Какви биха били причините?!

  • 5 803
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 751
И да ви питам още нещо- какви изследвания се поемат от ЗК- цитонамазка, хормони и т.н. Да знам за какво мога да искам направление от гинеколога.
Да ти кажа...за хормоните мисля, че не се поемат, а те са най-скъпи  Rolling Eyes
Цитонамазката се поема, но все нямат направления май  newsm78

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
И да ви питам още нещо- какви изследвания се поемат от ЗК- цитонамазка, хормони и т.н. Да знам за какво мога да искам направление от гинеколога.
Да ти кажа...за хормоните мисля, че не се поемат, а те са най-скъпи  Rolling Eyes
Цитонамазката се поема, но все нямат направления май  newsm78

А, няма няма  Naughty  Crossing Arms Ще намерят  #Cussing out
А за хормоналните и  аз си мисля, че не се поемат  Confused

# 17
  • Мнения: 11 607
Тарталета, за мен основна причина - това е стреса и напрежението.... От тези неща идват всички останали.....

Аз имам нередовен цикъл от как се помня, при мен нещата там са хормонални. Но.. когато причините станат комплексни - става страшно:1. смяна на сезон, 2. стрес, 3. хормонален дисбаланс.....При мен от 1 причина - хормонален дисбаланс, причините да не става - станаха комплексни - започнах да го мисля, с това ставах, с това лягах и се побърках!

Наред с всички медицински неща, съвет... Отидете макар и за един уикенд на почивка някъде.... Не оставай насаме с проблема си! Промени нещо в себе си - прическа, цвят на косата, маникюр, поглези се, размести цветята у вас, мебелите, въобще - прави нещо за собственото си аз!

# 18
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
и аз така нямах цикъл 2 месеца,тестовете отрицателни,хормоналните изследвания в норма,и хоп изведнъж бременна.оказа се,че съм забременяла без цикъл.и сега съм вече в 6 месец.притеснявам се само,как ще ем разберат кога е вреем да ражадм,като изобщо не могат да определят термин по дата на менструация,а единствено по размера на бебето.
пожелавам ти искрено скоро да се похвалиш с беб4е,но задължително отиди на лекар.

# 19
  • Мнения: 11 607
като изобщо не могат да определят термин по дата на менструация,а единствено по размера на бебето.

С първото дете имах такъв проблем... Роди се след термина ми по цикъл, но според доктора са предизвикали раждането неоснователно след като видя бебето... Каза,че няма признаци на преносеност и май е излязъл по- рано, могло е да се изчака още......

Успех!  bouquet

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Преди малко ми дойде  Grinning Тази сутрин си запазих час за сряда  Mr. Green Това е... На лекар пак ще отида, но като ми свърши  Crazy

# 21
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Ами честита лелка значи  Mr. Green И дано не е нещо сериозно!
Хормоналните изследвания се поемат от ЗК, но с направление - гинеколог или ендокринолог.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Ами честита лелка значи  Mr. Green И дано не е нещо сериозно!
Хормоналните изследвания се поемат от ЗК, но с направление - гинеколог или ендокринолог.

Верно?! Значи ще си издействам, каквото ми се полага от гинеколожката.

# 23
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Бъди твърда - не се дават лесно  Crazy Обичайната реплика е, че си ги пазят за бременните понеже са им малко, а са скъпи и от ЗК май не им ги плащат винаги...

# 24
  • Мнения: 2 751
Ами честита лелка значи  Mr. Green И дано не е нещо сериозно!
Хормоналните изследвания се поемат от ЗК, но с направление - гинеколог или ендокринолог.
Така ли?  newsm78
Скоро съм на преглед, че имам и аз малко проблеми с кисти, и, ако се наложи да изследвам хормони, ще го имам предвид!
Благодаря за инфото   bouquet

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Бъди твърда - не се дават лесно  Crazy Обичайната реплика е, че си ги пазят за бременните понеже са им малко, а са скъпи и от ЗК май не им ги плащат винаги...

О, луди ще ги направя  Naughty Сериозно- докторката е позната на майка ми и вярвам, че ще ми даде всичко възможно, което ми е необходимо  Peace

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Само за информация, понеже гинеколозите не винаги са наясно за съжаление - има определени дни за изследване на репродуктивни хормони:

LH, FSH, Estradiol - 3-5 ден от МЦ
Progesteron - 7 ден след овулация
Prolactin, Testosteron - по всяко време от цикъла, обикновено се пускат с първите 3 хормона, за да се мине с едно боцкане. Да не се пипат гърдите преди изследването.

Щитовидните хормони се изследват по всяко време от цикъла.

Ето ви и кодовете на ЗК даже  Mr. Green
     10.21 - Progesteron 
     10.22 - LH 
     10.23 - FSH 
     10.24 - Prolactin 
     10.25 - Estradiol 
     10.26 - Testosteron 

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 21:06 от Жабче

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Само за информация, понеже гинеколозите не винаги са наясно за съжаление - има определени дни за изследване на репродуктивни хормони:

LH, FSH, Estradiol - 3-5 ден от МЦ
Progesteron - 7 ден след овулация
Prolactin - по всяко време от цикъла, обикновено се пуска с първите 3 хормона, за да се мине с едно боцкане.

Благодаря за всички съвети и инфо, които даде тук  Hug А може ли и малко разяснения кое какво е и какво всъщност представлява?

# 28
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Хормоните са химически вещества, продукти на жлезите с вътрешна секреция, отделяни директно в кръвта(по-рядко в лимфата), които въздействат върху обмяната на веществата, растежа, половите и много други функции на организма.
Най-често при лечение на стерилитет докторите препоръчват изследвания на следните хормони :

Хипофизиарни и яйчникови хормони

LH - лутеинизиращ хормон, предизвиква разкъсването на фоликула и отделянето на прогестерон.

FSH - фоликуло-стимулиращ хормон, секретиран от хипофизата, който стимулира освобождаването на естрогени от яйчниците. Постепенно, когато се произведе достатъчно естроген, един фоликул с узряваща в него яйцеклетка, се придвижва към повърхността на яйчника. В момента на овулацията фоликулът освобождава яйцеклетката и тя се отделя от яйчника.

Естрогенът - има още една функция. Той кара ендометриума (лигавицата на матката) да нараства, за да приеме оплодената яйцеклетка. Същевременно, от разкъсания фоликул след излизането на яйцеклетката, се отделя прогестерон, който подтиква матката да започне да подготвя някои хранителни вещества за зародиша, с които да се храни оплодената яйцеклетка,когато пристигне. Хормон, произведен от яйчниците. Действа върху гениталиите, гърдите, кожата, лигавиците, костите, кръвоносната система и цялостната обмяна на веществата. Увеличаването на естрогените точно преди овулация, води до отделяне на LH (лутеинизиращ хормон).
Естрогени - Хормоните, които подпомагат развитието на вторичните полови белези при жената, играят важна роля при репродукцията. Човешките естрогени се произвеждат главно в яйчниците.

Прогестерон - хормон, който подпомага подготовката на матката за бременност. Произведен от яйчниците. Подготвя ендометриума за имплантиране на зародиша.

Пролактин - Хормон, секретиран от клетки, в предния дял на хипофизата. Под влиянието му се развива и нараства млечната жлеза и се образува мляко.

Тестостерон - Хормон от групата на андрогените. Регулира LH и FSH.



Тироидни хормони
TТХ (тиреотропен хормон) Стимулира образуването на щитовидните хормони и отделянето на Т3 и Т4

Още:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 789&Itemid=38
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24464.msg472919#msg472919

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 21:18 от Жабче

# 29

Общи условия

Активация на акаунт