Как се изхвърлят живачни термометри?

  • 15 117
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 967
Нали не ме съветваш да пробвам като във филма?! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 22:10 от GERBER

# 16
  • Мнения: 6 167
и тук пред аптеките има кофи, но реших да не го споменавам., защото няма отношение към темата.

иначе опасното не е толкова за природаа, колкото за тия хора, които ровят по кофите. ако се счупи в кофата ... и се разхвърчи това чудо.. не знам какво става.

# 17
Хахаха, тази фармацевтката се е изказала ... неподготвена. Аз мисля че ще е най - лесно да го дадеш в болница някъде на някоя санитарка и си мисля че тя трябва да знае какво да прави с него. Ама си мисля и друго, че по-добре в някоя по голяма болница (Александровска). Даже се сещам, че там имат такова за вредни отпадъци виждал съм едни бусчета с знак за опасен товар на тях. Има една сграда с комин в медицинска академия. Ама дали горят само друпове там или и други вредни отпадъци се занимават, не знам.
... хрумна ми и друго обади се на 144 и питаи за телефона на бан, след това се свържи с катедра химия и питаи там. Аз веднъж им званях за един паяк да ги питам в отдел "Рахнология" бяха много лиубезни.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 967
Май Гражданска защита се очертава.

# 19
  • Мнения: 843
Живачен термометър се изхвърля по следния начин:

1. Копае се тридесетметрова дупка.
2. Поставя се пласт от метър бетон на стените й.
3. Термометърът се поставя в оловен саркофаг, с дебелина на стените 1 см.
4. Дупката се запълва с чакъл, асфалт, кварцов пясък и обикновени речни или морски миди.
5. Огражда се с триметрова стена
6. Периметърът около стената, в радиус километър, се отцепва с бодлива тел.

Нещо неясно?
   Стоянеееййй, при това строителство на гробове за термометри , мм..след 100 години няма  как да се копае  надолу... за артефакти, например.. или за обикновено жилищно строителство... как мразя да съм практична, ама..

# 20
  • София
  • Мнения: 2 967
Живачен термометър се изхвърля по следния начин:

1. Копае се тридесетметрова дупка.
2. Поставя се пласт от метър бетон на стените й.
3. Термометърът се поставя в оловен саркофаг, с дебелина на стените 1 см.
4. Дупката се запълва с чакъл, асфалт, кварцов пясък и обикновени речни или морски миди.
5. Огражда се с триметрова стена
6. Периметърът около стената, в радиус километър, се отцепва с бодлива тел.

Нещо неясно?
   Стоянеееййй, при това строителство на гробове за термометри , мм..след 100 години няма  как да се копае  надолу... за артефакти, например.. или за обикновено жилищно строителство... как мразя да съм практична, ама..



За тази процедура трябва да си викна строителна фирма, за да ми се изпълни желанието Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile : )

# 21
  • Мнения: 843
Живачен термометър се изхвърля по следния начин:

1. Копае се тридесетметрова дупка.
2. Поставя се пласт от метър бетон на стените й.
3. Термометърът се поставя в оловен саркофаг, с дебелина на стените 1 см.
4. Дупката се запълва с чакъл, асфалт, кварцов пясък и обикновени речни или морски миди.
5. Огражда се с триметрова стена
6. Периметърът около стената, в радиус километър, се отцепва с бодлива тел.

Нещо неясно?
   Стоянеееййй, при това строителство на гробове за термометри , мм..след 100 години няма  как да се копае  надолу... за артефакти, например.. или за обикновено жилищно строителство... как мразя да съм практична, ама..



За тази процедура трябва да си викна строителна фирма, за да ми се изпълни желанието Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile : )
На твоите няколко термометъра им стига и сяра.   Стоиш по далаче,чупиш ги  и ги поръсваш  със сяра / с маска/  НЕ ТЕ СЪВЕТВАМ.
Иначе може да си ги държиш и на шкафчето, години. , Отровни са само живачните пари. / При чупене на термометъра.   Тогава задължително обираш всички сверички , видими за теб.. останалото по ъгли и фуги - със сяра.
        Трябва да има начин, обаче  да  се предава този живак някъде.  Хайде  да се обадим на Милен Цветков?  Колкото и да е смешно,  ама си е сериозно.   Не е само живакът от термометрите,  масово телевизионни лампи / както написа   колегата,/  заминават в боклука... който  бла -бла-  ще се преработва..

# 22
  • Мнения: 150
Когато комунистите измислят екологията, те именно на тази истерия са разчитали.

Значи според вас живакът замърсява природата, а? Simple Smile А от къде се взима живакът, някой знае ли? Simple Smile Може би се синтезира, внася се от Марс, или се прави с помощта на философски камък? А някой ще провери ли колко десети от процента е общото количество живак на планетата? Толкова дрън-дрън прочетох тук, че нямаше как - написах ви и "упътвания"... Бре, та даже се намериха и хора, които сериозно взеха да разсъждават над тях... Абе я се съвземете и се поинтересувайте! Живакът е вреден за човека, ама то и захарта била вредна, нали знаете? Защо я държите в кухните си?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967

 ама то и захарта била вредна, нали знаете? Защо я държите в кухните си?




Е, сравнението не е много уместно. Че е вредна, вредна е. Ама няма убийствените свойства на живакът, нали?!

# 24
  • София
  • Мнения: 146
Живакът е опасен, когато е в огромни количества. За да навреди на човек е необходимо дълго време да се наслагва в организма.  Дори поглъщането на живакът от един термометър няма да те отрови. Миналата година на морето счупихме два термометъра в стаята и нищо ни няма. Каквото можахме събрахме, другото поръсихме със сяра и това е.
Слагаш си ненужните термометри в едно пликче и в кофата за боклук.
Вие направо ме разбихте ще се обаждате на Гражданска защита, на БАН.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 967
Вие направо ме разбихте ще се обаждате на Гражданска защита, на БАН.


Не съв добре запозната с химията и затова.

Общи условия

Активация на акаунт