Работна среда, благоприятна за изневяра

  • 5 000
  • 45
  •   1
Отговори
# 15

Напротив, редно е. Дори е препоръчително хората в един екип или фирма да общуват и извън работната си среда. Така те се опознават по-добре, комуникацията им значително се подобрява и това води до по-сплотен екип, откъдето и до по-добра работа в екип. Сериозните фирми неслучайно инвестират средства в тези "Team building" мероприятия.
Недопускането на половинките не се прави с цел да си чифтосат спокойно колегите, а за да се осигури повече време хората от дадения колектив да са заедно. Ако ти си там, мъжът ти ще търчи да ти угажда, ще зареже вероятно колегите си, защото еди-коя си от колежките на теб не ти е приятна и  т.н. Това , обаче, не е целта на фирмата - да ви осигури семейна уикенд почивка . И съотвеотно никоя фирма не би плащала за такива мероприятия.

Изобщо не съм съгласна да ми се ангажират съботата и неделята, още повече  с фирмени купони. Цанила съм се да работя по 8 часа, 5 дена в седмицата - така пише в трудовия ми договор. Ако някой иска да сплотява колектива да бъде така добър да го прави в работно време. Подобни мероприятия освен да предразполагат към пиянстване и секс дасега не съм видяла да са особено полезни. Хората, които се кефят на подобен род купони за мен са много нещастни в личния си живот - чакат фирмата да им уреди купон. Ужасно ми е смешно като почнат да разправят как яли и пили. Абе хора вие това не можете ли да си го направите сами с хора с които искате. Що чакате някой да ви организира като овци.

# 16
  • Мнения: 46 516
Много неприятно, бих се чувствала по същия начин  Confused и бих поставила условие да си търси нова работа  Stop


... Подобни мероприятия освен да предразполагат към пиянстване и секс дасега не съм видяла да са особено полезни. Хората, които се кефят на подобен род купони за мен са много нещастни в личния си живот - чакат фирмата да им уреди купон ...

Да и аз така мисля. Единствено изключвам случаите в които колегите са приятелски семейства и се събират заедно с половинките си Peace

# 17
  • Мнения: 1 172

Изобщо не съм съгласна да ми се ангажират съботата и неделята, още повече  с фирмени купони. Цанила съм се да работя по 8 часа, 5 дена в седмицата - така пише в трудовия ми договор. Ако някой иска да сплотява колектива да бъде така добър да го прави в работно време. Подобни мероприятия освен да предразполагат към пиянстване и секс дасега не съм видяла да са особено полезни.
А ти на колко такива лично си присъствала? И как точно оценяваш доколко са полезни?
Присъствието на тях не е задължително. Освен това, ми е странна тази логика: ако са поканени половинките , ще идем защото е на аванта, ама понеже не са поканени, ще е проблем, че ме ангажират в извънработно време.
Цитат
Хората, които се кефят на подобен род купони за мен са много нещастни в личния си живот - чакат фирмата да им уреди купон. Ужасно ми е смешно като почнат да разправят как яли и пили.
В дълбока заблуда си. И това донякъде отговаря на предишния ми въпрос. Едно е да чакаш САМО тези мероприятия, за да се веселиш, друго е да се радваш И на тези мероприятия.

Цитат
Абе хора вие това не можете ли да си го направите сами с хора с които искате.

Защото се налага да комуникирам служебно не само с хора, с които искам.  И защото от безпроблемното ми сътрудничество с тях зависи успешното ми представяне, кариерата ми, заплатата ми ако щеш.

Цитат

Що чакате някой да ви организира като овци.
въобще не се чувствам овца, заради това, че използвам всяка възможност да подобрявам отношенията си с колектива и да правя работата си по-приятна.

# 18
Много неприятно, бих се чувствала по същия начин  Confused и бих поставила условие да си търси нова работа  Stop


... Подобни мероприятия освен да предразполагат към пиянстване и секс дасега не съм видяла да са особено полезни. Хората, които се кефят на подобен род купони за мен са много нещастни в личния си живот - чакат фирмата да им уреди купон ...

Да и аз така мисля. Единствено изключвам случаите в които колегите са приятелски семейства и се събират заедно с половинките си Peace

Ето още един човек,който се дразни на подобен род "купони" . Да се забавляват от време на време колеги е нормално. Но аз да си стоя вкъщи сама за целия уикенд, а той да се развява насам на там - няма да стане. И изобщо не ми пука за политиката на някакви си фирми - моят живот ще го живея както намеря за добре. За мен това значи да подобрявам отношенията си със партньора, аа не с колектива.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Просто не мисля, че е редно да се организират фирмени партита през уикенда /започват от петък следобед, до неделя/, за които се наема база /на морето/, на които не се допуска да присъстват половинки, на които служителите са длъжни да ходят и които преминават в нон-стоп купон и пиене. Ето на това му викам благоприятна среда.

Напротив, редно е. Дори е препоръчително хората в един екип или фирма да общуват и извън работната си среда. Така те се опознават по-добре, комуникацията им значително се подобрява и това води до по-сплотен екип, откъдето и до по-добра работа в екип. Сериозните фирми неслучайно инвестират средства в тези "Team building" мероприятия.
Недопускането на половинките не се прави с цел да си чифтосат спокойно колегите, а за да се осигури повече време хората от дадения колектив да са заедно. Ако ти си там, мъжът ти ще търчи да ти угажда, ще зареже вероятно колегите си, защото еди-коя си от колежките на теб не ти е приятна и  т.н. Това , обаче, не е целта на фирмата - да ви осигури семейна уикенд почивка . И съотвеотно никоя фирма не би плащала за такива мероприятия.
Съгласна съм и аз! Единственото, което е кофти, е, че е задължително (в нашата фирма всеки казва предварително ще идва или не,  никой никого с нищо не задължава, особено през уикенда).

Хората, които се кефят на подобен род купони за мен са много нещастни в личния си живот - чакат фирмата да им уреди купон. Ужасно ми е смешно като почнат да разправят как яли и пили. Абе хора вие това не можете ли да си го направите сами с хора с които искате. Що чакате някой да ви организира като овци.
Това са глупости - явно просто не си попаднала на хубав колектив. Човек и сам може да си организира партита с приятели, това не пречи да ходи и на фирмените. С много от моите колеги сме и приятели и дали фирмата ще плаща за купона или ние - няма значение. Хич не сме нещастни по тоя повод Joy

# 20
  • Мнения: 1 446
Искам да попитам *SV* защо намесва авантата тук?
По принцип фирмените купони се плащат от фирмата, но в някои случаи има възможност да си доплатиш за стята и да си вземеш и половинката.
*SV*, омъжена ли си?

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Защо ли имам усещането, че знам къде работи мъжа ти дори знам кой е той  newsm78
Подобни мероприятия освен да предразполагат към пиянстване и секс дасега не съм видяла да са особено полезни. Хората, които се кефят на подобен род купони за мен са много нещастни в личния си живот - чакат фирмата да им уреди купон ...

Абсолютно е така. Работила съм на такова място където често имаше фирмени купони, голяма част от колегите ми бяха семейни( аз тогава мома) . Еми такова чудо на чудесата не бях виждала. Уж интелигентни хора, а бяха като развързани. Миличка определено има за какво да се притесняваш ....

# 22
  • Мнения: 1 172
Искам да попитам *SV* защо намесва авантата тук?
По принцип фирмените купони се плащат от фирмата, но в някои случаи има възможност да си доплатиш за стята и да си вземеш и половинката.
"Да си доплатиш", много точно си го написала. Ето това е авантата. Защо тогава не си отидете през следващия уикенд, само  с половинката, на изцяло свои разноски, без да се съобразявате с фирма, колеги, колежки? Все пак фирмените "купони"  (както ги наричате макар, че въобще не са такива и имат съвсем различни цели) за по 2-3 дни са максимум 2 пъти годишно, не е чак толкова много време без половинката. 

Цитат
*SV*, омъжена ли си?

Да, омъжена съм, с дете.

# 23
  • Мнения: 63
Да ти кажа мъжът ми работи в подобна среда-на всичко отгоре даже е и нещо като шеф, а аз стоя в къщи и гледам децата. Понякога, когато съм скапана от монотонността на ежедневието и грижите около децата и на мен ми имнават подобни мисли, но не допускам да се поддавам, защото казвам си -правя всичко, което мога за себе си в конкретната ситуация да изглеждам добре, правя всичко което се изисква от мен и за него и за децата, всичко останало е въпрос на ситуация, късмет и най-вече до човек. Вярвам му и предпочитам да е така. В живота всичко се връща. По-скоро ти пожелавам да преодолееш себе си !

# 24
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Така описана ситуацията и на мен не ми харесва, но... Едва ли можеш да повлияеш на фирмата да си смени фирмената политика, така че ти остава само да поработиш над себе си. Първо, спри да се самонавиваш, мисли по-позитивно и второ, щом се чувстваш уморена и не добре облечена, промени нещата -  прехвърли малко домашна работа и на мъжа си, все пак домът е общ, храната също и се обличай така, че да се чувстваш хубава и добре, независимо дали вкъщи или навън.

# 25
А ти на колко такива лично си присъствала? И как точно оценяваш доколко са полезни?
Присъствието на тях не е задължително. Освен това, ми е странна тази логика: ако са поканени половинките , ще идем защото е на аванта, ама понеже не са поканени, ще е проблем, че ме ангажират в извънработно време.
На достатъчно съм присъствала, за да имам мнение. Някъде да съм написала, че ако се води половинката ще отида? Това е още по-противно и от първото по мое мнение. И на такива съм била - по задължение.

В дълбока заблуда си. И това донякъде отговаря на предишния ми въпрос. Едно е да чакаш САМО тези мероприятия, за да се веселиш, друго е да се радваш И на тези мероприятия.

Явно сме различни, подобен род мероприятия са ми силно противни и изобщо не могат да ме радват.

Цитат

Защото се налага да комуникирам служебно не само с хора, с които искам.  И защото от безпроблемното ми сътрудничество с тях зависи успешното ми представяне, кариерата ми, заплатата ми ако щеш.

В дълбока заблуда си, че точно така ще си подобриш комуникацията с хората от които зависи успешното ти представяне, кариерата ти, заплатата ти ако щеш. Те се правят за "простолюдието", ще ме извиниш. Чувала съм - "хайде да ги заведем да хапнат и пийнат та да са ни по-верни". Преди да си гракнала, че са го казали новоизлюпени бизнесмени - бяха чужди мениджъри от голяма западна компания. Е нещо можеш и да постигнеш, ако успееш да се доредиш да направиш нещо на шефа и ако той иска де....


Цитат
въобще не се чувствам овца, заради това, че използвам всяка възможност да подобрявам отношенията си с колектива и да правя работата си по-приятна.

Определено сме различни - в почивните си дни искам аз да избирам хората с които да съм. Другото е работа, а на мен не ми е приятно да ме карат да работя през почивните дни.

# 26
  • Мнения: 4 514
Моят мъж пък работи на място, на което жените са кът - военен е. На неговия кораб специално няма нито една дама, та ми е спокойно. Mr. Green
Аууу, дали пък да не взема да се притеснявам дали няма да обърне резбата? Thinking Mr. Green
Без майтап, има наистина благоприятни и неблагоприятни среди, важното обаче е човекът да си има морални устои и семейни ценности и да не ги престъпва!

# 27
  • Мнения: 1 311
Моят мъж пък работи на място, на което жените са кът - военен е. На неговия кораб специално няма нито една дама, та ми е спокойно. Mr. Green
Аууу, дали пък да не взема да се притеснявам дали няма да обърне резбата? Thinking Mr. Green

Много сериозно трябва да се замислиш по въпроса Joy Joy Joy

По темата: Баща ми е преподавател в СУ. По едно време преди години питах майка ми не се ли притеснява от този факт. Тя ми отговори "Изобщо даже не се и замислям по темата. Ако седна да се притеснявам за всяка студентка в полезрението му, ще трябва по цял ден само за това да си мисля."

# 28
  • София
  • Мнения: 203
 Мисля си, че излишно се тревожиш - ако има да става нещо, то ще стане със или без твоите притеснения. Или може да не стане нищо, така че не се тормози предварително Hug

# 29
  • Мнения: 1 172

В дълбока заблуда си, че точно така ще си подобриш комуникацията с хората от които зависи успешното ти представяне, кариерата ти, заплатата ти ако щеш. Те се правят за "простолюдието", ще ме извиниш. Чувала съм - "хайде да ги заведем да хапнат и пийнат та да са ни по-верни". Преди да си гракнала, че са го казали новоизлюпени бизнесмени - бяха чужди мениджъри от голяма западна компания. Е нещо можеш и да постигнеш, ако успееш да се доредиш да направиш нещо на шефа и ако той иска де....
 

Определено сме различни, права си. Фирмата ни плаща подобни мероприятия във заведения и хотели, които са далеч под моите индивидуални финансови възможности. Съответно не могат да ме задържат с "хайде да ги заведем да хапнат и пийнат та да са ни по-верни". Не могат и да си помислят дори за такъв вариант. Това не се отнася само за мен, а за една много голяма част от колегите ми. 
Не разбирам за какво трябва да се дореждам до шефа си, явно това са си някакви чужди виждания за успешно напредване в кариерата.  Дали са българи или чужденци, дали са мениджъри на малки или на големи компании, няма никакво значение. Лекета има навсякъде. Доказателство за това са всички раздухани случаи за сексуален тормоз на работното място, и сигурно сума си още останали неизвестни.  И ще има лекета, докато има подчинени, готови да "напредват" по този начин.

Но вече много се отдалечихме от темата, ако искаш да продължиш спора, регистрирай се и пиши на лични.

На авторката на темата (не съм сигурна дали си ти или е друга) бих препоръчала да мисли по-позитивно, да не е толкова черногледа, но все пак и да не е наивно вярваща. Ако ситуацията е "черна" само в нейните очи, това със сигурност означава, че мъжът й е подложен на много сериозен натиск от една страна заради това че страни от екипа, а от друга страна - заради страха на съпругата. Това е постянно напрежение и в работата, и в семейството, което при всички случаи пречи и на работата му и на семейния му живот и рано или късно излиза от контрол.
А като жена ще споделя, че съпругът ми също ходи по такива мероприятия заедно със неговите колеги. Той също е на висок пост и има хубави, млади и необвързани колежки. Това обаче не ме тормози, защото имам достатъчно висока оценка за себе си и достатъчно доверие в него. Гордея се, че го разбирам и го подкрепям, вместо да спъвам реализацията му заради свои си страхове и въображаеми сценарии за любовници, изневери и други подобни.

Общи условия

Активация на акаунт