Вместо мазилка- гипсокартон на стените?

  • 24 542
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 630
Jaly
какво направихте с гиспокартона?

# 16
  • Мнения: 2 863
Във война сме Joy
Той иска да го маха, аз категроично не... 15 други  сем. в същия блок могат да живеят така, само ние не.... освен това, така ще влезна още лятото, а  с неговия вариянт- само Бог знае кога... тъкмо като те четох снощи във фотографската, щях да те питам ти какво правиш  с тоя гипсокартон и какви са ти впечатленията?
За сега аз водя по точки и аргументи Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 10 825
Нашият строител ни предлагаше да сложи гипсокартон на стените вместо мазилка. Архитекта, които ни прави проекта за вътрешно обзавеждане ни посъветва да откажем, изреди ни няколко недостатъка, от които аз обаче си спомням само това, че м/у гипсокартона и стената след време започват да се въдят всякакви гадинки Twisted Evil

Ще попитам довечара мъжа ми за останалите неща, дано той да ги помни

# 18
  • Мнения: 1 630
И какво ще ядат гадинките там?
При нас е плътно затворено със силикон та не само няма какво дя ядат ами и няма как да влязат  hahaha

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
И какво ще ядат гадинките там?

Защо пък да ядът там не разбрах? Хлебарките като се крият зад шкафовете, например, само там ли си стоят или излизат и да наобиколят из кухнята?

При нас е плътно затворено със силикон та не само няма какво дя ядат ами и няма как да влязат  hahaha

Радвам се, че при вас е толкова добре уплътнено

# 20
  • Мнения: 303
И какво ще ядат гадинките там?
При нас е плътно затворено със силикон та не само няма какво дя ядат ами и няма как да влязат  hahaha

Няма такова уплътнение което да ги спре. Не е нужно да има нещо за ядене, те си носят и си се размножават на спокойствие там  Simple Smile

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Не мисля, че има проблеми с гадините... Ако беше така, нямаше все повече и повече хора да залагат на гипсокартона. Някой има ли опит с плъзнали гадини или просто броите звездите?!

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825
Не мисля, че има проблеми с гадините... Ако беше така, нямаше все повече и повече хора да залагат на гипсокартона. Някой има ли опит с плъзнали гадини или просто броите звездите?!

Както казах, на мен ми го каза архитект, той, специално, има доста опит

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Мъжът ми също има доста опит  Peace

# 24
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Не знам какво е когато се използва вместо мазилка , но аз имам горчив опит с гипсокартона .
Направихме си таваните в новопостроеното жилище с цел топлоизолация и шумоизолация, аз бях против,но заради шумоизолацията се съгласих. Нанесохме се първи в сграда и когато се нанесоха другите започнаха проблемите.Най-вече с музиката - който и да си пусне на по горен -етаж в къщи започваше едно бумтене абе нещо като барабани, което ме подлудяваше и то във всички стаи. Говорих с другите съседи - едните чували , но било тихо и не им пречело, другите не чували нищо. С много ровене  в интернет стигнах до извода, че  таваните не са направени добре, няма гумени ленти за изолация и т.н.  Е преди месец ги бутнахме в помещение от 40 кв. м. няма да описвам какъв ужас е, каква мръсотия- изпълниха новия таван и една стена по всичкси правила, а резултата същия. Такъв стрес получих от набутването и всичко, отделно  шпакловката не се получи и плоскостите си личат.
Отговорът получих много късно от една архитектка от фирма Сипер- че понякога гипсокартона действа  като мембрана, която усилва звука- т. е като барабан.  Скоро ми го потвърдиха и други хора, които се занимават със строителство.
А на стената която преградихме е климатика ми, Досега никога не беше вибрирал и бучал , а сега за съжаление е така- при допир цялата гипсокартонена стена вибрира. Въобще климатика си промени звука, много по шумен е. За в бъдеще смятам да махнем всичко гипсокартонено. Мислех да правим една преградна стена с него, но категорично се отказвам.

# 25
  • Мнения: 1 630

Няма такова уплътнение което да ги спре. Не е нужно да има нещо за ядене, те си носят и си се размножават на спокойствие там  Simple Smile

В София имах много хлебарки, но бяха основно зад шкафовете в кухнята, където все нещо за хапване пада
През стаите минаваха, но зад шкафовете не живееха
Та за това си мисля, че им трябва храница
Но може и да греша
Не съм специалист

# 26
  • София
  • Мнения: 255
Вие ме хвърляте в ужас! Нашият строител  ще прави преградните стени в апартамента само от гипскартон newsm78

# 27
  • Мнения: 3 537
 Моят мъж се занимава с гипсокартон и в къщи стените и таваните ги направи  с гипсокартон.Сега ще потърся някоя снимкаhttp://images13.snimka.bg/002045356.jpg
http://images12.snimka.bg/001766645.jpg
Имам проблем със Снимка Бг. и не мога да пусна в момента други снимки. Grinning

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 20:04 от Eis

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 938
А имате ли вата под гипсокартона? С вата е абсурд да се получи този ефект.
Ние трябва да оправим една стая със стара мазилка (криваааааа), а меракът за къртене се изпари след кухнята и трапезарията, та сме се прели на варианта гипсокартон и вата над въпросната мазилка.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Навсякъде в нас сме с гипскартон с изключение на баните. Там сме с мазилка,но брат ми и баните ще си ги прави с картон. Всичко ни е на конструкция и отдолу с вата, а отледлно и дупките на тухлите ги запушваха с вата. Разликата в Т е огромна преди и след картона

Общи условия

Активация на акаунт