg

# 10
  • Мнения: 22
Раждане в Нидерландия.
Сутрин както си лежим в леглото с мъжа ми, ми изтичат водите. В началото много леки контракции. Обадихме се на акушерката (тук акушерките следят бременността и израждат) и тя дойде след няколко часа да ме прегледа. Тогава имах още много леки контракции и не бях още за болница. Взех си душче, пооправихме малко къщата с таткото, че не бяхме съвсем готови за бебчо (бях 37с.г+6). Следобед акушерката пак дойде да ме прегледа някъде към 4 часа и вече имах 4см и се запътихме към болницата. Като цяло раждането беше много бързо, естествено раждане. В 5часа следобед вече имах 7см, а в 18:09 бебчо вече се роди. Самото раждане (pushing stage) беше само 9мин.
Гледала съм видея как на бебето първо само главата му излиза, после се обръща, после едното рамо и после другото.. Нищо такова при мен. Бебчо направо целият си се изтреля. Затова и после ме шиха, но какво да се прави.
Много съм щастлива, че таткото можеше през цялото време да бъде с мен. Страшно много ми помагаше и мисля, че затова имах толкова бързо голямо разкритие (отделяне на голямо количество окситоцин).

# 11
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен,
Моята история е следната: родих края на юни 2020 година в Свети Лазар, нормално раждане и точно при акушерката, при която аз исках. Не болеше толкова много, но имах болки в кръста при всеки напън. Всичко приключи за няколко часа, като имах контракции 1-2 дена преди това(бях чела книгата, написана от акушерката ми, че не е нужно да тръгвам към болница при първите контракции и изчаках възможно най-дълго, отидох с откритие 10 см) Тъй като нямах избор на екип, а отидох в последния момент, мениджърката каза, че ще ми струва 5 бона раждането и волю-неволю ги платих.  Изключително арогантно беше от нейна страна при положение, че раждането там не е повече от 2500 лева. Показа ми някакъв ценоразпис, който може би беше за чужденци и излъга, че имало бейби-бум и че само стаята за 5 хилядарки е свободна. Но не съжалявам, защото раждането протече добре, естествено и с внимание от страна на акушерката ми.
Преди да отида в Свети Лазар отидох в спешното на Окръжна Болница "Света Анна", но оттам въпреки че имах контракции през няколко минути, завеждащата отделението по Гинекология само ме попита за какво раждане съм и аз казах, че съм за естествено и тя най-безцеремонно ме изгони като каза "Тук слагаме окситоцин. Има Майчин Дом, Свети Лазар. Приятен път!!?" с такъв неприятен тон, че аз просто си излязох и взех такси до Свети Лазар, където както споменах вече буквално ме ограбиха. Точно гинеколожка от Света Анна беше казала на мен и съпруга ми, че където и да отида с контракции, дори в последния момент, нямат право да ми откажат, но уви - случи се. След това ми казаха, че при такива ситуации се обаждам на 112 и обяснявам ситуацията.

# 12
  • Мнения: 5 255
Извинявам се за може би глупавия въпрос, но какъв окситоцин на 10 см разкритие? Окситоцинът се слага, за да се случи по-бързо разкритието. На 10 см няма смисъл да ви се слага. Изключително странно е, че са ви карали да плащате. Нямам идея коя е клиниката Свети Лазар, но всяко Аг отделение в общинска болница няма право да ви откаже прием за раждане без да заплащате нещо. Много, много странен разказ.

# 13
  • Мнения: 2 883
Не е странно.
Преди да родя първата си дъщеря имах мераци да е без медикаменти. Обсъдих го с АГ и тя ми каза, че до 10см мога да изкарам без, но тогава слагат за да се застраховат, че раждането няма да спре точно по време на напъните.
Аз също бях доста изненадана, но явно има причина медиците да учат 10+ години.

# 14
  • Мнения: 2 352
Ще разкажа по- късно за моето раждане.
На приятелка се случи точно това. В момента, в който започва същинската част и спират контракциите. Главата на бебето е била на половината, наложило се е да напъва без контракции. Резултата е за нея много шевове, бебето няколко дни беше в кувиоз, в някакво неврозно състояние. Не знаеха дали няма да има някакви последици от това, че е стояло без кислород 1-2 Мин. За щастие 2г по- късно няма проблеми, но голямо притеснение беше.
Явно наистина не са рядкост тези случаи, за да настояват за системи.

Общи условия

Активация на акаунт