Повече от ФЕВРУАРСКИТЕ дечица, вече имат братче или сестрица!

  • 11 462
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 366
Още въднъж благодаря за прекрасните пожелания и да ви се връщат Simple Smile

Тук има снимки на новородения бебок:
Едното албумче е от Шейново и Гергана е на няколко часа, а другото обхваща от 2-я до 4-я й ден Simple Smile

http://smilestyle.multiply.com/

Да ви се оплача, Румена ми спретна ужасна изненада в събота. Вдигна температура и има някакви упорити сополи, да не говорим, че се стряска на сън по няколко пъти на нощ и ме търси. Според мен е от стреса, който е преживяла, докато бях в болницата - нали не се бяхме делили до сега. Иначе гърлото й е чисто, но все пак й давам и мащерка, заради давенето от секретите.........

slan4ogled, относно разходките съм от смелите мами. Руми също я разхождах от изписването натам, макар, че беше февруари и дори валеше сняг, но вярма, че това е добро закаляване, а и коластрата пази новородените. Дори в момента е изложена на риск от заразяване от Руми, но се надявам да й се размине, понеже си суче добре антителата от мен.
Днес разглеждах бебешките снимки на Румена и Гергана доста прилича на нея - има само цепнати очи като моите и за сега разцветката, но и Руми се роди с черна коса и сини очи, а после изруся и очите покафеняха, така че всичко е временно, ще видим на кого ще заприлича по-натам Simple Smile)).

Много ме е яд за този прекрасен слънчев ден, че го прекарахме у дома, но искрено се надявам скоро пак да се разхождаме ежедневно Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 3 688
Style страхотни снимки:)Много е хубава и оформена Гергана за няколко дневно бебе:)А Румена е грижовна кака:)

# 47
  • Мнения: 2 641
binito какви са тия чоропогащи сега  newsm78 Ема само зимата ходи с чоропогащи...
слънчоглед диваните не са опикани, ако пика в гащите се крие зад нещо  Joy
стайл супер снимки  Peace

# 48
  • Мнения: 366
Здравейте пак,
Аз отново съм тук да дам отчет, че лудите са ме хванали:
Водих Руми на педиатър днес, тъй като не се подобряваше и очичките й подпухнаха и все ги търка и сополите не спират. Според педиатъра е някаква алергия. Не мога да повярвам, няма нито един алергичен човек в рода ни, а и Руми е кърмено дете все пак. Изказа и някакво предположение, че е възможно да е от последните кътници, които не са излезнали още, а тя всичо в устата пъха напоследък - дори си "изряза" ноктите на краката сама Simple Smile. Гърло, гърди и т.н. са чисти.....
Както и да е, изписа ни Кларитин, за да намали отока на лигавицата и в сряда пак сме на контролен преглед. В момента спи след първия прием и изглежда доста по-добре........
Човек да не се зарадва и нещо друго му се струпва на главата.
А Гергана е супер детенце - много миличка и търпелива. Гледа, върти очички и за всичко изчаква кака си. Буквално ме просълзява като я видя наакан, гладна и не дава никакъв зор. Руми изобщо не търпеше и надаваше вой, докато Гери е като ангелче - дано си остане такава, ще ми е лесно за отглеждането Simple Smile).
Приятен ден ви пожелавам от сърце и дано се разхождате, че времето е супер - нашата разходка беше до поликлиникат, но като се наспят, ще пробвам пак да ги изведа, макар и не по детските площадки за всеки случай, да не би Руми да е заразна......

# 49
  • Canada
  • Мнения: 277
Здравейте, момичета! Тук снощи пак валя сняг и даже натрупа 10 см. Днес времето е отвратително- вали леден дъжд, духа студен вятър и температурата е -6 градуса  #Cussing out изгубих ве4е всякаква надежда, 4е пролетта ще дойде Cry

Стайл, много готини снимки. Бебка е много сладка и оформена. Такова умиление ме обхваща като гледам малки сладки бебе4ета, 4е 4ак се просълзявам.  Да са ви живи и здрави и две4ките.
Аз също съм от смелите майки за разходки навън. Йони я разходихме на 2 седмици при -20 градуса....за ужас на бабите в БГ Shocked. Винаги са й действали много добре разходките навън.

Йони пие още антибиотик за инфекция на ухото, проби един от крайните кътници, другият го 4акаме скоро, т.к. мястото е много подуто и тя ми показва,4е я боли там. Та стоим си в къщи с Бонбонка, тя реве за щяло и нещяло, ляга по земята на ухото, което я боли, а на мен ми е мъ4но, 4е не мога да й помогна с нищо.
Весел ден ви пожелавам!

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Style и ние сме със същите симптоми. Нашата д-рка каза, че било конюктивит, но и аз мисля че е нещо алергично. Слагаме TobraDex на очичките и в носа, а противоалергично пием Цетиризин/ било ново и по ефикасно!/. При нас няма да е от зъбите, защото долните два кътника излязоха още в края на март при това едновременно.

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 21:38 от samimami

# 51
  • Мнения: 2 641
абе мами стига сте се излагали с тия зъби...децата са болни , никакви зъби немогат да предизвикат такива симптоми, незнам кой е измислил да търси оправдание на температурата в зъбите  Shocked
йони бонбони инфекциите на ухото са много болезнени и за жалост няма какво да се направи освен да се пие силен и подходящ  антибиотик минимум 10 дена. сега наскоро една позната си държа бебето 5 дена с 40 градуса и накрая направи отит, спука му се тъпанчето и тече гной една седмица и влязоха в болница вече 3 антибиотик пият и не му минава, неразбирам защо при такива тежки състояния се прилагат билки и други чудесии от майките вместо да се вземат спешни мерки още в началото. каква е тази мания че антибиотика е вреден незнам. когато има бактериално заболяване е повече от полезен.
днес най накрая отивам на курса на Българския червен кръст че без него не дават шофьорски книжки. лек ден на всички и децицата бързо да оздравяват   bouquet

# 52
  • Мнения: 2 491
абе мами стига сте се излагали с тия зъби...децата са болни , никакви зъби немогат да предизвикат такива симптоми, незнам кой е измислил да търси оправдание на температурата в зъбите  Shocked

Да децата са болни и температурата не е от самите зъби, НО пак е свързано с тях. Когато растат зъбки, отслабва имунната система на детето и затова то е по податливо към разболяване и по често се разболява - затова се свързва със зъбите.  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 3 688
абе мами стига сте се излагали с тия зъби...децата са болни , никакви зъби немогат да предизвикат такива симптоми, незнам кой е измислил да търси оправдание на температурата в зъбите  Shocked

Да децата са болни и температурата не е от самите зъби, НО пак е свързано с тях. Когато растат зъбки, отслабва имунната система на детето и затова то е по податливо към разболяване и по често се разболява - затова се свързва със зъбите.  Peace
Подкрепям:)

# 54
  • Мнения: 2 641
къде го пише това чудо че отслабва имунната система заради растежа на зъбите? кажете ми моля ви защото се смятам много добре подготвена по медицина...в тази връзка и нещо комично - отивам днес на курса на БЧК и разбира се взимам дейно участие в дискусията  Grinning и по едно време преподавателката вика "ама вие като сте завършила медицина какво правите тук"  Joy та и обясних че не съм все пак иначе трябва да си луд да висиш 5 часа в една ужасна стая и да правиш изкуствено дишане на манекен  Rolling Eyes

# 55
  • Canada
  • Мнения: 277
......... сега наскоро една позната си държа бебето 5 дена с 40 градуса и накрая направи отит, спука му се тъпанчето и тече гной една седмица ................

 #Crazy Как така не е потърсила лекарска помощ:  5 дена с толкова висока Т, та това си е безотговорно Thinking

Исках да попитам, отскоро ли искат курс червен кръст за да вземеш шофьорска книжка?

Лека седмица! Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 3 688
май е отскоро,аз взех книжка 2001 година и тогава нямаше такова нещо.

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Аз взех шофьорска книжка през 2003г. и вече се ходеше на БЧК.
По-добре сме с  очичките, но вече и кашля.  #Crazy и сополчетата се сгъстиха. С това шантаво време какво да очакваш. Ту студено, ту топло.  newsm78

# 58
  • София
  • Мнения: 6 794
Честита бебка на Йоана! Да расте жива и здрава и много да слушка!

# 59
  • Мнения: 366
Курсът за първа помощ беше абсолютно задължителен, когато аз взех книжка 1997 година, явно се менят нещата. Имам спомен, като при Анайс - 5 часа в таванска стая на Първа градска болница - превръзваш и правиш изкуствено дишане на "колеги" и манекени Simple Smile)))...все пак тогава бях млада и се забавлявах, сигурно сега бих се отекчила Simple Smile)).

Относно антибиотиците - аз съм от противниците им, когато могат да се избегнат, но не съм безотговорна и давам, когато се налага. Дори тази бременност аз пих именно заради ухо антибиотик от рода на пеницилините (не му помня името - дали не беше Оспамокс?!?).
А Руми не вдигна над 38 градуса С, а и аз за най-малката температура си я водя на педиатър да ми е чиста съвестта, че са я прегледали.
Та относно състоянието й - определено се подобрява. Вчера ходихме на контролен преглед и отново чисто гърло и гърди. Лигавиците поспаднах, но все още има сополи, за които естествено капем капки. Като цяло заключението дори на докторката е, че Румена е преживяла зле раздялата с мен и това е отключило вратата, т.е. стресът, че мама я няма е намалил имунната й система.
Слава Богу нещата вървят към оправяне, но съм започнала изцяло да се занимавам с нея все едно нищо не се е променило и най-после тя започна да се смее с глас, както преди. Водя я по разходки, пързалки и пр., а бебето си спи самотно в количката и чака каката да се освести. Единствено с кърменето е голям купон - каката си иска заедно с бебето и вече осъвършенстваме кърменето в тандем. Прочетох в кърмаческия форум, че това бил нормален период на засилен интерес и отминавал за 2-3 седмици след появата на бебока. След това се надявам с Руми отново по старому да се кърмим само вечер преди заспиване, което хич не ми тежи, а напротив - много лесно я приспивам и ми е приятно Simple Smile.

Май Руми се наспа и пак ще излизаме. Приятна вечер ви пожелавам и до скоро..... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт