за режима на майките, които се цедят с помпа

  • 1 906
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Ми то май че тия дето не сме засукали сме все недоносени LaughingПри доносените ми е чудно освен ако пък няма сукателен рефлекс newsm78

# 16
  • Мнения: 385
Здравей Делена, и аз бях така в началото и беше кошмар. Съчувствам ти.
Браво на майките, които успяват да се оправят с цеденето и да им стига времето. При мен нещата се решиха по друг начин.

В началото се мъчихме да се кърмим, но бебо не искаше да захапе зърното, а и на мен ми бяха казали, че нямам подходящи зърна. Първата седмица му предлагах от време на време гърдата, но той отказваше, беше свикнал със шишето. И така се отказах и продължих с цеденето. Към 20-ия ден не знам защо реших пак да го пробвам и той започна да суче. До сега се кърмим и мисля да продължа, колкото може повече. Е, налага се да се дохранваме, но определено това е по-добрия вариант. Сега имам много повече свободно време, иначе не знам как щях да се оправя.

Защо и ти не опиташ. Успех, стискам палци!

# 17
  • Мнения: 385
Ми то май че тия дето не сме засукали сме все недоносени LaughingПри доносените ми е чудно освен ако пък няма сукателен рефлекс newsm78

Ние сме точно на термина, нормално раждане, но не искаше, беше свикнал с шишето.

# 18
  • Мнения: 95
знам как е... с това кърмене - особено в началото... не се притеснявай сама ще създадеш режим удобен за теб и детето.
А сега за кърмата:
- на стайна температура (19-22 градуса) можеш да съхраниш кърма за 10 часа.

- в хладилник (0-4 градуса) - 8 дни
- в камерата на хладилника (ако е с отдекна врата от тази на хладилника)- 3-4 месеца
- дълбоко замръзяване (-19 градуса) 6 месеца

Последна редакция: пн, 09 апр 2007, 20:39 от viarai

# 19
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Ако искате да се цедите бързо трябва да става с двойна електрическа помпа - аз взех на Медела, жярно, че е скъпа но спаси положението. Аз трябваше да се върна на работа, когато бебо беше на 6 седмици и това беше единствения вариант. Цеденето ми отнема 15 мин + 5 мин почистване на помпата и подготвяне за следващо цедене. Кърмата съхранявам в хладилна чанта. Вчрно, че се изсушават малко зърната, но мажа с Лансинох когато има нужда. Напоследък даже забелязах, че ми се увеличи количеството на кърмата, явно цеденето е ефективно - с ръчната беше почнала да намалява и много се изнервях защото трябваше да бързам и не ми достигаше време. Най-важното е да не се отказваш - с времето става рутина и не се забелязва. Е, разбира се най си е хубаво когато малкия суче направо от гърдата - добре, че ми е послушно бозайниче и не се приучи само на биберон Wink

# 20
  • Мнения: 223
мерси на всички за отговорите Hug

ще пробвам да си създам някакъв режим, или поне с цедене на 6 часа, но аз имам широки канали и ако не се изцедя на 3 4аса кърмата почва сама да изтича, а нощем ако не се изцедя се събуждам цялата обляна с кърма Shocked... не 4е имам в повече, ами с тия широки канали ми се разказва играта Sad
иначе използвам ръчната на авент - върши ми добра работа Peace

# 21
Аз имах същият проблем като теб. Синът ми се роди януари. Имаше тежка жълтеница. Ядеше само шише,7 пъти. Щом бебо стана на 1 месец започна да яде по 6 пъти и малко ми олекна. Винаги съм спазвала режим и това доста ме улеснява. След 40 ден понякога му давам и АМ в случай ,че сме били навън и той е много гладен(например 30-60 грама). Сега вече е на 3 месеца. Яде по 5 пъти и мога да ти кажа,че вече имам много свободно време и за себе си и за него.

# 22
  • Мнения: 1 737
и ние се храним така-мисля че най-добрия вариянт да се изцеждаш на 6 часа,хем гърдата е пройзвела достатъчно мляко,хем не се мъчиш с тея 3 часа.аз гледам така да е докарам,ама при мен количеството на кърмата варира и с тая помпа вече ми омръзна.
МОМИЧЕТА вие какви помпи използвате?-аз с на авент ръчната-ама като ми е по твърда гърдата-и клапата непрекъснато се засмуква на вътре,направо полудявам с тая помпа,а тази колба ми се струва ужасна Sad

Клапата ти е за смяна, щом се засмуква е направила пукнатини, като я огънеш можеш да ги видиш. За това в комплекта има 3 бр., а те даже не стигат и се купуват допълнително от авент. Аз за 9 месеца съм сменила 7 клапи.

Аз се справях като цедях на 6 часа, а когато ми намалееше кърмата  - на 3 и 2 часа, за да я увелича. Не стерилизирах и така се оправях. И винаги цедях за 1-2 хранения напред и съхранявах в хладилник. За разходка изличах с леко затоплена кърма в термос.

# 23
  • Мнения: 3 591
на 6 часа да цедиш е малко - това са едва 4 сесии на ден.

За да поддържаш лактацията особено докато бебето ти е малко трябва да цедиш минимум 6-8 пъти на ден. Ако имаш нужда да я увеличиш - увеличаваш цеденето на 12- 14 пъти на ден...

А за времето да ти дам идеи:
-кърмата може да стои в стаята без проблем /лекарката ти да си гледа работата и да вземе малко да попрочете/
-помпата няма нужда да се стерилизира повече от 2 пъти седмично, при условие, че я изплакваш след цедене.
Ако искаш и изплакването да си спестиш - завинтваш с капачката отдолу след цедене и прибираш както е завинтена в хладилника.
така ще имаш 20 минути цедене - после вземаш шишето с кърмата и отиваш на разходка  Hug

и още една идея - ако изцедиш 4 пъти в периода 6-12 часа /примерно 6 -8 -10 -12/, ще изцедиш повече мляко като количество общо отколкото ако цедиш на всеки 4 часа през деня /примерно 6 - 10- 14-18/ - така ще може да наваксаш с количествата кърма за няколко дни и да правиш по-големи разходки следобед и да цедиш след обеда примерно след пауза от 6 часа, ако сутрин правиш повече сесии/. Но непременно ставай да цедиш през нощта ако решиш да минеш на предобеден режим.

# 24
  • Мнения: 223
мерси на всички за отговорите Hug

ще пробвам да приложа някои от съветите ви.

desi коя капачка да завинтя отдолу за да си спестя изплакването. Помпата ми е ръчната на Авент (80 лв)

До сега абсолютно всеки път измивам и стерилизирам помпата...не знаех, 4е може 2 пъти седмично..и вече една от гумичките (тази под формата на звезда) се прецака, а помпата е нова. Дали причината не е постоянното стерилизиране помпата newsm78

# 25
  • Мнения: 2 908
На мен като ми се прецакаха звездичките на същата помпа си взех безплатно от офиса на Авент в София нови-тя е в гаранция.Може и да е от стерилизирането ,ама аз стерилизирах след всяко хранене.Не съм на мнение,че можело 2 пъти седмично-то този процес е да се убият микробите и бактериите-ти като стерилизираш 2 пъти седмично,през другото време нищо няма да е убито.
Това е моето мнение,освен ако искаш да минеш вече на период с по-малка стерилизация.Аз до 4 месец докато цедих си стерилизирах помпата след всяко цедене.
Колкото до кърмата съм я оставяла без проблем до 3-4 часа на стайна температура-не посмях да пробвам повече.,но до 5 часа си е ок пък и те ще са ти достатъчни.А това за немиенето на помпата и хоп в хладилника-може и да върши работа-аз не съм го пробвала,ама и сега като го чета ми звучи много мръстно-в буквалният смисъл

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 09:37 от афродита

# 26
  • Мнения: 36
блазе ви, че имате много кърма и цедите едно ядене напред! аз имам точно колкото за храненето и всяко цедене е свързано с много притеснения дали ще успея да се изцедя навреме и дали на бебка ще й е достатъчно количеството... на мен също ми остават по половин, максимум един свободни часа, а особено вечер бебка е много нервна и ако няма кой да я гледа, за да се изцедя става страшно - тя реве, аз пея и цедя, понякога с единия крак люлея количката й...а, бе, сеир. тя е вече на пет месеца, обаче аз все още не мога да се организирам да я извеждам и я слагам да спи на балкона, та да мога и аз да си поотпочина поне едни час или да свърша някоя работа. възхищавам се на вашата организация, но явно сте случили и на по-кротки и режимни бебета!

# 27
  • Мнения: 1 449
desi коя капачка да завинтя отдолу за да си спестя изплакването. Помпата ми е ръчната на Авент (80 лв)
Капачката е част от комплекта, трябва да я имаш.

До сега абсолютно всеки път измивам и стерилизирам помпата...не знаех, 4е може 2 пъти седмично..и вече една от гумичките (тази под формата на звезда) се прецака, а помпата е нова. Дали причината не е постоянното стерилизиране помпата newsm78
3 месеца стерилизирах помпата 5-6-7 пъти дневно и почти месец вече -  по 4 пъти на ден. Моята клапа-звезда е в много добро състояние (току-що я проверих за пукнатини) и работи без проблеми. За мен е важно помпата да държи постоянно добър вакуум, защото съм с хлътнали зърна. Странно, клапата никога не изпуска...
Стерилизацията отнема 5 мин., ако се ползва кутията за микровълнова на Авент, не бих спестила точно тези 5 мин.  В упътването към помпата се препоръчва измиване и стерилизация преди употреба. (Но там има и други препоръки за съхранение на кърма, които се разминават с информацията от други източници). Всеки сам решава.

# 28
  • Мнения: 2 908
 loneky ,кво кротко бебе ,бе newsm78Ревеше и аз цедях и клатех кошницата за кола с крак и беше лудница.А свекито като дойдеше да помогне все викаше"горката,горката" Mr. GreenПък аз цедях по 60-80г на цедене-ква кърма за следващо ядене,кво чудо-аз цедях преди хранене.И само вечер тя хапне и ляга,аз към 23-24ч се изцедя пак допълнително и през нощта допълнително да има за сутрин

# 29
  • Мнения: 73
Здравейте момичета! И ние бяхме недоносени и се мъчихме доста време да засучем от гърда, но уви Sad
От начало се пробвах с помпа спринцовка. Имах постоянни буци и мехури на зърната, защото гърдите ми бяха препълнени и запушени и за да ги отпуша цедях почти постоянно с 30 - 40 минути интервали  Sad. Купих си о6те 2 помпи на чико, но и с тях същия резултат.Тогава една приятелка ми предложи да пробвам с нейната електрическа помпа на bebe confort и ми я даде - определено се родих. Първо изцеждах докрай гърдите и така омекнаха за отрицателно време. Вярно 4е пак ми се случва, като съм под напрежение да се запушат, на се оправям значително бързо.Милата помпа обаче от постоянна употреба сдаде багажа и си взех на tigex. Помпата е същата, само дизайна е леко различен. Grinning
В началото и аз цедях преди всяко хранене, бебо ревеше, направо.... #Cussing out сега вече ограничих цеденето до 4 пъти на ден, без през нощта. В 24 часа ми е последното, оставям кърмата в термобокс, за през нощта ако иска 4е още се буди. Но цеденето все о6те ми отнема доста време към 40 мин. и използвам да го правя когато малката спи или мъжът ми като е в къщи.
Мали много дълго стана  Embarassed
Стискам палци и успех

Общи условия

Активация на акаунт