Как да я откажа от бибероната??

  • 1 234
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
А в кой правилник пише, че детето следва да заспива без биберон, за да го вземат в ясла?  newsm78 ...

И аз това бих ги попитала!

terissa_1984, нека ти го покажат написано! Не се връзвай на такива измислици и не си мъчи детето, та то още е бебе  Confused

Дъщеря ми през деня пие от сламка, от чаша, от шише, от всичко може, но сутрин и вечер си продължава с шишето с биберон, в леглото не си представямм как ще пие от чаша  Crazy а е доста по-голяма от твоето дете ...

# 16
  • Мнения: 3 537
А в кой правилник пише, че детето следва да заспива без биберон, за да го вземат в ясла?  newsm78 ...

И аз това бих ги попитала!

terissa_1984, нека ти го покажат написано! Не се връзвай на такива измислици и не си мъчи детето, та то още е бебе  Confused

Дъщеря ми през деня пие от сламка, от чаша, от шише, от всичко може, но сутрин и вечер си продължава с шишето с биберон, в леглото не си представямм как ще пие от чаша  Crazy а е доста по-голяма от твоето дете ...
И ние сме по същия начин и съм съгласна с Никол Peace

# 17
  • Мнения: 3 804
моята спря с шишето когато беше на 7 мес.сама и започнахме кис.мляко с лъжица и вода от чаша,но това си беше доброволен акт от нейна страна,а за биберона и на 3те го махнах когато бяха на 1 г.адът обикновенно продължава 2-3 дни,а после всичко си идва на мястото.

# 18
  • Мнения: 550
Ние имахме същия проблем.Но се задълбочи,когато и от яслата ми казаха да му нося биберона,защото много плачел.Така имах чувството,че никога ,ама никога няма да го откажа...до деня,в който ме посъветва една друга майка как да постъпя,стори ми се малко жестоко,но подейства.Тайнственото средство е -ЛЮТА ЧУШКА!Ужас!Обаче подейства.Намазах бибероната хубавичко и му я предоставих за ползване.Порвва си малко,но два часа по- късно си легна и заспа без нея.От тогава не си го е и помислял.Не знам,ако искаш пробвай,нищо няма да му стане на детето.Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 9 861
Значи само моето като му скъсам бибероната, почва да се търкаля и реве, че трябва да идем да купим друга от аптеката newsm78..., приказки че някой  я е отхапал, хич не й минават... не се вързва.
Не е само твоето Wink.Мими/на две години и половина/се отказа сама от бибата съвсем скоро,просто се отказа.Бяхме стигнали дотам,че купувахме биберони веднъж в седмицата,защото тя ги изяждаше Laughing и не ги искаше така.Казваше:тати купи нова биби,мамо.Докато една биба и стана любима и не я изгриза почти до последно,с моя помощ.Като видя,че е леко оръфано,аз я докъсвах.Накрая остана само пластмасата на бибата и дотам.
На мнение съм,че детето само трябва да се откаже.За съжаление аз се научих от грешките си,които правех с голямата си дъщеря.Нея насила я отказах от бибата и винаги ще съжалявам за това.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Това не го знаех- и аз ще го давам на ясла до месец,но никой не ми е казал нищо за шишета и биберони newsm78
Ще попитам-но отначало ще си му дам шишето с бибата ,той и от сламка пие,но....
А относно рязането на залъгалката- моя си я отхапа и пак не му прави впечатление че е деформирана Wink

# 21
  • Мнения: 3 268
Смени яслата,това е издевателство над детето.Тия,дето ти казват,че детето им едва ли не от новородено яде с лъжица,хич не им се вързвай.За теб е важно какво обича ТВОЕТО дете и кое го прави щастливо и доволно.Аз не бих махнала биберона на твое място.

# 22
  • Мнения: 8 999
Смени яслата. В яслата, където ходеше синът ми всички лелки и госпожи си бяха изписали на челата с огромни букви, че това дете не се отделя от този аксесоар и имаха винаги грижата, когато ми предават детето, да дават и залъгалката. Дори сутрин загрижено ме питаха "Да не сте забравили "бо" /това си е негова дума/? И чашата си влачеше аутистчето ниедно, и за нея се полагаха грижи като за музеен експонат. Отказа се от "бо", когато беше почти на 3 г., а чашата още си му служи за през нощта. Куца ви е яслата, да знаеш!

# 23
  • Мнения: 5 468
Тайнственото средство е -ЛЮТА ЧУШКА!Ужас!Обаче подейства.Намазах бибероната хубавичко и му я предоставих за ползване.Порвва си малко,но два часа по- късно си легна и заспа без нея.От тогава не си го е и помислял.Не знам,ако искаш пробвай,нищо няма да му стане на детето.Успех!
Лелеее..., как с люта чушка ще й намажеш биберона? То аз ако лизна такава биберона и ще ми текнат сълзи от лютото, а какво остава за малката, като я налапа със замах newsm78. Много драконовски мерки бе... верно е ужас.

# 24
  • Мнения: 3 268
Тайнственото средство е -ЛЮТА ЧУШКА!Ужас!Обаче подейства.Намазах бибероната хубавичко и му я предоставих за ползване.Порвва си малко,но два часа по- късно си легна и заспа без нея.От тогава не си го е и помислял.Не знам,ако искаш пробвай,нищо няма да му стане на детето.Успех!
Лелеее..., как с люта чушка ще й намажеш биберона? То аз ако лизна такава биберона и ще ми текнат сълзи от лютото, а какво остава за малката, като я налапа със замах newsm78. Много драконовски мерки бе... верно е ужас.
Е това вече ми дойде в повече!Детето може да спре да диша от тази люта чушка бе хора!Вие сте за лечение!

# 25
  • Мнения: 3 268
Ню,извинявай,че сложих и твоя постинг заедно с другия,но нямах нерви да го търся.Тая мадама ми хвърли в потрес.

# 26
  • Мнения: 26
Когато сметнеш че е дошал момента в който трябва да се откаже от бибата започваш да режеш на всеки 3 дена по малко от него и само ще се откаже от него успех .

Общи условия

Активация на акаунт