Януарски бебешоци 2005'ІІ :)

  • 9 580
  • 216
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Galya S
Момичета да ви питам нещо /може и да сте го обсъждали тук, но аз не намерих нищо пшо въпроса/ някоя от вас водила ли е детето на 20 ден на черква?  bishop  Майка ми разбрала от нейна позната че се ходило преди 40 ден също на черква? Та се чудя какво да правя, да ходим ли утре или не?  Thinking

Доколкото знам се ходи едва на 40-ия ден. Дотогава майката се смята за нечиста.
А и на църква отиваш, за да ти прочете отчето очистителна молитва на теб.

# 196
  • Мнения: 3 777
Не се ходи на църква преди 40тия ден...Още от време оно, ако се сещаш че не се е давало дори на мъжа да влиза в стаята на родилката.. Simple Smile

# 197
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: Casey
Доколкото знам се ходи едва на 40-ия ден. Дотогава майката се смята за нечиста.
А и на църква отиваш, за да ти прочете отчето очистителна молитва на теб.


Не се ходи на църква преди 40тия ден...Още от време оно, ако се сещаш че не се е давало дори на мъжа да влиза в стаята на родилката..

Много ви благодаря, значи ще ходим чак на 40-те, и последно задължително ли погачата трябва да е в неделя? Мога ли да я направя в събота преди 40?

# 198
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Galya S
Много ви благодаря, значи ще ходим чак на 40-те, и последно задължително ли погачата трябва да е в неделя? Мога ли да я направя в събота преди 40?

Аз не правих таквиз неща, но може би е по-добре да минеш първо през църквата, а погачата може и следващата седмица  Thinking

# 199
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: Casey
Аз не правих таквиз неща, но може би е по-добре да минеш първо през църквата, а погачата може и следващата седмица  Thinking


Може би си права, Кейси ти къде живееш?В кой квартал?

# 200
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Galya S
Може би си права, Кейси ти къде живееш?В кой квартал?

Разсадника, срещу Св. София.
Перке?  Grinning

# 201
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: Casey
Разсадника, срещу Св. София.
Перке?  Grinning


Бях останала с впечатлението че си някъде около нас /Емил Марков/ явно съм в грешка Simple Smile

# 202
  • Мнения: 4 629
Аз погачата ще я правя 2 седмици след 40-тия ден, в неделя, но деня не е задължителен. Та може и в събота, а може и предварително   Grinning

# 203
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ние направихме погачата на 39 ден - неделя и на следващия ходихме на черква и после в 3 къщи, където се маже лицето на бебето с брашно и се дава на майката сурово яйце.
Така ми казаха майка ми и баба ми, може да има и други обичай.

# 204
  • Мнения: 455
Момичета,момичета....погачата се прави в неделя-поне до колкото аз знам, защото събота се смята за дена на мъртвите и по приинцип тогава се рзадава за тях....по същата причина  не са  се правили и сватби в събота, но в наши дни е отпаднало

# 205
  • Мнения: 3 480
ние пък въобще не правихме такива неща за Жоро. само купихме погача и на 40-ия ден се събрахме у нас със свекърите и моите родители и изпратихме таткото за англия.
в бургас този обичай не се спазва по начина, който описвахте. дори въобще не се прави.
като заговорихте за море, обадете се като идвате към бургас, ние с Гогата сме нонстоп тук. ще се разхождаме заедно в морската градина.

малкият паяк се извърта хоризонтално в кошарата и аз също го намирам отвит, а имаме едно малко прозорче и го държим постоянно отворено. аз му купих от онези смешните възглавници за странично лежане от магазина на family-bg.com. не че пак не я избутва, но е по-добре от тия стойки, в които го намирах преди.

тая заблудената майка и бебето с блузката на бели и червени райета сме жоро и аз - нали не знам как да си я надпиша ... снимката.

снощи той за първи път си пропусна нощното хранене. като заспа към 9.30 (ядем в 8,15-8.30 и поне 1 час беснеем) стана чак в 7 сутринта !!! иначе всяка нощ в 4-5 се будим. и тази сутрин за първи път от доста време насам се изцедих ...

# 206
  • Мнения: 7 837
Цитат на: gwendalin
тая заблудената майка и бебето с блузката на бели и червени райета сме жоро и аз - нали не знам как да си я надпиша ... снимката.

Точно щях да пиша кой е качил снимка, без да си признае  Grinning
Много сте сладки двамата  Grinning

# 207
  • Мнения: 2 657
Здравейте моми4ета 55
Ние в петък бяхме на консултация и сме надали този месец с 1,200кг.Издължили сме се с цели 5 см.

От 4 дни не се будим и да ядем нощем,та си се наспивам като 4овек.А аз се 4удех как да му махна нощното хранене ooooh! А тои сам си го спря.

Целувки на вси4ки от нас Grinning

# 208
  • Мнения: 3 480
добро утро на всички майчета !
тук е ужасно време, вали и духа гаден вятър.
Кейси, мерси за хубавите думички, стараем се да го гласим малкия "ерген", че около нас само девойки.

ние вече съвсем не искаме да спим. само нощем.

# 209
  • София
  • Мнения: 3 664
Добро утро и от нас

Галя питката ние я правихме преди 40 ден, в неделята, по причини, които момичетата по-горе са изложили. А преди 40-те за да не остане ерген Grinning

Гвендолин, надписани сте вече. Много сте сладки и двамата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт