питанка към раждалите в окръжна болница

  • 1 785
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 177
Разбира се, че ти го дават да си го виждаш, но от 3-иа ден ти го дават в стаята да си е при теб. За упойката-ти сама избираш каква да е..

# 16
  • София
  • Мнения: 38 522
Цитат на: mariiche
Разбира се, че ти го дават да си го виждаш, но от 3-иа ден ти го дават в стаята да си е при теб. .

да бе да дават ти да го виждаш Imp има една церберка и ако попаднеш на нея ще го видиш за 2 минутки и аиде чао. а после ти го тръсват да си го гледаш сама - познаи какво става ако си със секцио Rage

# 17
  • Мнения: 240
а дали някоя от вас случайно не живее в района на Младост 4?

# 18
  • Мнения: 671
Цитат на: vihronrav
а дали някоя от вас случайно не живее в района на Младост 4?

Аз живея в Младост 3 Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 6 561
Цитат на: dilqnka
Цитат на: mariiche
Разбира се, че ти го дават да си го виждаш, но от 3-иа ден ти го дават в стаята да си е при теб. .

да бе да дават ти да го виждаш Imp има една церберка и ако попаднеш на нея ще го видиш за 2 минутки и аиде чао. а после ти го тръсват да си го гледаш сама - познаи какво става ако си със секцио Rage


И какво става като си със секцио ???  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Аз бях със секцио - на 8 мия час бях в неонатология, после с 2 бебета се оправих, другите момичета от стаята също бяха секцио - пък жертви нямаше  Confused  Confused  Confused . Айде стига сте говорили глупости.
Шиене без упойка  и други простотии, ама много обичат да преувеличават някои жени. Никой не е казал, че отиваш там на курорт - верно трудно е нови отговорности, нов режим, нови грижи, нови болки, ноооо и нова неземна радост.
Има една приказка дето я е казал някой много умен човек - Лесно се става майка, трудно е да бъдеш майка ...

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз също родих там в началото на декември и съм много доволна - преди това лежах два пъти за задържане и съм възхитена от отношението на персонала като цяло.Първият път съм раждала в Майчин дом и макар че и оттам не съм недоволна,не може да става сравнение - в Окръжна обръщат много повече внимание,имаше инструктаж за кърменето,рехабилитаторка не само за секциото и нагревки с кварц на гърдите - изобщо мога само да я препоръчам като болница (е,условията не са вип,а са като във всяка друга).
Нямах уговорки с лекар - вярно,лекарката,която ми следеше бременността работи там,но не мога да си позволя да плащам и си отидох просто с направление при който се случи - е случи се единствения доктор,който не бях виждала за двата си престоя в болницата Mr. Green Но беше много готин и внимателен - само дето се попрестара с шиенето,та сега съм като чисто нова Embarassed
Не е вярно,че шият без упойка - това,което правят,се казва пудендална блокада (блокиране на чувствителността на един нерв във влагалището,рутинна практика при шевове на епизиотомия),но за жалост не премахва напълно усещанията - с първото ми раждане имах чувството,че направо на живо ме шият,макар че видях,чух и усетих прилагането на въпросната техника - но резултатът не беше задоволителен.Обаче сега втория път хвана и макар че пак се усещаше,не болеше - може да има и нещо общо с опитността на лекаря,знам ли Rolling Eyes
А стафилококи има и там като във всяко родилно отделение в която и да е болница - ние си излязохме с такава инфекция и педиатърката ми каза,че е честа при раждалите в Св.Анна - както и при раждалите в Шейново,Майчин дом и Св.София Mr. Green  
Като цяло - много добри впечатления имам от болницата и я препоръчвам навсякъде.

# 21
  • Мнения: 277
Всеки сам си преценя къде да роди, аз лично съм безкрайно доволна от всичко в Окръжна и пак за стотен път ще кажа, че благодарение на докторите в тази болница и аз и бебето ми сме живи и здрави.
Ами като те шият с упойка и  без упойка все си е гадно, а за отношението към децата и детските акушерки нямам никакви забележки.

# 22
  • София
  • Мнения: 250
Цитат на: mariiche
Разбира се, че ти го дават да си го виждаш, но от 3-иа ден ти го дават в стаята да си е при теб. За упойката-ти сама избираш каква да е..


Аз нещо пак не разбрах  Embarassed
До третия ден ти дават само да си виждаш детето ако си със секцио, казвате. Това значи ли че не го кърмиш до третия ден?!?
Това ми стана странно.
Аз също съм имала едно секцио в Майчин дом, още на следващия ден от след обяд някъде започнаха да ги дават бебоците на 3 часа за кърмене. Вярно, не са при тебе непрекъснато и може да поспи и почине човек, ама пък 3 дена без да ги дават за кърмене...

# 23
  • София
  • Мнения: 6 561
ами или те ти го носят за кърмене или ходиш ти - аз ходих на 3 часа, само между 23 и 6 не ходех, но те не ги хранят нощем, само ако някое даде много зор.

# 24
  • София
  • Мнения: 250
Ясно, благодаря.

А знаете ли ако е планово секциото как трябва да се процедира, колко по-рано се постъпва и т.н.?

# 25
  • Мнения: 1 080
И аз родих в Окръжна болница. Отидох там в 3.00 през нощта на 20.12.2003г. само с направление и лична карта и документа за кръвната група, освен багажа разбира се. Веднага ме приеха и ме настаниха в предродилна зала, защото бях с 3 см разкритие. Непознавах никой от докторите и акушерките. Родих нормално в 7.52 сутринта. Много мили бяха с мен, не мога да се оплача от условията. Не бих родила никъде другаде, особено след като знам че там са добри и отговорни.

Общи условия

Активация на акаунт