Видяхте ли това или пак за осигуровките

  • 9 134
  • 190
  •   1
Отговори
# 180
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Adriana
... Хем свят да видят, хем ние да не виждаме ромите

Може ли да ми обясните, наистина ли проблемът с ромите така се е иzострил в последно време, zащото всички са така ожесточени в тяхна посока. Поне така съдя по форумите Thinking  Преди не беше така, доколкото си спомням.

# 181
  • Мнения: 530
Цитат на: rosa
Цитат на: Adriana
... Хем свят да видят, хем ние да не виждаме ромите

Може ли да ми обясните, наистина ли проблемът с ромите така се е иzострил в последно време, zащото всички са така ожесточени в тяхна посока. Поне така съдя по форумите Thinking  Преди не беше така, доколкото си спомням.


Ами поне на повърхността не намирам някаква промяна - т.е. когато бях в България за последен път,(ноември 2004), не видях да има повече роми по улиците, да са по-агресивни и изобщо някаква промяна. Но виж и аз четох тук разни работи за училищата и какво ли не, това разбира се за едноседмично посещение нямаше да го разбера. А и предполагам, че има много неща, които е трудно да се почустват, ако човек не се сблъска с тях случайно при краткото си посещение, или пък не му разкажат за тях или ако не живее постоянно в България.
Но поне на този етап ромите са най-малкото нещо което би ме спряло да ходя до България. Аз лично се стресирам всеки път най-много от движението по пътищата т.е. начина на шофиране. #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 182
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Благодаря ти zа въzможността да видя, как се е променила  София преz твоите очи.  Simple Smile

Цитат на: Marie
На летището една шепа стотинки с джоба ми не задейства алармите изобщо, самобръсна4ката ми е ръ4ния багаж мина през проверяващите без проблем. .

Като прочетох това се сетих как на мен, когато zа последен път бях в Бг, на летище София на иzлитане, когато минах се zадействаха алармите, обаче явно на жените там им беше много рано, въобще не провериха, а ми махнаха с ръка да продължавам #Crazy  А на екрана не погледнаха въобще ръчния багаж... ужас. Толкова беzопасна ли съм им иzглеждала....

Цитат на: Marie
ЛЮбимото ми кафе в "Минералсувенир" ве4е не съществува. Там сега продават тоалети за абитуриенти.

Това срещу Руската църква ли беше, а долу продаваха дрехи и др. неща?

# 183
  • Мнения: 4 399
Според мен проблем с ромите има и той не е от вчера. Е, не очаквайте че някой е тръгнал да ги налага със сопи. Ама то е само защото на никoй не му стиска. Иначе настроението в обществото е срещу тях и това не е от вчера, нито пък идва от медиите. Като ви задигнат портмонетата 2 пъти в градския транспорт, като ви пребият за 1 ръчен часовник, като се топлят цяла зима на ток, а не са платили 1 стотинка, ще има конфликт. На всичкото отгоре държават не смее да си потърси вземаният от тях защото те нямат нищо, и второ защото нали пазим етническия мир... Я опитайте вие като бели поданици на тая държава да не си платите тока, и от опит знам какво ще ви сполети: 5 дена след като изтече срока ще са ви откачили бушоните и няма ток докато не платите сметка и глоба. А колко трудно ми е било да обясня на мъжа ми защо все нямаме телефон... Той не разбира как така някой ще ти изкопае кабелите. И аз не разбирам, но знам че се случва, знам и кой го прави. И като за капак, понеже НОИ а и цялата държава не могат да си съберат вземанията от ромското малцинство (то е на път да се превърне в мнозинство), намерили лесен начин да напълнят дупките, с парите на българите в чужбина. Ами ето го конфликта, той е в сърцата на хората...

# 184
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Marie, благодаря за виртуалната разходка в родния ми град  Heart Eyes Дояде ми се млечна баница Stuck Out Tongue

# 185
Абе я кажете, какво представлява тази млечна баница Embarassed  Grinning .Аз като видя за ядене и очите ми #Shocked се ококорват Laughing
Мари, не се притеснявай и аз с подобна картинка се завърнах през Септември, но винаги се намирва и "опозиция" - лошо няма. Различни очи имаме, различен свят виждаме Wink  Grinning  Heart Eyes

# 186
  • Мнения: 3 394
Аз повдигнах въпроса с ромите. Втръсна ми да ги гледам всеки път по улиците на София, легнали на тротояра с бебе на гърди, надрусано преди това с лепило ,за да не плаче, просейки стотинки. А в последствие при проверки се оказало ,че тия "майки" си докарвали до 100 лв на ден Shocked Или пък да си продават циганчетата в Италия /визирам страната по конкретен случай/. Или да ме е страх докато съм на светофар някое лапе да ми отвори вратата на колата и да ми грабне чантата /подобно чуде за малко щеше да се случи с чисто новия ми лаптоп/ или ако не му дам поне левче да "измитото" стъкло да  ме плюе. Или един да се опита да бие майка ми ,или....да продължавам ли. Но най -много ме дразни безкрайната им наглост,че ние БЪЛГАРИТЕ сме им задължени с нещо -да ги храним и обличаме, защото те били малцинство. Айде нема нужда. И да раждат по 10-ина ромчета и после НОИ да ми иска пари ,за да им плащат помощи на тях. А за моето/нашите какво.

# 187
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Honda
Абе я кажете, какво представлява тази млечна баница Embarassed  Grinning .Аз като видя за ядене и очите ми #Shocked се ококорват Laughing


не знам какви млечни баници са придобили широка популярност по българските заведения, но аз млечната баница я правя така - нареждам в тава кори за баница като ги набирам, да има въздух между тях, поръсвам ги с разтопено масло и ги слагам във фурната да се препекат. разбивам 3-4 яйца с около половин литър мляко, зависи колко са корите. добавям захар на вкус и ванилия. като покафенеят корите, заливам ги със сместа и пак пека. това знам аз като млечна баница

# 188
  • Мнения: 3 394
Жалко,че става така. Затова вече не искам да си купувам имот в Бг, а и на почивка не ми се ходи. Преди циганите бяха ок-печени семки, варена царевица, сватби по 3 дена Twisted Evil а сега....ужас и безумие на наш гръб! Както и да е,де. Днес говорих с Бг и ми казаха ,че кампанията против Здравните истории е с пълна пара. И за това жалко, пак ще се изложим пред ЕС.

А онзи с краката още ли е там на Витошка! Че той направо си е жива история, все там си е ooooh!

# 189
Цитат на: Marie
.."Всяка Неделя" бяха поканили българка, която заяви пред вси4ки, 4е иска да стане циганка: ...
Боже и аз я гледах тази женица. Ми те до там докараха народа.  Sad

# 190
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Adriana
А онзи с краката още ли е там на Витошка! Че той направо си е жива история, все там си е ooooh!

Още. И не е само той, и не е само на Витошка.

Общи условия

Активация на акаунт