Помагат ли ви майките ви ?

  • 4 220
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 746
Моето дете е вече голямо, и сега когато иска да отиде при баба, си и се обажда предварително. Трябва да се уважаваме взаимно, не може да се обадиш, че след 2 часа ще заведеш детето, та и те са хора, и трябва да се съобразяваме с техния живот, за да се съобразяват и те с нашия. И другото, което доста майки пишат, че сами си гледат децата. Нашите майки са ни отгледали и не са длъжни да отглеждат и нашите деца, но за да искаме да ни помагат в отглеждането, трябва да се съобразяваме с техния живот и да питаме.

Вие двете сте майки - героини! Браво!
А дали роднините ви го признават? Защото при мен и това не е така.Изключително разчитам само на себе си и пак ме изкарват крива.... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 384
Да,помага ми!
Страшно много.
Въпреки търканията,които имаме понякога. Hug


Много си я обичам, да ми е жива и здрава, че като знам колко мога да разчитам на мъжа ми за гледане и помощ - мъка ми е.
И при мен е същото  Wink

# 17
  • Мнения: X
Помага ми, но винаги се обаждам и питам, преди да заведа малкия. Тя ми казва ако има нещо планувано ( но само ме информира и след това го отлага, освен ако не е спешно). Peace Понякога и аз съм имала моменти в които ми се струва, че неискат да го гледат, миналия ден и ги казах тия неща а тя ми се разсърди че съм си го помислила.

# 18
# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Помага ми! Миналата година се редуваха с баба да гледат бебе, докато съм на лекции. Но когато нямаше възможност, се уговаряхме и не ходех, или баба я "заместваше". Винаги се обаждам поне няколко дни по-рано или седмица по-рано се уговаряме да оставим детето при нея и баща ми, но първо питам дали е свободна. Все пак и тя ходи на работа, и в командировки често за по седмица. Ако малко започне да се чуди как да съчетае нещата, опитвам да отложа моите - все пак не може да се раздвои  Crazy При по-неотложни ситуации е насреща веднага, но това беше най-вече, когато нямахме кола и детето беше болно.
Принципно ми е неудобно да им натрисам детето (макар че не го приемат като натрисане) и първо чакам да изявят желание, ако случайно не стане (ряяядко) питам какви са им плановете.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
Помага ми много  Hug .
Сега съм прехвърлила майчинството на малката и се гледат (тя е пенсионерка от 3г.), аз от 6 месеца пак съм си на работа.
За голямата дъщеря също ми помага - всяка ваканция ( зима, пролетна и лятна) децата са при нея  Peace

Затова и много я обичкам   love001

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
без майка ми или по-скоро без помощта на нашите съм 0-ла. Помагат винаги и с каквото могат.
Прекрасни и невероятни са  Hug Heart Eyes

# 22
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Помага ми, когато трябва, но и аз гледам да не я товаря много. Към авторката на темата - два часа са съвсем малко време за предупреждение и според мен жената е права, като ти отказва. Пробвай да я предупреждаваш поне от предния ден.
Към Apv, ми една вечер я хвани преди да е седнала на компютъра и и кажи, че вече нямаш нужда от помощ и би и била благодарна да се прибере в своята къща/апартамент. След това и благодари за помощта и разбирането.

# 23
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Живеем в различни градове, но и като сме там не помага особено. Работи много, а и малкия е свикнал да е с мен и баща си и все ни търси. Но все си мисля, че ако мама има огромно желание да прекара известно време само с него, а ние да си починем, може да го направи... Карай, поне самостоятелният живот ме е научил да не разчитам на никого!
Аpv,   bouquet Съчувствам ти... Дано съвсем скоро намерите изход от ситуацията!
Аз съм в същата ситуация. Майка ми изобщо не ми помага. Преди месец си отидохме в Сливен/ където живее тя и баща ми/ уж да ми помогне малко,да ме поотмени,но...не би. Наложи се всеки ден да чистя ,пера и готвя на всичкото отгоре малкия нон-стоп ревеше като ме няма и в крайна сметка се изморих 10 пъти повече отколкото ако си бях стояла вкъщи. За това ще разредим госстите до там. Установих,че най-добре си се справям сама и всеки друг само ми пречи и натоварва.

# 24
  • Мнения: 463
За съжаление живее на 300 км, но знам, че ако и се обадя и и кажа, че трябва да дойде и пеш ще тръгне, но ще дойде да ми помогне. Като се роди беба, постоя при мен, да ми покаже кое как, а и бях в сесия тогава, та тогава много ми помогна. Знам, че мога да и оставя бебчо и да не притеснявам за нищо.

# 25
  • Мнения: 308
несъмнено само майка ми може да помогне и да разбере нуждите ми , но за съжаление живее в чужбина и може да ми помогне 1-2 пъти в годината.

# 26
  • Мнения: 1 761
Виждам майка си за около 2 седмици годишно.Това е времето, в ковто тя има възможност да се занимава с бебето и тя не пропуска.Но дори не бих си помислила да и го оставя изцяло на нейните грижи, колкото и да и се иска- все пак ние с мъжа ми сме родителите, които трябва да го възпитават.

Може би ако очакванията на повечето от вас не са толкова големи няма да сте и толкова разочаровани.Аз си гледам детето сама, навсякъде е с мен, а ко мястото не е подходящо за бебе- изобщо не ходя.
Днес една приятелка ми предложи да го вземе за един ден да го гледа.Явно и беше странно как се справям без помощ.

# 27
  • Мнения: 91
Когато се роди първото ми дете живеехме при майка ми и баща ми,така че и двамата ми помагаха страшно много.Те са абсолютно всеотдайни хора,готови на всичко за деца и внуци.И макар че темата е за майките,не мога да не вкюча и баща ми,който  е абсолютен детешар.
Сега вече живеем самостоятелно и  си гледаме второто дете сами,трудно е,но се справяме.Но родителите ми са готови винаги да ми поемат децата,когато ми се наложи,за което съм им страшно благодарна.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Не само, че ми помага, ами и имам чувството, че без нея съм загубена. На моменти мисля, че дъщеря ми ще каже първо "бабо", преди "мамо"!  Embarassed Embarassed Embarassed

# 29
  • Мнения: 4 390
Не.
Никога досега не съм оставяла детето при нея и не, защото не искам или тя не иска,
а поради това, че дъщеря ми не приема никой от близките ми да я гледа,
дори от баща си ревеше доскоро. Shocked

На сестра ми, обаче, много й помага.

Общи условия

Активация на акаунт