Вреден ли е суров банан на 5 месеца?

  • 19 205
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз лично съм дала на навършени 6 месеца, но най-добре на навършени поне 7 заради хистамина.

# 16
  • Мнения: 4 447
Лелее! Всичко сега наред ли е?

Каквостана с бабата?Набихте ли я? #Cussing out

# 17
  • Мнения: 475
И аз давах банан на 5 месеца.Нямаше никакви проблеми Wink

# 18
  • Мнения: 576
Ние все още сме само на мляко smile3504

# 19
  • Мнения: 1 032
Няма от какво да се притесняваш, нишките в акото са напълно нормални. Първия път когато и аз видях подобно нещо, щях да получа удар, а да не ти говоря какво беше след първото киви  Mr. GreenИначе ще е добре да проведеш сериозен разговор с бабите за това, което яде бебето, за да си спокойна когато го оставяш при тях.

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Дадох банан след 5 месец.Никакви проблеми не е имало,даже много му хареса.

# 21
  • Мнения: 174
не се притеснявай щом нищо не е станало в нашия град детска млечна кухня има от 4 навършени масеца и там дават кисел банан на бебетата вярно че не е суров но все пак говорим за 4 месечни  а вътре наистина си има доста банани

# 22
  • Мнения: 639
Здравейте Flutter
Искам да попитам,какви други сурови плодове може да се дават след 6 месечна възраст?Аз още не съм давала нищо Blush
Извинявам се,че са намесвам в тази тема ама да не пускам нова

# 23
  • Мнения: 24 467
Първо какво значи, че не сте давали "нищо"- до сега само на АМ ли сте били и не сте давали просто никакви сурови плодове. Ако е първото лично аз не Ви съветвам да започвате с пасираните пресни плодове. Ако е второто и сте захранили с каши и/или пюрета може да се дава спокойно ябълка, праскова, круша, мандарина. Аз поне такива неща добавям към бананите или ги давам самостоятелно. Сега като започнат останалите плодове ще давам и от тях.

# 24
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Здравейте Flutter
Искам да попитам,какви други сурови плодове може да се дават след 6 месечна възраст?Аз още не съм давала нищо Blush
Извинявам се,че са намесвам в тази тема ама да не пускам нова

Можеш да даваш всичко което си давала вече под формата на пюре с изключение на мъхестите-праскова, кайсия

# 25
  • Мнения: 639
благодаря за отговорите  bouquet

# 26
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Аз дадох на Вики банан на 6.5. Стана спонтанно докато аз си хапвах.Реших да и дам да си близне но тя си отхапа една доста прилична хапчица и тогава реших да и дам пасиран.Не сме имали никакви проблеми понася и добре

# 27
  • Мнения: 95
Връщам се към тази тема защото днес видях в акото на дъщеря ми черни нишки и много се стреснах. Успокоих се като прочетах тук че е от банана, ние ядем банана от седмица някъде. Искам да попитам това че изаква такива нишки може ли да се каже че е алергична реакция или просто така го изхвърля. Питах познати майки но те не са наблюдавали такова нещо след ядене на банан на децата им.

# 28
Един въпрос имам: защо най-често срещания плод в менюто на децата ви е БАНАН?
Знаете ли,че той е доста беден на витамини? Какво дава на организма?

# 29
  • Мнения: 95
Какво друго да и дам като никакъв друг плод не яде. Тя и банан доскоро не искаше.

Общи условия

Активация на акаунт