Вкусни и лесни милинки

  • 107 314
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • DE
  • Мнения: 971
Днес  дойде времето да ги пробвам тези милинки и дали за6тото  съм със "златни ръце" Mr. Green Mr. Green Mr. Green
или рецептата е супер  bouquet  bouquet  bouquetблагодаря Блонди,станаха супер,ама много супер.
Влизат в лüбимите ми и постоянни рецепти.




# 256
  • София
  • Мнения: 1 350
Хванах аз по никое време да ги правя  Laughing От тези ваши снимки просто не се стърпях.Блонди да се изкаже обаче дали не направих рядко тесто ( все още втасват де) Гледам на някои снимки си е направо като пита месена, а моите едни лепкави разплути дали не умалих брашното?

# 257
  • DE
  • Мнения: 971
Не сам Блонди но аз сношти ги правих и на мен ми се видя 4е тестото е много лепкаво
затова добавих о6ште малко бра6но,така, на око.
Наредих на много гъсто полях с масло и във фурната на 220 се опекоха за около 15 мин.
Много са вкусни #Crazy

# 258
  • Мнения: 1 881
Блонди, уникална рецепта, снощи се развихрих до 2 ч. сутринта в кухнята, но резултата си струваше:) Великолепни са! Hug

# 259
ДА СЕ ВКЛЮЧА И АЗ НА 48 Г. ПРЕДИ ПОВЕЧЕ ОТ 15 ГОД ПРИ НАС РАБОТЕШЕ КОЛЕЖКА ТОГАВА Е БИЛА НА МОИТЕ ГОДИНИ . ТЯ ПРАВЕШЕ МИЛИНКИ И НИ Е ЧЕРПИЛА НО ТЕ СА НЕЩО НЕ ГОВОРЯ ЗА ВКУС /И ВИДА И ВКУСА ИМ Е ПРЕВЪЗХОДЕН/ НО НЯМА НИЩО ОБЩО С ТОВА КОЕТО ВИЖДАМ НА СНИМКИТЕ.ДОСТА ПЪТИ И АЗ СЪМ ГИ ПРАВИЛА НО ИЗГУБИХ РЕЦЕПТАТА , НО НАЧИНА НА ПРИГОТВЯНЕ ТОПЧЕТАТА СЕ ПРАВЯТ КОЛКОТО ПО ГОЛЯМ ОРЕХ И СЕ СЛАГАТ ПЛЪТНО ЕДНО ДО ДРУГО ЗА ДА МОЖЕ КАТО ВТАСАТ ДА СЕ ИЗДЪЛЖАТ НАГОРЕ КАТО ПЪНЧЕТА И ОБИЛНО СЕ ТОПВАТ В РАВНИ КОЛИЧЕСТВА МАС И КР. МАСЛО . ТОВА КОЕТО ВИЖДАМ НЯМА НИЩО ОБЩО С МИЛИНКИТЕ КОИТО СМЕ ВИЖДАЛИ И ЯЛИ КАТО ДЕЦА.]

# 260
  • Мнения: 27 524
А дочете ли докрая всичко от първия пост  Wink

Една важна поправка!!!
Говорих с Биляна и тя ми посочи грешката, заради която станаха малко като питки, а не като истински милинки - редите в тавата плътно една до друга, за да нямат място да бягат настрани и да се вдигнат нагоре!!!

# 261
  • Мнения: 1 807
ТОВА КОЕТО ВИЖДАМ НЯМА НИЩО ОБЩО С МИЛИНКИТЕ КОИТО СМЕ ВИЖДАЛИ И ЯЛИ КАТО ДЕЦА.]

Ми то не е задължително да има! Crazy
Хубаво е от време на време да се пробва и нещо ново на вкус и вид! Grinning

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Не знам защо, но моите милинки не бухнаха особено...иначе на вкус не са лоши... newsm78
Правих ги със жива мая и моето тесто стана доста лепкаво...Къде сгреших... Rolling Eyes

# 263
  • DE
  • Мнения: 971
А пък на мен са ми любими и като ми се доядат милинки  ги правя само по тази рецепта.
Само че слагам повече брашно, бъркам тестото с миксер за да си спестя хамалогията да бъркам с лъжица,до глатко тесто и после добавям сиренето.
Най са ми вкусни на другия ден,мятам ги за няколко минути в мини фурната.Стават едни такива божествено хрускави.И пак Блонди  bouquet
Ето ги вчерашните

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
matze , явно ще трябва да пробвам с повече брашно. За колко време ти втасва тестото?
С галета и масло ли заливаш питката преди да я изпечеш?!

Засипахте с въпроси, но много ми харесаха и съм решила да ги направя фантастични като твоите! Embarassed

# 265
  • Мнения: 157
Ще пробвам.

# 266
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Току що направих и аз, но този път с мас. Надявам се да станат хубави, до сега съм ги правила само с олио и ставаха супер, но този път имам мас и реших да се пробвам Simple Smile.
Слагам съвсем малко повече брашно отколкото е по рецепта, тестото си остава лепкаво обаче, като си намазня ръцете оформям топчета и нареждам плътно. Втасват за различно време и се надигат 2-но, понякога ръся със сусам, сега само с галета  Peace. Правя ги с половин кубче жива мая и стават прекрасни  Sunglasses.
Блонди, благодарско още веднъж за хубавата рецепта! bouquet

После ще споделя впечатления за вкуса им приготвени с мас Simple Smile.


Много добре се получиха, направо се топяха в устата Simple Smile.

Последна редакция: нд, 07 фев 2010, 21:34 от Solar Wind

# 267
  • DE
  • Мнения: 971
matze , явно ще трябва да пробвам с повече брашно. За колко време ти втасва тестото?
С галета и масло ли заливаш питката преди да я изпечеш?!

Засипахте с въпроси, но много ми харесаха и съм решила да ги направя фантастични като твоите! Embarassed

Загрявам си малко фурната за около 2-3 минути и ги оставям да втасат на топло,но сигурно около 15-20 минути.Сложи пове4е брашно иначе много се разплуват и не стават добре оформени милинки.Поливам само с разтопено масло,с галета не съм правила, те и така са ми вкусни Mr. Green

# 268
  • Мнения: 52
Скоро не съм правила милинки,ще опитам и тези.Благодаря за рецептата! Peace

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Благодаря за разясненията! Hug
Ще пробвам пак да направя милинките утре и ще дам отчет Embarassed...

Общи условия

Активация на акаунт