Адреси на хосписи

  • 356 316
  • 490
  •   2
Отговори
# 420
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Мога да препоръчам съвсем нов хоспис, но цените никак не са ниски. Отвориха преди месец, вече имат и пациенти. Всичко е много хубаво и ново. Намира се в Очна болница "Зора".
Това е:
http://hospicezora.com/
Имат и страница във Фб:
https://www.facebook.com/hospicezora/

# 421
  • Мнения: 368
Някакви впечатления за Резервация Дядо Ради в Хисаря? Интересувам се за моя близка, която е с деменция, по-скоро Алцхаймер и вече не може сама да се грижи за себе си.

# 422
  • София
  • Мнения: 285
Здравейте, интересувам се от добър хоспис в София или околностите на София, с такса до 1000-1100лв. на месец, за баба ми, която е с изключително напреднала деменция и множество счупвания от падане, които я оставиха на легло. Интересува ме място, където да я хранят, къпят, да са мили с нея и най-вече да можем да я виждаме (предвид ситуацията с Ковид), знам, че е много, но моля да пишат хора, които имат близък, настанен в подобна институция.

# 423
  • Мнения: 1
Здравейте, може ли някой да ми препоръча хоспис, в който персонала да си вършат работата и наистина да имат информация от първо лице за район Русе, Шумен? Сега проучвам хоспис "Топъл дом" село Рояк? Ако някой има информация за там ще съм много благодарна. Става въпрос за баща ми, които е на легло.

# 424
  • Мнения: 17
Здравейте, интересувам се от добър хоспис в София или околностите на София, с такса до 1000-1100лв. на месец, за баба ми, която е с изключително напреднала деменция и множество счупвания от падане, които я оставиха на легло. Интересува ме място, където да я хранят, къпят, да са мили с нея и най-вече да можем да я виждаме (предвид ситуацията с Ковид), знам, че е много, но моля да пишат хора, които имат близък, настанен в подобна институция.

Заради ситуацията с Ковид, никъде не би трябвало да ви разрешават свиждания, такива са разпорежданията на РЗИ. Но винаги можете да поискате да уредят някаква видео връзка с лаптоп, примерно.

# 425
  • Мнения: X
Искам да кажа за болница за рехабилитация Сердика понеже сега се сблъсках с това и да не страдат други възрастни хора . На 04.09.20 приеха там моята баба за сумата 2499 лв. след инсулт за рехабилитация с цел да я вдигнат на крака защото има много слабо засягане на дясния крак. В следствие на инсулта тя не може да говори но разбира всичко и отговара ако я попиташ.
Започна се едно звънене всеки ден сведенията бяха(спи яде добре е) това беше отговора в рамките на 28 дни.
На 02.10.20г. си я взехме вкъщи некъпана мръсна отслабнала по зле отколкото я оставихме разпитах я за 28 дни са я изкъпали 2 пъти яла е само картофено пюре и отношението на персонала е било повече от лошо та искам да попитам тия хора нямат ли баби и родители и как може да са такива жестоки хора.
Моят съвет е никога не ползваите услугите на тази болница за възрастен човек.
А и да добавя в епикризата пише че ходи а ро не е вярно ето с такива престъпници си имате работа в елитната в кавички болница Сердика.

# 426
  • Мнения: 17
Radostina Sashova 678414 сезирахте ли Изпълнителна агенция "Медицински надзор" (https://iamn.bg)?

# 427
  • Мнения: 5
Здравейте, някой има ли преки впечатления от хоспис "Царица Йоанна" в с.Кошарица В.З. "Чолакова Чешма" и Дом за хора с деменция "Надежда" в село Болярско (Ямбол) ?
Баща ми е с напреднала деменция. На крака е, но е дезориентиран и не може да се обслужва сам. Изискванията ми са като на всички останали - нормални условия на пребиваване, човешко отношение и адекватна грижа.
Покрай ситуацията с ковид хосписите не допускат посещения. Няма възможност да се огледа базата, да се набавят лични впечатления за отношението на персонала, състоянието на настанените и за условията на живот в дома, което прави избора още по-труден и буквално на сляпо Sad
Ще съм благодарен и на други препоръки за хоспис в Бургас и околността.
Благодаря на всички, които ще споделят мнение.

# 428
  • Мнения: 17
Покрай ситуацията с ковид хосписите не допускат посещения. Няма възможност да се огледа базата, да се набавят лични впечатления за отношението на персонала, състоянието на настанените и за условията на живот в дома, което прави избора още по-труден и буквално на сляпо Sad

Можете да поискате да ви заснемат видео разходка с телефон, която да показва стаите, коридора, столовата и т.н. Както се прави за недвижимите имоти.

Отделно можете да поискате да сложат видеокамера в стаята на пациента.

# 429
  • Мнения: 5
Много благодаря за отговора.

Видеокамерата е много добра опция. Не ми се вярва да се съгласят, но при всички случаи ще опитам.
Видео тура също е вариант, въпреки че няма как да покаже реалната атмосфера.

Питането ми все още е актуално, така че ако някой има отзив ще съм благодарен да сподели.

# 430
  • Мнения: 3
Здравейте, моля за отзиви за хоспис "Голямата къща" намиращ се на Сточна гара в София.


Това е едно ужасно място, не ви го препоръчвам излъгаха ни, не гледат добре хората. Двама мой близки гледах там, приспиват ги, лоша храна, а сестрата която приема Широкова е мошеничка.
Имах страхотни проблеми с нея.
Не препоръчвам в никакъв случай!

# 431
  • Мнения: 1
Аз съм "мошеничката" Широкова , а Марияна Пенчева  всъщност е Лилия Христова и тя най -добре знае защо си позволи да хули мен и хосписа ! Заповядайте в Голямата къща , бул Сливница 309 в  София , за да видите нашето ужасно място и лошо гледаните ни обитатели ! Може и по кафе да пием Simple Smile

# 432
  • Мнения: 2 333
Много благодаря за отговора.

Видеокамерата е много добра опция. Не ми се вярва да се съгласят, но при всички случаи ще опитам.
Видео тура също е вариант, въпреки че няма как да покаже реалната атмосфера.

Питането ми все още е актуално, така че ако някой има отзив ще съм благодарен да сподели.
Забранили сте получаването на лични, а аз имам същото питане.

# 433
  • София
  • Мнения: 570
Здравейте, имам нужда от информация за ситуацията в Хоспис Надежда в Тръстеник. Моля , ако някой има поглед как се грижат в момента за пациентите на легло.
И аз се интересувам от този хоспис също за трудно подвижен човек. Също бих искала мнения и за "Свети Лазар" в Славяново и Левски.

# 434
  • Мнения: 11
Здравейте,
Спешно търся мнение за дома за стари хора "Абланица" в с. Филиповци до гр. Трън.

Общи условия

Активация на акаунт