"Как да науча детето да не яде пясък?"

  • 3 580
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 896
Пясъкът не е много вкусен, а и залепва из устата, щот е влажно. Гадост!
Синът ми го яде първите два-три дни на морето, гребеше си с лопатката и - в устата. Не му обърнах никакво внимание, експериментира детето и лично се убеди, че е кофти. Оттогава и през ум не му е минавало да яде пясъка.

# 16
  • Мнения: 2 957
Синът ми го яде първите два-три дни на морето, гребеше си с лопатката и - в устата. Не му обърнах никакво внимание, експериментира детето и лично се убеди, че е кофти. Оттогава и през ум не му е минавало да яде пясъка.

На плажа сякаш не ми звучи толкова гадно,но пясъчниците,където ходят кучета,котки и всякакви гадини.... Sick

# 17
  • Мнения: 480
Когато Наско опита пясъка от пясъчника, го попитах дали му е харесал. Той каза "да". Казах му "добре, щом ти харесва". Той хапна пак, попитах го "вкусен ли е?", той пак "да". На третия му опит не реагирах. Повече не ни се случи.
Смятам, че навикването в подобна ситуация не върши работа. Но пък държание от рода "прави каквото щеш, все ми е тая" ми  е чуждо. При нас помага "осреднен" вариант.

# 18
  • Мнения: 125
И при нас положението е съЩото.Пробвала съм да го оставям да си "похапва",но досега не се е откаzал.
Опитвам се да му отвлека вниманието с неЩо друго.Но с каквото и да се zанимава,той  всичко слага в устата и съм се видяла в чудо ooooh!.Навън е най-опасно.Само да погледна на другата страна и веднага лапа неЩо (пръчки,камъни,лопатката с полепнал пясък...и т.н.)Даже два пъти успя да вzеме бисквитка от zемята и да си хапне #Crazy ooooh!Ужас.
Непрекъснато съм след него и не го иzпускам от поглед,и пак се случва.Има деца,седнали и си играят кротко на пясъка с раzни фигурки,топки...а ние само тичаме напред ,наzад.И лоШото е че на него му е много zабавно Crossing Arms.

# 19
  • Мнения: 251
И дъщеря ми правеше същото, когато беше малка. Правех забележки, ама не помагаха много. Накрая я оставих и тя сама се отказа. Според мен всяко дете минава през този период. А и знаеш ли от какво ще порасне  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 6 029
седях в пясъчника и методично я плесвах леко по ръцете всеки път като се опитваше да си похапне. думите не помагат в тоя период

# 21
  • София
  • Мнения: 44 121
И при нас положението е съЩото.Пробвала съм да го оставям да си "похапва",но досега не се е откаzал.
Опитвам се да му отвлека вниманието с неЩо друго.Но с каквото и да се zанимава,той  всичко слага в устата и съм се видяла в чудо ooooh!.Навън е най-опасно.Само да погледна на другата страна и веднага лапа неЩо (пръчки,камъни,лопатката с полепнал пясък...и т.н.)Даже два пъти успя да вzеме бисквитка от zемята и да си хапне #Crazy ooooh!Ужас.
Непрекъснато съм след него и не го иzпускам от поглед,и пак се случва.Има деца,седнали и си играят кротко на пясъка с раzни фигурки,топки...а ние само тичаме напред ,наzад.И лоШото е че на него му е много zабавно Crossing Arms.

и при нас е абсолютно същото положение, няма спасение, където и да сме винаги ще се намери какво да лапне...даже веднъж поднесе към устата си позасъхнало кучешко ако, добре, че успях да реагирам....вярвам, че е просто етап и ще премине , до тогава - голямо дебнене ще пада, аз съм яла пясък до към 3-4 годишна, до мн по-късно сняг и шушулки зимата....та явно си е до дете, като му харесва и интересно - пъха в устата....при нас "спасението" е да си седим в къщи, но не е решение...

# 22
  • Мнения: 8 505
София много за кратко ядеше, видя, че не е вкусно, сега пък ме дебне и лапа фасове от земята Sick

Моята я оставих да налапа фас и га до дъвче,накрая сама го изплю.Звучи гадно,да,но преди това се побърквах да събирам от земята чуждите фасове ooooh!
Миналата година в началото на лятото беше.

