Mnogo maznata koja!

  • 7 866
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 751
blagodarq vi...dosta byrzo reagirate.ako ima o6te idei i mneniq neka da se pi6at.a za skinorena...illy znae6 li kakvoe prilojenieto pri maznata koja.uj e za petna ,no mai i za mazni koji se dava.znaete li ne6to?

(S. za latinicata)
Ами аз съм изхабила две тубички скинорен и не мисля, че е нещо особено!За месец виждаш първите промени - положителни, спираш да го ползваш и пак се започва със старите проблеми  #2gunfire Мисля, че ако кожата ти е просто мазна, а не проблемна, има далеч по-подходящи и щадящи продукти. На мен лично, лекарката ми беше казала, че не се нанася върху цялото лице, а само на проблемни зони.
Надявам се да съм ти помогнала  Peace

# 16
  • Мнения: 17
положителните промени се отнасят сигурно до мазнотата. поне така  схванах аз  Laughing...ноо тия промени в какво се изразиха при теб.спря да ти се омазнява лицето или ти премахна петанта.( извинявай ако въпроса е твърде ли4ен оба4е за6то спря да го позлваш?)

# 17
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Препоръчвам хума - действа беотказно

# 18
  • Мнения: 17
задавам доста въпроси ,но това е за6тото все пак тук търся наистина мн. добри съвети.може ли да ми изсясниш въпроса с хумата....съставки,съотно6ения,на4ин на приготвяне ,нанасяне..и най-важнтото как ти действа.дали след като си праи6 маската кожата си се изсу6ава до краиност.или те поддържа суха за пове4е от 5 6 4аса?всеки ден ли...обясни ако има6 възможност.благодаря ти Praynig Praynig

# 19
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ами хубаво е да се направи маска от хума.Разтваряте хумата(продава се на прах, на пакетчета) в студена вода, до получаване на средно густа каша - например като потопите пръст и го изкарате, да да не тече, но и да не е на буца.След като направите кашата се намазвате(хубаво е да сте сама или пък детето/децата Ви да спят).Намазва се тънък слой, но трябва кожата да е покрита навсякъде.Хубаво е да полегнете поне за 30 минути,в пълно спокойствие, за да може да сте отпусната.Хумата се стяга и дори ще усетите веднага промяната.След това се измивате, но внимателно, за да не нараните кожата и след това може да се мацнете за малко и със съвсем малко кисело мляко(то успокоява кожата, ако е чувствителна и се предотвратява прекаленото изсушаване).Измивате след 5 минути киселото мляко и готово.
По причина,че хумата все пак може да изостри чувствителноста(това си е тип глина), аз лично не препоръчвам повече от два пъти(максимум3) седмично.Поне три четири дни нямам никакъв проблем с кожата, след тази маска.
Много лесно се прави цялата процедура, а ефекта е наистина добър.Моята кожа не е много мазна, но правя тази маска веднъж седмично и дори след като измия хумата ми е адски приятно да се пипна около ноздрите(там е малко по - мазна по принцип кожата ми)и да усетя, как няма и следа от мазнотията.А и след като правите маската самото усещане което имате е страхотно - някък чувствате лицето си стегнато, порите свити и е супер приятно.Няма и следа от мазно петънце Peace
Желая Ви успех Heart Eyes

Последна редакция: сб, 14 апр 2007, 21:26 от bloodywhite

# 20
  • София
  • Мнения: 4 751
положителните промени се отнасят сигурно до мазнотата. поне така  схванах аз  Laughing...ноо тия промени в какво се изразиха при теб.спря да ти се омазнява лицето или ти премахна петанта.( извинявай ако въпроса е твърде ли4ен оба4е за6то спря да го позлваш?)
Ами моята кожа не е мазна, по-скоро смесена и точно ефект върху омязняването не помня да е имало. На мен крема ми премахна някои петънца и поизчисти кожата, поради което в началото има опасност да пъпчасаш  Crazy

# 21
  • Мнения: 17
Ооо боже...да се надяваме 4е няма да се стине дотам.а за инфото за хумата мн благодаря...но дори и ти казва6 ,4е кожата ти не е мн мазна.а нз дали рпи мен 6те проработи ..тъй катоо...спонеах вее4е 4ее съм с доста странна кожа. Shocked  bloodywhite..ти ако си измие6 лицето само с вода или някакъв препарат до колко време държи без мазнотия.интересувам се,за да преценя на каква кожа то4но действса.на какво омазняване по-скоро.благодаря предварително  bowuu Simple Smile

# 22
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
MYLAW моята кожа по принцип не е много мазна и не използвам никъкви сапуни, нито кремове, нито маски.... никакви такива неща, за да почиствам лицето си.Карам всъщност на най - простите природни средства,за да поддържам кожата си.
По принцип за да нямам проблем с косата и кожата, гледам да ограничавам мазните храни, а също и пия редовно отвара от коприва(в 1литър вряща вода слагам половин шепа измита коприва и след две минути изключвам котлона, оставям да поистине и пия) или студен извлек(от вечер в 2 литра студена вода, накисвам една шепа коприва и на сутринта мия лицето или косата си - ако ми е ден за миене на косата - с тази отвара).По принцип аз смятам, че е доста погрешно схващането, че просто кремчетата и лосионите ще помогнат, защото косата, кожата, ноктите и тн... се хранят отвътре, а не отвън.Ако е чиста кръвта можем да се радваме на по - добри "дадености".
Друго, което правя често е - слагам да заври вода на котлона и когато започне обилно да се изпарява се надвесвам(е не много ниско над водата,за да не се изгоря), над нея и стоя така на парна баня, колкото издържа(общо взето внимавам да не е повече от 5- 6 минути, за да не нараня кожата).Порите се отварят и без проблем мога да почистя лицето си от мазни петънца,черни точици и тн.
Има много простички, но много ефикасни средства човек да се погрижи за тялото си.
Дано съм била полезна.Ще следя темата и ако мога да споделя на желаещ някоя малка хитринка, която използвам, ще го направ с удоволствие.А ето тук http://i.data.bg/07/04/15/328248_orig.jpg - синът ми с маска от хума(нагледно как изглежда).На него по други причини, съм я правила, но общо взето може да видите как изглежда цялата тази работа.
А тук можете да видите и моята кожа http://i.data.bg/07/04/15/328254_orig.jpg поддържана само с природни средства
Желая успех

# 23
  • Мнения: 17
Мила ,ти имаш мн. красива кожа!радвам се за теб и продължавай,да си я поддържаш.а тази отвара с врящата вода кога я пие6.има ли определно време?и всеки ден ли е това.има ли всъщност някакво то4но приложение?за проблемна кожа ли е или за про4истване на организма.за какво се препоръ4ва.конкретна болест или профилакти4но?

# 24
  • Мнения: 224
MYLAW моята кожа по принцип не е много мазна и не използвам никъкви сапуни, нито кремове, нито маски.... никакви такива неща, за да почиствам лицето си.Карам всъщност на най - простите природни средства,за да поддържам кожата си.
По принцип за да нямам проблем с косата и кожата, гледам да ограничавам мазните храни, а също и пия редовно отвара от коприва(в 1литър вряща вода слагам половин шепа измита коприва и след две минути изключвам котлона, оставям да поистине и пия) или студен извлек(от вечер в 2 литра студена вода, накисвам една шепа коприва и на сутринта мия лицето или косата си - ако ми е ден за миене на косата - с тази отвара).По принцип аз смятам, че е доста погрешно схващането, че просто кремчетата и лосионите ще помогнат, защото косата, кожата, ноктите и тн... се хранят отвътре, а не отвън.Ако е чиста кръвта можем да се радваме на по - добри "дадености".
Друго, което правя често е - слагам да заври вода на котлона и когато започне обилно да се изпарява се надвесвам(е не много ниско над водата,за да не се изгоря), над нея и стоя така на парна баня, колкото издържа(общо взето внимавам да не е повече от 5- 6 минути, за да не нараня кожата).Порите се отварят и без проблем мога да почистя лицето си от мазни петънца,черни точици и тн.
Има много простички, но много ефикасни средства човек да се погрижи за тялото си.
Дано съм била полезна.Ще следя темата и ако мога да споделя на желаещ някоя малка хитринка, която използвам, ще го направ с удоволствие.А ето тук http://i.data.bg/07/04/15/328248_orig.jpg - синът ми с маска от хума(нагледно как изглежда).На него по други причини, съм я правила, но общо взето може да видите как изглежда цялата тази работа.
А тук можете да видите и моята кожа http://i.data.bg/07/04/15/328254_orig.jpg поддържана само с природни средства
Желая успех
Заинтригуваме с твоя начин да поддържаш естествената си красота - с натурални средства  Peace  Би ли споделилал още някои хитринки? С какво се миеш, правиш ли ексфолиране и всякакви такива неща, които рекламата ни внушава, че са жизненоважни?  Hug

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 16:08 от JuMe

# 25
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
малко по - късно ще се включа и ще споделя какво правя и какво знам,защото за съжаление в момента, нямам време.

# 26
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз съм с мазна кожа на лицето също. Използвам гел за измиване, тоник и крем на Виши за мазна кожа и се чувствам по-добре! Изисква се обаче постоянство!

