Първа среща с Бебо!

  • 2 406
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Нищо не казах.Първите няколко пъти,когато ми я носеха,тя само спеше.Странно ми беше,че имам дъщеря,макар вече да бях приела факта.А майчинските чувства се почвиха постепенно.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Много се радвах на първия ми син, такъв беличък, русичък и малък, само дето езикът ми не щеше да се обърне и да кажа "виж мама", "мама сега ще те нахрани" и прочие. Отначало му говорех безлично, защото не исках да се наричам по друг начин, ама пък и "мама" не ми се откъсваше от устата. След първите десетина дни обаче явно свикнах да съм мама и почнах да говоря по обичайния начин - "какво има, маме" и прочие.  Laughing

То си е, как да кажа, титла, с която трябва да свикнеш. Може би както се свиква и с това, да си "госпожа Еди-коя-си".

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Като си видях за 1-ви път щерката си помислих:" Божеееееее, това ли е излязло от мен?!  Thinking"
Много се чудех и се питах, дали не е сменена?  Rolling Eyes Не можах да я видя добре по време на секциото и все се съмнявах в смяна  Close
После ми стана много мила и хубава и добричка...  Hug Heart Eyes , но чак след около 10-15 дни някак я усетих като майка.  Heart Eyes

Със сина ми - от 1-вата  минута бях неговата майка... даже от 1-вата секунда Wink

# 18
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
На мен "първата среща" ми предстои и ще следя темата с интерес,защото в главата ми са куп въпроси-какво да очаквам и как да се държа. Laughing Но,в крайна сметка, от думите ви виждам,че всяко нещо се нарежда на мястото си с времето,та... Hug Дано и при мен да е така. Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 5 026
За майчинско чувство и дума не може да става в първите дни. Но си почнах:"Какво мамо..." да си му говоря като мама  Grinning

# 20
  • Мнения: 603
И аз така, първите дни я гледах, все едно някой ми е оставил собственото си бебе да го гледам. След първата усмивка, след звънкия смях всичко си дойде на мястото. Сега няма по-важен човек от нея за мен.

# 21
  • Мнения: 3 089
и аз нищо не казах. мъжът ми беше до мен в операционната и му шепнешком му казах, че нищо не усещам към бебето, за да не ме чуе операционния екип. той каза "аз също"   Mr. Green след 2 дни това се промени. на него му отне мнооого повече време - може би 3-4 седмици.
сега не знам как ще е. имам чувството, че второто няма да ме развълува по никакъв начин. искрено се надявам да греша...

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 390
Големия си син родих в пълна упойка. Акушерката донесе две бебета в стаята чак на другия ден, а аз се чудех кое е моето. Тя пита "Номер....." и аз казвам "Не"...После си видях номерчето и гоних по коридора да си ми даде бебето  Embarassed Embarassed Embarassed Срам и позор!
Не знаех как да го пипна, как да го гушна - то милото рита, рита и хоп - някой гол крак из под пелената. Като се прибрахме в къщи нощем съм се будила и съм гледала как спи и съм си мислила "Боже, имам бебе на 5 дни...!" - сега е на почти 6 години.
Бебчо родих нормално и ми го сложиха веднага на корема, веднага го гушнах и целунах, дори снимчици имаме за спомен. Вече нямаше такъв стрес. Помня че плаках от радост, когато и той проплака за първи път.
Това са най вълшебните дни в живота ми!  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 1 353
Моето бебе беше толкова чакано, че като забременях и започна да ми расте корема бях щастлива че ще стана майка. Всеки ден му говорих. Казвах, че е на мама принцесата, защото ми казаха, че ще е момиче. Проблема след като родих беше от принцесо, зайче или там всичките умалителни с които я наричахме, да преминем към галеното Али.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И аз я "какосвах" отначало без да искам, не ми излизаше "мамо" от устата някак. Даже се чудех на едно момиче в стаята, която от първия миг почна с "маменце" и т.н.
Но по-интересното е, че бях убедена, че майчинското ми чувство ще дойде по-късно, а ме обзе още като ми я донесоха.

# 25
  • Мнения: 413
Много си я обичам,но това което изпитвам сега се зароди по-късно ( може би няколко дни след раждането).И до сега ми е трудно да си извъртя езика и да кажа " на мама...".
Баща й беше още по-смешен,първите няколко дни все й викаше "на батко..." hahaha

# 26
  • Мнения: 18
В самото начало - първите часове само го гледах и целувах, през пет минути звънях на мъжа ми да му докладвам всяко негово движение, после започнах да осъзнавам, че това малко безпомощно създание е моето дете и се разплаках от огромното щастие. Обичах го и тогава, но сега направо преливам от любов към него. Не знам как съм живяла без бебчо досега.Simple Smile

# 27
  • Мнения: 14 133
За майчинско чувство и дума не може да става в първите дни. Но си почнах:"Какво мамо..." да си му говоря като мама  Grinning
И аз така.

# 28
  • София
  • Мнения: 721
Страхотна темичка! Peace

Като се роди изобщо не можех да повярвам, че това бебе е МОЕ. Заех се с пълни сили да му помогна да оцелее, като си мислех, че ако не го нахраня на време или не го преобуя направо няма да го бъде ooooh! Понеже поседяхме повече в болницата, всеки път като ми го даваха в онея колички дрънчащите все едно за пръв път го виждах и се чудех как е възможно това детенце да си е на мен! А той изглеждаше толкова завършен като се роди, един сериозен си лежеше вътре...
Обаче направо не мога да повярвам, че има и други мамчета дета са какосвали бебчетата. Аз първите дни като му кажех "на кака" и после само се благодарях, че никой не ме е чул Blush Хо хо, добре че не съм само аз Hug
Майчинското чувство дойде постепенно. Сега вече нещата са си на мястото, всеки ден все повече го обичам, като го погледна и ми си насълзяват очите от щастие Heart Eyes

# 29
  • На морето!
  • Мнения: 5 762
Следя темичката с интерес.Аз отсега му казвам "мамо",но не влагам някакви велики майчински чувства.Вярвам че ще дойдат с раждането. BlushА таткото като му говори през корема и винаги "батко" или "бебе",не може да каже "татко".Странно ми е кога той ще усети бещинската любов. Tired

Общи условия

Активация на акаунт