Знаеме ли със сигурност какво правят детегледачките ни?!?

  • 2 975
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 294
Обади се да питаш как е детето, защото си загрижена след днешната случка и я разкажи, без да нападаш никой. Родителите би трябвало да си направят извода. На мен също бабите ми казват разни дребни работи, сигурна съм че при нещо важно веднага щяха да ми кажат и така съм по-спокойна.

Неприятна случка, незнам кой е най-добрия и тактичен начин да съобщиш на майката, но непременно го направи  Peace
Може би варианта на tigonew е добър  Thinking

# 16
  • Мнения: 5 103
Обади се и кажи според мене.
Моето дете почасово се гледа от детегледачка спокна съм, защото в нас има камери и не се притеснявам какво правят , просто пускам записа и гледам Hug
На ясла според мен е доста по-опасно да се даде дете, но всеки родител сам си решава.

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ами кажи им. Започни с предисловие, че не искаш да се натрапваш, но..., кажи си кратко и ясно твоите впечатления и им предложи да наблюдават по-внимателно жената и толкова. Ако имат акъл, ще се сетят да наминат "случайно" или да изпратят някого в градинката, където ходи с детето. Ако не - те си решават.

# 18
  • Мнения: 2 534
Затова на финала поверих десетмесечната си дъщеря на лелите в ДЯ , но не и на детегледачка  Sick
Но има и добри такива , признавам  Peace

# 19
  • Мнения: 5 103
А знаете ли какво правят лелите в ДЯ ? С какво хранят децата? Обръщат ли им внимание?

# 20
  • Мнения: 2 534
А знаете ли какво правят лелите в ДЯ ? С какво хранят децата? Обръщат ли им внимание?
С какво мислиш , че ги хранят  Shocked
С храна одобрена и проверявана от СХЕИ
Определено в менюто не присъстват виолетки и Зайо Байо , дори и за ДГ
И определено не ги обиждат , изключвам единични случаи , които си понасят съответното наказание
И да , има кой да ги контролира

# 21
  • Мнения: 5 228
Не може да се обобщава така - детегледачките са такива, яслите - други. Аз познавам страхотни детегледачки, които се грижат за деца от нашия квартал и винаги съм си мислела, че те са собствените им баби.
Бих казала на родителите на детето. Аз бих искала да зная, ако някой дава на бебето ми бонбони и го нарича лайно.

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз бих поговорила с родителите на детето, но имай едно на ум - бог знае как ще реагират... Rolling Eyes
Права е Фукла, че не може да се обобщава.

# 23
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Бих казала на родителите! Поне ако моето дете е с детегледачка бих искала да знам какви ги върши докато е с него, пък дори и информацията да е от непознати хора! В една от градинките в които ходим 80% от децата са с детегледачки, за щастие не съм попадала на подобно поведение, но ако видя ще информирам родителите! Горкото детенце!

# 24
  • Мнения: 95
И аз бих казала в подобен случай, защото задавянето и на мен ми е таен кошмар  Crazy

mam4e_mia, не знам къде живеете, ама какви са тези екзепляри край вас. Запомнила съм те с една тема за някакви уникални съседи, които искаха да женят щерката за сина ви, а сега и тази баба  #Crazy Аз едни такива познати нямам  Mr. Green

 Laughing Laughing Laughing  ох, стана ми смешно Simple Smile
Виж mam4e_mia, задължително кажи на майката на детето, защото никой не иска подобно държание с детето му от който и да било, как моли от човек на който му се плаща да гледа детенцето. ами тази майка разчита на детегледачката - просто трябва да се обадиш и да кажеш на какво си свидетел...  иначе що се отнася до темата - никога не се знае какво прави детегледачката - освен ако нямаш монтирани камери да гледаш  #Crazy хахаха важното е да е човек с много препоръки и за да имаш доверие!!!  Peace

# 25
  • Мнения: 3 146
Леле, хора, вие направо ме сме смайвате с тези истории за детегледачкител Слава Богу, че имаме баба, дето да идва понякога.
По темата - като се обадиш и разкажеш случката, можеш да обясниш защо си я взела присърце, понеже си имала лично преживяване с твоето собствено дете и наистина знаеш колко е опасно това с бонбоните! Confused
Така ще имаш ясен мотив за пред родителите. А и, замисли се, дори да изтълкуват обаждането ти като нахалство, ти пак ще си постъпила така, както си сметнала за правилно, така че не го взимай навътре. Пък и нали заради детенцето го правиш! Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
Първата си детегледачка я записах един ден и скоро след записа се разделихме  Crossing Arms

Сега Дариа я гледа детегледачка от време на време, но тя сама ми разказва какво и как са правили, обикновенно: "Мамиии, пък Стефи ме глези"  Laughing Laughing

# 27
  • Мнения: 75
А знаете ли какво правят лелите в ДЯ ? С какво хранят децата? Обръщат ли им внимание?
С какво мислиш , че ги хранят  Shocked
С храна одобрена и проверявана от СХЕИ
Определено в менюто не присъстват виолетки и Зайо Байо , дори и за ДГ
И определено не ги обиждат , изключвам единични случаи , които си понасят съответното наказание
И да , има кой да ги контролира


Това се случва в една от най-хубавите детски градини в София:
Лелките в яслата не пускат децата да си измият ръцете преди хранене,
защото ще намокрят и изцапат тоалетната.
Хранят децата с една лъжица за да мият по-малко.
Не събличат децата за следобедния сън,естествено за да не си играят да ги обличат после.
.....
Факт!

Още факти,м? newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 2 104
А знаете ли какво правят лелите в ДЯ ? С какво хранят децата? Обръщат ли им внимание?
С какво мислиш , че ги хранят  Shocked
С храна одобрена и проверявана от СХЕИ
Определено в менюто не присъстват виолетки и Зайо Байо , дори и за ДГ
И определено не ги обиждат , изключвам единични случаи , които си понасят съответното наказание
И да , има кой да ги контролира


Това се случва в една от най-хубавите детски градини в София:
Лелките в яслата не пускат децата да си измият ръцете преди хранене,
защото ще намокрят и изцапат тоалетната.
Хранят децата с една лъжица за да мият по-малко.
Не събличат децата за следобедния сън,естествено за да не си играят да ги обличат после.
.....
Факт!

Още факти,м? newsm78


аз пък отказвам да вярвам, че тов е повсеместно явение в детските градини
а ти като ги знаеш тези неща, защо не вземеш просто някакви мерки?
моята щерка си е в кварталната детска и освен благодарности и похвали- друго не мога да кажа Hug

mam4e_mia,  аз на твое място бих споделила с родителите на детето, ако не ти повярват на теб, дай им идея да я издебнат и да я хванат в крачка тая дърта вещица #Cussing out

# 29
  • Oslo
  • Мнения: 659
STORM 64-''Това се случва в една от най-хубавите детски градини в София:
Лелките в яслата не пускат децата да си измият ръцете преди хранене,
защото ще намокрят и изцапат тоалетната.
Хранят децата с една лъжица за да мият по-малко.
Не събличат децата за следобедния сън,естествено за да не си играят да ги обличат после.
.....
Факт!

Още факти,м? newsm78''

[/quote]

Това сериозно ли е ? С вас ли се е случило или просто си го чул от някой?

Общи условия

Активация на акаунт