Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 14

  • 23 873
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Canada
  • Мнения: 231
Пчеличка, твоята Флоранс е като ангелче Hug Показах я и на мъжа ми, какво по-мотивиращо от това да видиш едно такова услихващо се ангелче!
Хе-хе, и моята реакция беше такава - веднага да покажа Флоранс на мъжа ми.   Simple Smile
p4eli4ka, много е сладка, да е жива и здрава!   bouquet
Каролина, честито ти 7-месечно момченце!
Pisanka, честита ти нова работа! Много професионални успехи ти желая! А досега беше ли работила като Accounts Receivable тук?
Poupon, разлика от около 2 г. ми се вижда много добра! Живот и здраве да е и нека всичко мине както трябва с тази бременност, и ние ще пробваме, че кога иначе ще стигаме heureuse.  Wink
heureuse, не знам дали съм го казвала, но много ти се радвам с тази трета бременност!  bouquet  Дали ще ми стигне времето на мен?  Thinking

# 76
  • Мнения: 327
Пак съм аз  Laughing

 Работата е Accounts Receivable. 

Ееееееееееееее, страшна си! Направо изби рибата. Много се радвам за теб - само така! Напред и нагоре - и след време да станеш СиДжиЕй или СиЕмЕй (по твое желание, за да не посочвам Wink) !

# 77
  • Мнения: 449
Писанке, браво.  smile3501  Много се радвам за теб, че си преборила конкуренцията. Честита ти работа. Желая ти много професионални успехи и както е казала Кроко само напред и нагоре. А за тортичката сори, ама аз такива чудеса не готвя. Тъкмо я публикувах и се сетих, че с толкова много бременелки тук не е здравословно, че ще им се прияде, а то какво стана ...  Heart Eyes
Мони е с 2 зъба отдавна и е като заек, а как хапе да не говорим. Вчера ми остави 2 зъба на рамото. Всъщност втория се появи 10 дена след първия.
Снежи, как е баба ти?
Дот, как сте с бебка, на която така и неразбрахме името? Кротко бебче ли е?

# 78
  • Canada,Montreal,L'île-Perrot,Pincourt
  • Мнения: 40
Zdraveite na vsichki mami.
poupon-pozdraviavam te sas strahotnata novina.
p4eli4ka-mnogo e sladko mishlenceto vi ,da vi e jivo i zdravo
i mnogo,mnogo da vi radva.

karolin-i vashiat 7-mesechnik da vi e jiv i zdrav.
Mili mami ia kajete vashite bebcheta ot koga zapochnaha da iskat da stoiat pravi i
da skachat,zashtoto nashta Glori ot edna sedmica samo taka iska da stoi-a tova me
pritesniava zashtoto e oshte malka spored men.Spodelete kak e bilo i s vashte
bebcheta.Az veche ne si spomniam koe kak triabva da bade,poneje nashata kaka e
veche dosta goliama.

 newsm03

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 19:13 от biberon

# 79
  • Мнения: 563
Писанка, честито и от мен  bouquet колежки сме Grinning

# 80
Привет момичета и от мен   bouquet

Пиша рядко, но пък чета редовно  Wink

P4eli4ka  с голям интерес следих развитието на нещата при теб и много се радвам за твоето цветенце. Нека бъде много, много щастливо дете и все така блаженно усмихнато.
biberon  моят син на 3 месеца го качихме на бънджи, тия дето се закачат за касата на вратата. И аз като теб си мислех че е много малък, а майка ми направо получаваше инфаркт. Но детето се чувстваше невероятно комфортно, скачаше като подивял и в резултат на това крачетата му заякнаха много бързо и много рано започна да стои стабилно прав. Така че, не се притеснявай, явно при някои деца това желание идва по-рано и вие сте от тях  Grinning.
А я да ви питам вие как сте, защото мен от една седмица такъв мързел ме е налегнал, че направо не ми се мърда  ooooh!. При първата си бременност не се спирах, работих до последно и някак си не я усетих. Но сега с тази си стоя в къщи и ми е много тежко, уморено и само броя седмиците.   
Желая ви приятен и слънчев (ох, най-после качествено слънце) следобед.

# 81
  • Canada,Montreal,L'île-Perrot,Pincourt
  • Мнения: 40
kristie-az biah po sashtia nachin kato teb no moje tova
da e ot vazrasta(he-he-nabor4e) Stuck Out Tongue.Moje pak da e ot vremeto. newsm78

# 82
  • Мнения: 1 199
Живот и здраве да е и нека всичко мине както трябва с тази бременност, и ние ще пробваме, че кога иначе ще стигаме heureuse.  Wink
heureuse, не знам дали съм го казвала, но много ти се радвам с тази трета бременност!  bouquet  Дали ще ми стигне времето на мен?  Thinking

Много ти благодаря Росемонтия Hug Стига да имате желание, каквото виждам че имате, време все ще намерите Grinning Ти сега в кой месец си? Това първо детенце ли е? Поздрави!

# 83
  • Мнения: 274
Здравейте,

 Ех, дойде и тук пролетта или по точно се усети нейното присъствие Laughing и ни донесе само хубави новини в последната тема.
Весело пролеттно настроение на всички мами и приятни разходки и игри на открито за малките.

# 84
  • Мнения: 398
Писанка, браво, честито и от мен - най-вече че си удовлетворена от работата.  PeaceТогава човек се чувства наистина добре.
Да ви питам със Силви понеже сте в областта на счетоводството, признаха ли ви в Канада някав опит от България, виждате ли смисъл да учите тук в тази област или вече сте учили - някой от ордерите. Как започва човек като счетоводител в Канада - често искат местен опит по 2-3 години и местна диплома. Дано не сме скучни с тази тема. Но мнението ви смятам че е полезно на доста хора, които ни четат и търсят инфо.

# 85
  • Мнения: 563
Пупонке, аз опит от България нямам, там следвах съвсем друго Simple Smile тук стана така че случайно започнах в една компания и то като Accounts Payable, после правих Accounts Receivable, сега позицията ми се води Client Financial Services - горе долу пак същото, но с малко повече счетоводство и работа с банкови сметки. В общи линии за тези позиции не трябва кой знае какво образование, аз го карам на опит само, за всяка позиция са ме тренирали по малко и това е. Съвсем скоро започнах да уча, и то ще взимам отделни курсове задочно когато имам време.
Дано Писанка да каже повече, тя може и да има диплома оттук, аз за момента нямам такава.
за смисъла - то да се учи винаги има смисъл, но дали точно счетоводство, не знам.... за мен това е скучна и суха материя, ма ей на - не се решавам да се откажа и да си сменя тотално и работата и ученето Tired

# 86
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Момичета,
от парите, които събирахме есента, все още има налични 120$. Ще си пътувам след малко повече от 2 месеца и мога да занеса на ДБМ доста неща. Въпросът ми е какво да купя с останалите пари? Мислите ли, че бихме могли да съберем по още 10$? За нас с тях и без тях няма да е голяма разликата, но бихме могли да купим толква много полезни неща за децата.
На този линк има списъци с най-необходимите неща за домовете - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155502.0
Лично мен ме потресе факта, че дори клечки за уши нямат, които между другото са поредния артикул по скъп в БГ, отколкото тук.
Позволявам си да цитирам стар постинг на една от ДБМ-мамите:
"Всеки път когато прегръщам Алекс и Никола, си мисля за тези деца,за това,кой ги гушка,кой ги милва,кой ги целува Sad Sad Sad Когато са болнички, и не спя по цяла нощ, си мисля за децата в домовете, за това кой им държи ръката,когато има температурка............
 И всеки път ,като видя в парка, как цялата рода се върти около едно дете/или как едно дете върти цялата рода Crazy/, си мисля,колко много любов може да се даде на тези деца,стига човек да го поиска и да си отвори сърцето......Вчера в ортопедията видях болни дечица,които не могат да ходят, но мама и тати поне  бяха с тях,....и пак си помисих за онези,другите деца, с уврежданията,без мама и тати, без шанс за по-добър живот, без шанс за майчината прегръдка,която казва всичко без думи........и която дава безприкословната си любов, без значение как изглежда детето..........

И винаги си казвам,колко големи късметлии сме ние, децата ни,че ние имаме тях, а те - нас, че сме живи и здрави,че трябва да благодарим на БОГА за всичко,всеки ден, и затова,как трявба да раздаваме тази любов,която струи от нас на тези деца,които имат огромната нужда от нас."

# 87
  • Canada
  • Мнения: 231
Много ти благодаря Росемонтия Hug Стига да имате желание, каквото виждам че имате, време все ще намерите Grinning Ти сега в кой месец си? Това първо детенце ли е? Поздрави!

В шести Simple Smile, кога мина толкова време - не знам Laughing. Да, първо е.  Simple Smile Поздрави и за теб!  Hug
То не, че няма реално време, но май ми се иска и нещо тук да поуча и след това - да се реализирам в съответната област (която още е тайна и от мен самата  Mr. Green)
Другата опция е моята професия от БГ, но не бих казала, че съм влюбена в нея  Wink, иначе бих направила всичко възможно да започна да трупам стаж тук, а не да се хвърлям в нови области. И това все едно аз съм го писала  Simple Smile:
...то да се учи винаги има смисъл, но дали точно счетоводство, не знам.... за мен това е скучна и суха материя, ма ей на - не се решавам да се откажа и да си сменя тотално и работата и ученето Tired
с уговорката, че в тази ситуация бях в БГ - исках да си сменя работата, но колкото повече стаж трупах, толкова по-добре платена бях и съответно работа в една нова област щеше да ми смъкне доста доходите. С две думи - не стана!

Sneji, ние от Монтреал има ли как да се включим с парички?

# 88
  • Мнения: 319
Благодаря на всички ви за хубавите думи  bouquet
Това на снимката е наистина усмивка, Фло доста често ни дарява с такива усмивчици, особена когато е с току що сменен памперс и е нахранена Flutter А линка, който съм дала е със снимки на мартенските бебета 2007-ма от bg-mamma. Но като го отворите, се отваря първата снимка от общо 4 на нашата мацка, другите снимки са на други бебета.
Да ви се похваля сега Party Днес излязохме на първа разходка с количката. Около час и половина се помоткахме, Фло се държа добре, чак като се прибирахме вече се разцърка, ама после видяхме, че памперса бил мокър, тъй че му е простено на детето Peace
Това е от нас. Сега се засилвам да спя, че дребното май вече заспа, да се възползвам от този факт Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 318
.... Въпросът ми е какво да купя с останалите пари? ....

Sneji, като гледах списъка с неща в другата тема, май каквото и да им се занесе, няма да е излишно. Но предполагам, че и ти имаш ограничения в багажа, обемисти неща не е много удобно да се носят... В Доларама може да се накупят много неща с тези пари и евентуално ако съберем други -лигавници, биберони, има и детски чехлички, а зимата има шапки, ръкавички. Или разни неща за рисуване, дребни играчки... Гледах, че в един дом децата имат нужда от ДВД, тук като си помисля, че има по 30$...ама как да го занесеш...Освен там им дай парички да купят...
Каквото и да занесеш, от полза ще да им е, ти си реши какво можеш от тук да занесеш!

И честито бебенце на Пчеличката, Честито коремче на Пупон, и нова работа на Писанката, браво , момичета! Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт