Помагат ли ви майките ви ?

  • 4 246
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Мили момичета, пишете как е при вас, помагат ли ви майките ви с гледане на децата? При мен нещо не се получава.Гледам максимално да не товаря майка ми с грижи по моето дете, тя все още ходи на работа, но има моменти, в които просто се налага да го оставя при някого, за да свърша нещо.Много ми е странна реакцията и, когато се обадя и примерно и кажа, че след два часа ще доведа детето, веднага се почва "ама защо не ме предупреди вчера" и т.н. мога много да изреждам.И така, в момента отношенията ни са много обтегнати, мисля че това не е съвсем нормално, при положение че сме близки хора, не става въпрос за съседското дете все пак.
Та, кажете, как ви се вижда тази ситуация, нормални ли са тези взаимоотношения? Sad

# 1
  • Мнения: X
Ми, права е жената. Не можеш в последния момент да я изненадаш ,че ще й заведеш детето.
На мен от както съм родила дъщеря ми никой не ми е помагал.Нито после за малкия. А са с малка разлика и беше трудничко.Но ако съм имала нужда да ги оставя на майка, свекърва, сестра и т.н. винаги съм казвала от по-рано.Ми така де никой не е длъжен да стои 24 часа в готовност. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Моята майка живее в чужбина и няма начин да ми помага с детето. Иначе има желание, но...
Може би е добре да я предупреждаваш наистина от предния ден, може жената да си има някакви планове.  Освен ако случая не е спешен, разбира се ( имам предвид, ако нещо детето се е разболяло изненадващо или ти е изникнало  да отидеш някъде на всяка цена). Аз лично смятам, че въпрки че ти е майка, тя не е задължена да стои 24 часа на разположение на теб  и детето, вместо да се повесели с приятелки, например. Затова смятам, че ако я предупреждаваш предварително, ще има време да отмени ангажиментите си и да не се получават такива неприятни и изнервящи сценки.

# 3
  • Мнения: 2 657
ами докато беше тук ми помагаше Peaceпри нас не е имало такива изказвания от сорта,защо не ми каза по-рано или т.н.Няма да забравя как една ве4ер лятото стоях с малкия на улицата и като я видях,4е се прибира направо и го връ4иш.Нито ме е питала,ама защо,къде ще ходиш .....Само заявих,4е ще се прибера към 22,22 и нещо и това беше.Но аз единствено от нея съм имала помощ в гледането и не съм раз4итала на друг.
Макър да е дале4е,сега пак помага от към финансовата страна с каквото може и когато може и то пак заради детето Peace

# 4
  • Мнения: 5 103
Имам детегледачка, която ми помага, но майка ми не ми е отказвала никога 24 часа е на разположение ако ми трябва Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 1 336
ПОМАГА МИ МНОГО!   bouquet  Hug
Върнах се на работа, когато детето беше на 3 месеца и 20 дни,тя напусна работа и пое грижата за него. Аз и прехвърлих майчинството за да не прекъсва трудовия и стаж. От понеделник до петък е при нас и го гледа тя! Безкрайно съм и благодарна за всичко, което прави за мен, поела е почти изцяло домакинската работа, грижи се не само за малкия, а и за нас  Hug  Wink  Когато и кажа, колко съм и благодарна и как оценявам какво прави за нас, тя се чуди какво толкова е направила казва, че по-хубави моменти в живота си от тези, в които гледа внучето си как си расте не е имала  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 657
ПОМАГА МИ МНОГО!   bouquet  Hug
Върнах се на работа, когато детето беше на 3 месеца и 20 дни,тя напусна работа и пое грижата за него. Аз и прехвърлих майчинството за да не прекъсва трудовия и стаж. От понеделник до петък е при нас и го гледа тя! Безкрайно съм и благодарна за всичко, което прави за мен, поела е почти изцяло домакинската работа, грижи се не само за малкия, а и за нас  Hug  Wink  Когато и кажа, колко съм и благодарна и как оценявам какво прави за нас, тя се чуди какво толкова е направила казва, че по-хубави моменти в живота си от тези, в които гледа внучето си как си расте не е имала  Simple Smile

евала на майка ти  bouquet

# 7
  • Мнения: 655
Тази реакция всеки път ли е? Защото понякога наистина се случва човек да си е направил предварителен план за нещо и той да не включва гледането на внучето. Ако обаче е всеки път,тогава ми се вижда странно  newsm78.
Аз лично мога почти винаги да разчитам на майка ми,защото и тя работи. Ако например ще излиза на кафе с някоя приятелка (което се случва много рядко) или ще ходят на гости с баща ми, ме предупреждава предварително.Така знам кога мога да разчитам на нея,ако ми се наложи, като едновременно не провалям нейните планове. Но наистина без нейната помощ щеше да ми е далеч по-трудно.

# 8
  • Мнения: 2 197
Винаги ми е помагала, но никога не съм и се обаждала за същия ден. Мисля, че това е некоректно спрямо нея и че тя определено не би трябвало да е в готовност 24 часа. Когато се е налагало винаги е идвала или ние сме водили детето и в същия ден, но само ако наистина се налага. Примерно като си счупих ръката и се обадих и закарахме малката при нея за отрицателно време, за да отидем ние с баща и в Пирогов.

# 9
  • Мнения: 1 273
Живеем с моята майка задно от няколко месеца, и вече едва я търпя, за съжаление. Тя работи  и когато вечер се прибере сяда пред нейния компютър и нищо не я интересува, от време на време за 5 минути идва при бебето усмихне му се и айде пак "мрежата''. Направо бясните ме хващат, защото се премести у нас за да ми помага, а сега се грижа за още един човек. Вече да ви кажа изнемогвам, защото освен да готвя, чистя и пера на мъжът ми и детето, сега вървя и след нея, а тя един боклук дори не изхвърля, камо ли да чисти и готви. Да не говорим, че и пари за сметките не дава.  От дете съм свикнала да правя вкъщи всичко сама--готвене, чистене, пране, защото тя работеше (с баща ми са разведени от много отдавна) и нямаше кой друг да го прави, а имам и по малки брат и сестра, които изгледах. Когато се махнах от "бащината" къща, живота ми стана прекрасен и ето сега всичко се повтаря на ново, а не мога да и кажа да се изнесе, все пак ми е майка. Направо съм в едно супер гадно положение, защото и моя мъж (който е душа човек) вече супер много и се нервира. Т Вече не знам какво да правя, как да подхода, за да не ми се обиди, защото въпреки всичко аз много я обичам, и благодарение на нея успях да се изуча и не само.

# 10
  • Мнения: 1 520
Помага ми, и то страшно много. Да е жива и здрава.
Само от нея съм видяла помощ през цялото отглеждане. И когато ми се налага винаги измисля варинат, че хем да си свърши работата, хем и да го гледа. Ходил е вече и с еня на работа, тази сесия като имах изпити.

Хем не искам да я товаря много, но тя дава мило и драго, ако може да помогне.  От опит е видяла, че човек има нужда от помощ, а в миналото за нас със сестра ми никой не й е помагал.

Много си я обичам, да ми е жива и здрава, че като знам колко мога да разчитам на мъжа ми за гледане и помощ - мъка ми е.

# 11
  • Мнения: 583
Моето дете е вече голямо, и сега когато иска да отиде при баба, си и се обажда предварително. Трябва да се уважаваме взаимно, не може да се обадиш, че след 2 часа ще заведеш детето, та и те са хора, и трябва да се съобразяваме с техния живот, за да се съобразяват и те с нашия. И другото, което доста майки пишат, че сами си гледат децата. Нашите майки са ни отгледали и не са длъжни да отглеждат и нашите деца, но за да искаме да ни помагат в отглеждането, трябва да се съобразяваме с техния живот и да питаме.

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Не, но аз и не държа да ми помага. Справям се напълно сама, дори и когато мъжа ми е на път.

# 13
  • Мнения: 2 220
Живеем в различни градове, но и като сме там не помага особено. Работи много, а и малкия е свикнал да е с мен и баща си и все ни търси. Но все си мисля, че ако мама има огромно желание да прекара известно време само с него, а ние да си починем, може да го направи... Карай, поне самостоятелният живот ме е научил да не разчитам на никого!
Аpv,   bouquet Съчувствам ти... Дано съвсем скоро намерите изход от ситуацията!

# 14
  • Мнения: 7 640
ако те успокоява, моята също не ми помага Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 746
Моето дете е вече голямо, и сега когато иска да отиде при баба, си и се обажда предварително. Трябва да се уважаваме взаимно, не може да се обадиш, че след 2 часа ще заведеш детето, та и те са хора, и трябва да се съобразяваме с техния живот, за да се съобразяват и те с нашия. И другото, което доста майки пишат, че сами си гледат децата. Нашите майки са ни отгледали и не са длъжни да отглеждат и нашите деца, но за да искаме да ни помагат в отглеждането, трябва да се съобразяваме с техния живот и да питаме.

Вие двете сте майки - героини! Браво!
А дали роднините ви го признават? Защото при мен и това не е така.Изключително разчитам само на себе си и пак ме изкарват крива.... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 384
Да,помага ми!
Страшно много.
Въпреки търканията,които имаме понякога. Hug


Много си я обичам, да ми е жива и здрава, че като знам колко мога да разчитам на мъжа ми за гледане и помощ - мъка ми е.
И при мен е същото  Wink

# 17
  • Мнения: X
Помага ми, но винаги се обаждам и питам, преди да заведа малкия. Тя ми казва ако има нещо планувано ( но само ме информира и след това го отлага, освен ако не е спешно). Peace Понякога и аз съм имала моменти в които ми се струва, че неискат да го гледат, миналия ден и ги казах тия неща а тя ми се разсърди че съм си го помислила.

# 18
# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Помага ми! Миналата година се редуваха с баба да гледат бебе, докато съм на лекции. Но когато нямаше възможност, се уговаряхме и не ходех, или баба я "заместваше". Винаги се обаждам поне няколко дни по-рано или седмица по-рано се уговаряме да оставим детето при нея и баща ми, но първо питам дали е свободна. Все пак и тя ходи на работа, и в командировки често за по седмица. Ако малко започне да се чуди как да съчетае нещата, опитвам да отложа моите - все пак не може да се раздвои  Crazy При по-неотложни ситуации е насреща веднага, но това беше най-вече, когато нямахме кола и детето беше болно.
Принципно ми е неудобно да им натрисам детето (макар че не го приемат като натрисане) и първо чакам да изявят желание, ако случайно не стане (ряяядко) питам какви са им плановете.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
Помага ми много  Hug .
Сега съм прехвърлила майчинството на малката и се гледат (тя е пенсионерка от 3г.), аз от 6 месеца пак съм си на работа.
За голямата дъщеря също ми помага - всяка ваканция ( зима, пролетна и лятна) децата са при нея  Peace

Затова и много я обичкам   love001

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
без майка ми или по-скоро без помощта на нашите съм 0-ла. Помагат винаги и с каквото могат.
Прекрасни и невероятни са  Hug Heart Eyes

# 22
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Помага ми, когато трябва, но и аз гледам да не я товаря много. Към авторката на темата - два часа са съвсем малко време за предупреждение и според мен жената е права, като ти отказва. Пробвай да я предупреждаваш поне от предния ден.
Към Apv, ми една вечер я хвани преди да е седнала на компютъра и и кажи, че вече нямаш нужда от помощ и би и била благодарна да се прибере в своята къща/апартамент. След това и благодари за помощта и разбирането.

# 23
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Живеем в различни градове, но и като сме там не помага особено. Работи много, а и малкия е свикнал да е с мен и баща си и все ни търси. Но все си мисля, че ако мама има огромно желание да прекара известно време само с него, а ние да си починем, може да го направи... Карай, поне самостоятелният живот ме е научил да не разчитам на никого!
Аpv,   bouquet Съчувствам ти... Дано съвсем скоро намерите изход от ситуацията!
Аз съм в същата ситуация. Майка ми изобщо не ми помага. Преди месец си отидохме в Сливен/ където живее тя и баща ми/ уж да ми помогне малко,да ме поотмени,но...не би. Наложи се всеки ден да чистя ,пера и готвя на всичкото отгоре малкия нон-стоп ревеше като ме няма и в крайна сметка се изморих 10 пъти повече отколкото ако си бях стояла вкъщи. За това ще разредим госстите до там. Установих,че най-добре си се справям сама и всеки друг само ми пречи и натоварва.

# 24
  • Мнения: 463
За съжаление живее на 300 км, но знам, че ако и се обадя и и кажа, че трябва да дойде и пеш ще тръгне, но ще дойде да ми помогне. Като се роди беба, постоя при мен, да ми покаже кое как, а и бях в сесия тогава, та тогава много ми помогна. Знам, че мога да и оставя бебчо и да не притеснявам за нищо.

# 25
  • Мнения: 308
несъмнено само майка ми може да помогне и да разбере нуждите ми , но за съжаление живее в чужбина и може да ми помогне 1-2 пъти в годината.

# 26
  • Мнения: 1 761
Виждам майка си за около 2 седмици годишно.Това е времето, в ковто тя има възможност да се занимава с бебето и тя не пропуска.Но дори не бих си помислила да и го оставя изцяло на нейните грижи, колкото и да и се иска- все пак ние с мъжа ми сме родителите, които трябва да го възпитават.

Може би ако очакванията на повечето от вас не са толкова големи няма да сте и толкова разочаровани.Аз си гледам детето сама, навсякъде е с мен, а ко мястото не е подходящо за бебе- изобщо не ходя.
Днес една приятелка ми предложи да го вземе за един ден да го гледа.Явно и беше странно как се справям без помощ.

# 27
  • Мнения: 91
Когато се роди първото ми дете живеехме при майка ми и баща ми,така че и двамата ми помагаха страшно много.Те са абсолютно всеотдайни хора,готови на всичко за деца и внуци.И макар че темата е за майките,не мога да не вкюча и баща ми,който  е абсолютен детешар.
Сега вече живеем самостоятелно и  си гледаме второто дете сами,трудно е,но се справяме.Но родителите ми са готови винаги да ми поемат децата,когато ми се наложи,за което съм им страшно благодарна.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Не само, че ми помага, ами и имам чувството, че без нея съм загубена. На моменти мисля, че дъщеря ми ще каже първо "бабо", преди "мамо"!  Embarassed Embarassed Embarassed

# 29
  • Мнения: 4 390
Не.
Никога досега не съм оставяла детето при нея и не, защото не искам или тя не иска,
а поради това, че дъщеря ми не приема никой от близките ми да я гледа,
дори от баща си ревеше доскоро. Shocked

На сестра ми, обаче, много й помага.

# 30
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Много ми помага, но и много ме вбесява. Сега големите деца пак са при нея за тази нощ и аз съм като "отвързана". Честно да си кажа сигурно щях да изнемогна ако я нямаше. Върна се специално от Щатите да ми помага (там помагаше на брат ми с неговите деца). Проблемът е, че е малко на настроения: един път е страшно любяща и много добричка, друг път само дето не ни изритва по стълбите към вкъщи. Живеем в един вход и само три етажа ни делят. Лошото е, че изпада в "настроения" без никаква видима причина и аз хич не знам как трябва да се държа, за да ги избегна или поне да ги предусетя, за да се изнеса навреме. Често се стига до големи и грозни конфликти. Имаше период, в който се бях зарекла изобщо да не опирам до нея, но в крайна сметка тя се оказва най-надеждното и лесно разрешение на много мои проблеми, а сега до такава степен имам нужда от помощ и от спокойствие от време на време,че съм готова да преглътна всичко, само и само да има кой да ме отмени за малко. Тя ми е ужасно сърдита, че не съм кръстила малката си дъщеря на нея (средната е на свекървата). Обади се в родилния, на следващия ден след раждането да ми се накара едно хубаво и да ми изчете едно конско как не съм я признавала за човек, а за слугиня. Толкова криво ми стана... Sad. Много жестоко беше от нейна страна, но и до днес това й е нескончаемият повод да се цупи като реши.

# 31
Не ми помага, и не го намирам за нормално. В началото ми беше много трудно да проумея, но вече спрях да се питам защо, а просто приех, че хората са различни.

# 32
  • Мнения: 4 451
За съжаление, моята майка живее на 300км от нас. Омъжих се далече. Макар, че имам щастливо семейство, тя и помощта и много ми липсват. Виждаме се рядко, но когато съм в нужда, идва и ми помага. Сестра ми живее при нея с детето и зет ми и много им помага. Утре я чакам да дойде у дома за 2 седмици, че ми предстои защита на дисертация, а с тези две деца не намирам време за учене.
Аз не те обвинявам, че и се обаждаш по телефона и казваш, че след 2 часа ще и го доведеш, защото понякога възникват непредвидими ситуации и просто няма как да знаеш, за да и се обадиш ден по-рано. И моята майка нямаше представа, че сега ми е нужна. Вдигнах телефона и и казах, че трябва да дойде. Тя веднага си организира нещата и утре пристига. Hug

# 33
  • в Низината
  • Мнения: 705
Моята майка също ми помага. Е, иска ми се да е по-често, но не става. Винаги съм я предупреждавала поне ден преди да заведа детето, но понякога ми е отказва. А на свекърва си, въпреки че се разбираме, не съм го оставяла досега.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 421
 Помага е малко казано, с баща ми направо се раздават за нас(с брат ми и сестра ми) и за децата.
 Да са ми живи и здрави!

# 35
  • Мнения: 2 657
несъмнено само майка ми може да помогне и да разбере нуждите ми , но за съжаление живее в чужбина и може да ми помогне 1-2 пъти в годината.

и аз съм така градска Hug
виждаш защо се двоумя за работата newsm78тя,ако беше тук щеше да помага,макър,4е каза,4е тя ще плаща за детегледачката,ама кел файда,като няма да си виждам детето

# 36
Винаги, когато съм имала нужда от помощ, тя е била насреща. Много си я обичам Heart Eyes
За гледането на детето, винаги съм се обаждала предварително.

# 37
  • Мнения: 14 133
Много ми помага, но и много ме вбесява. Лошото е, че изпада в "настроения" без никаква видима причина и аз хич не знам как трябва да се държа, за да ги избегна или поне да ги предусетя, за да се изнеса навреме. Често се стига до големи и грозни конфликти.  Обади се в родилния, на следващия ден след раждането да ми се накара едно хубаво и да ми изчете едно конско как не съм я признавала за човек, а за слугиня. Толкова криво ми стана... Sad. Много жестоко беше от нейна страна, но и до днес това й е нескончаемият повод да се цупи като реши.
Все едно, че говориш за моята майка. И тя много помага. Иска всичката да я свърши, но и ужасно много мърмори. Непрекъснато злослови по мой адрес, че не мога да правя това или онова като нея, че не съм толкова добра домакиня.  ooooh! newsm78 #Crazy

# 38
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Майка ми не ми помага в гледането на детето, по-скоро аз на нея помагам Twisted Evil

Върнах се на работа, когато Луси беше на 4 месеца, и от тогава е поета плътно от баба си.

Майка ми твърди, че изживява повторно майчинството, защото и тя е била лишена от възможност да ме гледа, защото се е върнала рано на работа. Казва, че е много щастлива, приема за нещо напълно естествено да гледа детето ми.

А баща ми пък вчера казал, че обичал Луиза повече от мен  Laughing!?! Дядова му работа!

# 39
  • Мнения: 1 172
Мили момичета, пишете как е при вас, помагат ли ви майките ви с гледане на децата? При мен нещо не се получава.Гледам максимално да не товаря майка ми с грижи по моето дете, тя все още ходи на работа, но има моменти, в които просто се налага да го оставя при някого, за да свърша нещо.Много ми е странна реакцията и, когато се обадя и примерно и кажа, че след два часа ще доведа детето, веднага се почва "ама защо не ме предупреди вчера" и т.н. мога много да изреждам.И така, в момента отношенията ни са много обтегнати, мисля че това не е съвсем нормално, при положение че сме близки хора, не става въпрос за съседското дете все пак.
Та, кажете, как ви се вижда тази ситуация, нормални ли са тези взаимоотношения? Sad

Това, че сте близки, не е оправдание да водиш детето без предупреждение (2 часа по-рано не е достатъчно, освен  в спешни случаи). По този начин показваш неуважение към нейното право да разполага със времето си. Опитай да планираш от рано, и съответно да я предупреждаваш по-рано.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 105
Да, помага ми и не само с детето. Да ми е жива и здрава, че ако не е тя сме за никъде, буквално!

# 41
  • Мнения: 82
Мама ми помага много. Свекърва ми също. Никога не питам "може ли"....оставям го и бягам Mr. Green. Никой не е длъжен да им гледа внуците Crossing Arms Joy

# 42
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
ДА! и не само че ми помага, ами тя просто ме отменя напълно. Мога да разчитам на нея 24 часа в денонощието. Винаги гледам да й се обадя, но е имало и случай, в които съм отивала с детето просто ей така да я видя и малката остава при нея.Никога не ми е отказала, събота и неделя детето е изцяло при майка ми, тя е човека, който най-много ми помага и незнам как ще й се отблагодаря. Старая се да не преклявам и да оставям бебка, когато наистина имам нужда, но така или иначе майка ми издържа два дни и след това задължително отиваме да я видим с беба. Дори е против да дам детето на ясла, иска тя да я гледа. С мъжа ми не сме усетили че сме обвързани с бебка, ходим където и когато поискаме.Направо нямам думи!Много я обичам и никога няма да забравя помощта й!!!

# 43
Да.Помага ми много.Изцяло мога да раз4итам на нея.

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да ми е жива и здрава, много ми помага. Но го прави не толкова за да ми помогне на мен, колкото защото обожава децата ми- тя едва ли не живее заради тях.

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Да ми е жива и здрава, много ми помага. Но го прави не толкова за да ми помогне на мен, колкото защото обожава децата ми- тя едва ли не живее заради тях.
        И при нас е така. Тъй като баща ми почина в деня, в който се родиха децата ми, само грижата за тях успя да я извади от дупката, в която беше попаднала.

# 46
  • Мнения: 1 564
Помага ми много.Вече 3-та година големия ми син прекарва цяло лято при майка ми и баща ми(те живеят в малко градче).Но знам,че когато и да и се обадя никога няма да ми откаже помощта си.Много си я обичам. Hug

# 47
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Майка ми живее в друг град.
Но е идвала при нас да гледа детето, макар и за 3-4 часа. Нямам на кой друг да я оставя.
Имала съм моменти, в които не бих се справила без майка ми.
И сега ще гледа дребната два месеца, докато я дам на градина.

# 48
  • Мнения: 3 674
За съжаление милата ми мама е на 3.500 км дале4е от мен  Sad
Так 4е няма как да ми помага....но кагато  преди години сме живеели заедно,тя много ми е помагала...дори бих казала 4е  е правила много пове4е отколкото е нужно. Оххх,на ми дава6е ни6то да пипна ....Обожавам я...милото ми мам4е
Heart Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 9 881
Помага ми много рядко.Живее в друг град.В началото ми беше малко неприятно това,че идва съвсем рядко ,но с времето свикнах.Същото е и със свекърва ми.В началото се сърдех малко Wink,но сега вече не.В крайна сметка никой не мога да накарам насила-кой както си ги разбира нещата-така. Peace

# 50
  • Мнения: 2 556
Когато се роди първото ми дете, живяхме с мъжа ми и бебето точно 1 месец у нашите (баща ми отсъстваше по работа). Тогава майка ми готвеше и чистеше вкъщи, което си е помощ. Но мисля, че й дойде доста нанагорно, защото през следващите 6 години и нещо никога не е проявила желание да помогне с нещо, явно тогава се е отчела жената  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 4 668
Не , не ми помага  Confused Аз и не го искам от нея , с мъжът ми си гледаме детето , но има случаи в които искам за 15 мин. да го оставя , за да отида до магазина примерно и тя ми прави фасони ...
Така че , научих се никога нищо да не искам от тях ...
Живеят в съседният вход , а откакто е роден не са го взели един следобед , за да го разходят примерно , докато аз изчистя ...

Това смята ли се , че ги товаря и не им позволявам да си починат и да си гледат живота , след като са ме отгледали мен ?

Много са ми странни такива изказвания - никой не е длъжен да ти гледа детето  Sick
Аз не искам да ми го гледат , искам да го вземат по 2 часа в седмицата , но уви ...

# 52
  • Мнения: 93
Не ми помага, защото е далеко, но когато се роди  малката, стоя при мен 1 месец, толкова отпуска успя да си вземе! Но ако имаше начин, щеше денонощно да стои вкъщи и да гледа малката Вики!  Peace

# 53
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Винаги когато не е на работа и аз имам нужда от помощ тя е насреща. Понякога дори ми е става неудобно, понеже се е случвало, за да ми помогне за нещо спешно е зарязвала собствените си планове. Страшно съм й благодарна за помоща, а също и на баба ми  Hug

# 54
  • Мнения: 2 015
Никой не е длъжен да им гледа внуците Crossing Arms Joy
Laughing
Да, помага ми многооооо.

# 55
# 56
  • Торонто
  • Мнения: 837
Не , не ми помага  Confused Аз и не го искам от нея , с мъжът ми си гледаме детето , но има случаи в които искам за 15 мин. да го оставя , за да отида до магазина примерно и тя ми прави фасони ...
Така че , научих се никога нищо да не искам от тях ...
Живеят в съседният вход , а откакто е роден не са го взели един следобед , за да го разходят примерно , докато аз изчистя ...
Това смята ли се , че ги товаря и не им позволявам да си починат и да си гледат живота , след като са ме отгледали мен ?
Много са ми странни такива изказвания - никой не е длъжен да ти гледа детето  Sick
Аз не искам да ми го гледат , искам да го вземат по 2 часа в седмицата , но уви ...

Добре де Pipinka, как се понася такова нещо от собствената майка? Да не сте в лоши отношения нещо, а по празници заедно ли сте? щом сте в съседни входове не сте ли вечер заедно примерно и тогава да си почиваш докато тя си поиграе 15-тина минути с него ?

# 57
  • Мнения: 5
Не, аз си гледам децата сама, пък и тя е заета с отглеждане децата на сестра ми. Затова няма начин да помага и на мен. Но не се оплаквам  Crazy

# 58
  • Мнения: 2 746
Не , не ми помага  Confused Аз и не го искам от нея , с мъжът ми си гледаме детето , но има случаи в които искам за 15 мин. да го оставя , за да отида до магазина примерно и тя ми прави фасони ...
Така че , научих се никога нищо да не искам от тях ...
Живеят в съседният вход , а откакто е роден не са го взели един следобед , за да го разходят примерно , докато аз изчистя ...

Това смята ли се , че ги товаря и не им позволявам да си починат и да си гледат живота , след като са ме отгледали мен ?

Много са ми странни такива изказвания - никой не е длъжен да ти гледа детето  Sick
Аз не искам да ми го гледат , искам да го вземат по 2 часа в седмицата , но уви ...


Точно така Pipinka, това което пишеш се отнася и за мен.Абсолютно си права.На моменти се чудя на майка ми що за официалности са това, да се обаждам ден - два предварително, примерно ако искам да обиколя за 2 часа по магазините.Ако е свободна и е вкъщи защо да не го оставя при нея, а трябва да предупреждавам и едва ли не да се чувствам виновна, че я ангажирам???Пък и не мога нон-стоп да мъкна детето с мен, нали? Уж сме най-близките хора....А е нормално човек да разчита на близките си хора, дори за толкова малки неща, като това да бъде оставено детето за малко при нея.

# 59
  • Мнения: 3 622
Мнооооого съм благодарна на майка ми   Hug   От раждането на детето и до ден днешен ми помага и никога не съм усетила, че се натрапвам. Още от петък  ми званят с баща ми да ме питат дали ще им дам малкия да прекара уикенда с тях на вилата. И синът ми ходи с такова желание при тях.  Laughing  Да са живи и здрави и още дълги години да ни радват и помагат

# 60
  • Мнения: 263
Само два пъти ми е помогнала майка ми! Веднъж след като се роди малкия дойде за 2 седмици, защото я помолих, но си знаеше месеци по-рано, за да може да си вземе отпуск. И втория път като се местихме от София във Варна отново 2-3 месеца предварително я помолих да си вземе една седмица отпуск, за да помогне.
Не бих и се обадила така внезапно, че след два часа ще и изтърся синковеца! Особено както работи! Че той си е голям ангажимент, а тя може да има някакви планове!
Никой не е длъжен да ми гледа детето, защото аз съм имала да свърша нещо си! С всичко се оправям докато мъника е с мен. Единствено баща му е този, който е длъжен да го гледа, когато аз имам да върша нещо. Другите са в правото си да ми откажат, ако не им е възможно.

# 61
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Да,много! Основно тя се занимава с нея и е супер грижовна,аз не съм толкова търпелива колкото майка ми с нея!

# 62
  • Мнения: 2 746
Имам въпрос до момичетата, които смятат, че майките им не са длъжни да помагат:
А вие момичета, чувстате ли се длъжни да помагате и гледате, примерно след време, старите си майки и бащи?
Или и тогава ще използвате тази дума , ама аз не съм длъжна, как така ще ме притесняват, аз си имам работа, семейство и т.н.
Защото на мен точно така ми изглеждат нещата като чуя, че не били длъжни да се занимават с внуците.За мен такова понятие е много грозно, когато става дума за отношения между най-близките хора.....И не става въпрос, да им тръшнеш детето и да се врътнеш, а да отменят понякога майката, която в крайна сметка не може навсякъде да влачи детето със себе си, нали?

# 63
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Моята майка никога не ме е отменила в грижите по сина ми.Откакто се е родил си го "влача"навсякъде с мен.Добре,че е от по-спокойните деца.Успявам с всичко,но понякога ми се ще да изляза и да се разходя сама............ама няма.

# 64
  • Мнения: 323
Не,да не кажа изобщо.
Ако помагане е 2-3 пъти в годината да вземе детето у тях за 5-6 часа,без приспиване,като всеки път казва,4е сме и провалили плановете за деня-с мед ще я нахраня!
Предпо4итам сама да се оправям,да съм независима.
Много рядко,ако се налага да ходя на лекар или някъде ,където не може с детето,търся помощ от роднините,които са на не повече от 15 мин.с кола от нас.

# 65
  • Мнения: 263
Какво общо има гледането на децата от бабите с грижата за родителите?! Че една баба може да има няколко внучета, но аз не мога да имам две майки... Съотношението е сериозно...

# 66
  • Мнения: 2 651
Не,не ми помага много.За децата разчитам предимно на свеки.

# 67
  • Мнения: 3 537
Да, много ми е помагала и продължава да помага, въпреки,че не живеем за едно Hug

# 68
  • БГ
  • Мнения: 735
да във  всичко и винаги мога да разчитам на нея за каквото и да е ,пожелавам го на всеки newsm74

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 207
Да помага ми много. Въпреки, че работят двамата с баща ми, само на тях мога да разчитам за детето. Даже миналата седмица се разболяхме двамата с мъжа ми взеха детето и се редуваха да я гледат. През деня я гледаше майка ми, а следобед и приспиванията баща ми( той е 150кг), но бяга с нея из парка. Ако не са те незнам, какво ще правя, много ги обичам. А по въпроса за гледането на родители, да ще ги гледам и двамата, въпреки, че съм също на мнение, че не са длъжни да ми помагат.

# 70
  • Мнения: 1 364
Да, помага ми.
Винаги мога да разчитам на нея. Ходи на работа, но понякога оставям Алекс да спи у тях, събота я води на село, когато се наложи я взема от градина.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 713
Майка ми никога не ми е отказвала помощ за детето-както и свекърва ми Heart Eyes
Но не прекалявам Naughty и винаги предупреждавам предварително ако ще го оставям Peace

# 72
Да,много ми помага,макар,че живеем в различни градове.Когато се роди малкият ,2м беше при мен и ако не бяха оперирали баща ми  ,още щеше да остане.И сега винаги знам ,че мога да разчитам на тях- и на двамата.Единственият проблем е,че не са много добре със здравето.

# 73
  • Мнения: 3 042
Много ми помага майка ми. За, което страшно много съм и благодарна.

# 74
  • Мнения: 4 668
Ами как се понася ... Sofi , какво да ти кажа ... Не ми е приятно . Не сме в лоши отношения . Ако я питаш нея най - обичала Мартин  Confused Но просто винаги е била такава . Имам чувството , че и е приятно аз да се гърча , от много години го наблюдавам .
За нея е важно да си лежи , да гледа телевизия , да не и изцапа някой в къщи ... Слиза на двора да го види за  10 мин. малкият и така  Sick Имала съм моменти едвам гледам , искам един час да поспя ... да , ама не . Когато бях бременна и после в първите дни , веднъж не предложи да ми помогне - с гладене , с готвене ... всичко аз и мъжът ми .
Както и да е ... Просто на тези , които пишат , че никой не бил длъжен да ми гледа детето искам да кажа , че аз не желая някой да ми го гледа . Той си има родители . Но няма да се изтормози толкова майка ми ако го вземе за два часа .
Или няма значение , аз как се чувствам , нищо , че съм и дете ... важното е тя да не изпусне " Море от любов " по телевизията  Thinking

# 75
  • София
  • Мнения: 1 895
Да, да е жива и здрава... Честно си признавам, че би ми било много трудно без нея. Въпреки двата байпаса, въпреки неразположенията не се е случило да я помоля за помощ и да ми откаже, а когато види, че сме много изморени сама предалага да гледа Яна, а ние да излезем или да си починем...