# 23
  • Мнения: 2 818
Как да науча детето да не яде пясък?

Като го оставиш да яде.

Аз правих погнусени физиономии, като го хапваше, но не я спирах... много бързо разбра защо правя такива физиономии Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 700
Но с каквото и да се zанимава,той  всичко слага в устата и съм се видяла в чудо ooooh!.Навън е най-опасно.Само да погледна на другата страна и веднага лапа неЩо (пръчки,камъни,лопатката с полепнал пясък...и т.н.)Даже два пъти успя да вzеме бисквитка от zемята и да си хапне #Crazy ooooh!Ужас.
Непрекъснато съм след него и не го иzпускам от поглед,и пак се случва.Има деца,седнали и си играят кротко на пясъка с раzни фигурки,топки...а ние само тичаме напред ,наzад.И лоШото е че на него му е много zабавно Crossing Arms.
Абсолютно същото положение - където и да сме винаго намира боклук, който да налапа. А снощи просто ми изкара акъла като извадих от устата му стъкло, което вече е опасно Shocked . И говоренето и обясняването, че не трябва има абсолютно обратен ефект. Но не смея да го оставя да си лапа всичко и сам да се откаже, защото ме е страх да не глътне фас, стъкло, камък. Надявам се да да е период, който да отмине бързо иначе спасение не виждам.

# 25
  • Мнения: 595
Синът ми дъвчеше черупки от миди на морето. Оставих го да си яде - щом му харесват. А на твоята дъщеря хареса ли й пясъка? Мисля, че ако не се пристрасти, не е страшно.
УЖАС!
Черупките са много остри-сумая народ се е изпонарязал!
А на една позната детето яде пясък и му излязоха афти в устата,вдигна една температура...

# 26
  • Мнения: 705
Казвай, че не се прави така, но вече без паника и с игнор. Разсейвай я, например "Я да вземем това камъче и да го пуснем ей там в канала" Лелее, колко камъчета сме пускали по ршетките точно на тази възраст. Или започнете да слагате пясъка на пързалката - почти всички бебета играят така.

Използвам темата да напомня реалните опасности от ядене на пясък и подобни. След като Кирчо изкара дезинтерия и седя 10 дена в болница, не само че не яде пясък, но и пази другите деца да не си бъркат в устата.

# 27
  • Мнения: 1 640
Ами,да,стига сте се успокоявали,че всички деца ядат пясък/или миди,фасове,пръст,.../Има и такива,които не ядат-моето дете,например.Отвличах внимание,говорех със строг тон,плясвах ръчичката и най-вече късно я пуснах в пясъчника.И досега се стремя да не я изпускам от поглед,за да избегна евентуално подобно ядене,ако случайно реши да прави нещо,макар че не се наблюдават опити.
   ПП:Бях свидетел преди мн.години ,в детството ми, как моята братовчедка се разболя от дизинтерия-причината бе неизмито грозде.Картинката ми се е запечатала в мозъка и не пожелавам на никого такива страдания.

# 28
  • Мнения: 4 451
Успокой се, не ти го прави този номер винаги, значи всичко е наред. И аз съм на мнение, че е повторил и потретил, заради самата ти реакция.
На зълва ми синът и обичаше да яде прах за пране Sick. И си имаше предпочитания - Ариел му беше любимият. Laughing Жената беше скрила пакетите с праха, но той се беше изхитрил, отваряше си кутийката на пералнята, където се сипва прах и от там си "чоплеше" hahaha. То сега ми е смешно, ама тя в чудо се видя. Накрая започна да не му забелязва и той просто спря да яде перилните и препарати.

# 29
  • Мнения: 137
Много благодаря на всички!
Може би на тази възраст е най-добре да последвам съвета на Феята:
Аз бих избегнала влизането в пясъчника.Не понасям гнусливи гледки и не стоя равнодушно.Днес пясък,утре може фас да намери/има ги и в пясъчника/ или кучешко изпражнение.Малко е детето и не разбира,а е любопитно,затова намерете др.забавления.Ритайте топка,гонете врабчета по асфалта,хранете ги с трошички,люлейте се.Моето дете по-късно го вкарах в пясъчник поради опасения,че може да се изкуши да  яде  пясък.Досега нямам подобен случай.

Общи условия

Активация на акаунт