Неприличните думи

  • 2 582
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 550
Темата никак не е приятна.Става въпрос за децата,които използват нецензурни думи и то толкова свободно,че свят да ти се завие.Днес в парка случих на такива.Гледам ги хубави спретнати,а речникът им като на шофьорите от градския транспорт.Прехапах си устните на няколко пъти,но накрая не издържах и им направих забележка.Все пак детето ми е на етап -"уча нови думи,без да знам какво означават"-Не ми се иска после да ги чуя у дома.Най-интересното беше,че родителите на тези две дечица бяха на пейката отстрани и изобщо не им правеше впечатление какво говореха те.Много съм възмутена!Чудя се от къде децата на тази възраст научават лошите думи,в семейството ли,в градината или...кой знае...Винаги съм си повтаряла една мисъл-Дете лесно се гледа,по-голямо предизвикателство е да бъде възпитано!

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От родители, роднини, "добронамерени" съседи и познати ги научават децата.
Удържах голямото си дете далеч от псувните, надявам се и малката да опазя.

В една друга тема питаха, защо предпочитам да напусна мястото на агресия. Ето защо, защото с простотията борбата е немислима, предпочитам да напусна, отколкото да сляза на тяхното ниво.
Много се карах с една съседка, която реши, че на тригодишния ми(тогава) син вече му е време да се научи да псува, 'щото иначе не бил мъж Shocked

# 2
  • Мнения: 550
Това за псуването натригодишните винаги ме е карало да се чувствам някак неудобно.Много баби и дядовци се радват,заливайки се от смях и умиление пред внука си,който ги псува с навръстната си устичка,а бащата се тупа гордо по гърдите,след поредната ... #CrazyЧудна работа!

# 3
ох, при мен е съ6тото . в4ера го разхождам ,а той ми вика - мамо има6 цици !  стана ми неудобно за6тото минаваха хора покрай нас ,малко му се скарах .  тези работи ги у4ат от д. г . ама дано после като пораснат да не използват тези думи . аз поне 6те се мъ4а да го откажа да ги говори! newsm78

# 4
  • Мнения: 625
Вярно е,че има множество родители и особено баби и дядовци,които се гордеят,че внучето им вече може да псува.Аз съм върл противник на идеята и много се притеснявам един ден детето ми да не започне да употребява подобни изрази.Скоро чух деца около 6-7 години да се псуват без да се притесняват от присъствието ми и това на детето ми.Не знам на къде отива тази нация???Простотията е навсякъде и сякаш е заразна.Странното също е,че децата ,които са "опазени" в къщи от неприличните думи могат лесно да ги научат в детската градина...е,аз не си спомням някой да употребявал неприлични думи по мое време(не ,че не сме ги знаели,но сме знаели,че не трябва да се употребяват).

# 5
  • под тепетата
  • Мнения: 9 394
Противник съм на използването на нецензурни думи от децата в каквато и да е възраст.
 Но се чувствам лично засегната и раздразнена от обобщението -научават ги от детската градина! Хайде да използваме уточнението -от децата,посещаващи детската градина!
 Не си спомням да съм имала ситуация по български език и литература , в която да съм запознавала децата с неприлични думи.
 Може и да не е много по темата, но там не разучаваме псувни, обиди и др. такива.

# 6
  • Мнения: 819
Това за циците нищо не е,не бих направила забележка за такова нещо,виж,ако е някакъв цинизъм...Ужасно е!

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
- мамо има6 цици !  стана ми неудобно за6тото минаваха хора покрай нас ,малко му се скарах . 

A?  newsm78 От кое ти стана неудобно? Нямаш ли цици?  Thinking
Дъщеря ми лично аз я научих на тази дума, защото не ми харесва 'гърди' и ако ми каже, че имам 'цици' потвърждавам.

Може би трябва да се уточни в темата кое е 'неприлична' дума.
Вулгаризми и псувни не бих позволила да използва детето ми, поне не и в мое присъствие. Но думи като "цици, пишка, вагина, пенис и пр." са части от телата ни, които не намирам за 'неприлични' и съответно не карам детето ми да се срамува от назоваването им.  Peace

От градината Дариа не е научила до момента нищо лошо в това число и вулгарни думи.

# 8
  • под тепетата
  • Мнения: 9 394
Isa, благодаря   bouquet

# 9
  • Мнения: 2 722
И аз не се притеснявам от нещата свързани с анатомията - те са просто факт, който може да  бъде назован. Повече се притеснявам, че скоро проговорилия ми момък оня ден се обърна към едно дете на площадката с думите "лош циган" - до тук с борбата за толерантност /или може би не/. А още по-лоша беше реакцията на един родител - "а така мойто момче, браво........."
Ама аз съм инат и не се давам - ще се боря!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
"лош циган" - до тук с борбата за толерантност /или може би не/.

Ох, това ми е много наболял проблем... Това "като циганин" или "като селянин" толкова ни е 'внедрено', че го използваме непрекъснато. С какво го замествате?

Пример: Дариа си бърше носа в ръкава. Тръгвам да й правя забележка и съвсем естествено репликата, която ми идва е "Държиш се като цигане..."  Embarassed Embarassed Embarassed после реших да казвам "Като дете от улицата." Ама и така не ми се вижда уместно... Накрая се спрях на 'невъзпитано', но така пък ми е много изкуствено някак... Как процедирате вие? /малко е в страни от темата знам/

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Уф, това с 'циганин' и 'селянин' и мен ме мори. Някак отвътре ми иде да й кажа, че се е облякла като циганче, а е много неприятно - най-малкото защото имаме приятели цигани и последното, което искам е, да я възпитавам в расизъм (аз не съм възпитана така, но употребявам клишетата).

А днес на площадката в Градската градина гледах едно момиченце на около 6 - като кукла облечено и направено, което постоянно повтаряше мама му стара, мама му стара... Виждаше се, че внимава да не са нейните възрастни наблизо, но изобщо не я притесни, че аз стоях на две крачки от нея - почти гордо го вмъкваше в разговора си с останалите 7-8 деца около нея... Малко се почудих дали да не й направя забележка, после махнах с ръка на ум.

# 12
  • Мнения: 2 978
Единствените думи, които е научила до сега са глупак, глупава и една псувня, при която не знам баща и как се сдържа да не я нашамари ooooh!

Ние не псуваме. Това е от яслата и то само от едно детенце там. Всички знаят кое е, но явно никой нищо не предприема(за родителите говоря).

Думите, обикновенно се били учели в колата, докато се кара детето до градината- така ни беше казано Tired newsm78

# 13
  • Мнения: 2 722
А моя змей като ходи пеша на градина, че е на ъгъла на блока от къде ги учи?
Явно е че едно от друго се учат децата ни, но се питам, къде са родителите в тези случаи.  newsm78

# 14
  • Мнения: 2 978
А моя змей като ходи пеша на градина, че е на ъгъла на блока от къде ги учи?
Явно е че едно от друго се учат децата ни, но се питам, къде са родителите в тези случаи.  newsm78

Да де...точно това казвам....и ние ходим пеша, а учи от другите, нооо никой не прави нищо от родителите ooooh!
Явно това поведение не им прави впетчатление, защото и в къщи е така - мое мнение Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
A?  newsm78 От кое ти стана неудобно? Нямаш ли цици?  Thinking
Дъщеря ми лично аз я научих на тази дума, защото не ми харесва 'гърди' и ако ми каже, че имам 'цици' потвърждавам.

Но думи като "цици, пишка, вагина, пенис и пр." са части от телата ни, които не намирам за 'неприлични' и съответно не карам детето ми да се срамува от назоваването им.  Peace

 yes thumbsup

Калина вече на няколко пъти изтърси това-онова... Rolling Eyes което много ме озадачи, защото не ходи на градина и не е нещо от речника на семейството ни... Thinking
Направих се, че не съм чула и повече не го е повтаряла.

# 16
  • Мнения: 5 468
Гери вече спря да казва "дупе" и достолепно го замести с ГЪЗ Tired. "Мамо, ти имаш голям гъз, а аз имам малък гъз". На мен ми става много смешно, но криво ляво й правя забележка, все пак, че се казва "дупе" Blush.

 Embarassed Embarassed Embarassed Сега дори ще си призная, че тази дума я научи от майка си. На мен ми е паразитна дума. Говоря, говоря, пък току вмъкна "гъз" в изречението си. "Този прилича на гъз!", "Това не ми харесва... прилича на гъз Embarassed". Всичко за мен е гъз Crazy ooooh!. И така, моето дете, една просташка дума знае и тя е благодарение на мен. Посипвам си главата с пепел...

# 17
  • Мнения: 5 877
В градината имат едно момченце, което обижда другарчетата си на "мръсна п....". 
Не ми е никак приятно. Учителките му правят забележка, говорили са с родителите... нищо. Очевидно още няколко деца прихващат.
Девойката се е научила (от тези ситуации и реакцията на учителките) кое е мръсна дума и кое не е и вчера с известно притеснение ми каза: "Самолет номер пет, давай газ за Бургас", понеже бъркаше "газ" и "гъз".  hahaha

# 18
  • Мнения: 5 877
"лош циган" - до тук с борбата за толерантност /или може би не/.

Ох, това ми е много наболял проблем... Това "като циганин" или "като селянин" толкова ни е 'внедрено', че го използваме непрекъснато. С какво го замествате?

Пример: Дариа си бърше носа в ръкава. Тръгвам да й правя забележка и съвсем естествено репликата, която ми идва е "Държиш се като цигане..."  Embarassed Embarassed Embarassed после реших да казвам "Като дете от улицата." Ама и така не ми се вижда уместно... Накрая се спрях на 'невъзпитано', но така пък ми е много изкуствено някак... Как процедирате вие? /малко е в страни от темата знам/
Ами "цапаш си ръкава, хубава работа сега, ще ходиш със сопол на дрехата" не върши ли работа?
Аз съм чувала репликата "абе ти мое дете ли си, как може да ходиш така като циганче" и много ме е боляло. Съответно и не го използвам, ама не от антирасизъм.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
[Ами "цапаш си ръкава, хубава работа сега, ще ходиш със сопол на дрехата" не върши ли работа?

Ми не, не върши - дреме и на нея как ходи.  ooooh! Нали трябва да дам някакво сравнение.  Thinking
Мразя расизма и много държа дъщеря ми да не смята циганите за нещо лошо.  Naughty

# 20
  • Мнения: 2 722
защо не опиташ с "нацапано прасе" - а ако можеш и да и покажеш на живо такова  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 877
Ох,и наш Боян е научил две неприлични думи - - едната от по-големи деца,а другата от татко си ( СРАМ).Но само да уточня,че тази ,от татко му беше изпусната само веднъж и то неволно,а малката "попивателна" веднага я запомнила и сега като се ядоса я употребява...стараем се да се правим,че не чуваме,за да не му става по-интересно ...ама...не знам

# 22
  • Мнения: 8 999
Децата попиват тези "знания" отвсякъде - и от другарчета в детската, и от случайно дочут скандал на улицата, и от тъпизмите, които се излъчват по телевизията... Няма как да ги затворя в стерилна среда - ние не живеем в дворец всред дворцов церемониал и обноски, така че ще трябва единствено да филтрирам наученото - за сега не съм чувала моите деца да псуват, нито да обиждат с нецензурни думи някого. Когато нещо в речта им ми направи впечатление, ги поправям, без да наблягам особено на това - просто, между другото, подхвърлям, че възпитаните хора не говорят така. "Циганин" и "селянин" съм заменила с "простак". Все пак основният доставчик на езиков материал сме аз и баща им - копират главно нашия начин на говорене и използват думите, които използваме и ние. Всички останали "паразити" са им интересни, но не навлизат трайно в речта им. Основен фактор наистина е моделът, който се следва от децата.

# 23
  • Мнения: 4 406

От градината Дариа не е научила до момента нищо лошо в това число и вулгарни думи.
мога само благородно да ти завиждам!
и аз не смятам, че циците са вулгаризъм, малкият знае, че мама има цици, а те двамата с тати имат гърди...
за яслата бях бясна в началото, сега вече само редактирам бисерите, които ми носи оттам.
вчера ме чакаше пред тоалетната и ме нарече дрисла. като го питах защо, ми каза, че акам в гащите и затова, и че така казвала леля Роси на Симона в яслата... ми познайте на леля Роси кой й развали сутринта настроението...
Борим се още с глупак, смотаняк... не съм го питала кой ги употребява

# 24
  • Мнения: 14 654
Забелязвам, че когато детето научи някоя вредна дума, ако вкъщи не се говори така, то я забравя доста бързо. Само обяснявам , че така не се говори и който говори на другите по този начин не е умен.
Иначе думи като пишка и цици не са срамни, ама понякога могат така да се употреят, че да потънеш от срам. Вчера синът ми нарече баба си "Вехта пишка", хем е смешно, хем е грозно

# 25
  • Мнения: 1 735
Вчера синът ми нарече баба си "Вехта пишка", хем е смешно, хем е грозно

 Joy hahaha Много се смях на това!
Следя темата с интерес, защото да ви призная аз много обичам да си попържвам и откакто имаме дете много внимавам,но се случва понякога да се изтърва и направо ми става лошо!
Тя все още не повтаря думички, но знам че внимава и помни!!!

Правим си забележки един на друг, така сме се разбрали с мъжа ми ,но аз все пак се притеснявам, че някой ден може да ни изненада!  ooooh!
Оказа се, че цигарите се спират по-лесно, отколкото псувните. Rolling Eyes
Ето и аз си посипвам главата с пепел...

Не знам дали не трябва да отворим тема: "как се справят родителите с мръсните думички", но ще съм щастлива ако има и други с които да споделим трикове за овладяването на този порок.  bouquet

# 26
  • Мнения: 550
Ох,на всички понякога ни се случва да изругаем,ми поне децата да не са наблизо.Аз винаги първо се оглеждам първо за малкия.Тези "думички"май се учат най -добре в къщи.Ама сега, като се сетя и анимационните ,които ги дават по телевизията са пълни с подобни красоти. Rolling Eyes

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Децата говорят така, както се говори в семейството. Моите деца не са "донесли" нито от яслите, нито от ДГ, нито от улицата, нито от училище мръсни думи. А имаше деца в ДГ и в училище, които съм чувала да употребяват такива. Моите отлично умеят да различават неподходящите думи и просто не ги употребяват. У нас се говори много чисто, това се отразява и на тях.

Сега като върви VIP брадър чух, че Катето Евро и още някой твърдяха, че Петя Павлова се превземала, щото видите ли не казвала определени думи. Е, може да съм най-превзетото същество на света и ако ще валяк да ме гази, думите, за които идеше реч не може да ми се обърне езика да ги кажа. И то не защото не съм ги чувала. Та така - ако в семейството се говори чисто и не се псува и ругае, то и децата няма да го правят. Елементарно.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 452
Децата говорят така, както се говори в семейството. Моите деца не са "донесли" нито от яслите, нито от ДГ, нито от улицата, нито от училище мръсни думи. А имаше деца в ДГ и в училище, които съм чувала да употребяват такива. Моите отлично умеят да различават неподходящите думи и просто не ги употребяват. У нас се говори много чисто, това се отразява и на тях.

Сега като върви VIP брадър чух, че Катето Евро и още някой твърдяха, че Петя Павлова се превземала, щото видите ли не казвала определени думи. Е, може да съм най-превзетото същество на света и ако ще валяк да ме гази, думите, за които идеше реч не може да ми се обърне езика да ги кажа. И то не защото не съм ги чувала. Та така - ако в семейството се говори чисто и не се псува и ругае, то и децата няма да го правят. Елементарно.


Подкрепям  Peace
Скоро ми се случи да видя дете на около 3 години, което почти не казва изречение без да изпсува за радост на баща си, който подскача от щастие и се гордее до безумие какъв "мъжкар" расте сина му.
Ако в къщи не се подкрепя подобен изказ, детето няма да го възприеме, независимо, че ще срещне "онези" думички навън от къщи.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моите пък от ДГ донесоха мръсните думи. По-точно голямата, а от нея и малката ги научи. Толкова е грозно от детска устичка да чуеш мръсотии и псувни! Sick

# 30
  • Мнения: 4 406
не съм съвсем съгласна с dara- децата прекарват повече време в детските заведения, отколкото с родителите си...
за мен остава труда вечер да повтарям кое е лоша дума и не бива да се употребява. много се надявам малкият папагал да повтаря твърдението ми на следващият ден в групата!

# 31
  • Мнения: 712
Това ми е леко болната тема. Изпадам в ужас, когато си помисля, че не мога да контролирам тези неща.
Факт е, че децата са като попивателна - запомнят веднага дори и само една изтървана не на място дума, а я употребяват точно където трябва. Боян започна да употребява така "глупак", "по дяволите", "убиец" и други. Не всички са псувни, но все пак не мога да му обясня каква е разликата.
Проблемът идва от там, че като го чуят в къщи, изпадат в бурен смях при всяко такова "откритие". Това само го насърчава да повтаря думата отново и отново. Иначе всички сме наясно, че не трябва да се смеем, но понякога е трудно.
Аз възприех метода за всяко такова нещо да обяснявам, че не е възпитано и само невъзпитаните хора говорят така. Понякога срещам удължените физиономии на разни чичковци и лелки, като ме чуят да обяснявам, че не е възпитано да се плюе по улицата или да се хвърлят боклуци по земята, защото там започват да живеят микробите, които ни разболяват, но това не ме вълнува особено. Ако някой се разпознае - толкова по-зле за него.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
не съм съвсем съгласна с dara- децата прекарват повече време в детските заведения, отколкото с родителите си...

И аз съм ходила по ясли, ДГ и училища. По тази логика трябваше да ги владея тез думички. Да, обаче не! /както казваше един журналист небезизвестен/

# 33
Миналото лято.Тъкмо сме се прибрали от море.Седим в колата на една бензиностанция.6 годишната ми дъщеря пита със съвсем нормален тон:
  -- Мамо, какво е путка?
 Shocked
Разбрах, че на морето едно дете я наричало така при общата им игра.Постарах се спокойно да обясня, че така се казва на (както казваме ние) женските пишки.Но е неприлично и не бива да се използва.Още е лоша дума за жена.
С това се размина. Лично аз мисля, че не бива да сме твърде възмутени, ако детето казва неприлични думи, без да им знае смисъла.

# 34
  • Мнения: 4 406
не съм съвсем съгласна с dara- децата прекарват повече време в детските заведения, отколкото с родителите си...

И аз съм ходила по ясли, ДГ и училища. По тази логика трябваше да ги владея тез думички. Да, обаче не! /както казваше един журналист небезизвестен/
значи родителите ти са свършили добра работа!

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
не съм съвсем съгласна с dara- децата прекарват повече време в детските заведения, отколкото с родителите си...

И аз съм ходила по ясли, ДГ и училища. По тази логика трябваше да ги владея тез думички. Да, обаче не! /както казваше един журналист небезизвестен/
Не е задължително. Но нали не мислиш, че аз или някой друг вкъщи би научил дъщерите ми да казват псувни и мръсни думи?! Естествено, че в ДГ са ги научили!

# 36
  • София
  • Мнения: 3 421
  Щерката вече безпогрешно знае кое може и не може, и не си позволява(но с нея не съм имала такъв проблем като цяло).
 Малкият обаче като започне да ги нарежда - пишка, цици, дупе(понякога и лайно включва в тирадата). Някой беше казал, че това са наименования на части от тялото и не са неприлични думи, но в случаят на моя син - така "изпяти всичките" направо вече стават неприлични.  Казва ги и се залива от смях после. Аз лично му казвам - това е грозно и спирам да му обръщам внимание и сякаш отшумяват тези изблици, но майка ми много се възмущава и той още повече повтаря.
  За псуването се преборих с баща им(не, че не псува, но се съобразява в присъствието на децата  и не го прави) и вече дори на приятели той сам прави забележка да си контролират речника пред децата.

   Ами може и да се съглася с Дара - аз също съм ходила на детска и нито аз нито сестра и брат ми не сме псували и не сме говорили цинизми. В къщи никога, никой не е псувал, неприлични думи и т.н. Сигурно сме чували и пробвали и ние нещо да кажем, но най-вероятно мама и татко са намерили верният подход.
  Аз се успокоявам, че щом със щерката се преборих и с малкият ще успея. Важното е да се стараем да ги избягваме и да коригираме, а не да се веселим като кажат някоя псувня.

 На Великден видях как родителите и чичовците на едно 4 год. дете се радваха, когато то показваше среден пръст ooooh!

# 37
  • Мнения: 2 700
От свекърва ми знам, че в ранна възраст по-добре е да се направиш, че не си чул някоя псувня, отколкото да настръхнеш. Мъжът ми, връщайки се от градина, й сервирал периодично по някоя нова дума. Тя твърди, че независимо от настоятелното му повтаряне, тя се правила, че не я чува и до половин-един час меракът му минавал.

За дъщеря ми подобни наблюдения нямам. Тя научи целия арсенал от ДГ , но аз от край време обяснявам различните регистри (разговорен език, жаргон, диалект и т.н.) и при всяка псувня неутрално съм разяснявала значението й и съм подчертавала, че не е възпитано да се говори така. Предвид нашия речник и факта, че е момиче, знам, че не псува и си мери добре думите.

# 38
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Купувам на Самуил панталон и той го мери в пробната. Сам. Пъшка, охка, аз отварям пердето да помагам и се чува възмутен глас: "Мамо, моля те, каките ще ми видят голия задник!"
Имаме и такива случаи. Ако закачи някоя дума отнякъде, му обяснявам какво значи и че е грозна, че само невъзпитаните хора приказват по този начин и с това случая приключва.
Само с "Майното" се борих по-дълго. Може би защото това е единствената лоша дума, която изтърсваме и баща му (когато шофира), че и аз понякога (без да шофирам).

# 39
  • Мнения: 5 877
А какво им казвате да отговорят, ако бъдат обидени с нещо по-цветисто?

Аз засега съм й казала да се сопне с учителски тон, че не е длъжна да слуша такива работи.
Но мисля да я науча на няколко фалшиви обиди (хипотенуза, ъгломер и т.н.) - хем да ги затапи, хем да научат нещо.
Последната дума да е нейна, така да се каже.

# 40
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А какво им казвате да отговорят, ако бъдат обидени с нещо по-цветисто?

Аз засега съм й казала да се сопне с учителски тон, че не е длъжна да слуша такива работи.
Но мисля да я науча на няколко фалшиви обиди (хипотенуза, ъгломер и т.н.) - хем да ги затапи, хем да научат нещо.
Последната дума да е нейна, така да се каже.
Чудесна идея.   bouquet
Май Самуил е стигнал до същия извод, защото винаги държи да каже последната дума, каквато и да е тя. Най-добре да бъде измислена от него. Например "малка чамака". Било много обидно. Joy Зла, малка вещица, която краде яйцата на драконите (тази вещица я видя в играта "Спайро" и веднага й измисли обидно име).

# 41
  • Мнения: 2 700

Идеята ти е добра. Аз лично бях казала на дъщеря ми да пита "А ти знаеш ли какво означава...?" (обикновено използват думи без да знаят смисъла им), след което следва "Ами защо тогава използваш думи, които не разбираш?"

# 42
  • Мнения: 550
Аз все още нямам проблем с неприличните думи.Митко е  на три години и за сега речникът му е ограничен от към подобни изрази,но съвсем скоро нарече свекърва ми/баба си/ кикимора.Почувствах как косъмчетата по врата ми се надигнаха,защото тя само това и чака и ето ти конфликт-ето на виждаш ли майка му на какво го учи- да ми вика кикимора.Тази дума не е в речника ми,явно детето я е чуло отвън,ама я иди обяснявай...Сега като го чуя да я казва ми се налага с доста строг тон да забранявам да се говори така ,защото това е обидна дума и не е прилично .Известно време не я казва после пак-кикимора! #Cussing out

# 43
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 225
..."А ти знаеш ли какво означава...?" (обикновено използват думи без да знаят смисъла им), след което следва "Ами защо тогава използваш думи, които не разбираш?"
Аз така отговарям досега на всичко изтърсено от големия. Понякога, ако е казал нещо от рода на прасе/тиква..., отговарям с подобно и става нещо като игра на асоциация. В крайна сметка се хилим Laughing

Преди време, като излезе Скакауец на Хиподил, баща му беше започнал да използва тази дума вместо да псува докато шофира. Радо беше малък, но като го пита някой какво значи Скакауец и той отговаряше "Човек, който кара лошо". Трябваха големи обяснения, какво е това всъщност Laughing

# 44
  • Мнения: 3 146
Например, има една реклама на предване по ДжиТиВи, където само простотии говорят, то предаването е късно и не го гледаме, но рекламата върви през целия ден, как да не научи...

А и, да си призная, с баща му се изпускаме понякога да кажем нещо не много за пред хора, особено таткото, все се разправяме! Но от мен е научил "Млъкни!" Embarassed Embarassed, което зная, че не е псувня, но той с такъв тон ми го казва, че като псувня звучи...

Понакога, обаче, се чудя, като всички тук във форума не употребяват такива думи или никога не водят децата си болни на ясла/градина, тогава откъде, аджеба, се взимат всички онези много и много деца по площадките и градините, които говорят лоши думи и са все сополиви и кашлящи? Просто не мога да си го обясня. Излиза, че всички майки във форума са почти идеални, а всички други (кои са се чудя, да, разбирам, че много не посещават форума) са по-невнимателни и "лоши".

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 16:10 от gergandi

# 45
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 225
За ССФ не си ли чувала Crazy

# 46
  • Мнения: 3 146
За ССФ не си ли чувала Crazy
newsm78 newsm78
Нямам идея какво е.

# 47
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 225
Средно-Статистическа Форумка Wink
В Клюкарника има трактати за нея Simple Smile

# 48
  • Мнения: 3 146
Хм, мерси за инфото, ще погледна Laughing
Извинете за спама  Blush

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз когато обикалях градинки и площадки децата ми не бяха много на "ти" с говора. И повечето деца бяха като моите. Ще излъжа, ако кажа, че тези, които говореха пък са каканижели ругатни, псувни и цинизми. Не съм чула. И да се е чувало, щом не помня и не ги цитирам с възмущение, явно са били пренебрежимо редки случаи.

В ДГ, която посещаваха моите деца - и Крисо все още посещава - досега съм чула точно две деца да говорят глупости. За 7 години 2 деца. Пак не е много. Или аз съм голяма късметлийка, или добре подбирам местата, където си водя децата, или не са чак толкова много простаците наоколо. Вие решете кое.

Колкото до ССФ, то тя си служи със значително повече неприятни думички от ССНефорумка, с която аз общувам в реалния живот.


Общи условия

Активация на акаунт