А колкото до гледането на родители, никой не е длъжен да го прави. Всичко е въпрос на разбиране и мироглед. Четири години помагах на мама докато татко беше на легло и нито за момент не съм се чувствала все едно съм "длъжна". За мен беше чест да му помогна когато имаше нужда от помощ... Лека му пръст!

# 76
  • Мнения: 43
моята майка ми помага страшно много.Няма проблем да и се обадя и да и кажа че ще заведа детето.Или да и кажа да дойде да го гледа в къщи.Макар че ходи на работа.

# 77
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 238
помага ми, много. ако не беше тя, нямаше със сигурност да кърмя, имах много проблеми в началото с това и съм й благодарна!  bouquet

# 78
  • Мнения: 24 467
По- скоро ми понапречва... особено като е нервна, а това често й се случва.

# 79
  • Мнения: 2 723
Оххх точно днес съм на такава вълна...
Малкия е с висока температура и и се обадих да я помоля да дойде да ми помогне, че от 3 дне не съм мигнала и нямам капчица сили...
Тя ми вика - успокой се и си гледай детето, ти си на заден план, стегни се...
Вярно, че е на работа, но никога не и е било проблем да излиза по-рано... все пак не се е случвало до сега да я моля подобно нещо
Много ми стана мъчно, незнам... сигурно не съм права, ама ...
Преди един месец си дойде сестра и (леля ми) от чужбина и нямаше никакъв проблем да не ходи 1 седмица на работа...
Сега си стоя до болното дете и си рева... Cry

# 80
  • Мнения: 4 668
И на мен ми е казвала майка ми - " Ти не си важна , гледай детето да е добре ... "  Sick Голяма работа , че едва си стоя на краката ...

А колкото до гледането на родители  Rolling Eyes Не знам ... много ми се е натрупало от нея през годините , та не знам ...
Но милата ми баба може да разчита на мен за всичко  Hug

# 81
  • Мнения: 2 556
Аз съм на мнение, че човек е длъжен да се грижи за децата си, след като ги е създал. И трябва да ги подкрепя винаги.

А на Pipinka и Никси искам да кажа, че майка ми не само не ми е помагала, когато съм била с две болни деца накуп, но дори не е и разбирала почти никога, че въобще са боледували и от какво. Само веднъж ми звънна случайно и попита как са децата, при което аз казах, че са болни и реакцията беше: "А, така е, те често боледуват малките, хайде чао и всичко хубаво" - нещо от този сорт, но без да попита от какво са болни примерно.  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 24 467
Пък на нас ни се случи да сме в болница точно когато заминах в командировка, от която нямаше как да се върна, заболяването не беше нещо тежко, по- скоро изследвания. Та ме отмени свекъртавата, а не майка ми, та затуй по- долу пиша така.
Не я обвинявам, не всеки може да гледа деца пък като не може по- добре е и да не се наема. Все ще се намери кой.

# 83
  • Мнения: 109
И аз така мисля. Моята по скоро не помага. Преди винаги беше заета с работата си, а последните месеци гледа децата на сестра ми.

# 84
  • Монтана
  • Мнения: 499
От сърце БЛАГОДАРЯ на мойте родители ,че винаги са помагали за синът ми.Когато той беше на 1месец се редувахме с нея коя до обяд,коя следобяд да го гледа и същевременно работехме.До ден днешен много ми помагат и двамата ми родители и никога не са ми отказвали помощаси,за мрънкане относно това-не знам и какво означава.Когато стане петък го взимат за уикенда.
Прекланям се пред тях и нямам думи как да им се отблагодаря за всичко което правят за нас   bouquet

# 85
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Много, емоционално и материално всякак. Много се караме и много се обичаме понякога си мисля че не и казвам и показвам  достатъчно  колко съм и благодарна и признателна . Тя е единствения човек който ми помага за детето гледа-го ако искам да изляза  или каквото и да било да правя. Радвам се че имам такава майка  и много я обичам

# 86
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Да,много ми помага.Когато се роди малкия в продължение на 1 месец, идваше в 7 сутринта и се прибираше по нощите в другия край на града.Сега го взима обикновено събота и неделя,ако ни се излиза някоя вечер,пак няма проблем да й го закарам да спи при нея.Голямо облекчение е това да имаш на кого да си оставиш детето.

# 87
  • Мнения: 656
Помага ми много,и не само за детето.Винаги съм чувствала подкрепата на майка ми и баща ми,във всеки един момент.Но гледам винаги да се съобразявам и да не прекалявам.Не знам дали показвам достатъчно ясно колко съм им благодарна.

# 88
  • Видин
  • Мнения: 961
Моята майка много ми помага във всичко! smile3521
Тя живее при нас и много от домакинските задължения тя ги прави.Докато беше малко детето винаги можех да разчитам на нея.
Сега също. Тя е от майките който се раздават за децата си докрай. Благодарна съм  и за всичко newsm51

# 89
  • У дома
  • Мнения: 96
Помагат ми много и двете баби и двамата дядовци, но гледаме да не прекаляваме   bouquet.

# 90
  • Мнения: 251
  Peace И майка ми, и баща ми, когато имат възможност ми помагат. Те живеят в друг град, но по принцип обожават да се занимават с малката. Да са ми живи и здрави!

# 91
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Много ми помага, тя всъщност е единствения човек, на когото мога да оставя детето без да се тревожа въобще. Всичко изпълнява стриктно, пита за всичко и постъпва, както аз бих постъпила. Освен това тя сама проявява инициатива да го водя при нея, ако не го види два дни и започва да звъни да отиваме. Просто и прави удоволствие да се грижи за него. Simple Smile

# 92
  • Мнения: 576
Никога няма да ми откаже, но живее и работи извън София, така че се гледаме сами!

# 93
  • Мнения: 5 370
Аз на свекърва ми снощи и казах:ТИ си ми като втора майка.
Родителите ми живеят на 300 км. от нас, майка ми иска да помага, но все още работи. Станислав е единствен и първи внук и на двете, много го обичат....а свекърва ми е злато просто...затова и писах в тема, озаглавена "Помагат ли ви майките?" Flutter

# 94
  • Мнения: 17 546
Не, не е имала желание за това никога! Все намира тъпо оправдание...

# 95
  • Ruse
  • Мнения: 390
аз гледам малката по цял ден и цяла нощ сама заото мъжът ми работи извънгарада и се прибира в месеца за по 2 или 3 дни.Оставям беба при баба й само в неделя за да мога да поо4истя в нас .Майка ми все ое работи и дори и да иска да ми помогне няма тази възможност.

# 96
Мила,не се ядосвай,много майки са така.моята например все си предлага услугите и казва"няма проблем,  когато искаш ще го  гледам"(тя живее през две къщи от нас,а все едно,че живее на другия край на света).Когато обаче наистина ми се наложи ,тя или е на работа,или нещо друго ангажирана,а ако все пак стане така,че дойде до вкъщи,все пита кога ще се приберем.Как да съм  спокойна?А за капак като се приберем,максимум след час-два,жсе ми казва,че Александър бил неспокоен,плачел и т.н.Е,как друг път да го оставя,няма да стане.
Адски ми е трудно,защото отникъде помощ нямам,а и за изпити трябва  да чета,направо се побърквам #Crazy #Crazy,но все си казвам"по-добре!Иначе ще ти се натяква,че са ти гледали детето"А и друго има,по 1000 пъти трябва да обяснявам кое как се прави,и все ми се обижда:"Аз деца не съм гледала".По-добре никого нищо да не карам да прави

# 97
  • Мнения: 2 807
Не, не ни помагат.
Но и не живеем в един и същи град.

Изключението беше само първите няколко месеца след като се роди Мони - свекърва ми дойде, но повече с нежелание, отколкото с желание Confused.
Но нямаше как тогава - раждане, възстановяване, адаптиране + още 2 дечица, едното от което малко по-голямо бебе  Wink

# 98
  • Мнения: 71
Майка ми помага страшно много. Да ми е жива и здрава че без нея съм никаде. Естествено не я товаря много но когато ми потрябва винаги разчитам на нея . По принцип основно аз си гледам детето но като всички хора и ние със съпруга ми имаме нужда от глътка въздух .В такъв момент и звъня и тя го взима но най- важното е че тя е много щастлива че ще прекара известно време с него защото те двамата се обожават. БЛАГОДАРЯ И НАЙ СЪРДЕЧНО  bouquet

# 99
  • Мнения: 1 008
Помага,даже повече отколкото е нужно и мисля,че всяка баба сама решава как ще разпределя времето си и има пълно право да откаже да гледа внучето.

# 100
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Моята майка -да помага,докато свекървата мрънка,че била уморена,а всички ходят на работа.

# 101
  • Мнения: 4 300
Не, защото живеем в различни градове. Когато ходим на гости обаче аз свършвам някоя друга работа, защото все пак тогава не ходя на работа, а тя да. Например миналата година й "постригах" цветята и махнах всички бурени от градинката.
От свекървата помощ не съм искала, защото в общи линии в нещата, които върша бих се справила по добре от нея.
Един път си самопредложи услугите за помощ и преди да кажа "не" пристигна у дома. Това беше единственият й опит.

Като цяло нямам нужда от помощ в домакинството. Освен това предпочитам да дам 20 или 50 лв за професионална помощ, отколкото да се чувствам длъжна или да моля някого.

За децата не знам, ще видим живот и здраве.

# 102
  • Мнения: 1 427
Далеч е майка ми, в чужбина. Но и инак не живееше в София, пък и работеше. Има много голямо желание да гледа Жужка, но няма как да стане!

# 103
  • Мнения: 2 700
За близо 9 години, майка ми е гледала дъщеря ми сигурно не повече от месец, при това разбито на часове. Майка ми е възрастна и не желая да я товаря, пък и който си има деца трябва да си ги гледа сам. В този смисъл считам, че реакцията на майка ти е резонна, още повече, че работи и си си има и свои ангажименти. Peace

# 104
  • Мнения: 728
Да и то много!И съм най-спокойна когато Ивко е при нея! Peace
Да ми е жива и здрава! Hug
Много се обичат с Ивко! Heart Eyes

# 105
  • Мнения: 1 930
Мойто маме е далеч. Много страда, че не е наблизо, и не ни помага. " Горките, немогат да излязат 1 вечер, немогат да си починат". Ние сме родители, ние сме го искали това дете, ще си го гледаме. Справям се, не ми е тежко.

# 106
  • Мнения: 2 910
Когато не е на работа мога да разчитам на нея да гледа детето, никога не ми е отказвала Hug

# 107
  • Мнения: 3 091
майка ми много ми помага, не само тя, но и баща ми. занимават се основно с разходките на бебка.

# 108
  • Мнения: 479
Аз на нея помагам защото я гледа а аз ходя на работа.

# 109
  • Мнения: 983
Не, за съжаление е много далече, виждаме се само 2, най-много 3 пъти годишно Sad

Общи условия

Активация на акаунт