Последиците От Катастрофите По Пътищата

  • 1 499
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 187
БОДЛИВКА, #Crazy Това вашата кола ли е ?Какъв късмет, че сте оцелели. Ако ти се говори за това, ще споделиш ли какво точно стана ?
Да,нашата беше.. Добре,че беше с дълга предница та пое голяма част от удара.. Връщахме се от море,бях в 5-ти месец.Мъжа ми просто не видя стопа..и видяхме от близо 26-тонен камион..който също не е трябвало да е там(в последствие се разбра,че превозвал материал на далавера в работно време).
Счупих карак и ръка,другите травми(по главата и гърдите) ги броя за леки..От всички аз най- пострадах,мъжа ми се "отърва" със счупени ребра. Интересно,че през целия път ту слагах колана,ту го махах и малко преди удара пак го махнах,и май така е било по-добре.. Влязох да раждам с патериците..След случката решихме категорично,че малката ще се казва Дарина!

И за да не разводнявам темата с тази история(за съжаление не единствана) ще кажа само,че целият живот според мен е низ от обстоятелства.Съдба,господ,късмет..всеки го нарича различно.

# 16
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
БОДЛИВКА, #Crazy Това вашата кола ли е ?Какъв късмет, че сте оцелели. Ако ти се говори за това, ще споделиш ли какво точно стана ?
Да,нашата беше.. Добре,че беше с дълга предница та пое голяма част от удара.. Връщахме се от море,бях в 5-ти месец.Мъжа ми просто не видя стопа..и видяхме от близо 26-тонен камион..който също не е трябвало да е там(в последствие се разбра,че превозвал материал на далавера в работно време).
Счупих карак и ръка,другите травми(по главата и гърдите) ги броя за леки..От всички аз най- пострадах,мъжа ми се "отърва" със счупени ребра. Интересно,че през целия път ту слагах колана,ту го махах и малко преди удара пак го махнах,и май така е било по-добре.. Влязох да раждам с патериците..След случката решихме категорично,че малката ще се казва Дарина!

И за да не разводнявам темата с тази история(за съжаление не единствана) ще кажа само,че целият живот според мен е низ от обстоятелства.Съдба,господ,късмет..всеки го нарича различно.

Благодаря ти, че сподели. Исках просто да науча каква е причината, не от чисто любопитство. За мен е интересно, понеже и аз съм шофьор и не съм се сблъсквала отблизо с катастрофи, дано и никога да не се сблъскам, разбира се.  Наистина сте късметлии. Дано повече не ви се случва нищо лошо.   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
Имаше подобна тема в един автомобилен форум. Резултата беше - всеки пишеше за невнимателните шофьори в трето лице и изобщо не се включваше от свое име. А истината е, че онези хора (лека им пръст) също са били едни от нас - съвестните и самоуверените, на които такова нещо не може да се случи...
Накрая темата се превърна в спор, дали е трябвало авторът да напише предупреждение, че линкът отваря снимка на жена с размазана глава и дали изобщо трябва да се публикуват такива снимки в интернет... А според мен, снимки на размазаи коли трябва да има и по билбордовете по бул. България, Цариградско шосе  и другите рискови участъци с висока концентрация на ПТП. Дори и един живот да спасят, пак има смисъл.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Последицата - тъкмо свърши "Такъв е живота", аз се наревах за жената която е починала 1 час преди сватбата си и на 1 минута път от дома си  Cry  Cry  Cry Плаках за нея, плака за бебенцето й и за мъжа който я гледаша с обожание.
След такива снимки съм повече от решена да не съм шофьор  Sad

# 19
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Мисля си, че  ако всеки сяда зад волана с малко мисъл в главата си,  голяма част от тези кадри нямаше да съществуват..... Незнам  Безумие е  и наистина никой не е застрахован. Може да си най-примерния и спокоен шофьор и пак някои кретен да те утрепа на пътя.....

# 20
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
След такива снимки съм повече от решена да не съм шофьор  Sad

А да ходиш по улиците ще престанеш ли? Щото такива работи и на пешеходци се случват. Никой не е застрахован, всички сме застрашени. Единственото решение е да спазваме правилата, ама всички.... само дето идея нямам как да стане това.

# 21
  • Мнения: 4 585
Уф, днес пак един 17 годишен помлел бабички, седнали на раздумка пред къщи.
Без шофьорска книжка.

# 22
За 1-Ви път в подобна тема да не срещна главния обвиняем - скоростта! Явно сте осъзнали че тя е само фактор, но не и главен виновник!   ooooh!

# 23
  • Мнения: 9 093
Съмнявам се, че в някоя друга подобна тема някой може да е твърдял, че скоростта сама по себе си е причина.
Естествено, че тя е породена от човешката простотия...

Общи условия

Активация на акаунт