Преместване на тоалетна в баня - панелен блок

  • 5 022
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте, предстои ни покупка на тристаен панелен апартамент с отделни помещения за баня и тоалетна, което е проблем за мен и бих искала това да се промени, т.е. да имам обща баня и тоалетна. Чух и прометох мнооого неща от твърдо няма да стане до всичко е възможно. Таа, някой правил е това преместване и как са се случили нещата , нов мръсен канал ли се прави, тръби към основния ли се слагат .. и да отбележа,че не са близо едно до друго помещенията. Благодаря предварително на включилите се.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 742
Трябва схема на щранговете и може да стане.

# 2
  • Мнения: 2 063
Мой познат си купи панелен тристаен апартамент с отделна баня и тоалетна. Заради по-голямото си семейство направи още една тоалетна в банята, някаква химическа тоалетна,  обяснявал ми е, че всичко става на прах, абсолютно без никакъв мирис или неприятно усещане.

# 3
  • Мнения: 46 517
Правили сме. По принцип би трябвало да си има в стената тръба и само да се включите.
Дори бдителни съседи бяха подали сигнал, идваха на проверка и заключението беше, че всичко си е наред, такава възможност е оставена, просто се възползва който желае.

# 4
  • Мнения: 615
Както са ти писали трябва да има голяма тръба в шахтата и може да се включите.

Но не разбрах, искаш да си махнеш тоалетната и да имаш такава само където е банята, така ли ?!

Ако е така е много непрактично. Сутрин като станете да се оправяте един ще иска да се мие, а друг ще иска да ползва тоалетна, ако са в едно ще трябва да се изчаквате, което си е загуба на време...

# 5
  • Мнения: 46 517
Може би иска да имат 2 тоалетни.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако има мивка или сифон.Тръбите са ф50,които влизат във вертикалната тръба,която е ф 110.Ако е пвц се реже слага се едно отклонение за тоалетната и готово.

# 7
  • Мнения: 60
Не искам тоалетната да е отделно, за мен този вариант е непрактичен. Всеки с неговите си предпочитания 😄

# 8
  • Мнения: 46 517
Запази си и тази, която е отделно, може да се ползва, когато другата е заета. Нищо непрактично няма, напротив, удобно е.

# 9
  • Мнения: 615
За авторката изглежда е практично !

Тоалетната може да се превърне в сервизно помещение за пералня, сушилня, кофи, парцали и метли, които аз лично мразя да гледам в банята например, или на терасата...
 

# 10
  • Мнения: 46 517
Така е, но може да си има мокро.
Зависи и от броя на живеещите, ако за 4 или нагоре със сигурност 2 тоалетни ще са по-практични отколкото красотата на парцалите Simple Smile

# 11
  • Мнения: 615
Е, ако си има мокро, то бившата тоалетна може да стане и склад...куфари, коледна украса, запаси, сезонни дрехи...

Но да каже авторката какъв план има за бившата тоалетна ? Това е интересно...

# 12
  • София
  • Мнения: 1 742
Ето едно помещение което нямаше тоалетна и след ремонта имаше http://rumen1972.snimka.bg/daily/mladost.872573.35690335
но эависи какво иска жената.ако качи снимки на банята и тоалетната по лесно ще помагаме

# 13
  • Мнения: 615
Само не казвай, че душът е до или срещу тоалетната чиния, а в някой бедни китайски квартали душът е над тоалетната чиния... Ужас !

Ако в банята не може да се обособи място за душ, дали с перде, стъклена преграда или душ кабина, то как ще вкараш тоалетна чиния ?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 742
Душа е срещу тоалетната http://rumen1972.snimka.bg/daily/mladost.872573.35690333
така го искаше клиента и така го направих.На хората им хареса.

Общи условия

Активация на акаунт