# 27
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Благодаря, за хубавите думи към мен, желая на всеки да се радва на хубава и безпроблемна кожа.
Отварата от коприва я пия по специално, защото особено зимата се натрупват много неблагоприятни неща за тялото и е добър начин за подобряване на тонуса и за "изчистване" на тялото след зимата(все пак зимата се ограничаваме малко или много повече към готвени храни, отколкото към "жива" храна).Обикновенно сутрин си правя отварата и гледам за около половин час да съм я изпила, защото полезните вещества от копривата, много бързо изчезват(за около половин час).Всъщност мисля, че определено време на деня, в което да се пие няма,аз лично по навик си я правя сутрин и пия всеки ден в продължение поне на два месеца през пролетта(не е проблем да се намери вече по пазарчета и тн., а и цената не е висока 50ст или левче.Копривата много добре изчиства кръвта и кръвоносните съдове от наслоявания и токсини, и когато кръвта циркулира по добре из тялото тя "храни" по добре органите, както и по - добре снабдява органите с кислород.като цяло е за прочистване на организма, но самото вътрешно прочистване се изразява и като външно отражение подобряване визията на кожата,здравината на ноктите и косата и тн.Аз лично се радвам на добро здраве и само се опитвам да го поддържам, но освен за поддръжка, копривата е полезна и за укрепване на имунната система(а през пролетта плъзват всякъкви вируси, настинки, пролетни грипове и тн.), така че може да се каже, че и само за профилактика е чудесно природно средство


 
 

# 28
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
JuMe ами честно казано дори, не съм много наясно с много от думите използвани по рекламите(обикновенно не обръщам много внимание,а не ми се рови специално за неща, които не ме интересуват).Нямам и представа какво точно трябва да значи "екфолиране" newsm78 и гледам да не се тормозя много да гадая.Понеже се опитвам да спазвам без да насилвам тялото си някакъв хранителен режим, предполагам и това има влияние върху тялото ми.Малко съм мързеливичка, та обикновенно полагам много малко грижи(направо се изумих, като четях, колко време отделят дамите от форума, за грижа за кожата и косата, както и ноктите).Веднъж два пъти седмично си правя маска с хума, поне веднъж седмично почиствам лицето си на пара и единственното, което редовно правя за тялото си е да пия отварата от коприва.По принцип съм чела доста и за "опасната козметика" и нямам много доверие на нещата, които ми предлагат за "най - доброто" на пазара.Вместо кремове и мазила използвам само чисти масла - бадемово, сусамово, кокосово(дори наскоро си купих директно от производител доста масла на толкова смешни цени, че съжалявах, за това, че не мога да си купя и донеса повече).По принцип не използвам никъкви сапуни за измиване на кожата си, защото знам че сапуните изсушават и могат да напукат кожата(въобще не вярвам, че в сапун "Дав", ще ми сложат и хидратиращ крем за 80 90 стотинки...).За сваляне на грим(но избягвам да се гримирам всеки ден)използвам най - евтиното и обикновенно тоалетно мляко което намеря по магазините(смятам, че скъпата козметика е такава, не заради специалните си качества, а заради по голямата реклама и запазената марка).
Всъщност не зная какво точно да напиша.Попитайте ме конкретно за нещо Heart Eyes и предполагам,  че ще се намери в главата ми някоя рецепта за бързо и ефикасно решаване на даден козметичен проблем. Peace

# 29
Здравей,
на мен ми помогна една комбинация от продукти, която обаче не е от най-евтините и все пак е необходимо малко търпение и постоянство.

Всекидневно измиване(сутрин и вечер) с гел на Биодерма- около 19 лева, Два пъти седмично пилинг с продукт пак на тази фирма - около 15 лева. Два пъти дневно мазане с антибиотик - Зинерит(сутрин и вечер- към 14 - 15 лева) - но това само при акне, Сутрин поставяне на фотозащитен крем на Биодерма - около 32-лева, вечер пак на същата фирма за мазна кожа - цената пак там някъде. Имаше поразяващ ефект за около 2-3 месеца. Сега кожата ми продължава да емазна на места - но в сравнение с това което беше е направо перфектна, щом всички хора около мен се чудят как може да се постигне този ефект. Написах и цените, защото на мен поне ми се сториха стряскащи в началото - защото всичко се купува наведнъж, но после се каза че се харчат нещата много бавно - за около половин година - така че 100 лева разделени на 6 месеца не са чак толкова много за цената на една добре изглеждаща кожа. Иначе има също и един "крем" - или масло - незнам как се казва точно на "Неострата" с гликолова киселина, той намалява страшно много мастната секрация и прави химичен пилинг, но той трябва да се ползва само в есенните месеци, тъй като сега слънцето вече е силно и може да предизвика алергична реакция!
Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт