Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 4

  • 33 826
  • 308
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Bambinkamalinka, страхотни са - доста си си поиграла Peace  bouquet

# 121
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Много са хубави, че и 2 наведнъж.

Момичета, ще искам от вас съвет, но и аз не знам за какво точно. Ще правя торта Барби за рождения ден на племеницата ми. Проблема е, че ще пътуваме и ще я правя в Сливен (т.е. трябва да се организирам много бързо - за един предиобяд).
Много моля тези които са правили, да ми кажат има ли някъде нещо въртеливо, което може да ме забави или да не стане, някакви хитринки, абе всичко което сте си отбелязали в графа "следващия път като я правя, ще знам".
Мисля си за вариант да направя тортата тук, да я пренеса готова, а за там да остане само украсата.

# 122
  • София
  • Мнения: 6 321
Меги, и аз това бих ти предложила - направи самата торта и както е в купата (без да я вадиш) я занеси, а там сложи куклата и украсата.

Bambinkamalinka, браво, доста си си поиграла. Как ги направи тези мъничките шарени яйчица?

# 123
  • Мнения: 326
Bambinkamalinka, супер  chef
а цветния крем отгоре сметана ли е или е маслен newsm78, че изглежда много добре

И още едно въпросче. Изпекох блат за торта, който след изпичането се реже
 http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2650220
разрязах го на 2
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2650221
Обаче ми се струва, че са малко дебели половинките. Как да го разрежа на 3? С ножа не става. С конец също. Или направо следващия път да пека  отделно?

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 09:56 от kony

# 124
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Аз обикновено ги пека поотделно, че ме е страх, че няма да се справя с рязането

# 125
  • София
  • Мнения: 6 321
Кони, аз пека отделно - много по-удобно ми е така. Пека в/у алуминиево фолио, хем не ми залепва, хем веднага вадя от тавичката и слагам следващия.

# 126
  • София
  • Мнения: 6 321
Ха, Меги, писали сме по едно и също време. Grinning

# 127
  • Мнения: 326
мерси   bouquet
другия път така ще направя

# 128
  • Мнения: 349
labrex ,

Благодаря много за упътването  bouquet; А ако бях по - търпелива също щях да открия страницата с коментарите.

Ваня и Bambinkamalinka - страхотни торти с много цвят и настроение (майсторството се подразбира). smile3501

# 129
  • Мнения: 972
Това са първите ми опити за трансфер. Правих ги с рецептата за трансферен крем и шоколад за контурите.
http://images16.snimka.bg/002632239-big.jpg
и от днес
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=109755&photo=15

# 130
  • Мнения: 818
И двете торти са Крем аля крем,шарените яйчица са купени,а украсата е сметана.На вторият ден обаче цветовете започнаха леко да се разливат/на втората торта се вижда/

Wel,трансферите са стахотни.Трансферният крем втвьрдява ли се добре като шоколада и лесно ли се отлепя от джоба?

# 131
  • Мнения: 4 215
wel, как направи надписа?

# 132
  • Мнения: 972
Надписа е с шоколад, както и контурите - останалото е с трансферен крем: масло и пудра захар. Боята е боя за яйца.
Трансфера го правя върху хартия за печене и за да се втвърди хубаво го слагам във фризера. Отлепя се без проблемно, не остава нищо по хартията. А и много лесно се обръща, само трябва малко по-бързичко да се обърне, че от допира с ръката се разтопява.
Надписа беше изпитание за моите нерви  Mr. Green Правих го с клечка за зъби, но резултата си струваше. Приготвянето на кремовете и украсата ми отнеха 2 часа, докато децата спят.  Mr. Green

# 133
  • Мнения: 22 867
[И още едно въпросче. Изпекох блат за торта, който след изпичането се реже
 разрязах го на 2 Обаче ми се струва, че са малко дебели половинките. Как да го разрежа на 3? С ножа не става. С конец също. Или направо следващия път да пека  отделно?

Аз режа и с конец и с нож - остър и дълъг. По-лесно ми е когато има някой, който да следи посоката на ножа или конеца и да я направлява, т.е. когато имам помощник. Режа ли сама, обикновено са ту по тънки, ту по-дебели. Правя го, защото мрязя да пека блатове. По тая причина не съм правила още медовика, но ............има време, ще ми дойде вдъхновението. Grinning

# 134
  • Мнения: 678
Това спретнах днес вдъхновена от вашите красоти.

Не бъдете много критични,все пак ми е първи,но не и последен път.Малко ми е трудно с бебка да правя торта но все пак.Ще се радвам на критики за да се усъвършенствам.
Как да направя марципан Варна по бял?Откъде да си купя хубави бои,защото исках да е розова а стана никаква на цвят.

Общи условия

Активация на акаунт