Откога захранване с....шоколад

  • 1 946
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Шоколадената индустрия би загинала, ако не бяха малчовците.
Аз съм направо щастлива, че успях да "превъзпитам" свеки, вместо шоколади да подарява плод и зеленчук на синчока.

# 16
  • Мнения: 1 432
E  тва направо ме покърти. #2gunfire Как 6те дава 6околад на толкова малко дете ???? Shocked

# 17
# 18
  • Мнения: 4 915
Ами всъщност шоколадът е наистина полезен - най-вече за възрастните хора: има антиоксидантни свойства, полезен е за сърдечно-съдовата система, създава усещане за щастие. Чела съм доста за него, защото определено съм пристрастена към шоколада, а съпругът ми ме бъзика, та да му отговарям с доводи.  Laughing

Идеята да не се дава ежедневно на дете е там, да не привикне твърде отрано към сладкия вкус.
Иначе ползите му са повече отколкото вредите.

Ето тук има изчерпателна статия за "полезностите" му:
Шоколадът – вкусен и изключително полезен


Аз също имах намерение да не давам шоколад до 3-годишна възраст на каката, но някъде малко преди втората годинка го опита (не помня вече как - сигурно ме е видяла, че ям и съм й предложила). И, естествено, й стана любим.  Crazy  От време на време успява да ни склони и си изпросва малко блокче шоколад.

Иначе други сладки неща яде под формата на мед и сушени плодове (смокини и фурми), та не смятам, че чак толкова й вреди.
Просто внимаваме да не е често и да не е в голямо количество. 1-2 блокчета максимум и не всеки ден.

Според мен са много по-вредни разни там кисЕли, кремчета, бисквити, бонбони, подсладени сокчета, подсладени зърнени храни - заради съставките им: нишестета, оцветители, захар, хидрогенезирани мазнини...

Все пак на детенце на годинка не бих предложила шоколад!

А между другото - в белия шоколад също има какао - съдържа какаово масло.
А какаото е полезно също.

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 16:25 от Free Soul

# 19
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Антиоксидантното действие на шоколада и последващите от това ползи  се дължат на какаото. Реално полезен е черният шоколад. Колкото по-малко добавки, мляко и захар, толкова по-добре.

Иначе бях чела инрересни неща за оловото в шоколада. Въпреки че какаото като продукт има много ниско съдържание на олова, прочучванията показват, че нивото му в шоколада - и млечен и черен - е сравнително високо. И макар че не всичкото олово се усвоява от организма, не се знае какво точно количество е безопасно за малките деца, затова и не трябва да се бърза с въвеждането на шоколада, а после да се хапва умерено.  Та в тази връзка, не само евентуалните алергии (най-вече от добавките и млякото), захарта, възбуждащият ефект са причина за отлагане на захранването с шоколд за след 2-3 годишна възраст.

Иначе аз смятам да дам шоколад на сина си когато си поиска и то настоятелно. Все ще види от някого, то е ясно, но няма да е от мен или от баща му, щото ние си го ядем скришом.  Mr. Green

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 01:02 от Червената Кралица

# 20
  • Мнения: 4 629
Не знаех, че е полезен шоколада  Rolling Eyes Аз все още лишавам сина си от полезността му

# 21
  • Мнения: 573
Да не говорим, че в белия шоколад няма какао въобще! За какаото знам, че стимулира производството на хемоглобина. В този ред на мисли е по-добре мляко с какао, отколкото шоколад ....

# 22
  • Мнения: 4 915
Има какао в белия - какаово масло.

Общи условия

Активация на акаунт