Неприличните думи

  • 2 589
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
A?  newsm78 От кое ти стана неудобно? Нямаш ли цици?  Thinking
Дъщеря ми лично аз я научих на тази дума, защото не ми харесва 'гърди' и ако ми каже, че имам 'цици' потвърждавам.

Но думи като "цици, пишка, вагина, пенис и пр." са части от телата ни, които не намирам за 'неприлични' и съответно не карам детето ми да се срамува от назоваването им.  Peace

 yes thumbsup

Калина вече на няколко пъти изтърси това-онова... Rolling Eyes което много ме озадачи, защото не ходи на градина и не е нещо от речника на семейството ни... Thinking
Направих се, че не съм чула и повече не го е повтаряла.

# 16
  • Мнения: 5 468
Гери вече спря да казва "дупе" и достолепно го замести с ГЪЗ Tired. "Мамо, ти имаш голям гъз, а аз имам малък гъз". На мен ми става много смешно, но криво ляво й правя забележка, все пак, че се казва "дупе" Blush.

 Embarassed Embarassed Embarassed Сега дори ще си призная, че тази дума я научи от майка си. На мен ми е паразитна дума. Говоря, говоря, пък току вмъкна "гъз" в изречението си. "Този прилича на гъз!", "Това не ми харесва... прилича на гъз Embarassed". Всичко за мен е гъз Crazy ooooh!. И така, моето дете, една просташка дума знае и тя е благодарение на мен. Посипвам си главата с пепел...

# 17
  • Мнения: 5 877
В градината имат едно момченце, което обижда другарчетата си на "мръсна п....". 
Не ми е никак приятно. Учителките му правят забележка, говорили са с родителите... нищо. Очевидно още няколко деца прихващат.
Девойката се е научила (от тези ситуации и реакцията на учителките) кое е мръсна дума и кое не е и вчера с известно притеснение ми каза: "Самолет номер пет, давай газ за Бургас", понеже бъркаше "газ" и "гъз".  hahaha

# 18
  • Мнения: 5 877
"лош циган" - до тук с борбата за толерантност /или може би не/.

Ох, това ми е много наболял проблем... Това "като циганин" или "като селянин" толкова ни е 'внедрено', че го използваме непрекъснато. С какво го замествате?

Пример: Дариа си бърше носа в ръкава. Тръгвам да й правя забележка и съвсем естествено репликата, която ми идва е "Държиш се като цигане..."  Embarassed Embarassed Embarassed после реших да казвам "Като дете от улицата." Ама и така не ми се вижда уместно... Накрая се спрях на 'невъзпитано', но така пък ми е много изкуствено някак... Как процедирате вие? /малко е в страни от темата знам/
Ами "цапаш си ръкава, хубава работа сега, ще ходиш със сопол на дрехата" не върши ли работа?
Аз съм чувала репликата "абе ти мое дете ли си, как може да ходиш така като циганче" и много ме е боляло. Съответно и не го използвам, ама не от антирасизъм.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
[Ами "цапаш си ръкава, хубава работа сега, ще ходиш със сопол на дрехата" не върши ли работа?

Ми не, не върши - дреме и на нея как ходи.  ooooh! Нали трябва да дам някакво сравнение.  Thinking
Мразя расизма и много държа дъщеря ми да не смята циганите за нещо лошо.  Naughty

# 20
  • Мнения: 2 722
защо не опиташ с "нацапано прасе" - а ако можеш и да и покажеш на живо такова  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 877
Ох,и наш Боян е научил две неприлични думи - - едната от по-големи деца,а другата от татко си ( СРАМ).Но само да уточня,че тази ,от татко му беше изпусната само веднъж и то неволно,а малката "попивателна" веднага я запомнила и сега като се ядоса я употребява...стараем се да се правим,че не чуваме,за да не му става по-интересно ...ама...не знам

# 22
  • Мнения: 8 999
Децата попиват тези "знания" отвсякъде - и от другарчета в детската, и от случайно дочут скандал на улицата, и от тъпизмите, които се излъчват по телевизията... Няма как да ги затворя в стерилна среда - ние не живеем в дворец всред дворцов церемониал и обноски, така че ще трябва единствено да филтрирам наученото - за сега не съм чувала моите деца да псуват, нито да обиждат с нецензурни думи някого. Когато нещо в речта им ми направи впечатление, ги поправям, без да наблягам особено на това - просто, между другото, подхвърлям, че възпитаните хора не говорят така. "Циганин" и "селянин" съм заменила с "простак". Все пак основният доставчик на езиков материал сме аз и баща им - копират главно нашия начин на говорене и използват думите, които използваме и ние. Всички останали "паразити" са им интересни, но не навлизат трайно в речта им. Основен фактор наистина е моделът, който се следва от децата.

# 23
  • Мнения: 4 406

От градината Дариа не е научила до момента нищо лошо в това число и вулгарни думи.
мога само благородно да ти завиждам!
и аз не смятам, че циците са вулгаризъм, малкият знае, че мама има цици, а те двамата с тати имат гърди...
за яслата бях бясна в началото, сега вече само редактирам бисерите, които ми носи оттам.
вчера ме чакаше пред тоалетната и ме нарече дрисла. като го питах защо, ми каза, че акам в гащите и затова, и че така казвала леля Роси на Симона в яслата... ми познайте на леля Роси кой й развали сутринта настроението...
Борим се още с глупак, смотаняк... не съм го питала кой ги употребява

# 24
  • Мнения: 14 654
Забелязвам, че когато детето научи някоя вредна дума, ако вкъщи не се говори така, то я забравя доста бързо. Само обяснявам , че така не се говори и който говори на другите по този начин не е умен.
Иначе думи като пишка и цици не са срамни, ама понякога могат така да се употреят, че да потънеш от срам. Вчера синът ми нарече баба си "Вехта пишка", хем е смешно, хем е грозно

# 25
  • Мнения: 1 735
Вчера синът ми нарече баба си "Вехта пишка", хем е смешно, хем е грозно

 Joy hahaha Много се смях на това!
Следя темата с интерес, защото да ви призная аз много обичам да си попържвам и откакто имаме дете много внимавам,но се случва понякога да се изтърва и направо ми става лошо!
Тя все още не повтаря думички, но знам че внимава и помни!!!

Правим си забележки един на друг, така сме се разбрали с мъжа ми ,но аз все пак се притеснявам, че някой ден може да ни изненада!  ooooh!
Оказа се, че цигарите се спират по-лесно, отколкото псувните. Rolling Eyes
Ето и аз си посипвам главата с пепел...

Не знам дали не трябва да отворим тема: "как се справят родителите с мръсните думички", но ще съм щастлива ако има и други с които да споделим трикове за овладяването на този порок.  bouquet

# 26
  • Мнения: 550
Ох,на всички понякога ни се случва да изругаем,ми поне децата да не са наблизо.Аз винаги първо се оглеждам първо за малкия.Тези "думички"май се учат най -добре в къщи.Ама сега, като се сетя и анимационните ,които ги дават по телевизията са пълни с подобни красоти. Rolling Eyes

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Децата говорят така, както се говори в семейството. Моите деца не са "донесли" нито от яслите, нито от ДГ, нито от улицата, нито от училище мръсни думи. А имаше деца в ДГ и в училище, които съм чувала да употребяват такива. Моите отлично умеят да различават неподходящите думи и просто не ги употребяват. У нас се говори много чисто, това се отразява и на тях.

Сега като върви VIP брадър чух, че Катето Евро и още някой твърдяха, че Петя Павлова се превземала, щото видите ли не казвала определени думи. Е, може да съм най-превзетото същество на света и ако ще валяк да ме гази, думите, за които идеше реч не може да ми се обърне езика да ги кажа. И то не защото не съм ги чувала. Та така - ако в семейството се говори чисто и не се псува и ругае, то и децата няма да го правят. Елементарно.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 471
Децата говорят така, както се говори в семейството. Моите деца не са "донесли" нито от яслите, нито от ДГ, нито от улицата, нито от училище мръсни думи. А имаше деца в ДГ и в училище, които съм чувала да употребяват такива. Моите отлично умеят да различават неподходящите думи и просто не ги употребяват. У нас се говори много чисто, това се отразява и на тях.

Сега като върви VIP брадър чух, че Катето Евро и още някой твърдяха, че Петя Павлова се превземала, щото видите ли не казвала определени думи. Е, може да съм най-превзетото същество на света и ако ще валяк да ме гази, думите, за които идеше реч не може да ми се обърне езика да ги кажа. И то не защото не съм ги чувала. Та така - ако в семейството се говори чисто и не се псува и ругае, то и децата няма да го правят. Елементарно.


Подкрепям  Peace
Скоро ми се случи да видя дете на около 3 години, което почти не казва изречение без да изпсува за радост на баща си, който подскача от щастие и се гордее до безумие какъв "мъжкар" расте сина му.
Ако в къщи не се подкрепя подобен изказ, детето няма да го възприеме, независимо, че ще срещне "онези" думички навън от къщи.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моите пък от ДГ донесоха мръсните думи. По-точно голямата, а от нея и малката ги научи. Толкова е грозно от детска устичка да чуеш мръсотии и псувни! Sick

Общи условия

Активация на акаунт