Възмутена съм за пореден път от педиатрите!

  • 1 248
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 487
аз само да кажа пък че ние наддадохме 1.450 първият месец и ни дадоха 10 капки вигантол,щото сме били рахитични...Е,как ги давам пък.
  #Crazy  #Crazy  #Crazy
10 капки?!!!
Ние наддадохме близо 2 кг първия месец и ни увеличиха вигантола от 1 на 2 капки, които аз не давам, ако е слънчево. Някои педиатри просто  #2gunfire  #2gunfire

# 16
  • Мнения: 2 467
При нас беше същото положение. С тая разлика , че настоявах за логично обяснение защо да давам АМ и не получих логичен отговор  Confused

# 17
  • Мнения: 3 205
Леле, че ние като наддадохме първия месец 1.400 гр   #Crazy Сигурно сме много дебели и ни трябва диета. Някои доктори имам чувството, че хич не са си отваряли учебниците или пък в другия случай, че само по книга гледат децата. Добре поне, че майката не му се е вързала.
аз само да кажа пък че ние наддадохме 1.450 първият месец и ни дадоха 10 капки вигантол,щото сме били рахитични...Е,как ги давам пък.

Това не е истина просто  Shocked
Ивото наддаде 1,5кг през първия месец, но вигантолът му беше и си остана 2 капки, а педито много ни се радваше. Толкова съжалявам, че се наложи да я сменим (преместихме се).

# 18
  • Мнения: 6 243
Леле, че ние като наддадохме първия месец 1.400 гр   #Crazy Сигурно сме много дебели и ни трябва диета. Някои доктори имам чувството, че хич не са си отваряли учебниците или пък в другия случай, че само по книга гледат децата. Добре поне, че майката не му се е вързала.
аз само да кажа пък че ние наддадохме 1.450 първият месец и ни дадоха 10 капки вигантол,щото сме били рахитични...Е,как ги давам пък.
Вземи му давай на детето цяло шише, че да ти е мирна главата. Тия хора са луди, бе! Какви 10 капки!!! За предозиране не са ли чували?!

# 19
  • Мнения: 2 908
хей,момичета,по темата да ви разсмея малко-сега се върнахме от консултация и:трябвало вече да давам зеленчуково пюре+1/4 жълтък вътре;кисел и каша и да ходя на млечна кухня...Аз почнах едва от 3 дена със плодови пюрета-как ще стигна на педито режима-не знам LaughingИ каза да смъкна от 10 на 5 капки Вигантол на ден #Crazy

# 20
  • Мнения: 3 205
И каза да смъкна от 10 на 5 капки Вигантол на ден #Crazy

Е поне има някакъв напредък, не е като да няма  Mr. Green
 

# 21
  • Мнения: 875
за съжаление мамите около мен са със същите трагични истории. информирането му е майката, ама .......

# 22
  • Мнения: 537

[/quote]
аз само да кажа пък че ние наддадохме 1.450 първият месец и ни дадоха 10 капки вигантол,щото сме били рахитични...Е,как ги давам пък.
[/quote]

Ние сме си отначалото и досега само с 1 капка Вагинтол, добре поне че нашите лекари не бързат да тъпчат децата с лекарства излишно. Ама твойта докторка да иде да се прегледа. #Cussing out

# 23
  • Мнения: 1 771
хей,момичета,по темата да ви разсмея малко-сега се върнахме от консултация и:трябвало вече да давам зеленчуково пюре+1/4 жълтък вътре;кисел и каша и да ходя на млечна кухня...Аз почнах едва от 3 дена със плодови пюрета-как ще стигна на педито режима-не знам LaughingИ каза да смъкна от 10 на 5 капки Вигантол на ден #Crazy

Я вземи да я смениш, че ако се наложи да го лекува, тогава не знам newsm78.

# 24
  • София
  • Мнения: 545
Продължавам да съм бясна, само че този път на нашето педи.  #2gunfire #2gunfire
Прочетох в една книжка как трябва да протича консултацията и познайте - няма нищо общо.
Отделно за една настинка беше изписала едни капки, за които сега като чета направо ми настръхва косата.
За всяко едно нещо трябва да се ровиш за информация, защото, в крайна сметка аз нямам медицинско образование и това не е моята работа.
Педиатрите трябва да са компетентни и в крак с времето, а не както повечето да препоръчват и дават неща, които са били актуални преди 20 години. #2gunfire #2gunfire

# 25
  • Мнения: 6 243
Не се ядосвай, а просто приеми, че така е нормалното.
на мен ми трябваха години време, за да разбера, че трябва да "проверявам" съветите на педиатрите на детето.

Не знам как е с педиатрите в другите страни, но от моя вече 12 годишен опит тук (голямото дете е на толкова) ... дори и да съм без медицинско образование, чета, проверявам, за да ми е мирна главата.

# 26
  • Мнения: 3 695
Продължавам да съм бясна, само че този път на нашето педи.  #2gunfire #2gunfire
Прочетох в една книжка как трябва да протича консултацията и познайте - няма нищо общо.
Кажи и на нас как трябва да протича, че едва ли сме го видели на практика   #2gunfire

# 27
  • София
  • Мнения: 545
Освен меренето, трябва да се направи проверка на слуха и зрението. На момченцата трябва да се проверят тестисите, дали са се смъкнали правилно в скротума. Трябва да се проверят и крачетата.(тук става въпрос за 8 месец)
Сигурно има и още, в книжката пише основните неща.
Аз на консултация отивам със списък и ако съм забравила нещо в списъка, то просто не се случва  #2gunfire

sladka hapka , не мога да се примиря. Аз проверявах и ще проверявам съветите, обаче не е нормално това ooooh!

# 28
  • Мнения: 6 243

sladka hapka , не мога да се примиря. Аз проверявах и ще проверявам съветите, обаче не е нормално това ooooh!
Не е нормално, но се свиква, мила. Поради липса на избор се налага да свикнеш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт