килограмите...

  • 2 860
  • 82
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
здравейте! как и с какво сваляте натрупаните килограмите от бременността? скоро ми предстой раждане, но след това неизбежно този проблем (доста наддадох през бременността) и се чудя от какво мога да сваля повече кг. и то ефективно, не с йо-йо ефект. моля за съвет и препоръки newsm78

# 1
Аз качих през бременността цели 45 кг., родих сина си 2,800 кг. Възстанових си кг. с диета/само плодове и зеленчуци/. Пиех в горещините чай-топъл, не горещ. Пиех също така и зелен чай. За около 2-3 месеца бях дори по-малко кг. от преди да забременея. Просто ти трябва воля и търпение, за да успееш.
Искренно ти ги желая! Успех! 

# 2
  • Мнения: 8 505
Последна опция-с нищо.

# 3
  • Мнения: 2 677
И аз съм от бездейните в това отношение. Embarassed

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Много ми помогнаха разходките и ограничение в храната разбира се,но не и диета.

# 5
  • Мнения: 888
с кърмене Peace и разходки с бебето и не липсва и домакинства работа и с любов разбира се Hug

# 6
  • Мнения: 7 723
Деси, трябваше да дадеш избор за няколко опции  Whistling
Аз ги свалих с разходки, домакинска работа, фитнес....  Wink
А ще те кажа най- ефикасното средство за отслабване-
съвместно съжителство със свекърва  Wink

# 7
  • Мнения: 888
А ще те кажа най- ефикасното средство за отслабване-
съвместно съжителство със свекърва  Wink
Това е весело  Joy

# 8
  • Мнения: 270
Покрай грижите за детето и домакинската работа,станах по слаба и от преди.Сега искам да кача малко,ама не става.

# 9
  • Мнения: 1 668
Аэ спрях тестените иэделия, ям по- малко количество от приди и има ефект, но грижите покраи малката май са най-ефективната диета Peace

# 10
  • Мнения: 1 371
с кърмене Peace и разходки с бебето и не липсва и домакинства работа и с любов разбира се Hug
Peace  Peace  Peace  Peace  Peace

# 11
  • Мнения: 2 381
Последна опция-с нищо.

# 12
  • Мнения: 114
Аз не съм пазила диета или пък да пия нещо за отслабване.Просто покръй бебето и грижите за него за 1 месец си възстанових килограмите от преди бременността.Дано и с второто да е така.

# 13
  • Мнения: 2 019
с разходки и любов

# 14
  • Мнения: 338
Разходка с детето #Crazy

# 15
  • Мнения: 3 478
Нищо не правих. От самосебе си ги свалих за 4 месеца, но аз ходех и на работа нон-стоп, отдавам го на това. Друг е въпросът, че коремът ми има нужда от стягане, въпреки че си върнах килцата, но живот и здраве сега след второто ще го мисля и това.

# 16
  • Мнения: 2 047
  Според мен йо-йо ефектът се дължи на промяна на режима на хранене и след това връщане обратно към него. напр. правиш диета, отслабваш и пак почваш да хапваш като преди диетата. Най-добре е спорт, не задължително фитнес.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 424
И аз съм от бездейните в това отношение. Embarassed
и аз  Whistling

# 18
  • София
  • Мнения: 3 271
След като спреш да кърмиш може да приложиш диетата - Японско чудо - при мен подейства - успех!

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
От само себе си!

# 20
  • Мнения: 5 476
Нищо не правих. Разходки,домакинска работа и ги свалих за около 6 месеца. Peace

# 21
  • Русе
  • Мнения: 2 354
нещо не се справям със свалянето на килограми, макар много да ми се иска...

# 22
  • Мнения: 385
А ще те кажа най- ефикасното средство за отслабване-
съвместно съжителство със свекърва  Wink

И аз се присъединявам #2gunfire afwitch bambam

# 23
  • Мнения: 1 243
Аз пия чай Инхуа,иначе отговорих с предпоследната опция, бях отслабнала с 2 кг ама като немога без сладко и пак ги качих Sad



# 24
  • Мнения: 1 671
Май е нужно повече движение  newsm78 . Затова гласувах за  разходки с детето.

# 25
  • Мнения: 24 467
И двата пъти не се шашнах от килограмите, те сами си се "смъкнаха" когато тръгнах на работа, първият път след един месец от раждането, а втория- след девет месеца.
Този въпрос никога не ме е вълнувал особено. И двата пъти качих около 15-20 кг., като още в болницата махнах половината без каквито и да било целенасочени действия в тази насока.
Достатъчно се движа, ходя редовно на разхдоки с децата, справям се сама с домакинството, в смисъл без мами и свекърви, но това не ми е свалило кг. особено. Никога не се лишавам от храна и въпреки това определено не съм дебела. Е, не съм и слаба, но това не ми е било никога цел.

# 26
  • Мнения: 2 159
ами за сега си стоят сланинките по мен, нямам сили за нищо Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 999
Детето ме поддържа постоянно във форма. Sunglasses

# 28
  • Мнения: 189
Ами с нищо, е кърмя де.То си е метод за сваляне на килцата! Peace Peace Peace

# 29
  • Мнения: 689
За момента нищо особено не правя за сваляне на кг-те, не пазя диета защото кърмя. Разхождам се с малкия, разбира се, но няма особен резултат. Правя и коремни преси, но те са за прибиране на коремчето, а не за сваляне ан килцата.

# 30
  • Мнения: 1 174
В разходки с детето, но аз не бързам- и така ми е добре! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 204
Изтеглих си едно филмче за тае-бо и през ден си го пускам. Свалих 3-4 кг, но имам още толкова, за да си върна предишните кила и да си влезна в дрехите. Нещо обаче сега съм в застой. А не мога да огранича яденето... и бебока трябва да яде Simple Smile Сега, на хубавото време, повечко разхдоки без заседяване по градинките Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 1 249
И аз съм от бездейните в това отношение. Embarassed
и аз  Whistling
Peace

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От всичко по малко.

# 34
  • Мнения: 1 029
За съжаление все още не съм свалила всичките излишни килограми, но от 3 месеца съм ограничила храната като напълно съм изключила тестените и сладки храни, а от 1 месец ходя почти всеки ден на плуване. Резултатите обаче са незадоволителни  Close

# 35
  • Мнения: 3 334
всички споменати опций съм правила и за това  незнам точно от какво ги свалих. Wink

# 36
  • Мнения: 4 621
С диета и спорт Peace

# 37
  • Мнения: 1 138
опитвам с диета. свалих 5 килограма, имам още доста и не знам дали ще мога и тях да сваля Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 674
 И аз кърмя, но не знам как това помага за сваляне на килограми. Още от болницата не съм мръднала и грам. Разчитам на разходки и плодовете през лятото (колко съм по диетите не е истина). От 1 месец не мога да се наканя да си прередя гардероба, че колко дрехи имам, а 99% не ми стават и направо ми се РЕВЕ! smile3514

# 39
  • Мнения: 5 362
Фитнес.

# 40
  • Мнения: 2 631
Ооооо, и далеч от свекърва се свалят кг, когато няма на кого за минутка, да оставиш детенце! Rolling Eyes

Гласувах с друго - моята рецепта за сваляне на 18 бременски кг за около 3-4 месеца, без почти никакво ограничаване в яденето, но не и тъпчене, разбира се - гледане на децата и въртене на цялата къщна работа, без абсолютно никаква помощ; неспокойно бебе, което или спеше или ревеше - денонощно до към 9-я си месец; и най-вече изключително кърмене на поискване /има статистика колко калории стопява едно кърмене само, а ако са n-пъти в денонощието.../! Peace

П.П. Да допълня само, че в момента отбивам дъщеря ни. Wink

# 41
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз свалих килограмите без никакъв проблем, без ограничения в храната и без особено много спортни занимания(все пак ноември беше като родих).
Майка ми(занимава се с билколечение и нетрадиционна медицина) ми направи билка, от която свалях средно по 4кг на месец.Супер и си я пиех както ми беше казала.През цялата ми бременност не бях качила особено(ако не се лъжа 12-13кг) и въобще не усетих кога ги смъкнах;о)
Успех на всички

# 42
  • Мнения: 689
Аз свалих килограмите без никакъв проблем, без ограничения в храната и без особено много спортни занимания(все пак ноември беше като родих).
Майка ми(занимава се с билколечение и нетрадиционна медицина) ми направи билка, от която свалях средно по 4кг на месец.Супер и си я пиех както ми беше казала.През цялата ми бременност не бях качила особено(ако не се лъжа 12-13кг) и въобще не усетих кога ги смъкнах;о)
Успех на всички
Сега ако кажеш и каква е тази билка...

# 43
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445

Ами не знам точно Confused
Майка ми си пази рецептите Embarassed,ще я попитам и ще пиша на лични ако каже

# 44
  • София
  • Мнения: 3 436
Винаги съм пазила режим и сега това даде "плодове", възстанових се бързо и нямах никакви последици от бременността.
Ако искаш да няма йо-йо ефект и трайно да си върнеш фигурата, те съветвам да започнеш режим на здравословно хранене, придружен с лека физическа активност и резултатите ще са трайни Simple Smile

# 45
  • Мнения: 2 631
bloodywhite, давай я тук тая билка, че всеки има по нещичко за сваляне!!! Mr. Green

# 46
  • Мнения: 649
Килограмите се стопиха от самосебе си! Laughing

# 47
  • Мнения: 209
След като спрях да кърмя в 8 месец почти се бях възстановила!!оставаха ми към 5 кг!направих диетата със Зелевата супа, подейства трайно!!! Peace

# 48
  • Мнения: 2 015
Много разходки Party!

# 49
  • Мнения: 1 691
При мен май става от само себе си, но все пак гласувах за разходката. Движение на чист въздух му е майката.

# 50
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 
  Остават ми още 5 кг,при раждането съм свалила 10 кг,за месец още 5.
  Грижите за едно ревливо бебе определено вършат работа.

# 51
  • Мнения: 4 784
И аз съм от бездейните в това отношение. Embarassed
Но лятото идва и истината ще лъсне....

# 52
  • София
  • Мнения: 1 775
Нищо особено не правя. Радвам се на слънчевото време, разхождам се с детето и се радвам на живота, кърмя на поискване, ям наистина мнооого. Килцата не ги бях следила от раждането, но ЛЛ ме тупна на кантара преди месец и се оказа, че съм свалила 5 килца Остава и ханша да се прибере  Rolling Eyes. Скоро ще започна пак с йогата. Преди да родя играех по 3 часа на ден.

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
През бременността качих 33кг.Сега все още съм над нормалното си тегло,но не си тормозя тялото с диети.Свалям килограми,но по малко.

# 54
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Като се има предвид че наддадох 12 кг, сега имам сам 3-4 отгоре. Обаче кърмя и не мога да ги сваля. След като спра да кърмя ще се подложа на диета за тях, ако още ги има на мен, тъй като постоянно съм по разходки с детето.

Момичета, знам, че уж кърменето помага за отслабването, ама при мен нещо не важи това Wink

# 55
  • Мнения: 6 461
С разходки и домашна работа ,която е неизбежна.

# 56
  • Мнения: 1 367
каква е тази вълшебна билка????моля,споделете,че имам още 15 от общо натрупани 34 кг.а остналите свалих от самосебе си за три месеца-7 в болницата още,7 за първите няколко дни у дома с бебчо /от тревоги около храненето му,недоспиване и други такива/,а другите за съжаление варират.

# 57
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
За мое щастие - от  самосебе си сввалям веднага.

# 58
Аз качих през бременността цели 45 кг., родих сина си 2,800 кг. Възстанових си кг. с диета/само плодове и зеленчуци/. Пиех в горещините чай-топъл, не горещ. Пиех също така и зелен чай. За около 2-3 месеца бях дори по-малко кг. от преди да забременея. Просто ти трябва воля и търпение, за да успееш.
Искренно ти ги желая! Успех! 
Не е ли малко нездравословно да свалиш толкова много килограми за толкова малко време? newsm78

# 59
  • Мнения: 5 026
За съжаление-никак  Confused След раждането качих още 10 кг и не знам как ще ги сваля.

# 60
  • Мнения: 314
С разходки и грижи покрай домакинството ,но си мисля че донякъде е генетично заложено.

# 61
  • София
  • Мнения: 928
За съжаление - НИКАК. Откогато съм родила имам да свалям 18 кг и това е. Не са мръднали  Sad

# 62
  • Мнения: 576
Все още не съм започнала да отслабвам..... Мисля, че скоро ще започна да правя нещо по въпроса...... но не съм решила какво. newsm78

# 63
  • Мнения: 49
Ами аз пробвах повечето от нещата.Сега наблягам на дълги разходки с малкия,много домакинска работа, преместване в чужда държава (т.е. стрес) а от около 2 седмици спазвам и диета и сега съм минус 10 кг.Имам още 4, за да стана колкото бях преди да забременея и още 10, за да съм толкова, колкото искам.
Наистина е необходимо само воля и желание - най-трудно е да вземеш решение за отслабване, после като видиш, че кг започнат да намаляват това е страхотен стимул.

