Овча купел-перспективен квартал или...

  • 29 891
  • 166
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 101
Аз лично не виждам никакви перспективи за този квартал  11

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Старата част е супер ....тихо, спокойно, въздуха е чист .... от там идвам ...ех , спях на отворен прозорец целогодишно...сега съм в центъра и не мога да проветря, направо се задушавам

# 17
  • Мнения: 103
Зависи кой какво обича.Работя в аптека в Овча купел2 от 1год.По-скучен квартал  не съм виждала.Не се движат хора по улиците.Магазините не са добре заредени.Сега направиха CBA-магазини и Фамилия.Сутринта влезнах във Фамилията в 9.00ч.-бях само аз , продавачките и охраната.Ако това ви допада????????

# 18
  • Мнения: 8 999
По-добре - Люлин. Много уреден квартал, с добра инфраструктура, с добър транспорт, а и цените са поносими. Съотношението цена - екстри е по-добро, отколкото в Овча купел. При това е много перспективен квартал /Люлин/. Обмислете добре местоположението на бъдещото си жилище, защото това е най-важното нещо - локацията. По-добре по-малка квадратура в по-добър квартал.

# 19
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Минавала съм няколко пъти през Овча купел и честно да си призная никак не останах очарована от гледката. Само че аз съм малко пристрастна - израсла съм в самия център на София, на ул. "Цар Иван Асен" и по принцип съм свикнала с шума и движението. Сега съм в "Гео Милев", който се води широк център, и пак ми се вижда далеч. Освен това съм доста социален човек и някак не мога да си представя, че ще живея в изолирано и сиво място. За месец-два, колкото да разпусна - да, но завинаги - не!  Naughty

# 20
  • Мнения: 843
ooooh! ooooh! Тази статия ме разби... Ще "интегрират" братята... А стига бе, ще стъжнят на хиляди хора живота в квартала. Пфу... кошмар.

     А, не  .. пак ли? По Татово време  в Пловдив се опитаха да напрявят това./ Предполагам и в София е било/   "Интегрираха"  роми от "Столипиново" в новия, тогава, ЖК Тракия.  Е, фиаското беше пълно, но никой не си го призна.   Мръсотия, дандания, кон на петия етаж / да ме извини Здр. Попов/ Въпреки , че бяха  максимум  по няколко семейства в блок.  След 10-ти ноември,  ромите   се завръщаха в квартала си,при родата с едни заменки  , за българите в столипиновските блокове. Как не им увряха политическите "тикви"?!
     Интеграция става по друг начин,  не ми се ще да разводнявам темата сега. Истина е, че определени ромски семейства наистина се интегрираха и плачеха, разделяйки се с  Тракия-та. И хората ги бяха приели.  Но единици.   Не бива да ставаме заложници / при заварено положение / на  една повтаряща се грешка.
     Съжалявам  за спама, не удържах..
     Иначе за Овча Купел,  това , което съм виждала, а, не..благодаря. При положение, че имам избор, разбира се.

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Няма такова нещо като перспективен квартал. Все някой ще се навре да строи - я какво стана в Лозенец (то половин София е Лозенец  Mr. Green), ами в Борово? Ами Иван Вазов? Все места, които добре познавах на младини. Сега не ги познавам и не искам да стъпя там.
Живяла съм в Овча купел - т. нар. стара част, точно на една такава уличка с къщички, в нова кооперация. Беше приказно - чисто, красиво, птички пеят, борове, зеленина. Страшна гледка, тишина - абе, мечта. Тъкмо мислехме да се заселваме, когато ни надушиха уличката. Купиха няколко къщички, разрушиха ги и вдигнаха грамадни и много грозни сгради. Вече не е приятно да минаваш по уличката, камо ли да живееш там.

# 22
  • София
  • Мнения: 900
pixella,
миналата година правих много сериозно проучване, тъй като си купихме апартамент.
Познавам София като дланта си - просто работата ми е такава.
Избрах Толстой по няколко причини:
- видях новия градоустройствен план - София ще расте в нашата посока  Wink
- познавам от кухнята, новото строителство - отказах се от него.
- за детето ми беше важна добра комуникация и транспорт.
- и най-вече определяща беше цената!!!

Това е мое мнение и го споделям като насока  Hug

От познанията ми, Овча Купел изобщо не ми е фаворит!!!

Стискам ти палци!!!
Сигурна съм, че ще вземеш правилно решение  Hug

# 23
  • Мнения: 622
Живея в Овча купел 1 от 1989г. и мнението ми ще бъде много пристрастно. Свидетелка съм на развитието му и смятам, че в последните години кварталът много дръпна. Да, вярно е, че свободно пространство почти няма и навсякъде застрояват. Това и мен много ме дразни. И това, че на Монтевидео нямало кафета е направо смешно. Та там е пълно със заведения. И достатъчно магазини има, всичко ти е на една ръка разстояние. Има удобен транспорт, за 30 мин. си в центъра. За циганите изобщо не искам да споменавам, то е ясно, че е супер неприятна работа. Понякога вечер ме е страх да се прибирам по тъмно... На доста от улиците няма нормално осветление, често има сбивания и престрелки, предизвикани от бежанците, които живеят в общежитията до 151 у- ще. Не е престижен квартал, но пък смятам, че въздухът е по- чист от този в центъра. Харесвам си квартала, въпреки недостатъците му. Израснала съм тук и имам много хубави спомени. Но в крайна сметка човек се простира според чергата си...

# 24
  • Мнения: 843
Няма такова нещо като перспективен квартал. Все някой ще се навре да строи - я какво стана в Лозенец (то половин София е Лозенец  Mr. Green), ами в Борово? Ами Иван Вазов? Все места, които добре познавах на младини. Сега не ги познавам и не искам да стъпя там.
Живяла съм в Овча купел - т. нар. стара част, точно на една такава уличка с къщички, в нова кооперация. Беше приказно - чисто, красиво, птички пеят, борове, зеленина. Страшна гледка, тишина - абе, мечта. Тъкмо мислехме да се заселваме, когато ни надушиха уличката. Купиха няколко къщички, разрушиха ги и вдигнаха грамадни и много грозни сгради. Вече не е приятно да минаваш по уличката, камо ли да живееш там.
 



      Така е, за съжаление.    И аз предпочитам старите пловдивски улички с къщи  , максимум на 2 етажа.. с прекрасно дворче отпред, аранжирани по уникални начини.   Ама ,заминават си.. бавно и категорично.  Някои кварталчета, обаче станаха симпатични след инвазията. С не високи, кокетни кооперации / блокчета/, магазинчета отдолу.  и достатъчно тихи.
     нямам идея какво ще стане  с моята уличка.

    

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 22:32 от Найка

# 25
  • Мнения: 5 468
Joy hahaha Joy hahaha

Аз живеех в полуцигански блок в Люлин 7 едно време. 5 дена преди Георгьовден, хората си докараха едно агне и го пуснаха на площадката да си чака сетния час. Завързано за вратата им, но с много дълго въже. Какво блеене беше... ooooh! Още ме ръчка съвестта, че не го срязох въжето тогава и да го пусна да си ходи нанякъде. Но пак нямаше да е живо, със сигурност някой друг щеше да го докопа на улицата Tired.
А госпожата от съседния апартамент ми искаше "дърво" (моп за под), за да си измиела пода и щяла да ми го върне Joy. Аз нямах. Братска работа Peace.

# 26
  • Мнения: 5 468
Избрах Толстой по няколко причини:
............
Peace И моето мнение е много добро за района. Само че казват, че въздуха бил мръсен там от заводите? Има ли нещо такова?
Аз откакто съм чула за София, обичам Надежда. И се въртя около нея най-упорито... Само че тръгвам от Връбница надолу към целта Mr. Green.

# 27
  • Мнения: 843
Joy hahaha Joy hahaha

Аз живеех в полуцигански блок в Люлин 7 едно време. 5 дена преди Георгьовден, хората си докараха едно агне и го пуснаха на площадката да си чака сетния час. Завързано за вратата им, но с много дълго въже. Какво блеене беше... ooooh! Още ме ръчка съвестта, че не го срязох въжето тогава и да го пусна да си ходи нанякъде. Но пак нямаше да е живо, със сигурност някой друг щеше да го докопа на улицата Tired.
А госпожата от съседния апартамент ми искаше "дърво" (моп за под), за да си измиела пода и щяла да ми го върне Joy. Аз нямах. Братска работа Peace.

 Олеее,  за  убийството на животното, !! / прочее  и аз ям свинско/се сетих да  един уникален момент в семейството ми.  Баща ми е ловец   от години с класа-    не говорим за сърни и елени.., само дребничко, + яребици, фазани.., диви зайци.   
 В съседна пряка циганин продава агнета.. 3 бр.  на пъпа на града Пловдива  ...карай за това.
    Минава синът ми, тогава  8-годишно състрадателно дете, пита  и идва при мен и врънка за пари. Да вземем агне. не се съласих, но така си мислех Аз. Карай.

   Дотук  - лесно - показвам му порасналият ни ердейлтериер.. който прилича на мръсен китеник,върху строитерна количка.
     Взехме агнето на отглеждане  , не на изпичане./ имаше поне 28 идеи как да се "намести" това месо, мръвка/  ама живичко
    Аре, ходи го гръмни. не върви  .. някак си..беличко  , нежно.
    Срам ме е да кажа какво стана..

# 28
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Тъй като скоро проучвах пазара, в Овча купел старата част са доста високи цените, несравнимо по-високи от Люлин или Толстой, например.

# 29
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Не е престижен квартал, но пък смятам, че въздухът е по- чист от този в центъра.

По-чист - друг път. Качи се на Витоша и погледни София. Цялата е покрита от един и същ плътен сиво-жълт похлупак. Какъвто е въздухът в центъра, такъв е и в Младост. Няма разлика. Измервателните системи отчитат по-висока плътност около големите и натоварени кръстовища, където и постоянните задръствания допринасят. Което съвсем не означава, че на останалите места е чисто. Няма такова нещо като чиста София.  Naughty Чист е въздухът чак в Бистрица и Панчарево - в едната посока, и във Владая - в другата. За съжаление с този факт трябва всички да се примирим.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт