Кърмене и косопад

  • 1 427
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 353
Изчакай. Косата ти пада защото по време на бременността не е. Сега наваксва. Скоро ще се оправи от само себе си.

# 16
  • Мнения: 147
Не се притеснявай - временно е, макар да не знам колко ще продължи точно  Joy... Бебо е почти на 6 месеца, а косата ми още си капе..., независимо, че я скъсих - от това нямаше ефект, е, да - спомних си как изглеждам с къса коса  Mr. Green
Другото - за маските и т.н., момичетата са го написали  Wink

# 17
  • Мнения: 3 886
Това е най неприятното нещо.На мен също ми пада много #2gunfire #2gunfire  #2gunfire #Cussing out #2gunfireПредположих че е от кърменетоwords:

# 18
  • Мнения: 875
малко не по темата, но искам да попитам кога започва косопада. казаха ми, че се появява до няколко месеца след раждането и аз все съм нащрек. при вас как беше? аз още нямам - да се надявам ли, че съм се отървала?  Peace

# 19
  • Мнения: 257
При мен още първия месец след раждане почна да капе.

# 20
  • Мнения: 526
На мен започна да ми пада косата след като бебко стана на  3 месеца, дотогава нямах проблеми.
В момента бебко е на 6 месеца и всичко пак стана нормално.
Пих витамини Матерна Центрум - 3 месеца.

# 21
  • Мнения: 11 004
Моята фризьорка ме предупреди да очаквам косопада 1 месец след раждането, но да не се притеснявам - не се оплешивявало hahaha

# 22
  • Мнения: 241
Косопадът след раждане е нещо напълно нормално.Аз лично пих Centrum Materna  - специално за кърмачки и бях доволна. Иначе масаж със зехтин в корените на косата/ако не е мазна/ действа подхранващо и възстановяващо......., но изисква време и най- вече ....цапа!

# 23
  • Мнения: 119
косопада след раждане е нормално нещо и е на хормонална основа. не можеш да направиш нищо за да го спреш, каквито и да е шампоани и маски да слагаш. като ти се балансират хормоните ще спре...аз с първото дете така се бях стреснала, мислех че ще оплешивея! после се осведомих по въпроса...бебо е сега на 6 месеца и косата ми спря да капе най-накрая !!!! Laughing
И аз ползвах шампоан на Фито за косопад - не намаля, отшумя си с времето, накъде към 5-6 месец на Алекс

# 24
  • Мнения: 3 478
И аз бях със страшен косопад от 3 месец след раждането  продължи 3 месеца ( също по време на кърмене). Нищо не съм правила по въпроса, то си е нормален процес след раждане и не мисля че нещо може да го спре. Естествено не вреди да се пробва, най-вече за успокоение че правиш нещо по въпроса. Но в крайна сметка ще се спре от самосебе си и най-важното все още ще имаш коса Mr. Green. Споко, всичко ще бъде нард!

# 25
  • Мнения: 591
И на мене ми пада косата неистово. Сякаш най-драстично почна косопадът от четвъртия месец след раждането. Може би от втория-третия си е падала,но не чак така... Аз обаче си знаех, че трябва просто да се смени, защото по време на бременността косата не се обновява. И тогава винаги изглежда по-хубава и по-гъста. Но понеже вече драстично почна да пада, а беше дълга, я понамалих с десетина см и си купих маската против косопад на Хербажен. Взех и някакви италиански ампули. И всичко това - ей така, за самочувствие и успокоение, че полагам грижи за косата. Иначе ми е ясно, че външни фактори няма да решат хормонален въпрос. Само могат да позасилят косата, която обаче ще продължи да си пада, според мене.... Пия и мултивитамини Адитива, но без минерали - по съвет на аптекаря, а по принцип се боядисвам с безамонячната боя на Лореал - "Кастинг". обаче внимавайте с добавките - и в тях, и в Мерц-а има разни химични съединения, които не се препоръчват за кърмачки.

Общи условия

Активация на акаунт