Защо се изумяват-отново за кърменето след годинка

  • 1 602
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 191
Мммда, такива отговори очаквах. Благодаря ви за подкрепата.
И сега какво, освен да основем клуб "Белите врани кърмачките" Wink

# 16
  • Мнения: 541
Напълно съм съгласна с yanast, че на кърмачките им е по-лесно. Като сметнем - хигиена на шишетата, купуване на мляко, планиране, носене на вода с подходяща Т. Вярно е, че човек свиква с тези неща, но пък още по-лесно е да не го мислиш изобщо: храната е винаги с теб, и то в подходяща опаковка  Wink

На мен рядко ми се случва да слушам критики. Дори май не съм чувала директни критики. Има изненадани, но май дотам се спират.

Един подход, който върши добра работа, е да кажеш просто: това е най-новото в гледането на бебета. Най-модерните жени на Запад и тук така правят. Много добри резултати дава. Grinning

 Peace

Ама аз не ги четкам-на майките, които хранят с АМ наистина им е по-трудно-те топлят вода, мият шишета, смесват, трябва винаги да планират колко време ще бъдат навън, по-трудно им е да си приспят детето....
За мен кърменето наистина е голямо улеснение и спестява много усилия.
Аз наистина уважавам другите майки покрай мен-те също се грижат с много любов за децата си, а и полагат повече усилия.
Когато се опитвам да си отстоявам позицията се опитвам да не се конфронтирам директно, а да приобщя опонента си към моето мнение донякъде. Винаги има начин да се защитим, без да обиждаме човека срещу себе си, а дори между другото да изтъкнем някое негово достоинство. Един вид-виж, ти си умен, добър човек, знам, че ще ме разбереш-ето ти толкова добре правиш това и това, нали ще се съгласиш, че с кърменето не вредя на бебето си-а ми е лесно и приятно. Ето затова не искам да спирам. Умен човек като теб не може да не ме разбере и подкрепи Grinning

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Леле, yanast, ти чудесно си го намислила, сигурно действа много добре при майки хранещи с АМ, четкаш ги един вид, че те са по-всеотдайни от теб Laughing
Ми да ти кажа, тази работа с шишетата и приготвяне на мляко наистина не е от най-леките. В смисъл - пробвала съм (дохранвала съм около 3 месеца + цедене и всички екстри) и само кърмене от гърда наистина после ми се видя много лесна и мързелива работа. Малко работата е 'чуждата гъска е патка и в чуждия двор тревата е по-зелена', ама така ми се видя на мен поне от скромния ми опит Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 1 155
ами защото е рядко срещано - за това.
Като разберат, че още я кърмя и цъкат одобрително - браво, това вече рядко се среща, а аз отвръщам в стила на  sladka hapka, че в резултат на по-голяма информираност все повече майки напоследък кърмят поне до годинка и ...'Най-модерните и образовани жени на Запад и тук така правят.'
А на роднинските подмятания - някои съм ги решила рязко и грубо (майка, мъж след толкова образователни приказки), а на други (свекърва) - гледам 'много' да не се дърпам, ама все не ми се получава. Ама как като каже: 'родих второто дете и пак нямах кърма' - вярно, не е виновна жената, а системата ни, но що пък не ми вярва като й казвам 'няма няма'! Naughty Crossing Arms Сигурно й е обидно като кажа, че 'вярно, трудно е да закърмиш бебе, но после ти е лесно' и 'няма майка без кърма - има неуспели в кърменето'.

# 19
  • Мнения: 2 309
Разбира се, че се шегувах, просто зачекнах темата за вечната препирня между кърмещи и хранещи с АМ, защото най-честите критики към кърмачките са именно от други майки, които са кърмили по няколко дена и те гледат като извънземно като кърмиш детето си навън...иначе храненето с АМ е трудоемко спор няма, но има едно огромно предимство - не е необходимо 24/7 да си залепен за бебето, излизаш си денем, нощем, ходиш си по почивки сам или с половинката, а всеки може да даде шишето на бебето. 

Иначе в началото обяснявах на дълго и широко защо кърмя, убеждавах наляво и надясно майките да кърмят, отдавна се отказах, на изумените просто казвам, ако искат те да дойдат да приспят Али по друг начин освен с кърмене или да й дадат дажбата пюре "задължителна" за нейните месеци, или да й дадат водичка, за да не се "обезводни", имаше няколко желаещи, които след последвалия рев бързо се отказваха.

