Как да го откажа от шишето нощем?

  • 6 371
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ето ме пак.
Снощи Даниел се събуди само два пъти за вода и много по-лесно се съгласи, че чашата я няма.
Довечера се надявам да е още по-добре.

# 61
  • Мнения: 2 657
Ние тази нощ се събудихме.Явно беше сънувал нещо,защото така изпищя и като почна да реве и да казва-мамо човека,страх ,кучето хапе.....и си поиска сок Confused

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
И аз бях пускала тема за водата нощем, пробвах малко да не давам, но накрая не истърпявах и се примирих.
Но снощи четох темата и се амбицирах. Пак опитах да я разделя с шишето и не е истина в какъв филм се вкарахме!! Цяла нощ ужасен рев, дране до побъркване... В началото се излъга да пийне от чашката и се хвана сякаш на приказките за кученцето, което взело шишето. Но продължи с рев, "иска дааа (вода)", давам й чашката, а тя вика "не". Гушкане, приказки, нищо не помогна, по едно време избеснях от дразнещото грачене, даже я шляпнах малко Embarassed, не помогна. Накрая й казах, че щом реве, да отива в коридора, задърпах я натам, а тя се запъна на леглото и като я сложих вътре - не гъкна! После още веднъж ревала около час на мъжа ми, аз бях толкова уморена, че изобщо не съм я чула. На сутринта беше весела и със сух памперс!! (обикновено е мокра до ушите)
Надявам се тази вечер да е по-добре, защото не знам как ще издържим още една нощ на това грачене.
Снощи толкова дълго запазих спокойствие, чак си се чудя на себе си, а тя да не го оцени Crossing Arms Simple Smile

# 63
На нас ни помогна една лекарка.Бяхме на преглед и като разбра с проблема с шишето с млякото  ни помогна/може би несъзнателно/ разказа на синът ми ,че кумчо вълчо дошъл взел шишето с млякото и избягал в гората да го даде на баба меца да си храни бебетата. синът ни питаше извесно време за шишето ,но като му кажехме къде оставаше много доволен,че други бебета пият от неговото шише

# 64
  • в Низината
  • Мнения: 705
За снощи - ужасна работа!!!
Тази вечер Дани се буди доста пъти и неще и неще да заспива. То беше рев, беше чудо. Нито баба Меца, никой не свърши работа - иска си водата и това е. Май че няма да е толкова лесно, колкото си мислех!

# 65
  • Мнения: 728
Цитат
Браво, ама вие много спите, моя син спи от 23, 30ч. до 7,00ч., и то с голям зор го убеждавам да легне, то не са приказки и песни, до откачане. Аз се побърквам вече, въпреки, че от както махнахме сока, нощем спи малко по добре и се случва от време на време да не се буди цялата нощ.  newsm44

По принцип си ляга в 10h и спи до 9h.
Снощи яде само 1 път,защото много плака и реших да не го мъча повече!
Дано довечера спинка! Praynig
Незнам казах ли,че от 5 дни спим в кошарата,а не с мама! Grinning
И ми е много странно,че 1 вечер се буди,ч не... newsm78

# 66
  • Мнения: 2 657
Offffffffffffffffffffffffffffffffffffffff
При нас ве4ерта беше много тежка,едно 4е се закашля и запо4на да повръща,така няколко пъти,второ,4е беше рев до неузнаваемост и си иска шише ooooh!предадох се и извадих шишето цокна и заспа ooooh!
ще видим тази ве4ер как ще е Embarassed
между другото трябва да го водим сега на4алото на май на операция в София и се чудя да изчакам ли да си тръгнем от там и после да го лъжа за шишето newsm78без туй е инат и е много див и бесен,та изобщо незнам,ако не му взема шишето,туку виж ни изгонят от болницата Embarassedкакво да направя момичета,все пак там няма да сме сами в стая ooooh!

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
И аз се отказах да махам шишето засега. Снощи уж заспа спокойно, преди това пи от чаша - 2 чаши мляко, значи не е проблем, но през нощта иска да лежи и да пие. Та пак почнаха истериите и ми продъни ушите, отделно се чувствам като някакъв садист, че я тормозя така. Confused
Преди време сама си се отказа от биберона, надявам се и с шишето да стане така... Все пак първо ще й предлагам чаша, пък после, ако мрънка, ще давам шишето, а през деня - само чаша - тогава по принцип няма проблеми.

# 68
  • Мнения: 3 146
Йо, не те съветвам да го разтройваш преди операцията. Отложи го за след това. И без друго ще му е тежко на детенце. А и сестрите сигурна ще се намесват. Те дори на сина ми, дето лекарите изрично забраниха да го храня нощта след операцията, искаха да му дават храна, че било гладно горкото, а и само пищяло. Очевидно им пречеше да спят, а представи си, като вземе да буди другите деца. Пожали го  Hug

Juana, прати поздрави на Антон (Милен) от мен, ако се сетиш, кажи от Динева. И успех с  отказването, моят и досега пие вода вечер, слава Богу, рядко Confused

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 19:44 от gergandi

# 69
  • Мнения: 2 849
Като ви чета ,се амбицирам и аз да откажа Вики от двете млека вечерно време .Искам да се наспя вече .Дано се справя лесно . ooooh!

# 70
  • Мнения: 2 657
Йо, не те съветвам да го разтройваш преди операцията. Отложи го за след това. И без друго ще му е тежко на детенце. А и сестрите сигурна ще се намесват. Те дори на сина ми, дето лекарите изрично забраниха да го храня нощта след операцията, искаха да му дават храна, че било гладно горкото, а и само пищяло. Очевидно им пречеше да спят, а представи си, като вземе да буди другите деца. Пожали го  Hug

и аз така мисля,но реших да се допитам и до вас HugДоколкото разбрах те сестрите и без туй мрънкали за щяло и нещяло,а пък и няма да сме сами в стая и никой не е длъжен да му слуша изблиците на плач и да не могат да спят дечицата и майките от моя хубавец Confused

# 71
  • в Низината
  • Мнения: 705
Имаме голяяяям напредък, момичета. Снощи не се събуди нито веднъж! Пи вода в 6 сутринта и след 15 минути стана.

# 72
  • Мнения: 562
И ние се разделихме с денонощното шише с мляко  newsm44
Стана от раз, може би защото Яна е по-голяма  newsm78 Преди 3 дена сутринта така се бях ядосала от пиене мляко на всеки час и пишкане, че взех ножицата и отрязах биберона, казах й, че вече не е бебе и това беше. После тя си взе ножицата и доряза биберона  Party
Сега спиме по цяла нощ и махнахме нощния памперс. Успех на всички в борбата с нощното шише!

# 73
  • Мнения: 3 146
Йо, верно си е, тези сестри от абсолютно всичко се оплакват. Могат да ти направят живота черен. Само ще се изнервиш повече. Стискам ви палци и на двамата Hug

# 74
  • Мнения: 294
Здравей,
Елена беше абсолютно същата! Само да поясня, че тя не искаше и през деня да пие вода Rolling EyesИ така в началото миналата година аз се заинатих и казах, че няма да й давам никакви течности, докато не пропие вода. Малко крайно, но успокоенията на педиатърката, че тя си набавяла, каквото й трябва вече ми бяха писнали.
Очаквах да е голям кошмар през нощта, но на втората - третата нощта тя спря въобще да се буди и така хем свикна да пие водичка, хем спря да се буди Hug

Общи условия

Активация на акаунт