Какви чудеса само може да роди земята родна, българска...

  • 2 914
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Баба ми има лимонови дървета. Зимата ги прибира в мазето на къщата си. Дават добра реколта от лимони. Утре смятам да хапна няколко нарязани със захар  Mr. Green

Не се учудвайте за скорпионите - има вид, който живее по нашите географски ширини.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 312
....порасна бая голяма ,ама си умря ей така след едно гостуване на майка ми. Thinking

Майка ти дойде на гости и цветлето окапа? Joy
Извинявай,просто не се сдържах Embarassed
Но е подходящо да се ползва за свекървата Wink

# 17
  • Мнения: 5 539
Откакто разбрах, че имало гларуси в София, нищо вече не може да ме учуди.

# 18
  • софия
  • Мнения: 4 985
хаххахаахаа, отдавна не се бяах включвала във форума ама не се сдържах...
по повод марихуаната на Кремена се сетих за една случка от миналото:
един приятел си завъди няколко храстчета още  стдентските години в студентски град.добре де ама доиде момент да се изнася и какво, какво- занесе саксийките на техните в Габрово.като ги остави им заръча добре да се грижат за тях и даже да им говорят, щото били специални и ставали по силни като им се говори с добро! и те хората нали на сина китките гледат им говорят,поливат....(бая срам брах като им ги оставяхме).и след около 3-4 месеца се обажда баща му на пожар.Елате тука бързо.И ние отиваме .иИкато се почна...съседката им била на гости и и изведнъж като рекла: "ИИИИИИ, въх оле ма вий трева ли гледате......" гледала жената репортаж по телевизията та била по- запозната......голямо чудо беше.А тревата си стана супер( не ни я изкорениха -за тези дето се чудят,просто си я взехме обратно)....

А ковачевица има на няколко места!

# 19
  • Мнения: 1 735
една съфорумка намери скорпион в банята си в Русе.
Също в Русе един дядо отглежда еделвайси. Не му помня името, май бай Илия.
Аз съм пробвала финикова палма - поникна, но си остана на три дълги листа, които един ден мистериозно умряха.
Да, тя е от моя квартал даже - кв. Долапите, в Русе. Което ще рече, че не съм застрахована и аз от скорпиони в банята.  Twisted Evil
Есента си посадих много мъничка фиданчица Гинко Билоба. Всички ми повтаряха, че било умряло, но аз не се предадох, бях сигурна че ще се хване. Тия дни, забелязах зелена свежа пъпка на върха. Много се кефя!  Party
Друго? Гледам си и аз банан-рано му е още за плодове.
Касис си гледам също. Той трябва да даде тази година.
Имам си и един грейпфурт в саксия, много ми е красив, но не знам кога ще даде плод.
Миналата година си отгледах гъби за баня, ако се сещате за какво иде реч. Много са готини.  Grinning
Пак миналата година - едни холандски кратунки,много арт - патешко жълти, на големи пъпки. Flutter
За друго не се сещам в момента, но темата много ми харесва! Браво на автора!   bouquet

# 20
  • Мнения: 1 735
Смятам да опитам да си завъдя Мурсалски чай. Стискайте палци!  Praynig

# 21
  • софия
  • Мнения: 4 985
Тити, искам и аз такива холандски кратунки!
мисли бързои как да ми дадеш семенца защото отказ не приемам Mr. Green

много ще ме зарадваш Hug

# 22
  • Мнения: 2 792

А ковачевица има на няколко места!

 Тцъ, Ковачевица е само една, както и Долен, и Лещен, и Родопите, в Рила е Ковачевци  те се повтарят. Ковачевица е моето място, писала съм го и друг път, това е селото, в което си карах летата, познавам и 70-те местни жителя към онзи момент, както и те ни помнят, влюбена съм в това място и съм пристрастна(буквално). 

# 23
  • софия
  • Мнения: 4 985
infinity, ако си неиде из родопите на някоя скална полянка няма да ти е трудно душа....

# 24
  • софия
  • Мнения: 4 985
ЕЕЕЕЕЕЕЕ Кифле, сега да не се начумериш.Права си грешката е моя,з а Ковачевци съм си  мислила Rolling Eyes....

# 25
  • Мнения: 150
Софийските гларуси са сигурно беломорски, каквито са и пловдивските чайки. Заради тях си имах неприятности с учителката по биология навремето. Вече са изучени и са истинска напаст. Simple Smile А в Пловдив идва да ЗИМУВА (sic!) една птичка - криво пате. Патенцата са сиво-кафяви, на големина са колкото две шепи, имат къси човки и наистина са страшно забавни. Всяка зима могат да бъдат забелязани в Марица. Гмуркат се в реката въпреки студа... Друг е въпросът какво намират вътре Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 585
  В Разград има три дървета гинкобилоба. Едно пред централната поща, едно пред стария хотел "Абритус" и едно незнам къде. Като почнаха да му капят листата и отдолу застанаха пенсионери, та ги събираха в найлонки. Аз нищо не събрах. Те пенсионерите всичко събраха. Като пловдивски гларуси са. Плодчетата на гинкобилобата са като едри череши, но по едно само и зелени. После леко пожълтяват и окапват.

# 27
  • Мнения: 920
И сега разградските пенсионери са най-умните пенсионери. Схващат от половин дума и не се налага 7 пъти да им обясняваш.

И аз имах от красивото цвете с назъбени листа. И се хваля на 1 познат, доста на възраст. А той ми каза - Баба на село си прави чай от това, като е болна.

# 28
  • Измир
  • Мнения: 644
И в Сандански има скорпиони! Около 4-5 см. са дълги.

# 29
  • Мнения: 780
Аз си имам пасифлора , която вързва и плодове - едни зелени топчета и след това пожълтяват . Доколкото съм чувала това е маракуя / но на вкус е отвратително ? /

Общи условия

Активация на акаунт