киселото мляко?

  • 1 883
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 660
Аз бях много доволна от Данон. Там поне следят за качеството,кой знае другите в коя мандра ги правят. И на вкус е доста по-добро от другите.

# 16
  • Мнения: 2 534
Познат , който работи в Данон ме видя да купувам за детето с парченца плодове и здравата ме нахока , че ще се нагълта детето с оцветители и нишесте.
   Без коментар !

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Данон са бъкани с консерванти, но пък са адски вкусни всичките им неща eat Поне според моя вкус, другите млека много ми киселеят и не ми харесват Wink
Бях забравила едно отворено кисело мляко в хладилника, което стоя 3 месеца, като си го намерих искам да ви кажа, че нищичко му нямаше все едно вчера е отворено.

# 18
  • Мнения: 1 489
Аз харесвам "на баба" и "верея".започнахме да го ядем след третия месец.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 791
Лелееее,и ние що Данони сме изяли(от плодовите)....но и аз съм чувала,че са пълни с консерванти ...

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: wilma
Лелееее,и ние що Данони сме изяли(от плодовите)....но и аз съм чувала,че са пълни с консерванти ...

То пък само в Данон-ите да бяха консервантите.
Ама на мен са ми вкусни и въпреки всичко не бих спряла да ги купувам.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 791
Верно е,и аз така,но ще гледам да не става системно все пак!Въобще май се получава така,че колкото по-вкусно,толкова по-отровно!И саламите,и луканките Wink ,и  любимите гризки,близалки.....а  броколите,цвеклото и другите "гадости" са ужасно полезни(е,въпрос на вкус де)

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Лошото е, че българите сме свикнали да купуваме неща, които по-бавно се развалят. Като например единствената лютеница която е без консерванти и се разваля за два дена като се отвори е Хорцето с бандерол обаче.
Ама айде, че много се отплеснахме от темата Rolling Eyes

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 133
А какъв е този уред за квасене и къде сте го виждали?

# 24
  • Мнения: 3 927
Още не съм давала, но проучвам въпоса отдавна:

Здравец е истинско - не съдържа сухо мляко;

Верея - също няма сухо мляко - поне така ме увериха дистрибуторите му за Варна.

Варненското Роса е боклук - само нишесте има в него.....

Отскоро и тук се продава Пършевица - не съм се обаждала на производителя да питам за сухо мляко, но то е невероятно вкусно.

Идеално за малки деца е пловдивското Фибела Био.

*********

Скоро се пробвах да подквася у дома купешко прясно мляко със закваска от Пършевица - взе, че се получи и да ви кажа, по-вкусно мляко отдавна не съм яла.....

*******

Млеката на Данон, а На баба е данонско производство са с умъртвена бактерия лактобацилус булгарикус - според мен така ефекта от нея е нулев.....

# 25
  • София
  • Мнения: 1 511
Цитат на: Kati
Аз вече 3-та седмица давам квасено мляко. Ако искаш прави си и ти в къщи. Дори и да нямаш домашно прясно мляко, прави го с купешко.  Bulb  Но моето мнение е, че квасеното мляко, даже и от купено прясно мляко, е за предпочитане пред купешкото кисело мляко.  Wink


И ние така....2 пъти в седмицата купувам прясно мляко и го квася! А това дали е рано или късно за кисело мляко при бебчето въобще да не те тревожи!!!!!   Педи-то каза,че ако стомахчето го приема и не повръща-значи е ОК!
Когато Тано стана на 3 месеца започнах да го храня с кисело мляко...адаптираното не го засищаше явно и беше нервен,мрънкаше......да видиш после като си хапна прилично-не мога да позная,че това е моето дете!
 newsm44
Така,че пийвайте си кисело млекце и хич да не ви пука! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт