Кошмари всяка нощ- може ли някой да помогне?

  • 13 725
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 657
ще следя темата,кажи ако помогне нещо....
Аз този последния го сънувах преди 4 дни,но все още си гледам ръката и гледам за гадни изроди да не излязат Mr. Green
моя мъж ми казва,4е съм изкукала-ама той пък никога не каза един път какво е сънувал,даже не казва,4е сънува Tired

Последна редакция: вт, 10 апр 2007, 15:12 от Йо

# 16
  • Мнения: 945
Nataliya, виждам, че си в Германия. Там да отидеш на психолог не е толкова страшно, колкото в БГ. А и няма нищо срамно. Вzеми си час, отиди 1 път само. В крайна сметка все ще намериш време. Там ще си поговориш с мила лелка или чичко и те ще те посъветват какво да правиш от тук нататък. Не е нормално да се иzмъчваш така, състоянието ти може да се усложни, да почнеш да не спиш от страх да не сънуваш, а и сигурно не се събуждаш отпочинала след една такава нощ. Всичко това има в крайна сметка само негативни последици върху теб.

А колкото до парите и ти и аz zнаем, че това посещение ще ти струва еднократно 10 евро   bouquet

Аz последно време понатрупах "опит". На един колега жена му страда от следродилна депресия (и той постоянно раzкаzва zа нея), миналата седница на свекърва ми и поставиха диагноzа "тежка депресия". Тя не можеше да спи повече от 2 часа на ден и това в продължение на 4 години. А сега е като младо момиче и това при положение, че е в началото не терапията. Твоите проблеми не са толкова сериоzни, но понякога дори един раzговор с правилния човек прави чудеса и спестява много проблеми zа в бъдеще.

# 17
  • Мнения: 368
Здравей, аз съм психолог, но нищо няма да кажа, защото не те познавам и не смея нищо да кажа.
Само на кратко - сънищата ни са отражение на нашия душевен мир, на това какво се случва с нас на несъзнавано ниво. Тъй като то не е съзнавано, няма как да го анализираш и обмислиш и то се проявява чрез сънищата ти.
Принципно не е задължително под кошмара да се крие нещо лошо. Често при анализа на кошмар излиза нещо хубаво отдтолу.

Моят съвет е да се посъветваш с психолог (не го бъркай с психиатър), няма нищо срамно, не означава, че си луда, но тъй като това продължава от много отдавна, е сигнал, че нещо в теб не е балансирано както трябва. Нещо, което потискаш усилено, се опитва да излезе навън и понеже ти не му даваш (нарича се защитен механизъм), то те тормози чрез сънищата ти.

Няма нищо страшно, нито нищо срамно. По-добре го направи, за да започнеш да спиш нормално. По-страшното е липсата на здравословен сън.

 Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 836

Герик, а какви са симптомите на таzи болест по принцип? Ходенето по лекари иzисква поне няколко свободни часа в работно време, а ми е наистина много трудно да ги отделя в следващите месеци.

И аз подкрепям казаното от gerik! И аз имах подобен проблем, сънувах ужасни неща  Sick
Симптомите са тремор на ръцете, изпотяване, силно безпокойство, раздразнителност (най-вече към себе си), сърцебиене и др. Няма по-важно от здравето-иди на лекар! Peace

# 19
  • Мнения: 4 202

Mishoka, ти като психолог можеш ли да ме насочиш към добър специалист.
Отдавна искам да свържа мой близък със сходни проблеми с такъв специалист.

# 20
  • Мнения: 369
Гери, сигурна ли си, че посещенията при психолог се поемат от здравната каса? Аз мислех, че трябва да се плащат отделно  Thinking
По принцип домашният ми лекар е И психолог. Но е странен човек и май не практикува тази си специалност. Преди 2-3 години се опитах да се посъветвам с него, защото бях прекалено раздразнителна и трудно контролирах емоциите си спрямо приятеля ми. Та лекарят ми се засмя и каза, че е нормално и ще ми мине... Изобщо, всички лекари, на които попадам тук, са супер оптимисти. Crazy Та, научих се да се контролирам горе-долу, но само със собствени усилия. Може след 2-3 месеца, когато имам повече време, да се пробвам при друг психолог. Сега работя на две места и имам доста ангажименти към университета, наистина няма кога да ходя по доктори.

Ендокринолог също ще посетя тогава. Забелязвам при мен някои от посочените симптоми, но си мислех, че е просто въпрос на характер и моментно напрежение.   newsm78

# 21
  • Мнения: 667
Nataliya,
и на мен ми хрумна, че това ти състояние може да е означава някакъв здравословен проблем. Изхождам от себе си, т.к преди години съм се разболяла от щит.жлеза и съм пренебрегвала всички съпътстващи симптоми, отдавайки ги на нещо друго.
Видях, в по-предните мнения на Герик, че тя предполага проблем на щит.жлеза.  При мен нещата бяха по-различни от при тебе, но все пак ти пращам линк, за да видиш и прочетеш и ти. Действително се говори за смущения в съня.
Препоръчвам ти, обаче, да не си поставяш сама диагноза, а да обърнеш внимание на лекаря си и евентуално да потвърди или отрече. Все пак може да не е за ендокринолог проблемът ти.
След това, ако се налага, може да посетиш психолог.
http://www.hashimotothyreoiditis.de/HT-Symptome.html

Дано да няма проблеми.

# 22
  • Мнения: 2 700
Не съм чела другите отговори и ако повтарям някой от тях се извинявам.

Когато преди години почина свекър ми, мъжът ми започна да сънува кошмари (не обезателно свързани с баща му). Това състояние продължи поне година и по съвет на невролог пи известно време "Деанксит". Ако желаеш се посъветвай с невролог, който да ти назначи подходяща схема.

Друг вариант е да заложиш на психоаналитик, който да извика на бял свят скритите ти страхове.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз съм в групата.  Tired
М.г., след като почина моя близък всяка нощ сънувах страхотии... събуждах се ужасно скапана и неадекватна... много е лошо  Crazy

Признавам се, че не съм търсила помощ. Поотминаха с времето кошмарите...
Но послушай соларис  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
Я пробвай да сложиш три скилидки чесън под  възглавницата.
Звучи глупаво,но поне нищо не губиш.

Общи условия

Активация на акаунт