Коремчета подават се ,през АВГУСТ бебчета задават се!

  • 8 594
  • 305
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 546
място в автобуса не са ми правили, нито очаквам, че ще ми направят. затова гледам да се вредя от първите, че иначе като съм права и има много хора се притеснявам някой да не ме изръчка в корема.
а вчера просто щях да изшия един на една жена /на средна възраст/. бях се запътила към празна седалка, а тя ме изблъска, за да мине пред мен и да седне.  Close знам че на човек може и да му е лошо и без да е бременен и да иска да седне, случвало ми се е. ама това че ме изблъска направо ме изкара извън нерви. Close

# 76
  • София
  • Мнения: 843
Привет на всички!!!
 Честито на мамите узнали пола на бебоците си !!!    bouquet
На мен  един единствен път ми отстъпиха място след като почти половин час пътувах в маршрут-ката. А на работа ходя всеки ден - и пътувам от единия край на София до другия.  А маршруткаджиите карат като бесни, къде по улиците, къде по тротоарите- но на никои не му прави впечатление в какво състояние си.  Въобще думи нямам!
 Да си кажа емоцията и аз - днес бях на ЖК  и ми източиха крвчицата. Cry За първи път ми взимат кръв от вената на едната ръка и от другата.  Такова нещо не ми се беше случвало. newsm78 newsm78 newsm78 Сега са ми облепени и двете ръце в цитопласт. Sad
На някои да са му взимали кръв от вените и на двете ръце? newsm78

# 77
  • Мнения: 3 388
Дамианки, ти не беше ли на фетална чак на 18-ти, когато съм и аз или се бъркам  newsm78 ...

# 78
  • Мнения: 3 388
За съжаление мнго с а подобните случки като тази на Лулумба, хората са станали абсолютно безсърдечни и смао за собственото си Д мислят!  Twisted Evil
 
Исках да ви питам друго.

В Бг позлвате ли предимство като бременни на опашките за изследвания и после за получаване на резултатите?

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Момичета вие ходихте ли на преглед при зъболекар?
Аз сега бях-всичко ми е наред,каза да хапвам храни богати на калций(мляко,сирене..),за венците да се джубуркам с лайка или тетра.За хапчета флор каза да питам гинеколога,според него нямало нужда.И като вляза в 8-мия месец още един преглед.
Сонита аз давам кръв в клиниката където ми водят ЖК и после резултатите дирекно отиват при доки,но мои приятелки са ми се оплаквали че са чакали доста.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 443
shosh, ето тук можеш да си сметнеш за килограмите - http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm  Hug

# 81
  • Мнения: 1 216
Мисля, че няма писан закон, който да гласи, че бременните са с предимство по опашки и т.н. и всичко е до морал и лична преценка на хората около теб.
Мисля, че има прекалено много сърдити на живота си хора, които не забелязват какво се случва около тях. Цялата им енергия и внимание се занимава с това, колко те са прецакани. Та така.
А на зъбар още не съм ходила  Whistling
Вчера ходих с една много бременна приятелка  - терминът й е на 15ти, да пазаруваме разни бебешки покупки. Открихме страхотни чаршафчета, които са от трико. Цветни, шаренки и много сладурски. Много мекички, абе като Т- shirt. Мисля да напазарувам и за беб и за баткото такива. Досега съм търсила подобни и само "чужбински" са ми носили, а сега има БГ такива, много гот. Производство са на тази фирма "Вис виталис" и си струват парите!!! Heart Eyes

# 82
  • София
  • Мнения: 5 752
Сонита да бях за 18.04. но си намерих час за по раничко! Simple Smile И по този повод искам да кажа,че моя час остава свободен  и е за МЦ Фемина -Димитрова! Ако някой иска да отиде нека ми пише на лични да му дам точен час и името си!Лек вечер от мен че съм се хванала да правя вечерята а нещо ме тресе и нервата и така! Sunglasses 

# 83
  • Мнения: 3 388
Damianki, правилно значи съм се сетила  Crazy

Тук има предимство за майки с малки деца, бременни и инвалиди.
Първо вземаш номерче и после те викат за вземане на кръв. На номерчето си с предимство, така беше и при пробата, вместо да чакаш те викат по име. Сега обаче, заради закона за неприкосновеността на личните данни, се налага всички накуп да чакаме! Ужасно е, защото и в най-провинциалната болница в провинцията на Милано, все се налага да чакаш поне 50 номера преди теб  Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 105
Persia не се притеснявай. За първите изследвания, които се правих ме бодаха 5 пъти-2 пъти във вената на едната ръка и 3 пъти в другата. И то просто защото липсва организация между различните стаи на лабораторията. Направо щах да ги  #2gunfireПознайте дали пак ще ида там

# 85
  • Мнения: 23
Здравейте тубаланки ! Hug
Добре дошла на новата мама Grinning.
Мегита-всички четем какво си написала ,но понякога не остава време да споменеш всички мами.Пък и ставаме все повече -това е супер.Тази година в нашата мила родина се отбелязва бум на раждаемостта .Май се отплеснах,исках да ти кажа че аз имах съцебиене в началото чак не можех да спя.Ходих при добър кардиолог-Каспарян ако си чувала .Каза да не се преуморявам и ако е много силно едно валидолче под езика ,ако продължи повече пак при него .Ако искаш данни за кабинета пиши ми на лични .За ФМ мисля бях описала подробно съвета на Томова /аз ходих при нея /-прави се 3 пъти -в 12 г.с.,между 18-20 и 23-24 г.с.Данни за Томова ще ти дам пак на лични .
babylove-имала си голям  късмет.Важно че сега си по-добре и си почивай повече.
mari_eta-готина спалня ,и на мен ми предстои такава покука ,но сега още избирам ,аз харесвам гардероби с плъзгащи се врати и големи огледала ,за да мога добре да се олеждам Mr. Green
shoshi84- колко мила ти е хемоглобина ,да знаеш това желязо страшно запича .
MEGI-аз другата седмица съм на зъбар ,по принцип много държа на зъбите и редовно ходя на прегледи и представи си за 2 седмици -2 дупки -малки, но трябва да се оправят .Наистина сусамът съдържа най-много калций.То сиренето и млякото, които ядем не знаем колко са истински .
vasq78- ако през 2006г. си била само и имаш само доходи от трудови правоотношения и нямаш фирма и ще подаваш декларация за да използваш облекчението за деца ,за теб срокът е до края на 2007 г.Сигурна съм ,ак о искаш обади се в НАП, за да ги питаш.тЕЛЕФОНИ ИМА НА АДРЕС -www.nap.bg
Ох ,аз отивам да похапна .После ще отговарям пак .Чао и цунки Heart Eyes

# 86
  • Мнения: 1 216
 :)muna33
Хемоглобинът ми е паднал на 101, чувала съм, че е лошо под 90.
Но долната граница е 120  Rolling Eyes

 :)shosh, какви са тези вампири, бре, как ще те бодат 5 пъти? Луди!
 :)sonita, значи и тук нещата с опашките седят по същия начин. Само дето тук ти искат ЕГН'то за щяло и нещяло и законът за защита на личните данни е мит. 

# 87
  • Мнения: 1 216
За нула време станахме 101 мами! Голяма тумба тумбита сме, хей!

# 88
  • Мнения: 287
Здравейте, мили4ки! Hug
Мимсат ,драго ми е, 4е си се сетила за мен! Hug Heart Eyes  bouquet
От известно време се опитвам да хвърля някой друг поглед в/у писанията ви,но  все не ми достигат време и сили.
От по4ти месец съм в усилен репетиционен период и малко ми идва нанагорно.Вси4ки покъщни задължения съм ги зарязала ,едва успявам да наготвя.За моя радост премиерата ще е към 25 април (2 седмици по-рано от предвиденото) и най-накрая ще пусна пералнята!!! Joy Всъщност ,дано да го направя тази ве4ер. Blush
Натоварването ми в пиесата хи4 не е за завиждане ,но все пак се справям и ми се струва ,4е така потдържам добра физи4еска форма. Mr. Green
Честно да ви призная- аз се 4увствам малко неудобно като ми отстъпят място в автобуса.Не 4е 4есто се слу4ва!(Каква съм такава срамежливка!  smile3538) Любопитното е, 4е ме от4итат само млади моми4ета.До сега един мъж не ми е предлагал място!Безобразници! #2gunfire Усещам ,4е съвсем скоро ще си отворя устата! Rage В автобусите има специални места за БРЕМЕННИ и по4ти винага са заети от мъже!Наше право е да си ги изискваме!!!!!
Лулумба ,това ,което ти се е слу4ило си заслужава сълзите! spoko Наистина неприятна ситуация!И на мен ми се дорева като пътувах по Великден в претъпкан влак към Варна и един час хората ме блъскаха и мачкаха в коридора !На никой не му се ставаше от топлото местенце... 4увствах се толкова унизително...
Иначе ,относно предимството за бременни ,майки с деца и инвалиди- и в БГ има такава разпоредба (или закон  newsm78).Про4етох го на вратата на лабораторията за изследвания. Grinning Това ,обаче ,САМО НИЕ го знаем!!! Confused
babylove ,стискам палци бебка да си заеме правилната позиция и да се гушка сладко в теб поне още 4 месеца! Hug Praynig
Моми4ета ,пускам една снимка на бебе-таралеж4е за малко настроение . http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2614784
И една моя от днес,за да си покажа тумбачето! Blush Не съм много във форма ,но 4овещинка е  Wink http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2614938
Весел петъ4ен ден и не се потдавайте на фобии ,покрай датата! Laughing

Последна редакция: пт, 13 апр 2007, 00:50 от крокодил

# 89
  • Canada
  • Мнения: 231
Здравейте!
Това бебе-таралеж е много сладко!
Гледам слънчевата снимка на крокодил и невярващо поглеждам през прозореца - тук днес вали сняг на парцали!  Mr. Green Е, поне вали по варненски  Mr. Green - тъй като температурата е малко над нулата, се разкашква!  Simple Smile Прелест!  Simple Smile Но нищооо, малко остана!  Simple Smile
Да ви се похваля: вчера за първи път ми отстъпиха място в метрото - едно младо момиче! А пътувам всеки делничен ден с автобус и метро и в двете посоки.  Wink На връщане съм му хванала цаката - тъй като тук за автобус се чака на опашка, директно се нареждам на опашката за следващия (в час пик са на 4-5 мин.) и така е сигурно, че като се кача, ще има място. То не, че толкова ми се седи, но вече започнах да се страхувам за корема си - да не ме удари някой без да иска, шофьора да не набие рязко спирачки и др. под.
lulumba  и babylove, неприятни неща сте преживели, дано да са последните неприятности в бременностите ви! Пожелавам ви бързо съвземане! babylove, много да се пазиш и да лежиш!
На зъболекар ходих в 4-ти месец и набързо ми спретнаха 2 пломби. Май не е лоша идея пак да отида, че хапвам доста сладко, а и нали са по-уязвими зъбите сега...
За калция - бях чела някъде, че някои го пият като добавка през бременността и така нямат проблеми с тези схващания. Слава Богу, още не ме е застигнало това!
Добре дошла на PimKie!   bouquet
Нощната смяна спира да пише!  Laughing Ех, няма ли най-после да се появи някоя бъдеща мама от нашата страна на океана...

Весел петък 13-ти ви желая!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт