За псувнята с добро

  • 2 712
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 150
  Ама не убивайте вестоносеца само.
Ти пък сега...няма никой,никого да убива...само ще ти дръпна една на майка Mr. Green
Може ли поне да е на унгарски, че да видят те какво се казва майна Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 629
Иии ква хубава тема, пък отишла на втора страница ooooh!
Аз си псувам. Насаме, най-вече. Не го намирам за обидно, а за нещо, което олабва напрежението.
Сърбите са виртуози, ама българите верно сме най-обидчиви Grinning

# 17
  • Мнения: 1 080
Псувам си - облекчава ме .Зависи какво влагаш все пак . Wink

# 18
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
В тон с Великден,гърците казват:"Да те е*а в Господа."

# 19
  • Мнения: 5 299
Испанците са много бедни от към псувни Mr. Green
Там много, ама наистина много се обиждат на "козел"... newsm78 Аз не виждам нищо обидно, като знам как животните са завзели нашето ежедневие.. Mr. Green....крава...кобила...свиня...звучи по-скоро като комплимент Mr. Green

# 20
  • Мнения: 467
Та, за псувнята с добро... Практикувам я с цел отпускане на излишни отрицателни емоции. Да знам, че е грозно жена да псува, но ми е порок от тийн годините... , с който се боря .Когато в компанията тези думички и фрази се ползваха с повод и без, и бяха признак за напредналост.... ooooh! Sick

А, често съм се чудила и възмущавала защо все майката, на топа на устата?! А, таткото?! Той май по- виновен го раздава в ситуацията. Joy

# 21
  • Мнения: 17
 100janе, не съм чувала тука някои да се обръща към мъж с курва, но пък знае ли човек... Курва е по-скоро универсална псувня, като "По дяволите" /макар че кой ли казва "По дяволите" освен във филмите?/, която може да се употряби при всякакви обстоятелства.
 Например, лежи чех под колата си, изскача изпод нея и изревава "Курва!" а аз и двама БГ колеги, току-що пристигнали в Прага, както си вървим по тротоара, изведнъж подскачаме два метра нагоре...

 Още по-смешни са ми поляците, които при такива случаи крещят "Холера!"

 Имам една колежка чехкиня, което е работила със сърби и направо се разтриса при спомена за цветущите им псувни... Аз се опитах да я убедя, че те не се псуват, те просто така си говорят и че "йебем ти пичку материну" може да е израз на приятна изненада, ама незнам дали ми повярва.

 Чешките псувни са по-скоро с анално-фекална насоченост, отколкото сексуална. При тях глагола "сера" е почти универсален, както "fuck" в английския и има толкова значения, в зависимост от ситуацията, че свят да ти се завие. Примерно, насирам някого - ядосвам го, присирам се към някого - натрапвам се, засирам нещо - окепазявам го и т.н. Съответно с глагола "пикая", но да не навлизам в подробности, че се осрах.

# 22
  • Мнения: 4 585
Един таксист в Ленинград му отнеха предимството, чукна спирачки, колата му занесе
по леда. Човекът си овладя автомобила и почна да псува. На летището като слязохме
и платихме, още псуваше. Ама това е непереводимая  игра слов. Это не переводится!

# 23
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
По темата мога да кажа, че дипломната ми работа беше на тема: "Пейоративни и вулгарни думи в български и словашки език" (за псувните идеше реч).
Филолог съм с извинение  Mr. Green и разгледах темата нАучно. Сътворих 78 страници труд и общо взето предизвика интерес в катедрата на времето.
Интересна част от езика са псувните, за жалост слабо изследвана  Mr. Green, но пък често прилагана.

# 24
Jeбем ти Христос на крсту!

Пак е сръбска... Simple Smile
Е това вече е гадно. Тия срам нямат.
  ужас . никакъв срам !!!!  отвра6тавам се от такива хора ......        а ина4е за псувнята -ако е на бъзик с добър прятел ,съм съгласна . ина4е не , тоя където ми пре4и хи4 няма да го псувам , а бой ......

# 25
  • Мнения: 3 423
Лиске,да разбирам,че не ти дреме,когато те псуват на майка,така ли?

Не, не разбирай. Защото не знам,
дали ми дреме, защото никой досега
не ме е псувал. Ако се случи обаче,
може би ще погледна изненадано,
защото знам какво е мнението на
майка ми относно чуждите мъже, пък
за чуждите жени да не говорим.

Още по-смешни са ми поляците, които при такива случаи крещят "Холера!"

Аз пък от поляци холерата не съм я
чувала, но пък познавах едни, дето
след всяка втора дума викаха курва.
Нещо като софийското копеле или
пловдивското майна, така май е за тях.

# 26
  • Мнения: 2 716
По темата мога да кажа, че дипломната ми работа беше на тема: "Пейоративни и вулгарни думи в български и словашки език" (за псувните идеше реч).
Филолог съм с извинение  Mr. Green и разгледах темата нАучно. Сътворих 78 страници труд и общо взето предизвика интерес в катедрата на времето.
Интересна част от езика са псувните, за жалост слабо изследвана  Mr. Green, но пък често прилагана.
Интересно! Има ли народопсихология в псуването? Например склонността да посегнеш наколкото се може повече светини примерно. Нещо от типа "не ми пука за реда"?
По темата- за мен псувнята няма добра страна.
рр/ Не ме разбирайте пуритански. Аз достатъчно често и тежко обиждам. Просто не псувам.  Blush

# 27
  • Мнения: 150
Хм... Замислих се нещо... Ааа, да! Знаете ли, че в този форум не е никак трудно да напсуваш някого Simple Smile Половината имат думата "мама" я в ника си, я в титлата си Simple Smile

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Е, зависи какво възнамеряваш да я правиш мама-та от ника...
Аз псувам...нали съм ходила на детска градина, вредните навици остават... За съжаление пред детето не мога, а рядко имам възможност да псувам насаме. Тъй то. Събирам, събирам и при някакъв незначителен повод, стига да няма любопитно уше да ме чуе, чуждите майки - жална им майка...

# 29
  • Мнения: 2 716
Да вметна. Имах период, в който работех в световния търговски център (Илиянци). Е, тогава псувах като каруцарка  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт