За или против проходилките?

  • 1 404
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 044
Моето дете е слагано в проходилка и си умираше от удоволствие, защото за него това бе ново приключение, помагаше му тази играчка да се изправя, движи, получаваше и достъп до всякъде. Аз го сложих на 8 месеца в нея и бях много доволна, защото я ползвах като бавачка - мия например съдовете, а детето си броди  из стаиите. Но като стана на 10 месеца се обърна с проходилката, добре че това стана на килима и не се удари, но се уплаших и я прибрах веднага. Тогава се научи да пълзи, а проходи чак на 13 месеца. На всичкото отгоре и до сега -2 г.и 6 м. ходи на пръсти, като ефект от проходилката. На второто си дете няма да предложа проходилка, най-вече защото са опасни. Моя племенник също падна, но от 2 стъпала,  имаше късмет и се отърва само с два изкъртени зъба. Но можеше и да е по-лошо. Идеята ми е, че детето ще се изправи и без проходилката и ще проходи без нея и не си струва да се подлага на опасност здравето му.

# 16
  • Мнения: 596
Моето дете не е ползвало проходилка.

# 17
  • Мнения: 508
Няма да слагам дъщерями в проходилка, мисля, че за моето дете е вредна. Непроходило, здраво дете няма Peace
Ще ми отнеме повече време да я изправям, да я опирам на разни мебели да я надблюдавам непрестанно, но за известно време всичко останало ще остане на заден план.
Не мисля също да го влача детето за ръчичките като парцал, а то милото още да не се държи стабилно на крачетата.

# 18
  • Мнения: 8 505
За,но без да се прекалява.

# 19
  • Мнения: 1 101
ЗА проходилките съм  Peace
Започнах да слагам синът ми когато навърши 7 месеца.

# 20
  • в Низината
  • Мнения: 705
За, за, за! Hug

# 21
# 22
  • Мнения: 4 621
За Peace
Яна я сложих в проходилка на 7 месеца. Не мисля, че и е навредила по някакъв начин.  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 271
Използваше проходилката, за да се вози(забутваше се с крака, вдигаше ги и се возеше), като сложех на пода - лазеше. Проходи на 1г и 3 месеца. Не мисля, че проходилката оказва някакво влияние.

# 24
  • Мнения: 3 092
Е , момичета аман от едни и същи теми и отговори - какво не работи търсачката ли  Tired
Е всеки ден има : Слагате ли сол във водата , слагате ли захар във водата , за или против проходилките ....
По темата - против съм !
За не знам кой път вече го казвам .
Уж нямаше  да пиша повече , ама се дразня от обсъждането все на едни и същи работи . ooooh!
Айде освиркайте ме !

# 25
# 26
  • София
  • Мнения: 3 408
Аз ползвах проходилка.

# 27
  • Мнения: 6 461
Аз съм ЗА проходилката.
Ползвла съм и за двете ми деца и не съм имала никакъв проблем.

# 28
  • Мнения: 497
За.
Едва ли има възрастен човек да продължава да ходи на пръсти, заради това че е слагам в проходилка?! Joy

# 29
  • Мнения: 14
Аз лично съм ЗА проходилките.Ками много и харесва в прохадилката.Аз лично я сложих в паяка на 5 месеца!

Общи условия

Активация на акаунт