# 20
  • Мнения: 306
тази тема ми е като по поръчка Grinning

покрай празниците и многото роднински софри се "поизпотих" и аз с моето кърмене...
че и то от близки, твърде близки хора срещнах укори ли, как да го нарека незнам...

чух разни "факти" като тоя, че "даже животните си кърмят малките само по 30-40 дена", заради които два дена следпразнично търся из нета кой аджеба колко си кърми поколението hahaha

чудя се на себе си по-скоро, до кога ще се връзвам и ще ми е мъчно след подобни глупости   Crossing Arms

пп. ще изпробвам онова с "най-модерното сега на Запад" Laughing

# 21
  • Мнения: 3 591
Съпоставено времето което животните кърмят към времето което живеят ако се приложи на човека /време на кърмене към средна продължителност на живота/ излиза че трябва да се кърми около 4.5 - 5 години.

На им! кажи, че по техен съвет и ти си почнала като животните  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 306
Съпоставено времето което животните кърмят към времето което живеят ако се приложи на човека /време на кърмене към средна продължителност на живота/ излиза че трябва да се кърми около 4.5 - 5 години.

На им! кажи, че по техен съвет и ти си почнала като животните  Mr. Green

направих си сериозна справка аз, да ми се чудиш на акъла и дръзновението Mr. Green

така е, както си го казала, при приматите, с които единствено бихме могли да се сравняваме Peace
разбрах, всъщност, че те кърмят средно около шест пъти по продължителността на бременността, което при нас следва да е ни повече, ни по-малко от 54 месеца Shocked ан тъй на hahaha


така и не вдянах с кое животно точно трябваше да се меря, стана си ми обидно ей така, принципно Crossing Arms

а моето сладурче-кърмаче като ми е криво на мен иска да суче дваж повече hahaha, та съвсем му изтървахме края  Joy

# 23
  • Мнения: 190
Вие не знаете ли, че има Директива на Европейския съюз ?!!! Shocked
След 01.01.2007 г. бебетата трябва задължително да се кърмят поне до 2 г. Party Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 12 237
  Дали Европейския съюз ще се смили над мен и да ми разреши евентуално ако реша да кърмя само всяка по една година ?
  Въпреки че като гледам като нищо ще си я подминем Simple Smile

# 25
  • Мнения: 46 526
Ако това ще ви успокои, некърмачките, които даваме мляко за след годинка сме под същия натиск  Crazy обаче ми минава покрай ушите  Whistling


Ама аз не ги четкам-на майките, които хранят с АМ наистина им е по-трудно-те топлят вода, мият шишета, смесват, трябва винаги да планират колко време ще бъдат навън, по-трудно им е да си приспят детето ...

Е, нека не преувеличаваме  Mr. Green Не съм я отбивала нарочно, просто допуснах редица грешки  Confused но определено с АМ ми е по-лесно  Embarassed миенето на шишетата ми отнема 5 мин., след като измия чиниите, никога не съм топлила вода, нощем мъжът ми "кърмеше", даже не съм я чувала кога се буди, можех да я зарязвам, когато ми се наложи за неограничено време (стига да се намери кой да я гледа Mr. Green)

# 26
  • Мнения: 3 591
не бе - между 2 и 8 години Simple Smile че да е средно 5 - като при приматите  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 263
Мммда, такива отговори очаквах. Благодаря ви за подкрепата.
И сега какво, освен да основем клуб "Белите врани кърмачките" Wink

 newsm10

# 28
  • София
  • Мнения: 1 155
Вие не знаете ли, че има Директива на Европейския съюз ?!!! Shocked
След 01.01.2007 г. бебетата трябва задължително да се кърмят поне до 2 г. Party Laughing
Лошо няма!  Peace
А можеш ли да я дадеш тази директива?

# 29
  • Мнения: 3 447
Мдаа... интересно, че до една година се радвах на всеобщо одобрение и насърчение, след което ентусиазмът на роднините изведнъж се охлади и премина в неодобрително недоумение  Confused Може би 1 година е някаква психологически приемлива граница, след това се счита за перверзия, знам ли...

Общи условия

Активация на акаунт