Високо кръвно по врем на бременост

  • 7 443
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Не е безобидно както са ти писали момичетата. Аз самата съм с хипертония. От началото на бременността си пиех Допегит по 3 таблетки дневно. С хапчетата поддържах кръвното си около 140/90, което е максимално допустимата норма, чувствах се нормално, бях добре. Купих си и апарат и го мерех редовно. В края, обаче, кръвното ми вече стана невъзможно за контрол дори с хапчетата. Вдигнах го 160/100, отекох, имах белтък в урината, прееклампсия от всякъде. Влезнах в болница и там слава Богу го оправихме кръвното с инжекции и системи. Бебка се роди нормално, здравичка, но аз бях ужасно притеснена. Родих в 37 г.с., но учудващо за всички бебето не беше малко, 3.750 кг и 51 см.
За това обърни си внимание, отиди на друг лекар, но трябва да го следиш постоянно и ако се налага да взимаш лекарства.
Успех ти желая и леко бременеене.  Hug

# 16
  • Мнения: 3 537
Последните две седмици от бременността си ги излежах заради високо кръвно.Пих допегит и бях на диета.Подписах се,че ако стане нещо по време на раждане съм съгласна да извадят бебо със секцио и   до като раждах  все ми мереха кръвното.Но всичко мина добре .

# 17
  • Мнения: 2 336
Днес влезах в болница/но вечерта се прибрах/. Предписаха ми Хлофазолин. А не Допегит както вие сте писали. Но ми варира кръвното което не е добре. Сутрин ми е по-ниско/като под по-нисок разбирам 135на90/ , а вечер висока /150или 160 на 90/.

# 18
  • Мнения: 41
Осмия месец лежах в болница с високо кръвно. Родих в първия ден от деветия месец здраво бебе. Според мен е важно редовно да се пият предписаните лекарства и повече спокойствие. Аз много се бях изнервила, което ми се отрази. Симптоми нямах никакви, чувствах се отлично.

# 19
  • Мнения: 983
И аз имах този проблем, но без да се усетя, т.е. нямах признаци на високо кравно.  Една вечер случайно си го премерих, ей така от любопитство и изтъпнах-160/90!!!Влязох в болницата по спешност и се наложи да прекаснат бременността ми, бях в осмия месец. За щастие бебенцето ми е добре вече, но лекаря каза, че Господ ни е опазил..Плода не е растял последните седмици, страдал е..Така че те съветвам да си мериш редовно кръвното, ако имаш възможност по два пъти на ден дори и ако е над 130 горна граница, веднага при лекар!

# 20
  • Мнения: 14 133
Днес влезах в болница/но вечерта се прибрах/. Предписаха ми Хлофазолин. А не Допегит както вие сте писали. Но ми варира кръвното което не е добре. Сутрин ми е по-ниско/като под по-нисок разбирам 135на90/ , а вечер висока /150или 160 на 90/.
Моето кръвно се нормализира след 3 дена лежане в болницата. Какво ще е лекарството няма значение. На пазара непрекъснато излизат нови продукти. Преди 4години е било едно, сега друго. Докторите си знаят работата. Звънни на гинеколога си, ако продължава да не се нормализира. При мен също предизвикваха раждането малко преди термина, защото кръвното ми не падаше 2 дена, въпреки Допегита. Като си гълташ лекарството редовно, всичко ще е наред.  Peace

# 21
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
С Хлофазолин, системи и инжекции ми смъкнаха кръвното в болницата до 120/80, така че щом това са ти дали, супер!
Още веднъж лека бременност и раждане ти желая.

# 22
  • Мнения: 88
Здравей!
Аз няма да ти обяснявам какво причинява високото кръвно на теб и на бебо, но преди всичко момичетата са прави, че трябва да си много спокойна, макар и това да не е много лесно в такава ситуация. Аз също съм с високо кръвно, лежах 1 седмица в болницата, където всичко беше повече от идеално /по законите на Мърфи  newsm78 /, сега пия също Допегит и няколко пъти в седмицата си меря кръвното. Имам чувството че от нагласа само човек може да вдигне кръвно, затова се опитвам да не мисля за това и да съм спокойна  -  препоръчвам ти го най-искрено и на теб!
Дано всичко да е наред! Успех!

# 23
  • Мнения: 5 362
Високото кръвно е опасно и може да попречи на нарастването на бебето. Затова се следи стриктно и при повишаване се изписва Допегит / обикновено /. Показания над 140 - за горна и 90 - за долна граница се приемат за високи. Високото кръвно може да доведе и по аклампсии и преаклампсии. Избягвай солени, кисели и пикантни храни.
PeaceТочно така.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 252
Заради високо кръвно изкарах последните 4 месеца от бремеността на легло. Вдигах кръвно като се движа, а като лежа кръвното ми се оказа в нормални граници. Лежах 2 пъти в Шейново заради съмнения за прееклампсия, защото имах страхотни оттоци, а в края на бремеността отделях белтък и ацетон в урината. Ако бях вдигнала кръвно тогава докторите ме предупредиха, че ще ми направят секциото по-рано, за да не страда бебето. Успях да стигна поне до 37 седмица, когато се наложи секциото, но беше по други причини - бързо наедряване на бебето.
Поискай си направление за кардиолог, избягвай солени и кисели храни и трушии, и си мери кръвното по няколко пъти на ден - за твое успокоение.

Бъди по-спокойна и по възможност не се ядосвай за всичко. Казвай "Здраве да е" и с усмивка загърбвай проблемите. Успех!

# 25
  • Мнения: 5
до 34 седмица бях с нормално кръвно-даже ниско-110/70,но на консултацията в 34 седмица бях с 140/100 и на следващия ден влязох в болница.Стоях там 6 дни-на системи и хапчета,кръвното се нормализира и ме изписаха,но продължавам да пия хапчета-Хлофазолин.Сега всеки ми препоръчва да родя секцио,защото имало вероятност да направя гърч по време на нормално раждане.ИМА ЛИ МАЙЧЕТА С ВИСОКО КРЪВНО И РОДИЛИ НОРМАЛНО?

# 26
  • Мнения: 3 537
ИМА ЛИ МАЙЧЕТА С ВИСОКО КРЪВНО И РОДИЛИ НОРМАЛНО?
Да,аз. bowuu

# 27
  • Мнения: 5
всичко нормално ли мина,т.е.не се е покачило по време на раждането

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
ИМА ЛИ МАЙЧЕТА С ВИСОКО КРЪВНО И РОДИЛИ НОРМАЛНО?

Ставаме две  baby_neutral Party

Всичко мина нормално, родих лесно и бързо. Хипертоничките раждали така, изстрелват като тапа и при мен така и се получи на 3-тия напън и изкочи бебка. Пожелавам ти леко раждане.

# 29
  • Мнения: 2 336
От както взех да приемам Хлофазолина кръвното ми взе да варира. То и преди може да е варирало ,но като не съм го следила редовно. Два дни ви се застопори както трябва и от вчера сутрин 150/90 , а вечер 130/85. На какво ще се дължи това незнам newsm78. Лек ден  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт