Гърне срещу памперс

  • 2 387
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
Мен друго ме притеснява- много момиченца не искат да пишкат навън, когато ги държат. А моята е още малка да пишка клекнала, ще се опикава цялата  Thinking
Дали да не нося гърнето с нас  Thinking  Mr. Green
И мен да ме държат така и аз няма да искам да пикая Laughing.
Отначало като свалихме памперса на Гери, ходих на кафето с гърнето й. Случваше се да се напикае, като се захласне в игри, ама и това мина... После й казах да кляка и това е. Още се случва, докато пишка клекнала, да си напикае крачола, ама какво от това? И без друго, дрехите й след игра ooooh!, трябва да се хвърлят за пране... няма как Tired.
Вчера видях една майка да държи дъщеря си, която беше сигурно на около 5 години. Лелееее..., каква грозна картинка ми се видя Crazy Laughing.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 860
Когато каката ни се отучи от памперса-на две годинки,навън носехме гърне за разходки над един час.И до днес не пишка навън,стиска се,може и часове да стиска.Което мисля,не е добре.
Малката също към две годинки се отказа-сега е на две и половина и е изцяло без памперс,включително и нощен точно от двегодишна.Навън стиска,но и нашите разходки не са повече от три часа примерно.
Аз лично не срещнах никакво трудности с приучването на гърне.Каката я слагах от едногодишна,всеки ден,дори да не е постоянно с гащи,важното беше да не пропускам и ден.И така бавно и сигурно на две годинки беше без памперс.
С малката беше още по-лесно.На нея и беше интересно,че кака и е на гърне и аз се възползвах от това-започнах да я слагам още преди годинката-на 9-10 месеца.На година и два-три месеца беше вкъщи без памперс,само навън и слагах.На две-точно на рожденния и ден,като и казахме колко е голяма,тя сама не поиска памперс за нощта.
За мен тайната е постоянство и без никакво насилване. Peace

# 17
  • Мнения: 1 771
Сега излязохме веднага след като се изпишка. Пробвах я след около 20 мин. - нищо. Нямаше и 5 мин. след това се изпика. Прибрахме се да се преобуем. Сложих я отново на гърнето, постоя малко, но нищо не направи. Стана и само стигна до единя край на стаята и се изпика #Crazy
Трудна работа ще е отказването от памперса

Когато е без памперс, аз постоянно питам да ли има пиш.
Така и свиква за какво става въпрос.
Прояви интерес към тоалетната и се възползвах като го научих да пуска водата и на всяко улучено пиш я пускаме.

# 18
  • Мнения: 46 518
... Каката я слагах от едногодишна,всеки ден,дори да не е постоянно с гащи,важното беше да не пропускам и ден.И така бавно и сигурно на две годинки беше без памперс ...


1 година учене на гърне и казваш, че не си срещнала трудности  Shocked наистина ли приемаш за нормално цяла година?

# 19
  • София
  • Мнения: 9 860
Ами да,Никол,за мен това не е трудност.Аз и свалях памперса не за по цял ден,а за по няколко часа,не виждам какъв е проблема.Когато съм била по-свободна тогава и слагах гащички,за да мога да я подканям да пишка.Това не ми е било фикс идея.И двете ми деца леко и безпроблемно преминаха от памперс на гащи.За мен това е по-доброто решение,отколкото до три години с памперс и хоп един ден и го махам за цял ден.Всичко си е индивидуално!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
.... до три години с памперс и хоп един ден и го махам за цял ден...

Аз се надявам да сме от този вариант.

Преди 2-3 седмици сама си поиска да й купя гащи. Купих й и поиска да й ги сложа веднага. На другия ден пак с гащи до следобед /казваше си/, когато отидохме на кафе. Каза, че има пиш, но не хареса тоалетната и поиска памперс. В понеделник и вторник по нейно желание ходи на градина с гащи. Първия ден 1 фал, втория 2 фала и на третия ден каза, че иска пак памперс... И сега пак е с памперс.
Когато е с майка ми е с гащи почти през цялотро време, защото майка ми я изнудва, че с памперс не може да прави това и онова... Детето само си казва, че пишка на тоалетна само при баби. Аз обаче съм категорично против подобно изнудване и спокойно си чакам сама да реши да свали памперса.  Naughty

# 21
  • София
  • Мнения: 9 860
.... до три години с памперс и хоп един ден и го махам за цял ден...

Аз се надявам да сме от този вариант.


PeaceИменно затова смятам,че всичко е индивидуално-майката най-добре може да прецени кога и как да махне памперса на детето си.Моят избор беше такъв,какъвто описах.И сега ако се върна назад във времето бих постъпила по същия начин. Grinning

# 22
  • Мнения: 1 640
Нека стане по-топло и тогава/дори и да се напиша/ще смениш само панталонче и гащички,а крачетата ще забършеш с влажна кърпичка.
  Моето дете се стискаше навън с часове-за мой ужас,но сега/да се похваля и аз!/ вече доброволно и с гордост пишка на тревата....НО много смешно постъпва!Кляка сама и пишва "1 порция",прави 3 крачки ,пак кляка и пишва "2 порция",...Питам я защо се мести и пиша на части.Отговаря "Не тука!" и посочва ново място,т.е.явно подбира къде ще свърши работата.
  Така че,Петя, и твоята щерка може да те изненада скоро и да поиска да пиша навън-нали са набори с моята,пък и септемврийчета.

# 23
  • Мнения: 919
Записвам се и аз да следя темата.
Започнахме да се учим на гърне на година и един месец. В момента си казва "пиш" като има нещо, но понякога си го повтаря и без да има Rolling Eyes Та се чудя при това положение трябва ли всеки път да я водя на тоалетната или няма нужда ако да кажем е пишкала преди 2 минути newsm78
За навън слагаме памперс, но често той е сух, ако не се мотаем много. Когато се приберем още от вратата казва, че има пиш. Немога да си представя как ще я изпишквам навън Rolling Eyes Това с роклите не е ли рисковано, все пак те сядат навсякъде Thinking

В къщи гледам да е с памучни гащи, които тя много харесва, но понякога се изнервям и и слагам памперс, например като се изпишка три пъти едно след друго в гащите и всеки път казва пиш при свършен факт Confused Не знам дали това е правилно, със сигурност забавя процеса, но предпочитам да и сложа памперса и двете да сме спокойни отколкото да и се карам.. просто има дни когато не върви и други, като днес, когато смених само 2 памперса, един сутринта на ставане и един наакан но сух следобед Laughing Преди малко дори се събуди за да идем до тоалетната... Crazy
Което ме подсеща за още един въпрос, тя яде по 2-3 пъти на нощ и понякога се разсънва и казва че има пиш, но мен в повечето случаи ме мързи да стана, а и ме е страх да не се събуди съвсем и да играем хоро по нощите. Вие как постъпвате в този случай??

# 24
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 803
Забелязах, че Вики пишка веднъж и след максимум пет минути отново пишка. Вчера  пишка всеки път щом отидеше до работещата пералня Grinning (най-накрая затворих вратата към помещението). Всеки път щом се изпускаше придобиваше ужасно подтискащ вид - толкова ми е жал. Ще взема да пробвам тези памперс-гащи за да ги опитаме.

# 25
  • Мнения: 702
И аз ще следя темата.
От две седмици и махам памперса в къщи. Въоръжила съм се с търпение и резервни гащи Laughing.
На гърнето стои до момента в който започне да пишка. Усети ли, че започва, пиква малко, скача от гърнето и се изпикава права.
 Имали и други дечица които правят така?

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Може да е много по-лесно отколкото предполагаш... Wink
Калина беше на 1 и 11 м., когато реших да махна памперса й и се научи за 1 ден /без преувеличение/ - до обяд пишкаше, където свари и ме беше докарала до ръба на отчаянието, после започна да пишка само когато я сложа на тоалетната /с детска дъска/.
След 1-2 дни даже започна да казва сама, че й се пишка и спрях да я слагам на всеки час.
След месец махнах и нощния памперс, защото от доста време оставаше сух.

Успех  thumbsup

# 27
  • Мнения: 2 407
Аз мисля на морето да свършим тая работа.Засега не иска да седи хич на гърне, а преди много седеше, незнам на какво се дължи това... Thinking

# 28
  • Мнения: 2 220
Това ми е наболяла тема. Много добре знае за какво става въпрос и си казва, но след като направи нещо в памперса. И особено като е акал е супер доволен от себе си  Crazy. Като го питам примерно "имаш ли пиш", не отговаря да или не, а повтаря - "пиш". Все едно играем на развален телефон. Купих дъска за тоалетната, уж да имитира... Много често иска да сяда на нея, но в момента, в който го сложа започва да повтаря, че е готов. По цял ден събуй-обуй. Вече не знам какво да предприема, не е малък, разбира всичко...

# 29
  • Мнения: 920
.

Последна редакция: нд, 15 апр 2007, 10:11 от Мадам Гоца

Общи условия

Активация на акаунт