Сексуално насилие

  • 16 119
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 229
Имаше май преди време тема, за това, как някои са били натискани от мъже, дори в градския транспорт. Уж невинно потъркване...
Това, пак е някакъв вид тормоз...

Това може би да...но не съм сигурна, бях малка. Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 3 447
Имаше май преди време тема, за това, как някои са били натискани от мъже, дори в градския транспорт. Уж невинно потъркване...
Това, пак е някакъв вид тормоз...
Какво ти някои, то това си беше масова практика...

# 17
  • Мнения: 3 447
Бу, отговарям с конкретна случка: в 8 клас отидох с двама в гората. Бяхме се запознали същия ден и май бегло бях харесала единия. Успях да се измъкна, слава богу, когато ми скочиха. Но си давам сметка, че аз също нося отговорност за това. Защото бях достатъчно голяма, за да знам какво може да ми се случи и въпреки това наивно реших, че просто искат да се поразходим. Естествено, че не съм искала да ме изнасилят и не съм си го "просила" (макар че в техните очи вероятно е изглеждало точно така). Но част от отговорността е моя. Отговорността, не вината.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 840
О, аз гласувах с "не", ама като казахте за преподавателите, бях забравила, че един така яко ме сгащи на изпит, накара ме да остана последна, изгони другото момиче/а няма право да ме изпитва насаме/, после ме кара да сядам на столове, на диванчето, после седна до мене, че като се загонихме...баси майтапа беше #Crazy
Е, писа ми шестица човекът, ама ако не беше влязъл някакъв заблуден колега, може би щях да гонабия тоя.
Та, случката е по-скоро весела, де, това не е нищо ново нито необичайно за нашите университети.Така че - пак гласувам с "не".Нямам трайни травми щото, само повод за хилеж по купони.

# 19
  • Мнения: 27 524
Това, пак е някакъв вид тормоз...

Разбира се. И не можем да се разберем с Бу, че е различно все пак от изнасилването  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 2 958
Да ! Sad
Постоянно гледах да избягвам компанията на тези двамата, но един ден ме приклещиха в една стая (по-скоро ме завлякоха там с писъци). Не ме изнасилиха в истинския смисъл на думата, но ме съблякоха гола и се погавриха  #2gunfire
А най-гадното, е че пред вратата седяха 3-ма възрастни мъже и като излязох ме гледаха все едно сме пили кафе вътре. Бях си го изтрила от съзнанието, но сега като пуснахте тема изкочи  Cry

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Джуджанка, съжалявам, че се сещаш наново Confused

# 22
  • Мнения: 5 370
Ами....отговорих с НЕ, но си имам там, нещо, от миналото.....когато бях ученичка. Най-интересното е, че в един момент се усети и ме запита" Ти с мъж спала ли си"? Сякаш го полях с ледена вода.....дръпна се и каза "Аз няма да съм ти първият". Мисля, че до голяма степен аз си предизвиках нещата, но колко му е, на 16-17 кръвта ти кипи като на младо яре, а той беше студент.... Embarassed Rolling Eyes
После пък за доста дълъг период нямах грам доверие на мъжете....и още тогава си мислех, че ако един ден имам дете, то искам да е момче. Embarassed(мисля, че е ясно защо).

# 23
  • Мнения: 3 423
Сексуален тормоз на работното място
е търпяла почти всяка от нас. Направи
ми впечатление, че българската ТВ си е
направо сексистка. Но никой не се оплаква.
Моя позната в Германия задейства адвокат,
за да прекъсне щенията на някакъв преподавател,
грижещ се за нея по време на дипломната й работа.
Адвокатът е българин. Казал й, че в България биха й
се присмели и че трябвало да се чувства поласкана
от вниманието. Имам приятелка, два пъти изнасилвана.
Беше ученичка. Мисля, че не е подавала оплакване.
Мисля, че много от жените не подават оплакване. Защо.

# 24
  • Мнения: 920
....и още тогава си мислех, че ако един ден имам дете, то искам да е момче. Embarassed(мисля, че е ясно защо).

Предполагам, защото искаш да го възпиташ в уважение към жените. Не се шегувам.

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Мисля, че много от жените не подават оплакване. Защо.
За да не търпят после обяснения как са си го търсели и сами са си виновни, как защо?
А ти гарантирам, че 100% и в най-загъзундрената ситуация ще се намери някоя жена да обясни, че точно така е било - търсела си го е оная мурва.

# 26
  • Мнения: 5 370
....и още тогава си мислех, че ако един ден имам дете, то искам да е момче. Embarassed(мисля, че е ясно защо).

Предполагам, защото искаш да го възпиташ в уважение към жените. Не се шегувам.
По-скоро защото си мислех колко е била понякога майка ми права......да се страхува за мене.
За възпитанието в уважение към мнението на жената  е ясно-но в тази посока възпитанието ще дойде от посока на мъжа ми. Защото той наистина знае значението на думичката УВАЖЕНИЕ.

# 27
  • Мнения: 2 759
                  Тормоз, бих казала... С две думи парирам подобни неща обикновено... В изключителни случаи съм прибягвала към действие - да избягам или да ударя и избягам.
                  Определено съм забелязала зависимост между облеклото ми в момента и случките  Peace.

# 28
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не и не познавам... Но познавам жени, които са жертва на семеен тормоз в домовете си...
Изключвам като сексуален тормоз, натискането по градския транспорт, досаждането на разни навлези, които като ги отрежеш и се "правят на мъже", подсвиркванията, подмятанията и други подобни... Ако го включим и това, едва ли ще има жена, която да не е била обект на подобен тормоз...

... Всъщност, излъгах, бях забравила ... имаше един случай, но успях да се оттърва... с голям късмет... Уффф... Изтрих си първото гласуване...

# 29
  • София
  • Мнения: 2 958
Мисля, че много от жените не подават оплакване. Защо.
За да не търпят после обяснения как са си го търсели и сами са си виновни, как защо?
А ти гарантирам, че 100% и в най-загъзундрената ситуация ще се намери някоя жена да обясни, че точно така е било - търсела си го е оная мурва.
В интерес на истината и аз не казах на родителите ми! Беше ме страх, че ще ме обвинят! Около 7 години по-късно споделих с настоящия ми мъж. В първия момент му се искаше да го намери и да го убие, а след като ме видя как плача ми каза да спра, защото било преди 7 години и нямало смисъл да се разстройвам  #Cussing out
Тогава просто исках да спра да мисля за това и да си доизживея детството /бях на 10-11 години/. Бях облечена с дънки и вълнен пуловер плетен от баба ми с два щъркела на него!

Общи условия

Активация на акаунт