# 64
  • Мнения: 4 915
Разходки и занимания с децата.
Здравословно хранене, но НЕ диети.
Кърмене.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 264
Диета (на Пиер Дюкан) и движение - разходки навън. Но без диета разходките при мен нямаха голям и траен ефект.

# 66
  • Мнения: 24 467
Ми то са казали хората- с упражнения сваляш грамове, а с неядене- килограми...

# 67
  • Мнения: 1 367
Ваня,каква е тази диета?И какво стана с вълшебната билка,която една от мамите щеше да разкрие?Аз да споделя моята диета,която веднъж вече даде резултат,да видим сега как ще се справя. Значи три дни ориз-варен,на фурна,с подправки или без,както искате. Още три дни пилешко-варено,печено,но без кожата. И още три дни ябълки. От трите неща можете да ядете неограничени количества в определените за тях дни. Резултат-9 кг. Днес ми е трети ден на ориз и вече съм минус 3 кг. LaughingУспех на тези,които ще пробват!

# 68
  • Мнения: 2 035
Трябва ми възможност да гласувам с повече опции   Laughing
С много глад, разходки, фитнес, домакинска работа и всичко е както преди  Peace

# 69
  • Мнения: 1 817
запис  Peace

# 70
Деси, трябваше да дадеш избор за няколко опции  Whistling
Аз ги свалих с разходки, домакинска работа, фитнес....  Wink
А ще те кажа най- ефикасното средство за отслабване-
съвместно съжителство със свекърва  Wink
Уф,да не дава Господ Praynigпрдпочитам да съм си дебела,само дзвера да е далеч

Последна редакция: пт, 27 юли 2007, 14:51 от d11i

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 907
Аз се пробвам с диети, ама не много успешно  Confused . Имам да свалям още 10 - тина  Close .

# 72
  • Мнения: 1 230
Ежедневно ограничение на видовете храна+разходки
Става бавно обаче  Mr. Green

# 73
  • София
  • Мнения: 4 590
Ами покрай грижите около малкия често пропускам по някое храмеме, че понякога даже и по повече. Гледам да хапвам все пак де, че трябва все пак да съм здрава.
Спрях белия хляб, тестените неща, намалих сладкото и доста поотслабнах. Упражнения не правя, защото родих със секцио и мисля, че е още рано за тях, макар че имам още малко корем.

# 74
  • Мнения: 4 496
Диета+домакинска работа,гледам и да вървя повече...

# 75
  • Бургас
  • Мнения: 614
Кърмя и не мога да си позволя диети, но от разходките ли не знам вече съм свалила 21 кг. Mr. Green от общо 28.

# 76
  • Мнения: 342
И аз съм от бездейните в това отношение,но не от липса на желание..Просто няма кой да ми помага в гледането на детето за да отида на фитнес и се задоволявам само с разходки,чистене и лека диета.За сега почти си върнах килограмите ..още малко....

# 77
  • Мнения: 3 069
А ще те кажа най- ефикасното средство за отслабване-
съвместно съжителство със свекърва  Wink
Това е весело  Joy


Е, това много ме разсмя Joy
Аз качих над 30 килограма.Не съм пазила диети.В момента ми остават още 6 килограма.

# 78
отговор - никак, качих само 5 килограма, излязох по слаба отколкото влязох!

# 79
  • Самоков
  • Мнения: 561
Други методи - тичане подир детето.  Peace По този начин свалих 10 кг.

# 80
  • Мнения: 447
Никак -от самосебе си свалих всички килограми който бях натрупала по време на бременноста  Wink

# 81
  • Мнения: 2 910
Правих няколко пъти лунна диета, но и постоянните разходки с бебето помогнаха за свалянето на килограмите.

# 82
  • Мнения: 1 121
Само от кърменето и от вечното недоспиване свалих всичките 15 кг., които бях качила по време на бременността за малко повече от месец. Имам чувството, че направо се стопих, но продължавам да свалям. Както е тръгнало може да стана по-слаба и от преди бременността.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт